fini ételek

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos a Kapibados játékkal
bonfilia2

fini ételek

HozzászólásSzerző: bonfilia2 » 2010.09.11. 14:51

Minden étel ami a kedvencetek ide és ha lehet legyen kép is :mrgreen: :mrgreen:

bonfilia2

Re: fini ételek

HozzászólásSzerző: bonfilia2 » 2010.09.11. 14:52

kezdem
Kép

Csokis- meggyes süti

10 dkg vajat kikeverünk 2 tojással, 20 dkg cukorral, és 1 cs. van.cukorral, ezután hozzáadunk 4 dkg kakaót, majd 2,5 dl tejet. 25 dkg liszthez hozzákeverünk 1 cs sütőport, majd kanalanként a masszához adjuk. Én belekevertem még egy 1/2 óriás tábla (15 dkg) Noisette Milkát, majd a tepsibe borítottam, és belenyomkodtam egy üveg magozott meggybefőttet. Amikor megsült és kihűlt, megkentem a tetejét szamócalekvárral, és leöntöttem Tibi étcsokival.

bonfilia2

HozzászólásSzerző: bonfilia2 » 2010.09.11. 14:56

van még :mrgreen: :mrgreen:

Kép

250 g vaj
150 g barna cukor
2 tojás
fél tk. vaníliaaroma
250 g liszt
1 tk. sütőpor
csipetnyi só
75-100 g felaprított mogyoró

A puha vajat krémesre kevertem a cukorral. Villával kissé felvertem a tojásokat a vaníliaaromával, majd a vajhoz kevertem. Beleszitáltam a sütőporral elkevert lisztet, hozzáadtam a sót és a mogyorót, elkevertem.
Sütőpapírral bélelt tepsikbe diónyi adagokat tettem a tésztából egymástól nagyobb távolságra, mert a tészta szétterül.
180 fokra előmelegített sütőben kb. 10 percig sütöttem.

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.09.11. 16:10

KÉPEM SAJNA NINCS :oops: :oops:

DE ,A SÜTI SZÉP ÉS FINOM :P :P :P :P :P

MÁGNÁS DIÓTORTA
tésztához kell:20 dkg cukor,6 tojás,1 csg vanilia,20 dkg darált dió,4 evőkanál liszt,1 sütőpor,fél deci diólikőr.
A cukrot,tojássárgáját ,vaniliát,keverd habosra,add hozzá a diót és a sütőporral elkevert lisztet,végül a tojások felvert habját.A masszát önts kivajazott-lisztezett tortaformába 180 fokon süsd meg.
KRÉM.20dkg darált dió,4 dl tej,2 tojás,1 vaniliapudingpor,15 dkg cukor,fél dl rum,4 dl tejszin,2 dkg zselatin.Tejet a tojásokkal ,pudingporral keverd simára ,lassú tűzön főzd sűrűre,a tűzről levéve szórd bele a diót,izesitsd rummal,a kihűlt krémbe csorgatsd bele a beáztatott,majd felolvasztott zselatint,végül forgatsd bele a habbá vert tejszint.
A DIÓS PISKÓTÁT vágd 4 lapba,locsold meg diólikörrel,kend meg krémmel.
A maradék krémmel vond be az oldalát,tetejét.
Diszitsd karamellbe mártott fél diókkal és tejszinhabbal.
Jó étvágyat :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

bonfilia2

HozzászólásSzerző: bonfilia2 » 2010.09.11. 22:46

hmm nyami :) :P ;)

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.10.21. 12:03

Bolti „édességek” házilag

Chok*to (házi Chokito)

1 csomag margarin, 25 dkg porcukor, 3 cs vaniliáscukor, 3 ek kakaó.
Ezeket összeforralom, majd hozzákeverek 1 ek. zselatint, amit előtte egy negyed óráig tejben áztattam. Ezzel is összeforralom. A tűzről levéve langyosra hűtöm, majd hozzákeverek 18 dkg tejport és fél csomag karamellás rizspehelyt. Egy kiolajozott edényben hűtöm ki.

