piaci árak

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
bertad

Re: piaci árak

HozzászólásSzerző: bertad » 2010.07.23. 18:22

Gimiben még nem tanítják. ;) Én Műszaki Fősulira jártam és volt fél év közgáz. Ott hallottam először róla :-) Készülj, valami hasonló tantárgyad lesz majd :D

Aguillon

HozzászólásSzerző: Aguillon » 2010.07.23. 19:00

jha, van mindenhol gazdasági és humán ismeretek... :? a világvégén se tudnék ezektől megszabadulni :lol:
http://s1.kapibados.hu/schaugarten/index.php?mode=view&user=2809467

Menoo

HozzászólásSzerző: Menoo » 2010.07.25. 09:51

Olyan deja vu érzésem van a topik témája miatt ;)

bertad

HozzászólásSzerző: bertad » 2010.07.25. 12:30

:lol: :lol: :lol:

AAnt

HozzászólásSzerző: AAnt » 2010.08.09. 18:58

Sziasztok !

Kicsit eltérek az eredeti témától... Engem az zavar a piacon, hogy az alacsonyabb szintű termékek kereskedelme behal. A játék ugy van kitalálva, hogyha elég ember csinálja a feladatokat, akkor azokból nagyon sok kell. És valamilyen okból kifolyólag ugy tűnik, hogy az emberek egy része nem tudja, hogy bolt is van, és mindenképp a piacon veszi meg az árut. Ez viszont kitermeli azokat az 'élelmes' embereket, akik boltban vesznek, és telenyomják a piacot, tizezresével árulva a bolti cuccot.

A játék készítőinek kellet volna gondolnia erre, és valamit kitalálni, hogy ne igy legyen. Ha nekem kéne rajta gondolkodnom, akkor azt tenném, hogy a boltban 1 ember 1 növényből 1 nap csak annyit vehessen, amennyit a kertjébe egyszerre be tud vetni.

AAnt

Banyanya
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Banyanya » 2010.08.10. 05:13

AAnt írta:Sziasztok !
A játék készítőinek kellet volna gondolnia erre, és valamit kitalálni, hogy ne igy legyen. Ha nekem kéne rajta gondolkodnom, akkor azt tenném, hogy a boltban 1 ember 1 növényből 1 nap csak annyit vehessen, amennyit a kertjébe egyszerre be tud vetni.
AAnt

Szia!
Ez a megoldás viszont hátrányt okozna azoknak,akik odafigyelnek a bolti és piaci árak alakulására és az olcsóbb helyen veszik meg a feladatok teljesítéséhez szükséges terményt.

AAnt

HozzászólásSzerző: AAnt » 2010.08.10. 09:14

Banyanya írta:Ez a megoldás viszont hátrányt okozna azoknak,akik odafigyelnek a bolti és piaci árak alakulására és az olcsóbb helyen veszik meg a feladatok teljesítéséhez szükséges terményt.

Hát, ha ez a játék fő trükkje, abból nagyon szomorú következtetést lehet levonni a szinvonalról... Persze a feladatok ebben a felfogásban, hogy megveszem a boltban-leadom féláron elég egysikúak.

Szerintem az az érdekes ebben a játékban, hogy IDŐBEN készletezek, amikor a piaci árak még alacsonyak.

Jelenleg 20 féle növényt tudok termelni, ebböl kb. 5-nek van valódi piaci mozgása. Az újaknak még nincs, megtermeli az ember, kiteszi, és reménykedik, hogy megveszik, mielött leesne az ár, mert akkor megszivta. Mozgástér minimális, csak annyiban van, hogy a két új termék közül melyikből vettünk többet, ill. akinek van ideje, az 10-esével adja el a terméket, úgy nem tud annyira beragadni.

A régi növényeknél meg nincs valódi piac. Szerencsejáték van. Akiknek megfelel ez a szinvonal, azok benyomnak egy csomó sokezres ajánlatot, és várják, hogy a balekok megvegyék. És közben baromi dörzsöltnek érzik magukat. Például azon múlik a szerencséjük, hogy milyen sorrendbe teszi a gép az azonos értékű ajánlatokat.

Ami meg a szerencsejátékok csúcsa, hogy amikor épp átütik a piacot, és még nem értek oda arra a növényre az árdöngölők, akkor akár kétszeresért is el lehet adni. Vagy persze be lehet vele ragadni.

szabina0820

HozzászólásSzerző: szabina0820 » 2010.08.13. 23:38

Drága.. nem sejted,miért olyan alacsonyak a piaci árak? nézd meg,mennyien játszanak.. nos,egyszerű a képlet..mondok egy példát..2,5-ért megveszik a teát,ültetek-aratnak,el adja a piacon.. de, 2,4-ért kell legalább adnia,hogy tőle vegyék meg :shock: egy másik játékos,az ő teáját nem adhatja 2,4-ért,lejjebb kell adnia az ára,hogy tőle vegyék meg. A harmadik játékos már 2,3-ért adja,és igy tovább,mindenki kevesébb adja,mint a egutolsó érted? :D más különben mindenki mondjuk 2,3-ért adná,az a több ezer ember,és rajtuk rohadna :mrgreen:
szabina0820

AAnt

HozzászólásSzerző: AAnt » 2010.08.28. 08:57

Hát nincs valami nagy élet ezen a fórumon. :(

A másik dolog, amivel talán el lehetne kerülni, hogy behaljon a piac, hogy kicsit kiegyensúlyozottabbak lehetnének a feladatok. Nyilván az árdöngölők azért tudnak megjelenni, mert a játékot igy alakították ki. Az első néhány feladathoz (amit még sokan csinálnak) nagy mennyiségben kellenek az alacsony szintű növények. Ezekből a növényekből a sokszorosa kell, mint amit megtermelnek az emberek, és ezért nyilván a boltban veszik, aki meg nem gondol rá, hogy boltban is lehet vásárolni, az a piacról.

Vagy rajtam kivül mást nem zavar, hogy unalmas lesz a játék ?

Banyanya
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Banyanya » 2010.08.28. 13:41

A Kertbirodalom játéknál az elején én is ettől tartottam-de ahogy múlik az idő,úgy mindenki kiválaszt egy konkrét célt,amiért elkezd küzdeni,így szerencsére nem unalmas.(Van aki Világcsodára hajt,van aki második,harmadik kertet szeretne vásárolni,van aki feladatokat teljesít,más a Kertészegyesület versenyein indul és van persze olyan is,aki csak néha-néha "ültetget".)Ott sem halt be a piac-a termények nagy része jóval magasabb áron vehető a piacon,mint a boltban.De persze így is van,aki unalmasnak találja-ezek a játékosok előbb-utóbb más játék után néznek.Mivel alapjaiban ugyanaz a két játék,valószínüleg itt is így fognak alakulni a dolgok.

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”