fini ételek

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos a Kapibados játékkal
Pandagocia

Re: fini ételek

Hozzászólás Szerző: Pandagocia » 2010.11.01. 18:48

Marcsi!
Köszi, hogy felraktad az olasz grissini receptjét. Nem csináltam még , de ezt ki fogom próbálni (a sósat).
Honnét van a recept? Eredeti olasz?

Pandagocia

Hozzászólás Szerző: Pandagocia » 2010.11.01. 19:00

KEFIRES LÁNGOS (alap tészta)

2db tojás
1 kg liszt
3 db kefir
5 dkg élesztő
1 evőkanál só
1 evőkanál cukor
5 evőkanál olaj
2 dl langyos víz

A vizet,-olajat,-élesztőt összekeverjük, ezután a lisztet,-sót,-tojást,-kefirt,cukrot hozzáadjuk. Meleg helyen kelni hagyjuk.
Olajos kézzel nyújtjuk,forró olajban sütjük ki.
Fóliával letakarva egy hétig eláll a tészta a hűtőben!!!!

KÁPOSZTÁS LÁNGOS

80 dkg káposztát lereszelünk, sózzuk, párolt káposztát készítünk belőle. Kis cukorral, borssal ízesítjük.
hozzákevejük az alap lángos tésztához, kisütjük.

jó étvágyat hozzá :-)

Pandagocia

Hozzászólás Szerző: Pandagocia » 2010.11.01. 19:08

PIZZA TÉSZTA

40 dkg liszt
2,5 dkg élesztő
1 dl tej
0,5 dl olaj
1 teáskanál só
1 teáskanál cukor
kb 2 dl langyos víz
1 teáskanál pizza fűszerkeverék

a hozzávalókat összekeverni (én dagasztóspirállal szoktam összekeverni), keleszteni, sütni.
a tetejére bármit rakhatsz, amit szeretsz,- vagy találsz a hűtőben, de a nyers tésztára előbb paradicsomszószt vagy ketchupot kenj és csak utánna a feltétet. tetejére elengedhetetlen a reszelt sajt :-)

Képet is raknék, de nem találok tallózást így nemtudok :-(, sebaj, azért a recept itt van ha valakit érdekel :-)

Pandagocia

Hozzászólás Szerző: Pandagocia » 2010.11.02. 18:32

Akkor ez nemzetközi recept:-)
Biztosan nagyon fini. :-) :-)

Gaben76

Hozzászólás Szerző: Gaben76 » 2010.11.04. 19:34

Tökpite

Hozzávalók:

4 db tojás
25 dkg cukor
1 zacs. vaníliás cukor
1 cs. sütőpor
csipet só
2 dl olaj
30 dkg liszt
50 dkg gyalult tök

Ekészítése:

A tojást, és cukrot kikeverni majd bele a vaníliás cukrot. 2 dl olajat, a lisztet - a sütőporral jól összekeverni, majd a lereszelt és jól kicsavart tököt belekeverni a tésztába. Tepsit kivajazni, majd lisztezni, tészta bele és már sülhet is.

Tannie

Hozzászólás Szerző: Tannie » 2010.11.04. 21:32

Gaben: na ezt ki kell próbálnom: a család megrögzött tökutáló, de szerintem ebben a felállásban nem vennék észre a tököt! :D
(Az a tehén haláli az avatarodon.... :lol: )
Ha az embert olyannak vesszük, mint amilyen, tulajdonképpen rosszabbá tesszük. De ha olyannak vesszük, amilyennek lennie kell, akkor azzá tesszük Őt, amivé lehetne.
(Goethe)

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.11.04. 21:47

Tannie írta:Gaben: na ezt ki kell próbálnom: a család megrögzött tökutáló, de szerintem ebben a felállásban nem vennék észre a tököt! :D
(Az a tehén haláli az avatarodon.... :lol: )
OFF, énvelem a tököt megutáltatták ovis koromban...

Mindenki tök odáig volt, hogy stílszerű legyek, lesz sült tök, mert egyik gyereknek valami rokona küldött egy méretes példányt. Becsődültünk a konyhába, megsütötték. Már a szaga se volt jó, nemhogy az íze...

