valentin napi/(karácsonyi) event

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
voyage

valentin napi/(karácsonyi) event

HozzászólásSzerző: voyage » 2015.12.10. 16:22

Sziasztok!

Nekem annyi lenne a javaslatom, hogy jobb lenne visszatérni a korábbi stílusú eventekre a jövőben. Nagyon remélem, hogy valaki csak rosszul aludt éjjel, mikor kitalálta ezt a mostani karácsonyi eventet. Én szoktam költeni az eventekre, egy darabot mindig veszek minden díszből (és nem azért, mintha nem lenne elég tallérom megvenni a szükséges mennyiségű díszt, pont ezért is nem igazán díjaztam, hogy a díszeket betették a drágakőboltba, mert míg én mondjuk költök rájuk, mások megveszik egy fillér ráfordítás nélkül a drágakőboltban). Úgy látom, kicsi számolgatással, ha kétszer annyit költök, mint eddig, akkor se jutok el az eventnek még a feléig se. Azért ez egy kicsit, vagy inkább nagyon felháborít, hogy hirtelen ennyire pénzessé vált a dolog. Arról nem is beszélve, hogy ameddig eljutok, azért is négy óránként ki kell ugrálni az ágyból éjszaka, meg eldobni mindent, és szaladni a gép elé. Meg kell mondjam, ez igencsak kellemetlen, úgy érzem, kár volt egy fillért is költeni az idei díszekre. És akkor még csak nem is szólnak előre, hogy jelenlétet igénylő event indul, tehát ha valaki mondjuk csak esténként, vagy csak reggelente lép fel, az kapásból egy csomó időt elveszít, nem mintha nem lenne aktív a játékban. Ráadásul, korábban a megvett díszeket el lehetett adni, de most meg akadálytalanításra kell költeni pénzt, aranyat, nem is keveset, abból semmi nem térül meg, a megvett fákat se tudom, hogy el lehet-e adni a végén, azokért is elég sokat ki kell fizetni. És akkor még az ember legyen folyton gépnél, pont karácsony előtt, mikor mindenkinek ezer dolga van, munkája mellett, én meg még munkahelyen nem is netezhetek, és egyben dolgozom 24 órát, és két munkanap is beleesik az eventbe, az mindennel együtt nekem kb. három nap kiesés. Mégha az aktivitást bele is teszik az eventbe, azt nem így kéne szerintem. Igencsak csalódtam most, némi hibák ellenére azért kedvelem az upjers játékokat, többel is játszom, de ez a szintű "gazdasági válság", ami itt most megmutatkozik, nekem nem fér bele a képbe.
Köszönöm.
üdv
voyage
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára voyage 2016.02.09. 18:53-kor.

janicsillagasz

Re: (karácsonyi) event

HozzászólásSzerző: janicsillagasz » 2015.12.10. 19:40

Szívemből szóltál. Csatlakozom hozzád.

Nerima

HozzászólásSzerző: Nerima » 2015.12.15. 09:38

Sziasztok!

Maximálisan egyetértek voyage hozzászólásával!
Ritkán írok a fórumba, háborogni pedig még kevésbé szoktam. Most viszont nagyon elszomorít, az event (és épp a karácsonyi) ilyen formán történő megváltoztatása. Több hasonló farmos játékon játszottam már, és épp azért vettem búcsút tőlük mert ha nem tudok éjjel nappal a gép előtt ülni akkor az eventek és egyéb feladatok teljesíthetetlenek.
Örültem, hogy itt erre nincs szükség kényelmesen teljesíthetőek az eventek és játszható a játék mind csapatban mind egyénileg. Van sikerélményem, kikapcsolódóm, nem idegeskedem, nem kell éjjel felkelni, bármikor felállhatok a gép elől, nem gond ha a család elmegy kirándulni egy napra, vagy épp egy hétvégére. Aki dolgozik, kis kitartással szintén teljesítheti az eventeket. Számomra az összes eddig játszott játék közül ez volt az egyetlen ahol mindezt megtaláltam.

Reménykedem benne, hogy ez nem fog megváltozni és a tulajdonosok, a fejlesztők kicsit átgondolják ezt a dolgot.

Nerima

Anyamadár

HozzászólásSzerző: Anyamadár » 2015.12.20. 22:33

Sziasztok,

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Ez a játék egy elég pofátlan, lenyúlós vmire sikerült. Esélytelen volt mindenki, aki a józan ész határain belül (idő, pénz, energia befektetés szempontjából) szeret/akar játszani.

Így sok embernél lesz elrúgva a pöttyös...még azok is le fognak lépni, aki néha fizetnek be, nem hogy azok, akik nem szeretnének/tudnak erre pénzt költeni.

