Leg-leg-leg...

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos a Kapibados játékkal
Tannie

Re: Leg-leg-leg...

HozzászólásSzerző: Tannie » 2010.10.16. 19:30

bertad: hogyne érdekelne, legalábbis engem nagyon! :) Szeretek utazni, de ezt csak képzeletben tehetem nagyrészt, sajnos. De hallani is jó az utazásokról, tájakról, szeretem az útikönyveket is. Téged is szívesen hallgatnálak, és persze ugyanez vonatkozik Marcsira is a világ tetején! :D
Mi Erdélybe járunk sokat, hozzánk elég közel van, itt lakunk a román határ mellett. Csodálatos tájak, és végtelenül kedves emberek, csak ajánlani tudom Mindenkinek, aki szereti a szép hegyeket, szeret túrázni. :)
Marcsi: az igen, a kezdetektől itt vagy? De mikor volt egyáltalán a kezdet? Biztos meg lehet nézni azt is valahol, de most nem nagyon van kedvem keresgélni, túl álmos vagyok ehhez.
Olvastam itt valahol, hogy a Kicsi Tanyán vagy a Kertbirodalomban jobb közösség van. Talán mert azok régebbi játékok? Régebben indultak, és többen ismerik? Vagy nem régebbiek? Ezt se tudom, sajnos.
Idővel talán majd kiokosodom. :)
Ha az embert olyannak vesszük, mint amilyen, tulajdonképpen rosszabbá tesszük. De ha olyannak vesszük, amilyennek lennie kell, akkor azzá tesszük Őt, amivé lehetne.
(Goethe)

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2010.10.16. 19:39

Szia Tannie,

az ÉKT és a birodalom sokkal régebbi játék. Ez még fiatal, nincs fél éves sem, és nem ismerik annyian, mint az első kettőt.

Én a kezdetektől itt vagyok, illetve a Tanyán, bár ott volt pár hónap kihagyásom, a Kertbirodalom fórumon pedig február óta.
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Tannie

HozzászólásSzerző: Tannie » 2010.10.16. 19:45

Szia! :) Akkor jól gondoltam, hogy ez újabb, és biztosan azért nem alakult még ki az előbbiekhez hasonlóan jó közösség. Remélem, hogy idővel itt is alakul majd a közösségi élet. :)
Ha az embert olyannak vesszük, mint amilyen, tulajdonképpen rosszabbá tesszük. De ha olyannak vesszük, amilyennek lennie kell, akkor azzá tesszük Őt, amivé lehetne.
(Goethe)

bertad

HozzászólásSzerző: bertad » 2010.10.17. 09:08

Holnap mesélek, vagy még ma este is, ha lesz egy lélegzetvételny időm. Most is rohangálok a gép, a tészta és a lányom közt :lol:

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.10.17. 10:09

HÁÁÁT szép vasárnapot Kedveskéim!!!

