Hobby sarok

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos a Kapibados játékkal
Tannie

Re: Hobby sarok

HozzászólásSzerző: Tannie » 2010.11.06. 18:29

Láttam egyszer egy filmjelenetet, amiben villanyt szerelnek, nem mindennapi körülmények között.... és nem mindennapi nyelvezettel..... :D " Róóóóland, akarsz körszakállt?" :lol:
Ha erre gondolsz, akkor valóban nem lehet többet idézni a jelenetből, mint a kötőszavakat..... :mrgreen:
Ha az embert olyannak vesszük, mint amilyen, tulajdonképpen rosszabbá tesszük. De ha olyannak vesszük, amilyennek lennie kell, akkor azzá tesszük Őt, amivé lehetne.
(Goethe)

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2010.11.07. 21:29

Tannie írta:Láttam egyszer egy filmjelenetet, amiben villanyt szerelnek, nem mindennapi körülmények között.... és nem mindennapi nyelvezettel..... :D " Róóóóland, akarsz körszakállt?" :lol:
Ha erre gondolsz, akkor valóban nem lehet többet idézni a jelenetből, mint a kötőszavakat..... :mrgreen:

Igen, pontosan erre gondolok... :D :lol:
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.11.22. 10:50

Ha esetlg valaki kiváncsi rá :oops: :oops: :oops: :oops:
Itt megnézhetitek a novemberi hónap gyöngy "terméseimet" :oops: :P
Marcsi gyöngyei
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Banyanya 2010.11.23. 05:07-kor.
Ok: Marcsi,kérlek a profil www-je alá ird be a linket,fórumra tilos kitenni. Köszi :)

Pandagocia

HozzászólásSzerző: Pandagocia » 2010.11.22. 21:12

Most így vizsgák után időm mint a tenger .Kéne kreatívkodni karira valamit. Keresztszemesben gondolkodom csak még nincs ötletem hogy mi légyen is az. Remélem neten találok valami szép letölthető mintákat, ami illik a közelgő ünnepekhez.

Tannie

HozzászólásSzerző: Tannie » 2010.11.23. 19:50

Marcsi: ezek elképesztően gyönyörűek, nem is tudok mit mondani! :) Nagyon szépek, irigyellek a kreativitásodért. :)
Pandagocia: örülök, hogy sikerült a vizsgád, gratulálok utólag is. Nagyon jó érzés túl lenni egy vizsgán, mintha egy hegyet vettek volna le a válladról. :)
Nekem is van több hobbim, de egyik sem kreatív. Az egyik ezek közül a természetjárás: nézem, mit alkotott a legkreatívabb alkotó: a Természet.
Ha sikerül betennem a képet, akkor Ti is láthatjátok a közeli nagy kiterjedésű erdőben meghagyott őstölgyest. Kb. 5 km-re az erdő szélétől található ez a kis erdőrészlet, kb. 200-250 éves tölgyek. Abból az időből, amikor magától nőtt az erdő, mindenféle szabályozás nélkül. Ez az igazi erdő, kicsit félelmetes, de nagyon-nagyon szép és tiszteletre méltó a koros fák karéja a mellig érő aljnövényzetben.
Az országban két ilyen őstölgyes van: az egyik talán a Bakonyban valahol, ha jól emlékszem, a másik nálunk.
Próbálom a képeket, talán sikerül. :)
Hát nem sikerült, csak linket tudnék, valamelyik képfeltöltős oldallal, de azt meg nem lehet, azt hiszem. Nos, akkor rábízom a képzeletetekre. :)
Ha az embert olyannak vesszük, mint amilyen, tulajdonképpen rosszabbá tesszük. De ha olyannak vesszük, amilyennek lennie kell, akkor azzá tesszük Őt, amivé lehetne.
(Goethe)

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.11.23. 20:16

Szia TANNIE!!
KÖSZÖNÖM!!!!!
A tölgyeidre pedig rákeresek,megnézem,olyan lesz, mintha itt láttam volna :P :P :P

Tannie

HozzászólásSzerző: Tannie » 2010.11.24. 08:40

Marcsi: úgy keresd, hogy Mályvádi őstölgyes. :) Biztos van róla kép fenn valahol. A valóság sokkal szebb a képnél, a kép nem adja vissza azt a komor hangulatot és méltóságteljességet.
(Goethe)

Pandagocia

HozzászólásSzerző: Pandagocia » 2010.11.24. 18:05

Tanni köszönöm a kedves szavakat!
Már készülök a februárra, a következő szakvizsgára, bár gondoltam karácsonyig nem tanulok egyenlőre. Tételek sincsenek még kidolgozva. :-(
Rákerestem a Mályvádi őstölgyere de konkrét az erdőről nem találtam képeket.Viszont kiadott térképet és ha jól néztem akkor békéscsaba körzetében-közelében van valahol. Jó messze van tőlem...Szóval egyszer jártam Békéscsabán és ugyanakkor Lentiben is megfordultam Szóval azok az erdők, amiket arra felé láttam..........hát az egy csoda. Mintha mesében jártam volna. Kicsit sejtelmes volt, olyan esőerdő szerű néhol. Életemben olyan magas fákat még sehol nem láttam.Győnyörű volt!!!!!!!!!!Érdemes lenne ott erdei túrára menni egyszer.

Tannie

HozzászólásSzerző: Tannie » 2010.11.24. 18:31

Pandagocia: sok sikert és erőt, és persze sok tudást a következő vizsgához. :) A Mályvádi őstölgyes Gyulához van közel, annak is a legeslegkülső részéhez, Dénesmajorhoz. Na, olyan kicsi ez a városrész (ami külön kis falu volt régen, pár házzal), hogy nem ismeri a helyesírás ellenőrző sem! :D Aláhúzta, hogy hibás. :) Pedig létezik.
Vagyis relatív, hogy közel, 5-6 km-re. Nagyon nagy erdők ezek, régen turistaút is vezetett keresztül rajtuk, de most már a vadászatok miatt tilos bemenni, lekaparták a jelzéseket is. :evil: :evil: Pedig annyira szép utak ezek.
Mi is úgy mentünk, hogy megkérdeztük, mikor kezdődik a vadászat, hogy addigra elhagyjuk az erdőt. Szerencsére du. 3-kor kezdődött, bőven kiértünk. A jelek lekaparva is látszanak, anélkül igencsak el lehetne tévedni.
Sok természeti látványosság van itt a Körösök vidékén, csak hát ezek nemigen ismertek, mert nem olyan jelentős, mint a hegyvidékeken található vízesések, csúcsok, völgyek, szakadékok... de azért szépek.
Meg hát nagyobb reklám kellene, hogy felkeltsék a kíváncsiságot. Van itt Békés megyében sok minden: az őskori leleteken át a kastélyokon keresztül a madárleső helyekig minden, csak nincs elég hírverés körülötte.
Érdemes pedig utánajárni, főleg a megyebelieknek: nem kell messzire menni, hogy szépet, érdekeset lássanak. :)
Az meg külön jó és öröm, ha messziről is jönnek megnézni ezeket. :)
Írod, hogy messze van Tőled. Te hol laksz? :)
(Goethe)

Vissza: “Off Topic”