A lények munkakeresése

Problémád van a játékkal? Kérjük, itt tedd közzé. Ne feledd megadni a szükséges információkat sem, különben nem fogunk tudni segíteni!
Lord_Maci

A lények munkakeresése

Hozzászólás Szerző: Lord_Maci » 2014.11.05. 21:19

sziasztok,

A tegnapi fejlesztés óta lényeim kollektíve vesztettek intelligencia hányadosukból. Az alábbi jelenségeket tapasztaltam (nem egyszeri eset, folyamatos. Valamint elnézést kérek előre a stílusért, remélem nem bántok meg senkit semmivel semmikor):

- a goblinok bizonyos asztalokat, amelyen munkájuk lenne, egyszerűen nem vesznek figyelembe. Példa: egyszerre feláll nyolc goblin az asztaljaiktól, elmennek enni, szerszámokért, majd szépen visszamegy mindegyik, egy kivételével. Megnézem, hol marad üresen az asztal. Odarakom mellé a goblint. A goblin elsétál mellette. Sehogyan sem akar megállni. Odarakom az asztal mellé, goblin-asztal, asztal-goblin, bemutatom őket egymásnak, de a goblin rá se hederít az időközben elszontyolodott asztalra , mintha azon Harry Potter varázsköpenye lenne (láthatatlanság 1. szint). Ez sajnos a mai nap több asztalnál is előfordult. Az asztalokat ide-oda helyezve javul a goblinok munkamorálja, és immáron csökken a láthatatlanná tevő köpeny hatásfoka, azaz megtalálja goblin asztalt.

- a sámánok. Az egész napos monoton gyógyital kevergetésből felállva közösen mennek ki mámorfőzetet inni. Mint a lányok, amikor közösen mennek pisilni. Van ez így. A sámánok egy része visszatalál az üstjeikhez, miután jól teleitták magukat a kábító hatású főzettel, azonban egy sámánt munka nélkül jelez nekem a kis összefoglaló, aminek most nem tudom a nevét. Rákattintok. Megmutatja nekem, hol van a delikvens akinek nincs munkája. Rákattintok. Azt írja a szöveg, hogy idézem "mámorfőzetet iszik". Körülnézek. Félmérföldes közelben nincsen üst, amiből inna. Magával meg csak nem hozott. No sebaj, visszarakom a kis üstje mellé.
Ekkor mintegy égi sugallatra megszámolom, hány sámánom dolgozik abban a pillanatban az üstök mellett. Hmmm. egy hiányzik még mindig. Megnézem az összefoglalót, nem jelez renitenst. Elkezdem körüljárni a kotorékszintet égi tekintetemmel, mint afféle hatalmas istenség, a mélység ura, és egyszemélyes diktátora, amikor is megtalálom a hiányzó sámánt. Fütyörészve sétálgat a kovácsműhelyben a trollok mellett. Rákattintok. Azt válaszolja, hogy mámorfőzetet iszik. Ez is. Körülnézek. A kovácsműhelyben nincs mámorfőzetes üst. A trollok csak vonogatják a vállukat, ők semmiről nem tudnak semmit. Fogom a csávókát és visszarakom az üst mellé, hogy dolgozzon.

A trollok és a koboldok munkáját még nem mertem megnézni, de félek hogy ott is laza a fegyelem.

No az ilyesmi miatt körülményes belépni a játékba, főleg ha csak pár percem van. Mivel át kéne nézni mindig mindent, hol egy elkóborolt élőlény , amit nem jelez az összesítő, mindig ellenőrizgetni mindenki visszatalál-e, és nem utolsósorban a morálcsökkenés okoz nálam amolyan nem túl jó érzést.

Mindamellett, hogy nagyon belassult a fejlődés (jelentősen kevesebb tp és arany) a tegnapi patch óta.

Köszönöm, hogy elmondhattam, ami a szívemet nyomja.

LM

ui: Ave medve!

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lord_Maci 2014.11.05. 22:57-kor.

Ranchor108

Re: A lények munkakeresése

Hozzászólás Szerző: Ranchor108 » 2014.11.05. 21:43

Kedves Lord Maci!

A sámánoknál már több alkalommal tapasztaltam ilyet, de azt gondoltam, hogy a mámorfőzet kicsit elveszi az eszüket, s emiatt van, hogy időnként becsiccsenve kóvályognak tőle. :-) Többször is vissza kellett/kell raknom őket a helyükre. (Szerencsére még nicsnenek nálam sokan, most épp úgysincs gyakorlatilag senki, aki gyógyulni akarna.)

A goblin asztaltáncoltatós mutatványát már én is többször eljátszottam, van pár misztikus hely, ahol "láthatatlanná" válnak az asztalaim. Mióta azokat a helyeket hanyagolom, nem gyakori az efféle anomália. De azért néha előfordul. Kis pakolászás, frissítés stb. után helyre szokott állni a rend.

Mostanában viszont már a koboldok se találják a grillsütőt, s újabban egy-egy szenilis varázslóba is belebotlottam már. Általában a frissítés megoldja a gondot, de egyetértek: ha csak pár perce van a kotorék "mindenható" urának, hogy végigfésülje a szörnyeit, ezek bizony bosszantó akadályozó tényezők lehetnek.

Sok sikert az uradalmadban! :-)

LightFlame

Hozzászólás Szerző: LightFlame » 2014.11.05. 23:01

Sziasztok!

Mivel kapcsolódik a problémám, ehhez a posthoz írom.