Jól aludtatok???
Akkor ,jöjjön a beigért hosszú-hosszú mesém,aki még nem tudja, hozzáteszem ,a párom évekig kamionozott és pár érdekes útjára elkisértem :P :P :P :P
Sok szeretettel küldök Nektek "egy igaz mesét a kalandos utazásomról.
Pénteken mondta a párom ,hogy egy "könnyed Olaszországi útra "megyünk hétfőn ebéd után.
Nem lesz hosszú,ha ügyesek vagyunk,másnapra vissza is érhetünk.
"Nem kell pakolni annyi kaját,minek olyan sok kávé és tea?
Hova tesszük a hűtődobozt?Csak a platóra fér fel........stb "férfi aggodalmak"dacára alaposan felpakoltam.
3 óra körül elindultunk.
Úgy beszéltük meg Padovát éjjel elérjük ,ott végig járjuk az alvó várost,minden szépségét megnézzük.
Ez így is történt.Valamivel éjfél után érkeztünk meg,sikerült a Szent Antal Bazilikához közel leparkolni.
Kiszálltunk,én természetesen fényképezőgéppel a kezemben ,hogy mindent ,még az utcák köveit is megörökítsem.
Mikor gyalog elértük a Bazilikát,hangosan felkiáltottam"ez valami gyönyörű",aki látta közülletek ,tudja miről beszélek,aki még nem kívánom ,hogy legyen lehetősége megnézni.
Bemenni éjjel nem tudtunk,de minden láthatót megörökítettem,majd megkerestük a szoborparkot,igaz nem voltak túl jól kivilágítva a szobrok,de tűrhető felvételeket csináltam.Ekkor már 4 óra felé járt az idő,a parkban "Hippik"gitároztak,énekeltek,táncoltak,bennük is gyönyörködtünk egy ideig.
Aztán igyekeznünk kellett,hogy minél előbb megszabaduljunk,mint ahogy ők nevezik a "motyótól".
Reggelre el is értünk a célba.
Ott döbbenten láttuk,hogy minden zárva ,sehol egy lélek.
"Talán bezárt a gyár"-kérdezte a párom,elnéztünk egy közeli másik helyre,ahol"felvilágoltak"minket,hogy kedden junius 2-án az olaszoknál nemzeti ünnep van,így nincsenek nyitva az üzletek,és nem is dolgoznak sehol.
Így kaptunk a DRÁGA OLASZOKTÓL egy szabadnapot,melyet velük együtt kempingeztünk végig a közeli COMOI-TÓ partján.
Ez egy hatalmas hosszú,de keskeny tó ,mindkét partján "égigérő sziklákkal" és kristálytiszta vízzel,le lehet látni a tó aljára olyan tiszta a víz.A párom összebarátkozott a hattyúkkal,magához csalogatta őket ,szó szerint a tenyeréből ettek.
Az olaszok ott "majálisoztak",volt minden ,mint nálunk búcsúkor,sátrak,vásárosok,lehetett enni ,inni,fagyizni.
Sokat sétáltunk,napoztunk,nagyon jól éreztük magunkat.Láttunk a sziklán ugrálni zergéket.
Reggel 6-ra visszamentünk a "célhoz",lepakoltunk,majd kaptunk egy új címet,ahol felrakodunk ,ez a Comoi-tó túlsó felén volt,tehát meg kellett kerülnünk ezt a csodaszép tavat.Dolgunk végeztével megálltunk egy hatalmas Plázánál,ott is szétnéztünk ,ajándékot vásároltunk az itthoniaknak,no meg az egyik ékszerésznél én is kaptam a páromtól egy érdekes Braziliából származó gyűrűt,CORNIOLA kővel ,sárkányos vésettel.
A felrakott cuccot Bécshez közel kellett lerakni,a párom úgy gondolta szerpentineken körbemegyünk ,s a Svájci határszélen hágón megyünk tovább.
Elindultunk,egyre szűkebbek voltak az útak,mi meg mentünk feljebb a hegyen.
Egyszercsak elfogytak a falvak ,a házak ,itt tényleg már a madár sem járt,az út még szűkebb lett,egyik felén a hatalmas sziklatömb,a másikon több százméteres szakadék.
Este fél 8 lehetett mikor az út mellett megláttuk az első havat.A párom megállt,kicsit lehúzódott az útról,kiszállt,hogy hoz nekem a hóból.Kellően kigyönyörködtük magunkat a pár méterre lévő vízesésben,a gleccserben,a közeli összdölt házban,aztán úgy gondoltuk ideje elindulni.
Viszont az autónk nem így gondolta,elsőre ledöbbentünk,ODA A MOTOR!!!!!
Szerencsére ekkora rossz nem történt velünk,csak a rosszul elhelyezett "cucc"átrendezte a súlyviszonyokat,így a mi autónk,mint kényes paripa felemelte a jobb első lábát,akarom mondani kerekét,s nem tudott elindulni.
Kiszálltam pólóban,papucsban a mínuszokba,ne nevessetek,de mint az ősasszonynak,első gondolatom az volt,nézzem meg mennyi hidegkajánk,ivóvízünk van,szerencsére gyógyszereimből is pakoltam eleget.
Aztán jött a döbbenet,hogy olyan helyen állunk ahol két hatalmas szikla miatt még a telefonjaink sem működtek,nem volt térerő.
Közben a párom törte a fejét a megoldáson,végül úgy döntött,hogy a jóval több mint 600 kg "motyót" tömbvasat,a plató hátuljából el kell húznia az elejébe,ez kb 5 méter volt.A mostani percig sem tudom honnan vett akkora erőt,hogy ez végül is segítség nélkül sikerült neki.
Aztán a próbálkozások.....,de a kocsi csak nem mozdult,közben egyre jobban sötétedett,végül a ponyvatartó lécekkel sok kínlódás után sikerült kimozdítani a helyéből,MEGKÖSZÖNTÜK A HEGYEK SZELLEMÉNEK,mert csak ő volt ott nekünk segíteni.
a GPS adat szerint 2km 178m magasan voltunk 21 óra 01 perckor indultunk ,kapaszkodtunk tovább felfelé,mert mint később rájöttünk a hágót hegyomlás miatt nem használták,csak a szerpentinen lehetett egyre feljebb jutni,hihetetlen keskeny úton, éles ,egymást követő hajtűkanyarokkal.
Felfele nem értem rá félni,még fényképeztem,aztán teljesen besötétedett,mikor elértük a hegytetőt,a GPS 2 km 769 métert mutatott 2009 06.03-án 21 óra 20perckor.
Innen hasonló szerpentinen ereszkedtünk lefele,ekkor azért nem féltem mert figyeltem látok-e szembejönni valamit.
Igaz találkoztunk egy hegyikecskével,először gondoltuk befogjuk,jó lesz ha elfogy a melegruhánk és a kajánk.
Ez a kis jószág másnap álmomban is előjött ,akkor éppen tejet adott nekünk.Minden esetre jó,hogy hazajutottunk és nem kellett megalakítanunk a "hegyikecskék"pártját ott fent.
Végül minden gond és baj nélkül leereszkedtünk a hegy túlsó oldalán.
Némi alvás után...irány Bécs.
Időre oda is értünk,lepakoltunk,persze akkor sem pihenhettünk,mert "motyó"várt ott is minket,amit már itthon raktunk le.
Csütörtök éjjel értünk haza.
Azt hiszem ezt az útat soha nem fogom elfelejteni,egyszerre volt félelmetes,hihetetlen és gyönyörű.