Mi*ka csoki (házi Milka csoki)

Fél kg porcukor, 2 dl tejszín, 2 cs vaniliás cukor, 2 cs zsíros túrista tejpor, 10 dkg vaj, 4 ek kakaó.
Egy nagyobb tálban összekeverem a tejport a kakaóval és félreteszem. Elkeverem a puha vajjal a porcukrot, a vaniliás cukrot és a tejszínt, majd 5 percig folyamatos keverés mellett főzöm. A lángról levéve elkeverem a porkeverékkel. Alufóliával kibélelt tepsibe öntöm, hagyom megdermedni és kb 2 óra múlva fogyasztható.

Raffae*lo (házi Raffaello 1)

25 dkg margarin, 30 dkg cukor, 40 dkg tejpor, 30 dkg kókuszreszelék, 10 dkg hámozott, forrázott mandula.
A margarint a cukorral és 2 dl tejjel felfőzöm, belekeverem a tejport és a kókuszreszelék kétharmadát. Glyókat formálok belőle oly módon, hogy mindegyik közepébe kerüljön egy szem mandula. A kész golyókat kókuszreszelékbe hempergetem és mignonpapírba teszem.

Raffae*lo (házi Raffaello 2)

5 dkg porcukor, 1/2 csomag vaniliás cukor, 5 dkg puha vaj, 15 dkg fehér csokoládé, 2 ek rum, 2 ek narancslé, 8 dkg kókuszreszelék.
A cukrot, vaniliás cukrot, a vajat összegyúrom a reszelt fehér csokival, a rummal, a narancslével és a kókuszreszelék felével. Diónyit veszek a masszából, majd közepébe egy hámozott mandulaszemet szúrok, végül kókuszreszelékbe hempergetem. Egy napig száradni hagyom, majd mignonpapírba teszem.

Raffae*lo (házi Raffaello 3)

2 dl víz, 40 dkg cukor, 10 dkg sovány tejpor, 20 dkg kókuszreszelék, 25 dkg margarin, 20 dkg hámozott egész mandula, +20 dkg kókuszreszelék a hempergetéshez.
Egy lábasba teszem a cukrot és a vizet, majd lassan, állandóan kevergetve felolvasztom. Leveszem a tűzről és úgy olvasztom bele a margarint, majd belekeverem a 20 deka kókuszreszeléket. Utána belekeverem a tejport is. Mikor kihűlt a massza, egy napra a hűtőbe teszem. Másnap kis golyókat formálok belőle, egy-egy mandulát nyomok bele és belehemperhetem a kókuszreszelékbe. Egy órára a hűtőbe teszem.

Túrókrém 1.

4 ek őrölt mogyoró, fél kg zsíros túró, 2 dl tejföl, 5 ek lekvár, 1 citrom, 2-3 ek méz, csipetnyi fahéj.
A mogyorót egy serpenyőben gyakran kevergetve megpirítom. Egy tányéron hagyom kihűlni. A túrót elkeverem a tejföllel. A mennyiséget elkeverem és két tálba osztom. Az egyik felét 3 ek lekvárral, citromlével és reszelt citromhéjjal keverem el és mézzel ízesítem. A másik felét elkeverem a maradék mézzel és fahéjjal. A kétféle túrókrémet egy evőkanállal váltakozva desszertes tányérokra adagolom. Megöntözöm lekvárral és megszórom pirított mogyoróval.

Marcipán

30 dkg hámozott, finomra őrölt mandula, 30-35 dkg porcukor, egy üveg keserűmandula aroma.
A mandulát a porcukorral és az aromával konyhai robotgéppel alaposan eldolgozom, folpackba csomagolom, majd később natúr, vagy szinezve marcipánmasszaként használom fel.

Diómarcipán

30 dkg finomra őrölt dióbél, 30 dkg porcukor, 5 ek rózsavíz.
A diót a porcukorral és a rózsavízzel alaposan eldolgozom, folpackba csomagolom a későbbi felhasználásig.

Mogyorómarcipán

30 dkg finomra őrölt mogyoró, 30 dkg porcukor, 5 ek rózsavíz.
A mogyorót a porcukorral és a rózsavízzel alaposan eldolgozom, folpackba csomagolom a későbbi felhasználásig.

