A Grafika Sebessége - FPS

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
HiYuRei1979
Kapcsolat:

A Grafika Sebessége - FPS

Hozzászólás Szerző: HiYuRei1979 » 2014.11.06. 07:15

Sziasztok!

Csináltam egy kis tesztelést a megjelenítés sebességével kapcsolatban (Google Chrome, Radeon R7 250X).

A legforgalmasabb részen nálam (Goblinok: 20+ Koboldok: 10+ Trollok: 8, első szint, bal sarok) a következő értékeket kaptam:

Minden graf maxon
- Normál Screen: 12-15 FPS
- Full Screen: 5-7 FPS (!!)

Minden kikapcsolva
- Normál Screen: 30+ FPS
- Full Screen 15-20 FPS

Ha a kis fogaskerékre kattintasz jobbra felül, a játékbeállításokhoz jutsz. Itt tudod a "Grafikai Beállítások" gomb alatt be-ki kapcsolni az előbb említett animációkat, itt tudod beállítani a megjelenítés minőségét is.

Nagyon sokat számít hogy: a tárgyak animáltan viselkedjenek-e vagy ne, hogy a szörnyeid a sziklák mögött is láthatóak legyenek vagy ne. Főleg ez utóbbi dobott nagyon sokat a sebességen!

Természetesen kiválaszthatod, hogy milyen minőségben szeretnéd megjeleníteni a grafikákat (minél alacsonyabb a minőség, annál kevésbé terheli a játék a gépedet).

Ha nagyobb sebességet szeretnél: válaszd az alacsonyabb minőséget (Igaz, ekkor a fáklyák körül nem szép ragyogás lesz hanem "kockás lesz a terület" ahogy a fény megvilágítja) és kapcsold ki az animációkat.

A flash beállításaiban a "hardveres gyorsítás" be volt kapcsolva. (Jobb gomb a játékban - settings - Első ikon).

Remélem ez a kis szösszenet hasznotokra válik majd. :D

Ranchor108

Re: A Grafika Sebessége - FPS

Hozzászólás Szerző: Ranchor108 » 2014.11.06. 09:29

Köszönjük szépen, hasznos infók!

Mióta nem bontok falat, nincs értelme a szörnyek fal mögötti láthatóságának, ki is kapcsoltam. Valamivel szaporábban mocorognak azóta. :-)

További jó játékot!

Ranchor

Lord_Maci

Hozzászólás Szerző: Lord_Maci » 2014.11.06. 12:42

köszi!

Enderke

Hozzászólás Szerző: Enderke » 2014.11.06. 13:04

Animálást is vegyétek ki, egész kellemes lett így :)

Truck95

Hozzászólás Szerző: Truck95 » 2014.11.11. 18:58

Nah... én meg azt hittem hogy abba hagyom a játékot.HiYuRei, te mentetted meg a kotorékom!!!! Hálás köszönet érte!!!!!!!
Bölcs mondások:
Aki másnak vermet ás, az a sírásó!
A munka még nem ölt meg senkit. De minek kockáztatni!?
A munkához úgy kell hozzáállni, hogy más is hozzáférjen!

----------------------------------------------------------->------>--->Bontóm

Hanga

Hozzászólás Szerző: Hanga » 2014.11.11. 19:59

Pedig itt is le van írva: KATT :)
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

Gabesz

Hozzászólás Szerző: Gabesz » 2014.11.12. 12:05

Borzasztó ütemben fejlődnek ezek a játékok. 6-7 éve egy böngészős játék még annyira terhelte a gépet, mint bármelyik statikus weboldal. Ma meg némelyik már olyan minőségű, hogy a letölthető és telepített játékokra hoz szégyent és persze erőforrást is többet igényel a korábbi igényeknél. Manapság már valóban megterhelheti a gépet egy olyan játék, amelyikben sok-sok izgő-mozgó elem van, ezért jellemzően teszünk a játékokba lehetőségeket, például az ilyen-olyan animációk kikapcsolására.
És magunk közt legyen szólva, ez még csak a kezdet. A világ programozói folyamatosan keresik a lehetőségeket, hogy minél "erőforrásigénytelenebb" platformokon minél nagyszerűbb játékok születhessenek. Kíváncsi vagyok, mi lesz itt újabb 6-7 év múlva.
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

Válasz küldése

Vissza: “Általános”