Ennyi volt a mese mára---zárul Marcsi MESETÁRA :lol: :lol: :lol: :lol:

SETH! KEDVES!
Ha egyszer ,egy kicsit is sikerül megtanulnom ,hogyan rakjak fel ide képet,akkor ezt a sokat felteszem :oops: :oops: :P :P :P :P :P

Tannie

HozzászólásSzerző: Tannie » 2010.10.17. 14:09

Marcsi.... :shock: Ez aztán tényleg egy "leg" történet!! Micsoda kalandokon mentetek keresztül! És micsoda hegyeken! Nem unalmas egy kamionos élete, ez vitathatatlan.
Én már biztos frászt kaptam volna a gleccser tetején egy nem induló autóval és hegyi kecskékkel, hóval, miegymással... :D
Te nagyon bátor voltál, és nagyon előrelátó a felpakolásban. :)
Én is azt tapasztalom állandóan, hogy a férfiak mindig azt mondják: á, nem kell semmi, ne cipeljünk semmit, majd ott veszünk, majd így - majd úgy... aztán persze hogy szükség lesz a mégis elcipelt kajára, innivalóra, és persze hogy Annak lesz rá leghamarabb szüksége, Aki legjobban ellenezte a cipelést... azaz a férjemnek... 8-) :lol:
Nagyon szép lehetett, minden nehézség ellenére, egész biztosan felejthetetlen. Köszönöm, hogy olvashattam. :)