Moz*rt golyó (házi Mozart golyó)

25 dkg nugát, 25 dkg marcipán-massza, 20 dkg keserű tortabevonó, 7,5 dkg porcukor.
A nugátmasszából kis ( kb. 1 cm-es) golyókat formálok. A marcipánt összegyúrom a porcukorral és 2 pergamenpapírréteg között mintegy 1/2 centi vastagra kinyújtom. Kb. 2*2 centis négyzeteket vágok ki belőle és azokba tekerem a golyókat (a széleket jól összenyomom). A tortabevonót vízfürdő felett felmelegítem és egy fogpiszkálóra tűzve belemártom a golyókat.

Cal*ppo fagylalt (házi Calippo)

1 liter víz, 3 citrom, 15 dkg cukor.
A citromokat alaposan megmosom, majd lereszelem, utána kettévágom és kicsavarom. A reszelt citromhéjat, a citromlevet és a cukrot összeöntöm a vízzel és egy üvegben két napra a hűtőbe teszem (naponta többször felrázom). A végén finom szűrőn leszűröm és egy "zacskócsőbe" teszem és lekötöm. Ezeket a fagyasztórekeszben fagyasztom.

Viene*ta jégkrém (házi Vienetta)

3 csomag tejszínhab pótló por, 3 evőkanál porcukor, 4,5 dl tej, 1 tábla tortabevonó, 2 evőkanál olaj.
A port elkeverem a cukorral, majd először kevés, később az összes tejjel. Habverőgéppel jól felverem. A tortabevonót gőz fölött megolvasztom és elkeverem az olajjal. Egy felfelé táguló formába történik a rétegek lerakása soronként, majd jól kifagyasztom. Tálaláskor forró vízbe mártom a formát, majd kiborítom. Jöhet rá a tejszínhab, majd a többi díszítőelem. Nagyon finom!

Amaretti

25 dkg mandula, 5 dkg keserű mandula, 30 dkg cukor, 3 tojásfehérje, valamint porcukor a megszóráshoz.
Az összes mandulát beleszórom a lobogó, forró vízbe, lehámozom, majd jól megszárítom (ehhez a legjobb rövid időre betenni a gyengére állított sütőbe). A mandulát mozsárban adagonként cukorral igen apróra őrlöm, majd az összeset egy tálban elkeverem a maradék cukorral. A tojásfehérjét enyhén felkeverem és annyit adok a masszához, amennyivel kemény tésztát kapok. A sütőt 120 fokra előmelegítem. A sütőlemezt beborítom alufóliával, a tésztát dióméretű halmokban a lemezre teszem egymástól kissé távolabb. Megszórom porcukorral, majd kb fél óráig sütöm. Utána száradni hagyom.

Amarettini

25 dkg mandula, 5 dkg keserű mandula, 30 dkg cukor, 3 tojásfehérje, valamint porcukor a megszóráshoz.
Az összes mandulát beleszórom a lobogó, forró vízbe, lehámozom, majd jól megszárítom (ehhez a legjobb rövid időre betenni a gyengére állított sütőbe). A mandulát mozsárban adagonként cukorral igen apróra őrlöm, majd az összeset egy tálban elkeverem a maradék cukorral. A tojásfehérjét enyhén felkeverem és annyit adok a masszához, amennyivel kemény tésztát kapok. A sütőt 120 fokra előmelegítem. A sütőlemezt beborítom alufóliával, a tésztát mogyoróméretű halmokban a lemezre teszem egymástól kissé távolabb. Megszórom porcukorral, majd kb fél óráig sütöm. Utána száradni hagyom.

Bail*ys (házi Baileys 1.)

400 ml tejszín, 100 ml vodka, 50 ml Whisky, 50 ml konyak, 1 csomag vaniliás cukor, 125 g cukor, 2 tk. Nescafé.
Az összes hozzávalót összekeverni és hidegre tenni. Naponta felrázni. A kávét elkeverhetjük egy kevés szeszben is! Egy hét múlva fogyasztható.

Bail*ys (házi Baileys 2.)

