Fejlesztési javaslatok, vélemények helye - LEZÁRVA

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
Hanga

Re: Fejlesztési javaslatok, vélemények helye

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.09.09. 17:08

Kaktusztvirága írta:Sziasztok !

Nem tudom mi értelme volt elrontani azt, ami eddig jó volt?

A barkácsműhelyben, de a kovácsműhelyben is eddig egy-egy giccsgyártó, holmigyártó asztalnál vagy kis és nagy üllőnél az öt ablakos gyártásnál különféle árucikk gyártására volt lehetőség!

Sajnálatgos módon, most csak egyetlen egy féle áru gyártását lehet csak beprogramozni mind az öt ablakban!

Eddíg ha a megrendelés gyorsabb teljesítése érdekében úgy ütemeztem, hogy első egy-két helyen például gyertyát gyártson, a további 3 helyre pedig tulipánt ütemeztem, simán megoldható volt.

Most ?
Az első helyre amit beteszek, a többibe is csak azt tehetem. veryangry veryangry veryangry

Miért és kinek jobb ez így? veryangry veryangry veryangry veryangry veryangry veryangry veryangry veryangry

Most ha nem akarok csak egyféle árut termeltetni minden giccsgyártónál vagy üllőnél, akkor csak egy db-ot tudok betenni és ha az kész, csak aztán tudok más fajtát ugyan azon a giccsgyártón vagy üllőn.

Így most már nem lehet előre betervezni, meghatározni mint eddig, hogy "távollétem alatt" amikor nem vagyok online a játékban, akkor mit gyártsanak.

JÓ LENNE, HA LEGALÁBB EZT, VISSZA ÁLLÍTANÁTOK AHOGY EDDIG VOLT!

Szia

Én elhiszem, hogy dühös vagy, de ez a sok mérges smiley engem is feszültté tesz.

A változásra azért volt szükség, hogy megoldja a termelési menetben jelentkező problémákat és javuljon a teljesítmény.
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

Maitreya1

HozzászólásSzerző: Maitreya1 » 2014.09.09. 17:29

Egyetértek kaktuszvirággal, ez a fejlesztés értelmetlen és hátrányos a játékosoknak. Az elsők között csatlakoztam a játékosokhoz és nem érzékeltem sem a termelési menetben jelentkező problémákat sem a teljesítményproblémákat.
Viszont ellehetetleníti a megbízások teljesítését. Nem tudok csak naponta egy-két alkalommal belépni a játékba, mert dolgozom. Sokkal több időt vesz igénybe a termékek legyártása, ha csak egyfajta terméket állíthat elő a goblin, így lassabban jutok a pénzhez, lassabban fejlődöm, és kevésbé élvezetes a játék. Szerintem érdemes lenne még egyszer átgondolni, hogy ez a fejlesztés valóban szolgálja-e a játékosokat.

Lord_Medve

HozzászólásSzerző: Lord_Medve » 2014.09.09. 19:11

Pár óra gyakorlati használat után vissza is vonom korábbi elsietett véleményemet.

Baromi körülményes állandóan kivárni, hogy adott típus lejárjon, és kerülhessen be más. :(

Lord_Medve

HozzászólásSzerző: Lord_Medve » 2014.09.09. 19:16

Nagyon zavaró, hogy ki kell "futtatni" a termékeket, amik gyártáson vannak, ráadásul mindegyiknek más a maradék legyártási ideje, lévén a munkagyorsítások nem ugyanolyan hatásfokúak. Gyakorlatilag 10 goblint kellett külön-külön termékgyártási idővel "összevárnom", hogy elindulhasson a lávalámpa termelés. (2-3 goblint vártam meg egyszerre, és indítottam újra más termék gyártását) Ez így tényleg nagyon körülményes, és játékélmény romboló hatású.

