Hobby sarok

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos a Kapibados játékkal
Hennaart
Kapcsolat:

Hobby sarok

HozzászólásSzerző: Hennaart » 2010.08.22. 19:11

Sziasztok!

Azért hoztam létre ezt a topikot,mert biztosan van még rajtam kívűl sok olyan tag,aki hódól bármely hobbinak,készít valamit.Szeretném,ha ezeket itt megtudnánk osztani egymással és talán kiderül más is hasonló dolgokat szeret!
Elkezdem a dolgot,de szeretném,ha Ti is tennétek fel képeket,mivel szoktatok foglalkozni szabadidőtökben!

Mosolygósat!
Kriszta

Hennaart
Kapcsolat:

Re: Hobby sarok

HozzászólásSzerző: Hennaart » 2010.08.22. 19:30

Noh,akkor kezdem is :)

Mint a nicknevem is utal rá,a "fő" hobbim a hennázás..Évek óta csinálom,nagyon sok szép emlékem kötődik hozzá,hisz sztem nincs annál jobb érzés,mint mikor olyat tudsz nyújtani ami a másikból örömet tud kiváltani:)
A teljesség igénye nélkül válogattam ki a képeket.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A következő szívszerelmem a gravírozás.Általában járólapra,csempére dolgozom,de szeretem az üvegtárgyakat és általában mindent ami "megmarható" Nagy többségében elajándékozom a cuccokat,volt pár megrendelésem is,de igazából mindig csak annak szól a tárgy,akinek készítem személyre szabottan :)

Kép

Kép

Kép

Ezenkívül szeretek még lufi állatokat is készíteni :) Panka lányom tavasszal "ballagott" az oviból és ott élhettem ki a gyerkőcöknek a szenvedélyem,mint bohóc.

Kép

A homokszobor a Tiszaparton készült,imádtam csinálni,bár tény,hogy lánykám nem díjjazta,mert az újonnan vásárolt homokozó készletét csakliztam el :D Jaah,meg kb 3 órán át tartott a dolog és szépen felégtem :)
Kép

Idén tavasszal ,húsvét előtt láttam egy csipketojást és elkezdtem én is.Ezek liba és EMU tojások.Szépen ki vannak lyuggatva :) Az EMU elég stabil,ám a liba megszorongatott rendesen :D 10 db-ból csak 8at tudtam kicsipkézni,ebből 2 eltört szállításnál :D Noh,de lesz még húsvét !

Kép

Kép

Kép

Nos ,mi is van még,amiről hoztam képet.. Óóó,igen! Az y-tong faragás..A helyes csiga az első "szobrom" volt,még mindig megvan,de általában a többit szintén elajándékoztam :) Volt füstölőtartó,virág láda,Ank a falra..meg ilyenek..
Kép

És ami nem igényel ilyenirányú kézügyességet,viszont imádom,az a célbalövés ! Én még az "átkos"-ban voltam úttörő,ott ragadt rám.Zánkán sokszor versenyeztünk és már felnőttként is sokáig jártam egyletbe..Ma már csak a kertbe lövöldözöm :D
Kép

Ám ez ne riasszon el senkit,hogy feltegye a kedvenc hobbijáról a képeket!
Különösen dmarcsi55 képeit várom,hisz volt szerencsém gyönyörködni bennük!
Mindenkinek Mosolygósat!
Kriszta

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2010.08.22. 19:37

Hennaart írta:
A következő szívszerelmem a gravírozás.Általában járólapra,csempére dolgozom,de szeretem az üvegtárgyakat és általában mindent ami "megmarható" Nagy többségében elajándékozom a cuccokat,volt pár megrendelésem is,de igazából mindig csak annak szól a tárgy,akinek készítem személyre szabottan :)

Kép

:shock: :shock: :shock: :shock:

Egy ilyesmi kell nekem... :shock: :shock: :shock:
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Hennaart
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Hennaart » 2010.08.22. 20:03

:lol: :lol: :lol:
Seth Kedves! Hogy én mennyire tudtam rákattansz :!: :P
Egyébként nincs akadálya,mármint egy hasonlónak,ugyanis mindenből csak egyet készítek. Ez az oltárkép egy barátnőmnek készült.A kristályaira vigyáz az oltárnál és tölti fel :)
Találd ki mit szeretnél,akár a netről,vagy rajzold le.Találd ki milyen színű csempére,vagy akármire gravírozzam.Azért ez a sok találd ki,mert nem ismerlek..Általában azoknak készítek dolgokat,akikről tudom mi passzol hozzájuk..ritkán tévedek :)
Szóval Seth,Te csak álmodd meg,hozd a képet és gondold azt kész is van ;)
Mosolygósat!
Kriszta

Banyanya
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Banyanya » 2010.08.23. 05:16

Kriszta,le a kalappal! Egyszerűen gyönyörűséges minden alkotásod,ha nem haragszol én most irigykedek.. :) Az biztos,hogy a kézügyesség osztásánál előkelő helyen álltál a sorban!
(Egy olyan mű,amirre Seth rácuppant mennyi idő alatt készül el?)
Szép napot és kiváncsian várom a további fotókat:
Banyanya