Hogy én is írjak egy leg-et, leírom a mostanában történt legfélelmetesebb valamit, ami velem történt. Vagyis velünk, mert családostul mászkáltunk barlangokban a napokban Erdélyben, a Királyerdő-hegységben.
Elég nehéz megtalálni a barlangokat, ez még turistajelekkel nem ellátott terület, de párat azért megtaláltunk. Nem igazán lelkesedem a föld alatt való mászkálásért, de a Többiek kedvéért én is bementem mindegyikbe. Hatalmas barlangok, lámpa kell, hogy a távoli részeket is fel lehessen deríteni. Fényképeztünk is, a vaku jól megvilágította a belsejüket, jó képek készültek.
Azonban volt egy barlang, ahová egyikünk se szívesen ment be. Már a bejáratnál gondolkodtam, hogy én ide nem megyek, de a lányom mindenáron be akart menni, hát bementünk. Itt is fényképeztünk, és az egyik képen valami fura izé lett megörökítve.
Egy nemtommi. A lányom szerint ez igazi szellemkép, azaz valami oldalirányú koponyaszerű, csillogó valami, amire a gép fókuszált, mivel - a gép szerint - az volt az előtérben. A barlang homályos lett, mint háttér, az izé éles, mint előtérben levő valami. De nem volt ott semmi, ahogy én láttam.
Ezek után igen gyorsan kivágtattunk a barlangból, velem az élen..... :lol: De tényleg nagyon rossz érzés volt benn lenni, és nemcsak szerintem, a Többiek szerint is.
Hogy aztán a gép hibája lehetett ez a fura valami, vagy tényleg szellemkép... hát nem tudom, de akkor nagyon félelmetes volt a sötét barlangban azzal a tudattal, hogy ott egy kísértet.... pedig hát lehet, tényleg géphiba.
Megpróbálom linkelni, ha sikerül.

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... du036i.jpg

bertad: mi jót főztél? Már hogy rohangáltál a tészta és a kislány között. :D Vagy sütit sütöttél?
Én is egész nap főzök, mert éjszakára megyek dolgozni, és holnapra is kell főzni, mert délelőtt aludni kell, viszont kaja is kell a délután hazaérkező éhes népességnek... :D
Mennyi idős a lányod?
Remélem, lesz majd időd leírni a történetet. :)
(Goethe)

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.10.17. 14:57

Tannie!
Köszönöm a kedves szavakat,biztos ,hogy soha nem felejtem el azt a helyet,mint te a "barlang szellemét".
Pihenj kicsit munka elött!!
Nagyon tisztellek benneteket ,mindazért amit csináltok---én már csak tudom :cry: :P :oops:

Minden fórumozónak szép estét!!!!!

szimatbaba

HozzászólásSzerző: szimatbaba » 2010.10.17. 19:07

Szuper volt a történet Marcsi. Ha volt még valami hasonlóan kalandos utazásod, meséld el kérlek!
Tannie, én is biztos nagyon féltem volna. Alapvetően nem hiszek semmilyen "földöntúli" dologban, de azért én még nagyon besz@ri csaj vagyok. :D

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2010.10.17. 19:27

Tannie írta:Hogy aztán a gép hibája lehetett ez a fura valami, vagy tényleg szellemkép... hát nem tudom, de akkor nagyon félelmetes volt a sötét barlangban azzal a tudattal, hogy ott egy kísértet.... pedig hát lehet, tényleg géphiba.
Megpróbálom linkelni, ha sikerül.