Ugyanígy voltam a sült gesztenyével is, lehet hogy valakinek finom, de amikor már a szaga sem jó, és az óvónéni módszeresen nyomná le az ember torkán, hát én képenhánytam, azóta messziről elkerül... :D :mrgreen: :lol:
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Tannie

Hozzászólás Szerző: Tannie » 2010.11.05. 04:33

Én meg az egres szósszal jártam így oviban. Szintén utáltam, és szintén vissza is tekintett.... :D
A sült tököt én se szeretem, a főzőset viszont igen, csak sose főzök, mert más senki nem szereti, én meg magam miatt nem főzök külön. Nem szeretek főzni, épp elég egy-két fajtát, amit mindenki szeret.
De ez a tökös süti érdekesen hangzik, lehet, egyszer majd kipróbálom.
Ha az embert olyannak vesszük, mint amilyen, tulajdonképpen rosszabbá tesszük. De ha olyannak vesszük, amilyennek lennie kell, akkor azzá tesszük Őt, amivé lehetne.
(Goethe)

dmarcsi55

Hozzászólás Szerző: dmarcsi55 » 2010.11.05. 15:51

TANNIE!!
SETH!!!!!
Büntiben vagytok :P :lol: :P :P
EZ A FINOM ÉTELEK TOPIK!!!
KÉRETIK FINOM RECEPTET FELRAKNI!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

MÁRIS JÖN PÁR ,LEHET PRÓBÁLKOZNI :roll: :oops: :roll:

GŐZGOMBÓCOK
....................................

Szilvával töltött gőzgombóc
Hozzávalók:
30 dkg szilva
25 dkg krémes túró
5 dkg liszt
1 tojás
csipet só

A krémes túrót keverd ki, majd üsd bele a tojást. Annyi lisztet szitálj bele, hogy a tészta már ne ragadjon. Nyújtsd ki háromujjnyi vastagságú rúddá, és darabold fel.

Készíts belőle egy kis fészekszerűséget, és csomagolj bele egy negyed vagy fél szilvát. Formázd meg a gombócokat, és picit megsózott forró víz felett, gőzben főzd meg őket.

Szilvalekváros gőzgombóc
Hozzávalók:
50 dkg liszt
25 dkg szilvalekvár
10 dkg vaj
3 dl tej
3 dkg cukor
2,5 dkg élesztő
1 tojás
fél citrom reszelt héja
csipetnyi só

Az élesztőt cukros tejbe morzsold bele, és futtasd fel. Keverd hozzá a tojást, a citromhéjat, valamint a sót, és gyúrd össze a tésztát. Takard le, és meleg helyen fél óráig keleszd. Lisztezett deszkán picit nyújts rajta, és egy kisebb szájú pohár segítségével szaggass ki belőle darabokat. Egy-egy teáskanál szilvalekvárt tegyél a közepébe, és formázd gombóccá a tésztát.

Tedd félre megint 20 percre a kész gombócokat, majd helyezd őket forró víz fölé tett szűrőbe, és fedd le. Nagyjából negyed óra alatt gőzöld meg, és végül porcukorral megszórva tálald.

Mákos gőzgombóc
Hozzávalók:
50 dkg finomliszt
25 dkg szilvalekvár
15 dkg őrölt mák
5 dkg vaj
3 dl tej
2 dkg élesztő
2 dkg cukor
2 tojássárgája
porcukor
csipet só

Az élesztőt picit cukrozott tejben futtasd fel. Dolgozd össze a lisztet a tojássárgákkal és csipetnyi sóval. Meleg helyen pihentesd kicsit, majd sodord hosszú rúddá, és vágj le belőle jókora darabokat. Húzd őket szét kerek lappá, és tegyél a közepébe egy teáskanálnyi lekvárt.

Egy lábasban forralj némi vizet, a tetejére illessz rá egy szűrőt. Rakd bele az olvasztott vajjal megkent gombócokat, és fedd le az egészet. Körülbelül negyed óra alatt gőzöld készre, és tálaláskor szórd meg a cukorral összekevert mákkal

JÓ ÉTVÁGYAT!!!!!

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”