koczk@

HozzászólásSzerző: koczk@ » 2014.09.09. 19:20

Sziasztok!
Egyetértek az előttem szólókkal akik a gyártási folyamatok lebutítása ellen szóltak!
Kár mérgelődni az emotikonokon, inkább továbbítani kéne a fejlesztők felé.
Az a magyarázat, hogy
"A változásra azért volt szükség, hogy megoldja a termelési menetben jelentkező problémákat és javuljon a teljesítmény." az parasztvakítás. Programozó vagyok így egy kicsit értek, belelátok a programozási feladatokba, folyamatokba.
Tehát működött eddig akkor ha nem piszkáljuk működni fog tovább is.
Kérlek gondold át az egészet józan paraszti ésszel és jelezd ezeket a véleményeket a fejlesztők felé.

Lord_Medve

HozzászólásSzerző: Lord_Medve » 2014.09.09. 19:34

A gyártási bugok megoldásával kapcsolatban:

Belépéskor eddig négy esetben hiányzott goblin az asztala mellől a patch óta. Most a legutóbbinál megnéztem közelebbről a dolgot;

a termék legyártásából 20 perc volt hátra. Pár másodperc elteltével megjelenik a goblin a semmiből, és odasétál az asztalhoz. A 20 perc lecsökkent 16 percre. Ugyanakkor gyorsítani nem lehetett.

Ez nekem inkább tűnik problémásabb működésnek, mintsem javuló tendenciának. :)

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.09.09. 20:42

koczk@ írta:Sziasztok!
Egyetértek az előttem szólókkal akik a gyártási folyamatok lebutítása ellen szóltak!
Kár mérgelődni az emotikonokon, inkább továbbítani kéne a fejlesztők felé.
Az a magyarázat, hogy
"A változásra azért volt szükség, hogy megoldja a termelési menetben jelentkező problémákat és javuljon a teljesítmény." az parasztvakítás. Programozó vagyok így egy kicsit értek, belelátok a programozási feladatokba, folyamatokba.
Tehát működött eddig akkor ha nem piszkáljuk működni fog tovább is.
Kérlek gondold át az egészet józan paraszti ésszel és jelezd ezeket a véleményeket a fejlesztők felé.

Nekem nincs kapcsolatom a fejlesztőkkel. Csupán azt írtam le amit olvastam a német fórumon mindössze azért, hogy kapjatok magyarázatot.
A dühös hangulatjelek, nagybetűs írás, halmozott felkiáltójelek, kérdőjelek pedig igencsak zavarnak. Próbálok segíteni ahogy tudok, de az erősen mérgelődő hozzászólásokra nem szívesen válaszolok. Én is játékos vagyok. Játszom ugyanúgy, mint ti és a fórumon lévő hangulat átragad rám is és tönkreteszi a játékom, kikapcsolódásom. Ezt gondolom már mások is tapasztalták magukon.
Tudom, egyszerűbb feljönni, közösen mérgelődni, mint megoldást találni a jelenlegi helyzetre. Nehéz elfogadni a változásokat, tudom. De meg kéne próbálni. Valamennyire.

Az esetleges hibákat pedig kérlek a megfelelő fórumrészbe írjátok: viewforum.php?f=481
Köszönöm.

Tejinashi

HozzászólásSzerző: Tejinashi » 2014.09.10. 19:03

Igen, kérjük vissza az eredeti régi gyártás beállítást, hogy ne csak egyfélét lehessen megadni az öt kockába !

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.09.10. 19:45

Tejinashi írta:Igen, kérjük vissza az eredeti régi gyártás beállítást, hogy ne csak egyfélét lehessen megadni az öt kockába !

Szia

Olvasd el ezt a témát: viewtopic.php?f=474&t=23754&p=569442#p569442

Lord_Medve

HozzászólásSzerző: Lord_Medve » 2014.09.10. 20:26

Elolvastam, amit gabesz írt a változtatás okáról, és megértettem :).

Részemről köszönöm az ajándék kristályokat.

LM

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”