400 ml tejszín, 100 ml vodka, vagy más rövidital, 1 csomag vaniliás cukor, 50 g cukor, 1 dl hideg kávé.
Az összes hozzávalót összekeverni és hidegre tenni. Naponta felrázni. A kávét elkeverhetjük egy kevés szeszben is! Egy hét múlva fogyasztható.

Mart*ni (házi Martini)

5 l-es befőttes üveg, 1 kg rizs, 1,5 kg cukor, 1 citrom apróra vágva, 6 cm-nyi vaniliarúd 1 cm-es darabokban (vagy 4 csomag vaniliás cukor), 4 szem szegfűszeg, 1 kk. őrölt fahéj, 10 szem áfonya, 3 szem kardamon mag, fél dkg élesztő, 3 l langyos víz, 10 dkg mazsola.
A hozzávalókat összekeverem, az üveget lefedem és naponta megkeverem. Mikor a forrás abbamarad, papírral lefedem, legumizom és hagyom letisztulni. Utána átfejtem üvegekbe. Azonnal fogyasztható, de érlelés után még finomabb.

Az italkákat csak módjával :lol: :lol: :lol: :lol:

A sütikhez jó étvágyat!!!!

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.10.23. 07:12

Különböző krémes receptek:

1)CUKRÁSZ
hozzávalók 7 főre

Tésztához:
25 dkg liszt
12,5 dkg margarin
1 tojássárgája
1 dl tejföl
1 csipet só

Krémhez:
4 cs vaníliás puding (főzős)
2 cs vaníliás cukor
35 dkg kristálycukor
1 l víz
9 tojásfehérje
elkészítés
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, és 1 órát legalább pihentetjük (de akár éjszakázhat is a hűtőben).
Két lapot nyújtunk és sütünk belőle, elvileg 180°C-ra előmelegített sütőben, de nálam ez 200°C-on volt jó, 10 percig, alsó-felső álláson. (Hólyagos lesz nagyon, de semmi pánik, ez így természetes. :-)) Érdemes esetleg az egyik lapot sütés előtt óvatosan, halványan bekockázni késsel, hogy később könnyebb legyen szeletelni, de vigyázva, nehogy átvágjuk a tésztát.
A krémhez a pudingport összekeverjük a vaníliás cukorral, a teljes mennyiségből elvett, 10 dkg kristálycukorral, majd apránként hozzákeverjük az 1 l vizet is.
A tojásfehérjéket a maradék 25 dkg cukorral gőz fölött kemény habbá verjük.
A pudingot a vízzel lassú tűzön sűrűre főzzük (már akinek van türelme, ideje hozzá: én adtam neki, teljes kakaón ment alatta a hőség, úgy nyomtam :-) ).
Ha besűrűsödött, vigyázva belekeverjük a gőz fölött felvert, kemény, kész habot is, majd azzal együtt még további 3 percig főzzük a krémet.
Forrón, az alulra szánt tésztalapra kenjük az egészet, majd óvatosan a tetejére helyezzük a bekockázott lapot.
Letakarjuk egy száraz kendővel, így hagyjuk kihűlni.
Porcukorral meghintve tálaljuk

2)HÁZIKRÉMES
hozzávalók 8 főre
100 g hájból készített hájas tészta

krémhez
1 l víz
3 tasak vaníliás pudingpor
2 tasak vaníliás cukor
6 tojás fehérje
200 g porcukor
elkészítés
A hájas tésztát két részre vágjuk, mindkettőt vékonyra kinyújtjuk, és forró sütőben (220 ºC, légkeverés), tepsire helyezve, villával kicsit megszurkálva, egymás után megsütjük. Félretesszük, hagyjuk a lapokat kihűlni.
A krémhez egy liter vízben a vaníliás pudingot, a vaníliás cukorral együtt, sűrű krémmé főzzük. A tojásfehérjéket a porcukorral kemény habbá verjük és hozzákeverjük a forró, pudingos krémhez, még pár percig főzzük és kész is.
Kicsit hagyjuk a krémet hűlni, majd az alsó lapra egyenletesen ráhalmozzuk, végül rátesszük a felső lapot. Hideg helyen néhány órát állni hagyjuk.

