Kártyasorsolás csillagozással

Játékkal kapcsolatos segítségre van szükséged? Tapasztalt játékosaink és moderátoraink örömmel segítenek neked! Kérdésfelvetés előtt, kérjük, vess egy pillantást a GYIK-re!
Enderke

Kártyasorsolás csillagozással

HozzászólásSzerző: Enderke » 2014.11.13. 08:08

Kedves Adminok!

Érdeklődni szeretnék, hogy és mi alapján sorsol a játék kapok-e szobrot-e vagy sem.
Ugyanis az elmúlt 7 napban semmit sem kaptam. Volt olyan nap, amikor 3ból 2 szobor volt és mindhárom esetben "mellé" lőttem.
Mivel mérnök ember vagyok számolgattam kicsit :)
Annak az esélye, hogy egy héten keresztül azaz 21x mellé lövök úgy hogy 1 szobros a három közül 1:6160hoz. Azaz 6160szor kell nekiálljak ennek a metódusnak mire ez jön ki...
Ez a szám pedig minden próbával egyre nő, két hét után már az 5ös lottóhoz közelít az esélye :D.
Kíváncsian várom a holnapi napot :)

Hanga

Re: Kártyasorsolás csillagozással

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.11.13. 08:36

Szia

Próbáld úgy nézni, hogy nem egy bizonyos időintervallumot veszel alapul, hanem minden egyes esetet külön-külön. Azaz ma is volt bizonyos százaléknyi esély rá, de nem került be a 3 lap közé. Ez az esély szintlépésnél módosulhat, vagyis újabb kártyafajta kerülhet be ami esélycsökkentő tényező.
Szerencse kérdése az egész. A jó lapokhoz minden reggel annyi esélyed van, mint a veled egy szinten álló többi játékosnak.
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

Enderke

HozzászólásSzerző: Enderke » 2014.11.13. 08:50

Szia Hanga!

Igen tudom én, hogy szerencsétlenség szerepet játszhat, ezért vártam egy hetet. Most már figyelem történik-e változás.
Lehetséges, hogy minél magasabb szinten vagy annál kevesebb az esélyed szoborrészletre? Ebben az esetben érteném.
" újabb kártyafajta kerülhet be ami esélycsökkentő tényező" Ezt nem igazán értem, hiszen újabb szoborrészlet is bekerülhet.
Ráadásul nem az a gondom, hogy 3 rossz közül miért választok rosszat, hanem minden sorsolásnál van egy-két szoborrészlet, amit nem találok el.
Mindenesetre elgondoztató, hogy 5,5 évig kell játsszak Undermastert, hogy újra egy ilyen hetet produkáljak :D.

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.11.13. 09:00

Felesleges ennél is azt figyelni van-e szabályszerűség és azt, hogy minden rendben van-e. Az esélyed a jó választásra se nem több, se nem kevesebb a többi veled egy szinten álló játékosnál.
Az összetétel pedig változó lehet. Kerülhet a sorsolásba több, számodra nem éppen értékes lap, vagy ki is kerülhet belőle. Ez attól függ, hogy milyen szinten állsz.
Sok olyan játék van ahol ugyanilyen elvvel sorsol a rendszer. Ezek a játékok évek óta mennek probléma nélkül. A játékosok elfogadták azt, hogy a szerencsén múlik és nincs biztos forgatás és azt is, hogy 3 rossz közül, vagy 3 jó lap közül választhatnak, esetleg sorozatban mellé nyúlnak.

Még valami. Akármilyen értékes egy lap, annak értéke igencsak meg tud csappanni akkor ha könnyen elérhető, tucatáruvá válik. Ez pedig kihat a játékra is. Nem jelentene izgalmat a kártyák kiforgatása.
Tudom rossz érzés mellé nyúlni, vagy nem olyan összeállítás közül választani amit te szeretnél, de ez hozzá tartozik a játékhoz- El kell fogadni és nem szomorkodni. Pozitívan kell hozzáállni, hisz holnap is van nap. ;)
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

Enderke

HozzászólásSzerző: Enderke » 2014.11.13. 10:03

Bízom a holnapi szerencsében, köszi a választ :)

Vissza: “Kérdések, Segítség Kezdőknek”