kihasználatlan erőforrások

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
Ranchor108

kihasználatlan erőforrások

HozzászólásSzerző: Ranchor108 » 2015.03.04. 11:54

Sziasztok!

Láthatóan hamarosan bővülni fog a játék, izgatottan várjuk, mi sül ki belőle. :-)

Addig is pár ötlet, hogy mit lehetne esetleg beleépíteni a későbbiekben.

1. A tudás gyártása egy ponton eléggé megugrik. Hiába kutat ki a lelkes játékos mindent, így is egy csomó tudás marad parlagon.
(Nekem konkrétan 30000 felett van most is, hónapok óta ezért nem is használom az ide tartozó lökettárgyakat.)

Jó lenne, ha az új funkcióban egyes szolgáltatásokat/tárgyakat jó adag tudásért is lehetne szerezni, felértékelve ezzel azt.

2. Hasznos dolog a cserebere, de csak részletekre használható. Sok esetben felesleges kész tárgyak halmozódnak el, amit a rendszer felé lehet csak értékesíteni fillérekért. Ha megoldható, szerintem többen örülnénk egy szabályozott piacnak, ahol bizonyos kész termékek/dicszintet emelő tárgyak/lökettárgyak/fegyverek/páncélok (esetleg csapdák/varázslatok) is gazdát cserélhetnének. Lehetséges, hogy bizonyos tárgyak megvásárlása bizonyos szint eléréséhez kötött lenne, ha szükséges ilyen korlát.

További jó fejlesztést kívánok!

Ranchor

Istikam

Re: kihasználatlan erőforrások

HozzászólásSzerző: Istikam » 2015.03.08. 20:50

Ranchor108 írta: 1. A tudás gyártása egy ponton eléggé megugrik. Hiába kutat ki a lelkes játékos mindent, így is egy csomó tudás marad parlagon.
(Nekem konkrétan 30000 felett van most is, hónapok óta ezért nem is használom az ide tartozó lökettárgyakat.)
Jó lenne, ha az új funkcióban egyes szolgáltatásokat/tárgyakat jó adag tudásért is lehetne szerezni, felértékelve ezzel azt.

Jó ötlet, hogy a felgyülemlett tudást másra is lehessen használni!
Én kínomban már inkább varázslatokat gyártok, mert azokat legalább el lehet adni.
Nem túl nagy üzlet, meg elég macerás a beváltásuk, de pár fillér bejön belőle...

Ranchor108

Re: kihasználatlan erőforrások

HozzászólásSzerző: Ranchor108 » 2015.06.01. 09:08

Sziasztok!

Hiába a sok mágus, hiába drága a járólapuk, úgy érzem, hogy a mágusok továbbra sincsenek igazán kihasználva. Igaz, hogy sárkánykövet kapok a tudásért a termelés kapcsán (még sikerek is vannak), de ez a gyártható tudás drasztikusan inflálódott és gyakorlatilag fabatkát sem ér, még eladni se tudom. Gyárthatunk helyettük ugyan csapdákat, de azokat csak bagóért lehet eladni. A sámánok áruját pl. (gyógyitalok) sokkal jobban megfizetik, ott inspiráltak vagyunk a termelésre, többnyire végigkattingatja az ember az üstöket.

Ötleteim: vagy legyen a tudásnak valami új funkciója, vagy pedig a csapdákat több aranyért lehessen eladni legalább - átmeneti megoldásnak ez utóbbi is megteszi. De olyan sok klasszul egymásra épülő, jól kitalált és működő funkció lett kitalálva/megvalósítva - kár lenne a tudást így veszni hagyni.

Köszönöm a figyelmet!

Ranchor

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”