3)
HÁZI FRANCIAKRÉMES
hozzávalók 12 főre
200 g kész hájas tészta

Krémhez:
2 cs vaníliás pudingpor
3 ek liszt
1 l tej
250 g margarin
7 ek édesítőszer
3 cs vaníliás cukor

Tejszínhab:
500 ml tejszín
4 ek édesítőszer
1 cs habfixáló
elkészítés
A hájas tésztát két részre vesszük, és nagyon vékonyra sodorjuk. Forró sütőben a tepsi hátulján pár perc alatt ropogósra sütjük.
A krémhez a vaníliás pudingport és a lisztet csomómentesen elkeverjük egy kevés tejben, majd a maradék tejjel folyamatosan kevergetve sűrű krémet főzünk belőle.
A margarint habosra keverjük a porcukorral és a vaníliás cukorral, majd ha a főzött krémünk már kihűlt, összekeverjük a kettőt.
Egy magas falú tepsit alufóliával kibélelünk, és az egyik tésztalapot az aljára tesszük.
Rásimítjuk a krémet, majd a tetejére a kemény habbá vert tejszínt.
A másik lapot éles késsel felkockázzuk, mielőtt a tejszínhab tetejére sorakoztatjuk.
Hűvös helyen, legalább 2 órát állni hagyjuk, majd vízbe mártott késsel szeleteljük.

JÓ ÉTVÁGYAT :)))))

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.10.27. 08:41

BURGONYÁS LÁNGOS
................................................

1 kg liszt
0,5 kg burgonya
5 dkg élesztő
2-3 evőkanál zsír
só (ízlés szerint)

sütéshez
kb 1l olaj

story

A család kedvence, ebből a sok sosem elég!
elkészítés
A burgonyát héjjában megfőzzük.
Az élesztőt felfuttatjuk: 1-1,5 dl langyos vízbe morzsoljuk, adunk hozzá annyi lisztet, hogy galuskatészta állagú masszát kapjunk, langyos helyre tesszük.
Ha a burgonya megfőtt, meghámozzuk és hagyjuk kihűlni.
A lisztet beletesszük egy tálba, hozzáadjuk az összetört burgonyát, a zsírt a sót és az élesztőt. Jól összedolgozzuk, (ha szükséges langyos vizet adunk még hozzá, hogy összeálljon kb 2-3 dl-t,de úgy is látjuk, hogy mennyi vizet vesz fel).
A tészta tetejét vékonyan bekenjük olajjal, majd letakarva langyos helyre tesszük, hogy megkeljen.
Ha megkelt a tészta, egy tálcát véknyan bekenünk olajjal és rátesszük a kicipózott lángostésztát.
Egy pár percig hagyjuk pihenni, majd a kezzünkkel megformázva forró olajban kisütjük.

JÓ ÉTVÁGYAT!!!!!!!!

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.10.28. 12:05

1) ÉDES BOSZI :lol: :lol: :lol:

BOSZORKÁNYUJJ SÜTI
........................................................
20 dkg liszt
20 dkg vaj
20 dkg darált dió
10 dkg cukor
1 egész tojás
2 tojássárgája (kenéshez)
10 dkg mandulabél
piros vagy zöld ételfesték (vagy olvasztott csoki)

Remek szórakozás...és a siker garantált!:)

elkészítés
A vajat a liszttel, a darált dióval, és a tojással jól eldolgozzuk, rövid időre hűtőbe rakjuk.
Ujjnyi vastagra nyújtuk, és ujjformára hengergetjük, majd kb. 8-10 centisre vágjuk. Formázgassuk meg, "díszítsük" egy-két bevágással, göcsört kialakításával!:-)
A mandulabelet dobjuk forró vízbe (amit már lehúztunk a tűzhelyről) és hagyjuk benne 5 pecig. Húzzuk le a barna héjat, majd áztassuk 3-4 percig az ételfestékben.
Az "ujjacskákat" kenjük át tojássárgával, nyomjuk bele a megfestett mandulákat "körmöknek". Ha nem használunk ételfestéket, akkor olvasztott csokival is "kifesthetjük" a körmöket!:)
Világosra sütjük 200 fokon (előmelegítve).
Sok sikert!
sütési hőfok: 200 °C
sütési mód: alul-felül sütés

