piaci árak

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
virag84

piaci árak

Hozzászólás Szerző: virag84 » 2010.07.22. 09:27

Sziasztok.
Sajnálattal veszem észre, hogy egyesek annyira alacsonyan tartják a piaci árakat, hogy már veszélybe kerül az egész játék élvezete. Nem értem miért nem lehet összhangot teremteni a piaci és a bolti árak között. 2,15-be kerül a tea a boltban a piacon pedig már 0,35-ért lehet kapni. nem akar senki pénzt keresni? miért termelünk akkor???? Így teljességgel veszteséges az egész, nem lehet haladni 5-ről a 6-ra.
:oops:
Jó játékot mindenkinek.
Köszönöm az észrevételeket.
Virág
http://s1.kapibados.hu/schaugarten/inde ... er=2817714
Az élet értelmét nem keresni kell, hanem nekünk kell értelmet adni az életnek:)

SNAniko

Re: piaci árak

Hozzászólás Szerző: SNAniko » 2010.07.22. 09:30

Igazad van Virág!

Én is például módszeresen próbálom feljebb és feljebb emelni az árakat, de mindig vannak olyanok, akik jóval alacsonyabb áron árulják termékeiket.

Remélem mások is belátják, hogy igazunk van.

szirom

Hozzászólás Szerző: szirom » 2010.07.22. 10:14

Majd normalizálódnak az árak.
Gondolom ti is csak max. az új növényeket veszitek meg, inkább csak eladni akartok.Nos, amíg ezzel mindenki így van addig nem mennek fel az árak. Türelem rózsát terem. ;)

bertad

Hozzászólás Szerző: bertad » 2010.07.22. 10:16

Nyugalom. Nem rég indult a játék. Túltermelés van az alacsony szinten lévő árukból, ezért alacsony az áruk. Be fog állni a piac magasabb árra is, ahogy telik az idő.
Kertbirodalom 1-es szervere is így indult, aztán mostanara a bolti fix ár felett van a piac.

Szóval türelem. Most nem érdemes árulni a piacon, hanem inkább termelni és felvásárolni :D

Dinnye

Hozzászólás Szerző: Dinnye » 2010.07.22. 10:29

Ez mind szép és igaz, csakhogy sokaknak kellene a pénz, hogy minél több területet szabadítsanak fel a gyomok/kövek/termeszvárak/kolibrik alól és ki tisztítsák a kertjüket. így meg sok pénzt nem lehet keresni.
Bár tegnap nézegetve a csili és az édesgyökér néha a bolti ár fölé ment. ;-)

bertad

Hozzászólás Szerző: bertad » 2010.07.22. 10:54

De nem lehet ellene mit tenni. Mindig lesz, aki leviszi az árat. A csili és az édesgyökér ára, szerintem köszönhető annak, hogy sok Kertbirodalmas játszik itt is, és már tapasztaltak!
A KB-ban, hetekig minden 0,01-es áron volt. Olyan alacsony volt, hogy rettenet. És mégis beállt a piac. Ott sem nyúltak hozzá!
Itt ahhoz képest kánaán van :D

Az elején mindenképpen érdemes a kert aljánál lévő vevőket kiszolgálni, és a koktélbárban is lehet pt-t kapni. :-)

Aguillon

Hozzászólás Szerző: Aguillon » 2010.07.22. 15:45

igen, bertad, kertbir-hoz képest, ez itt egy drága piac :D
azt add el addig, ami megéri: édesgyökér, csili, talán a vanília is, bár ma még nem néztem...
kezdetben a kerti vevőket érdemesebb kiszolgálni, a piacról meg felvásárolni :P
meg azért a koktélosok is adnak szépen.

Maja

Hozzászólás Szerző: Maja » 2010.07.23. 08:07

Sosem értettem ezért miért kell reklamálni.

Aki tanult egy kicsi mikro vagy makroökonómiát (talán már gimnáziumban is tanítják az alapjait, de felsőoktatásban mindenhol) az tudja, hogy így működik egy induló piacmodell.

Szerinted ha van 4 fajta növény, amit 20.000 ember termel egyszerre, akkor nem lesz túlkínálat?
Most már tudok 14 fajta növényt ültetni, széthúzott lett a mezőny, a nagyok már a ritka sok naposakat termelik, a régi gazok ára pedig emelkedni fog.

Amúgy az összes piaci változás előre tudható, semmi meglepetés nincs benne, csak a bekövetkeztének az időpontja kérdéses:
-A túltermelés és a játékban lévő minimális készpénz miatt miatt filléres árakkal nyit a piac
-Az érmékkel játszó játékosok elhúznak a többiektől, tonnaszám öntik a megtisztított mezőről a piacra a termékeket, tovább zuhannak az árak.
-Elérik a hosszú érésidejü növényeket, megjelennek az első feladatok amik ezres nagyságrendben vonják ki a piacról a termékeket, de még kevesen csinálják őket, így lassan de biztosan emelkedik a növények ára.
-Megjelennek a piaci spekulánsok, elkezdik felvásárolni a feladatokhoz szükséges és a nagyon olcsó növényeket, az ár ismét emelkedik.
-A többség már nagyjából megtisztította a mezőjét, hosszú érésidejü növényeket termeszt, ezért a feladatokhoz már úgy vásárol a piacról. Az ár már nagyjából közelíti a játékban található árus árait.
-Az élboly által termelt ritkaságok ára az egekben lesz folyton, ahogy a középmezőny beéri őket úgy csökken a játékban található árus szintjére. Mikor a sereghajtók is elérnek oda, akkor megy az ár az alá.
-Sok ember kezdett egyszerre, a feladatokat mondjuk egy 1 hónapos intervallumon bellül sokan csinálják egyszerre. Így mindig lesz sláger termék, ami adott időszakban nagyon fog fogyni és az ára először felmegy, majd mikor a kínálat követi a keresletet, akkor vissza áll. De addigra már a következő feladat növénye drágul. Erre érdemes raktározni és nagyot lehet kaszálni.

Így megy ez, nem nagy ördöngőség, még szimpla logikával is rá lehet(ne) jönni.
És én még csak nem is vagyok közgazdász, ők biztosan pontosabban levezetnék ezt neked.

bertad

Hozzászólás Szerző: bertad » 2010.07.23. 08:49

Ahogy egy indián mondaná: UFF! :D

Tökéletesen levezetted a piaci modelt! Én tanultam közgazdaságot, és ha körülnézünk a való életben is ez így működik.

Szóval mindenkinek türelem, be fog állni a piac saját magától. :D

Aguillon

Hozzászólás Szerző: Aguillon » 2010.07.23. 18:16

Maja írta:Aki tanult egy kicsi mikro vagy makroökonómiát (talán már gimnáziumban is tanítják az alapjait, de felsőoktatásban mindenhol) az tudja, hogy így működik egy induló piacmodell.
hát én gimnazista voltam, most megyek egyetemre, de ezt a piacmodelles dolgot, a kertbirodalomban hallottam először :D

Válasz küldése

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”