A tegnapi frissítés óta azt tapasztalom, hogy a termelőegységeknél - akár kajakészítés, akár termék előállítás stb. - elakad a folyamat, mert amikor a visszaszámlálás a végére ér, nem "röppen fel" az elkészített cucc, hanem beragad, és így leáll a termelés... talán ez okozza, hogy a szörnyikék bizonyos asztalokhoz nem mennek oda, mert úgy látszik, mintha lenne kijelölt termék, de mégsem. Alul eltűnik az idő kijelzése. Lefotóztam a konyhában ezt a jelenséget, de akármelyik termelőegységnél ugyanez a helyzet.

http://kepfeltoltes.hu/141105/id_2_www. ... es.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141105/id_1_www. ... es.hu_.jpg

Emiatt a hiba miatt jóval kevesebb termék készül el, és csak úgy tudom ezeket a munkaasztalokat termelésre bírni, ha berakom a menübe és újból kihelyezem. Nade! Nem vagyok állandóan a gépnél, hogy ezt korrigáljam...

Remélem, gyors javítás várható, köszi.

tezsemacska

Hozzászólás Szerző: tezsemacska » 2014.11.06. 09:10

sziasztok:)
a láthatatlan asztallal én is találkoztam többször is. van rajta árú de nem lehet mellé kényszeríteni a goblinokat. viszont ha beteszemaz asztalt a raktárba ,mert ugye csak egy féle árut lehet gyártani rajta és újra kirakom közben sajnos elég sűrűn kiléptet a játék egy hibaüzenettel és mikor visszalépek kezdhetem előlről. kicsit sziszifuszra emlékeztet a dolog,mert van hogy egymás után többször is megcsinálja ugyanezt. többször előfordult az utóbbi időben,hogy asztalra fagyott goblint ágyra fagyott koboldot találtam. amúgy a keddi frissítés óta én is lényegesen lassabbnak látom a termelést a korábbiakhoz képest.
jó játékot mindenkinek!
tezsemacska

Bamanna

Hozzászólás Szerző: Bamanna » 2014.11.17. 14:06

Sziasztok!

Ugyanezek a hibajelenségek nálam is előfordulnak, a termelőasztaloknál berakott termék elveszti az időkiírását, goblin nem is ül le dolgozni. Én ilyenkor kikoccolom a termelést és újra berakom. Pont ebben a pillanatban is ki kellett vennem két kajagyártót és újra betenni, mert nem látta az időt. Vagy goblin odafagy az asztalhoz, a kobold az üsthöz. Nem oldja meg a problémát a sütik és cache törlése sem.

Diocletianus

Hozzászólás Szerző: Diocletianus » 2014.11.26. 10:35

Sziasztok!

Ha már a pentákulum probléma ma már csak emlék, szeretném kérni, hogy nézzetek utána a sámánok főzésének. Illetve nem főzésének. Néha, amikor belépek, nem főznek, csak mennek-mendegélnek. Ha rákattintok a mukira, azt írja, hogy mámorfőzetet iszik. De nem iszik, mert már tele van. Viszont ott sétál a kondérok közt és nem akaródzik munkát végezni.

Köszi szépen.

Üdv

Diocletianus

Lia06

Goblinok etetése és munkája

Hozzászólás Szerző: Lia06 » 2014.12.01. 18:59

Csütörtök óta a goblinjaim nem akarnak enni, ebből kifolyólag nem is térnek vissza az asztalokhoz dolgozni.
A goblinok feje felett megjelenik az ikon, hogy élelemre van szükségük. A bográcsokban folyamatosan készül a grízgaluska,a babgulyás és a kolbász. Úgyhogy lenne élelem számukra, viszont ennek ellenére sem vesznek magukhoz élelmet.
Mi lehet a probléma? Valamit rosszul csinálok?
Segítséget és javaslatokat előre is köszi.
Lia

Hanga

Re: Goblinok etetése és munkája

Hozzászólás Szerző: Hanga » 2014.12.01. 19:28

Lia06 írta:Csütörtök óta a goblinjaim nem akarnak enni, ebből kifolyólag nem is térnek vissza az asztalokhoz dolgozni.
A goblinok feje felett megjelenik az ikon, hogy élelemre van szükségük. A bográcsokban folyamatosan készül a grízgaluska,a babgulyás és a kolbász. Úgyhogy lenne élelem számukra, viszont ennek ellenére sem vesznek magukhoz élelmet.
Lia
Szia

Van 1-es szintű étkezőasztal a konyhádban? Ha csak 2-es szintű van, akkor tegyél ki 1-est is, mert a goblinoknak az kell. A 2-es szintű csak a trolloknak jó.
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

Lia06

Re: Goblinok etetése és munkája

Hozzászólás Szerző: Lia06 » 2014.12.01. 19:35

Hanga írta:
Lia06 írta:Csütörtök óta a goblinjaim nem akarnak enni, ebből kifolyólag nem is térnek vissza az asztalokhoz dolgozni.
Lia
Szia

Van 1-es szintű étkezőasztal a konyhádban? Ha csak 2-es szintű van, akkor tegyél ki 1-est is, mert a goblinoknak az kell. A 2-es szintű csak a trolloknak jó.

Szia
Köszi a gyors választ. Nincs 1-es szintű asztalom. Kirakok egyet, remélem jó lesz.

a7torpe

Hozzászólás Szerző: a7torpe » 2014.12.02. 11:56

Pár napja a koboldjaim alvás után egyszerüen nem hajlandóak visszamenni bontani.
Elsétálnak a bontásra kijelölt terület elött.
Csak akkor veszik fel a munkát ha egyenként megfogom és odateszem öket
A sámánjaim is állandóan kodorognak pedig minden beállitva nekik

Válasz küldése

Vissza: “Hibabejelentések”