2)
HASONLÓ SÓSAN

hozzávalók 6 főre
500 g liszt
25 g friss vagy 1 tasak (7 g) szárított élesztő
3 dl víz
3 ek olaj
1 tk cukor
1,5 ek só

Piemontból származik ez a népszerű olasz kenyér rudacska. Főként előételekhez, sonkához, sajtokhoz, salátákhoz szokás fogyasztani és persze kitűnő borkorcsolya.

elkészítés
A munkafelületre öntve, a lisztben elkeverjük a sót, majd a közepén kezünkkel egy kis mélyedést készítünk.
A langyos vízbe beletesszük a cukrot és az élesztőt, megkeverjük és pár percre félretesszük.
Az élesztős vizet beleöntjük a fészekbe és villával körkörös mozdulatokkal a széléről óvatosan elkezdjük a vízhez keverni a lisztet, ügyelve, hogy a víz ki ne folyjon. Hozzáadjuk az olajat is. Amikor már a liszt nagyjából felvette a folyadékokat és nehézkes a villával keverés, kezünkre váltunk, bucit formálunk belőle és gyúrni kezdjük a tésztát.
Addig gyúrjuk, míg egyenletesen sima, puha tésztát nem kapunk. Tetejét belisztezzük, letakarjuk, és legalább 1 órán át meleg helyen kelesztjük. Közben a sütőt előmelegítjük a lehető legmagasabb hőmérsékletre.
A duplájára kelt tésztát lisztezett munkafelületen lazán átgyúrjuk, majd következik a gyurmázás: a tésztából kb. 20-25 cm hosszú kígyókat sodrunk. Fél centis vastagság az ideális, mert a sütés közben még duplájára dagadnak. Sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük a grissiniket Èn itt megint kelesztem legalább fél, egy órát és a forró sütőbe téve 10-15 perc alatt elkészülnek. (Ne süssük túl, akkor az igazi, ha kívülről ropogós, de belülről finom puha.)

Jó étvágyat :P :P :P :P :P :P :P

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.11.01. 14:57

TEPSIS HUSIK
::::::::::::::::::::

1)
Egyszerű sajtos hús
Hozzávalók:
20 dkg sajt
8 szelet csirkemell
3 dl tejszín
liszt
olaj

pirospaprika

A hússzeleteket picit klopfold ki. Lisztbe szórj pirospaprikát, és forgasd bele a csirkemelleket. Pici olajon hirtelen süsd meg, majd fektesd őket egy tepsibe. A sajtot reszeld le, szórd meg a tetejét, és locsold rá a tejszínt. A sütéshez használt olajat csorgasd a tetejére, és előmelegített sütőben süsd meg 20 perc alatt.

2)
Görög tepsis hús
Hozzávalók:
70 dkg pulykacomb
70 dkg krumpli
5 dkg vaj
3 evőkanál száraz fehérbor
1 gerezd fokhagyma
1 citrom leve
1 teáskanál majoránna
bors

A húst mosd meg, majd egy papírtörlő segítségével itasd le, hogy száraz legyen. A megpucolt fokhagymával tűzdeld meg, és tedd egy tűzálló tálba. A citromlevet keverd össze a majoránnával, pici sóval és a megolvasztott vajjal. Ha sima, add hozzá a bort is. Öntsd a pácot a húsra, és előmelegített sütőben pirítsd meg. Időnként locsold meg a saját szaftjával, nehogy kiszáradjon.

3)
Szerb tepsis hús
Hozzávalók:
40 dkg darált sertésdagadó
3 dkg vaj
2 dl tejföl
1 fej vöröshagyma
fél csokor petrezselyem
késhegynyi csípős pirospaprika

bors

A húst a felaprított vöröshagymával és petrezselyemmel, valamint a felsorolt fűszerekkel ízlésed szerint dolgozd össze. Egy tűzálló tálat vajazz ki, és egyenletesen simítsd bele a masszát. Locsold a tetejére a tejfölt, és előmelegített sütőben süsd készre.

JÓ ÉTVÁGYAT :P :P :P :P :P :P

Vissza: “Off Topic”