http://www.kephost.com/view3.php?filena ... du036i.jpg

Akkor én leírom, mi ez. :D Léteznek olyan cseppkövek, amiknek a belseje üreges. Ilyen nálunk is van, aggteleken pedig egyenesen rengeteg. Az üregben általában víz folyik le. Tehát, a vízcseppek visszacsillanásait láttátok egy üreges cseppkőből, amik valami furcsa oknál fogva ilyen elhelyezkedésbe tömörültek, és ebből a nézőpontból kis fantáziával valóban kirajzolható az általad említett koponya is. Az élesség hiánya pedig a fotógépek alaptulajdonságaira utal. A kompakt fényképezőgépek élességállításkor a kontrasztkülönbséget nézik. Mivel az egységesen fekete távolban nincs kontrasztkülönbség, a gép teljesen helytelen helyre mozgatja azt a lencsetagot, ami az élességért felelős, és homályos lesz a kép. Az én, fázisdetektálásos autófókuszal ellátott tükrös Nikon gépem gépem is célt téveszt ilyen helyzetben. (kontraszt alapú élességállítást szinte kizárólag csak az élőképes masinák tudnak.

dmarcsi55 írta:Felfele nem értem rá félni,még fényképeztem,aztán teljesen besötétedett,mikor elértük a hegytetőt,a GPS 2 km 769 métert mutatott 2009 06.03-án 21 óra 20perckor.

Hm. Pont egy éve, a szülinapomon... Emlékszem, sört kortyolgattam egyik volt osztálytársammal az általa említett időpontban... :)
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Tannie

HozzászólásSzerző: Tannie » 2010.10.17. 20:59

Marcsi: sajnos a pihenés nemigen jött össze a h.lye főzés miatt, de azért simán bírni fogom reggelig. Elvégre ezt csinálom 22 éve... :D Hozzászoktam.
Szimatbaba: én meg nem tudom, hogy hiszek-e vagy sem ezekben a "szellemes" dolgokban. :) Mert hát nem lehet bebizonyítani se pro, se kontra. Pont mint a földönkívüliek létezését. Ott is az a helyzet, hogy az egyik tábor nagyon hisz, a másik nagyon nem, de bizonyítani egyik sem tud száz százalékosan. Mert valaminek a létezését könnyebb bizonyítani, mint a nemlétezését, viszont vannak olyan emberek is, mint a viccben a székely bácsi az állatkertben, amikor meglátja az elefántot: márpedig ilyen állat nincs! :D
Tehát az orruk elé tesznek egy "zöld emberkét" akkor is azt mondják, hogy ez nem létezik. És ez fordítva is igaz.
Seth: én is vízcseppre gondoltam, de egy sötét barlangban sok minden másképpen fest!.... :lol: Mindenesetre lehet, hogy rekordot döntöttünk 60 méteres síkfutásban... :mrgreen:
Látszik, hogy értesz a fényképezéshez, nagyon szépen és érthetően elmagyaráztad. A mi gépünk abszolút amatőröknek való, azaz mindent "egyedül" csinál, van rajta egy ún. intelligens üzemmód, aztán innentől ő intézi a dolgot, nekünk csak a gombot kell nyomni. :D
Közben elolvastam a Szösszeneteket a Tanyán, mind az összeset, nagyon tetszettek, jó írások.
Én is kedvelem Egyiptomot és az egyiptomi kultúrát. Ez igen rég kezdődött, Hegedűs Géza: Az írnok és a fáraó c. regényével. Ami Ehnatonról szól, akit Te kicikiztél az egyik szösszenetben. :D
Mert hát meg akarta szüntetni az összes istent, Aton kivételével. Hát nem jött össze Neki, mint várható volt. De legalább megpróbálta.
Innentől kezdett érdekelni az egyiptomi kultúra és vallás, nagyon érdekes, szép és elgondolkodtató, rejtélyekkel teli.
Wilbur Smith: A folyó istene c. könyvet olvastad? :) Vagy esetleg más olvasta? Egyik kedvencem lett, nagyon tetszett, a főszereplő, Taita a rabszolga, egy jelenség, csak szeretni lehet.
(Goethe)

Vissza: “Off Topic”