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.08.23. 06:07

http://picasaweb.google.com/marika55gyongyei

Sziasztok!
Deák Marcsi vagyok, 5 éve kezdtem gyöngyfűzéssel foglalkozni.
Kriszta , (Henna Art),biztatására hozom bemutatni munkáimat.
Mindig is szerettem a kreativ hobbikat,igy többfélét kipróbáltam:dekopázs,szőnyegszővés,üvegfestés.
Végül a gyöngy maradt!!Az első sikerek után kitört rajtam a "gyöngyitisznek"csúfolt betegség:))))
ELVESZTEM!!!A gyöngyök rabja lettem!Mostmár nem telik el nap ,hogy ne vennék gyöngyöt a kezembe!!!
Mivel a sok kép átméretezése ,jelenleg gondot okoz,ezért ajánlom figyelmetekbe,a fenti picasa web albumomat:))
Tekintsétek meg ,várom visszajelzéseteket,hogy kinek melyik tetszik:)))
Nagyon szeretek még szobanövényekkel foglalkozni.
Valamint, gimis korom óta fotózni,ezt olyan "tökéletesre"fejlesztettem ,hogy a "robogó"autóból is végig fotóztam Olaszországot:))))
Jó nézelődést,szép napot mindenkinek,aki veszi a fáradságot és benéz hozzám:)))
Üdv:Marcsi

Hennaart
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Hennaart » 2010.08.23. 09:35

Banyanya írta:Kriszta,le a kalappal! Egyszerűen gyönyörűséges minden alkotásod,ha nem haragszol én most irigykedek.. :) Az biztos,hogy a kézügyesség osztásánál előkelő helyen álltál a sorban!
(Egy olyan mű,amirre Seth rácuppant mennyi idő alatt készül el?)
Szép napot és kiváncsian várom a további fotókat:
Banyanya

Köszönöm,Kedves Tőled!
Ha hiszed,ha nem ezeket mind autodidakta módon sajátítottam el..Bár az is tény,felmenőim is mind alkotó emberek,és szerencsére olyan párom van,aki partner az összes dilimhez :) Mert azért nem egyszerű ilyen lököttel élni:)
Az úgy van,hogy meglátok vmit és addig lógok a témán,míg meg nem csinálom...Persze ehez a feltételeket és egy csomó technikát el kell "útközbe" sajátítani,ami megfelelő társ nélkül nem lenne ilyen egyszerű!
Egyébként azt gondolom,mindenki kreatív a saját módján! Mindenki arra törekszik,hogy nyomot hagyjon maga után..Ki így,ki úgy...Egy jól megfőzött és gyönyörűen tálalt vasárnapi ebéd számomra ugyanolyan alkotás,mint egy díszesen faragott emutojás!Főleg azért,mert a főzéssel nagyon hadilábon állok :lol: Tehát amit én nem tudok elkészíteni úgy ahogy szeretném,az áhítattal tölt el,más milyen profi módon megoldja:)
Ez az oltárkép 1 hétig készült.De ez mindig változó.Kicsit "másként gondolkozóként" hitem szerint minden tárgyat fel tudunk tölteni energiákkal,hogy aztán helyére kerülve ezek tegyék a dolgukat! Mivel ez egy "boszi" barátnőm oltárára készült,az energia mennyisége és milyensége se volt mindegy az elkészítés alatt :) A lepkés kép pl. 2 napot vett igénybe :) Remélem érthető mit akarok ezzel mondani ;)

Marcsikám!Ahányszor meglátom a linked,mindig rabul ejt a sok gyönyörű kép!Nagyon sok boldog órát kivánok a többi ,még el nem készült csodasághoz!
Mivel kisebb gondot okoz a képeid belinkelése,mindjárt "kilopom" az albumodból néhány alkotásod :)

Mosolygósat!
Kriszta

Hennaart
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Hennaart » 2010.08.23. 09:38

dmarcsi55 írta:http://picasaweb.google.com/marika55gyongyei

Sziasztok!
Deák Marcsi vagyok, 5 éve kezdtem gyöngyfűzéssel foglalkozni.
Kriszta , (Henna Art),biztatására hozom bemutatni munkáimat.
Mindig is szerettem a kreativ hobbikat,igy többfélét kipróbáltam:dekopázs,szőnyegszővés,üvegfestés.
Végül a gyöngy maradt!!Az első sikerek után kitört rajtam a "gyöngyitisznek"csúfolt betegség:))))
ELVESZTEM!!!A gyöngyök rabja lettem!Mostmár nem telik el nap ,hogy ne vennék gyöngyöt a kezembe!!!
Mivel a sok kép átméretezése ,jelenleg gondot okoz,ezért ajánlom figyelmetekbe,a fenti picasa web albumomat:))
Tekintsétek meg ,várom visszajelzéseteket,hogy kinek melyik tetszik:)))
Nagyon szeretek még szobanövényekkel foglalkozni.
Valamint, gimis korom óta fotózni,ezt olyan "tökéletesre"fejlesztettem ,hogy a "robogó"autóból is végig fotóztam Olaszországot:))))
Jó nézelődést,szép napot mindenkinek,aki veszi a fáradságot és benéz hozzám:)))

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Üdv:Marcsi

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2010.08.23. 10:34

Hennaart!

Előkapom a hieroglifa író programomat, illetve a Photoshopot, aztán elmerülök az alkotásban. :)
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Vissza: “Off Topic”