Rossz koncepció, csak remélni tudom, hogy nem jött be az ötlet, és le lesz vonva a megfelelő következtetés, ami az, hogy nem lehet a játékosok torkán bármit lenyomni.

Üdv
A.

voyage

Re: valentin napi/(karácsonyi) event

HozzászólásSzerző: voyage » 2016.02.09. 19:16

Hát úgy tűnik, a rossz koncepció megmaradt. Manapság már úgy látszik, nem érdekli a fejlesztőket a játékosok véleménye. Régebben azért ez nem így volt. És persze nem szóltak volna, hogy olyan lesz az event - megint -, ahol az időnek jelentősége van. Ja és persze ehhez képest több órás késéssel jött ki a leírás a fórumba. Kérdés, mit akartak a fejlesztők, átlagos mennyiségű rendszeres aranyrúd vásárló játékost, vagy olyan játékost, aki egyáltalán nem vesz aranyrudat. Mert olyat nem kapnak, aki vég nélkül öli a pénzt a játékba, legalábbis személyemben nem kapnak. Mert ahogy kiszámoltam, ha azt akarom, hogy meglegyen az event, akkor kb 200 aranyat kell rákölteni, és persze plusz még éjjel-nappal rohanjak ide, mint a pincsi kutya, beszedni a rózsákat, persze beszámítottam, hogy nem tudok örökké itt lenni. Ha tudnék, akkor is kb 180-at rá kéne költeni. Azért ahhoz képest, hogy korábban arany nélkül is meg lehetett csinálni az eventet, ez elég durva változás az eventekben. Itt köszöntem el a játéktól. Igaz, hogy itt vagyok a játék eleje óta, és eddig tiszteltem az upjers mértéktartását, és rendszeresen támogattam is a játékot, sértőnek tartom ezt a pálfordulást. És nem ez az egyetlen játék, eddig három játék fiókját töröltem már. És még mielőtt azzal jönne valaki, hogy de majd kigyűjthetem az épületeket az event után, jelzem, a fűszeres még mindig nincs meg, egy nyomorult részletet nem láttam az event óta belőle, se arany gyorsítóban, se barátcsillagos kártyák között. Meg nem csak én nem, az ismerőseim se. Ja, és az egy híján 40 sétálósom adott kerek három darabot eddig belőle. Egyet kaptam cserével, ennyi. Miért is veszem a sétálósokat? Ja, hogy már 1094 kis stand részletem legyen? Köszi. (Ezt is hányszor kértük már, hogy vegyék már ki a hulladék cuccokat, legalább a sétálósok ajándékai közül.) Miközben állítják mások, hogy csak úgy hajigálják a sétálósok a fűszeres részleteket, meg jön forgatásnál is. Hát nem tudom elhinni, mert a tapasztalatom nem támasztja alá. Így lesznek kigyűjthetők az új épületek is? Hogy ha nem költök rájuk, akkor kb. az évezred végére meg is lesznek? Hagyjuk már....
Nagyon nagyot csalódtam, igazán, és ennyi volt, ha azt akarták elérni, hogy a rendszeres arany vásárlás helyett most egyáltalán ne legyen bevétel tőlem, akkor gratula, mert elérték.
Jó játékot annak, aki el tudja még viselni ezt. Remélem, az állatkertbe nem gyűrűzik be ez a pénzesség, ott még maradok egyelőre.
üdv
voyage

trazom

HozzászólásSzerző: trazom » 2016.02.09. 21:18

Hihetetlen mennyire pofátlan lett a játék!!
23 óránkét ad 25 rózsát egy nagy rózsabokor, 6 nap van még (6 alkalom).. kérdésem: mennyi pénzt kellene költeni ahhoz, hogy meglegyen a 7000 darab rózsa??
Elszálltatok gyerekek, nagyon elszálltatok... néminemű összeg biztosan sokaknak beleférne, néhány rózsabokorra én is költenék aranyocskát, ..de ez..

És való igaz: egyetlen fűszerest sem ad a játék, pedig 5.szintűbe van, mint a többi.. ehhez képest mintha hibázna a dolog, nem ismerek olyat akinek dobott volna a gép fűszeres részletet.

moncsibabu

HozzászólásSzerző: moncsibabu » 2016.02.09. 23:14

Sziasztok!
Teljesen egyetértek az eventel kapcsolatban, annyi megjegyzésem volna, hogy a német fórumon már beharangozták, ott tájékozódom, így nem ért váratlanul, hogy ismét így hozták össze.
http://forum.de.upjers.com/viewtopic.ph ... c7ad06e5b9
Patchnotes címszó alatt kell keresni.
Remélem nem gond, hogy betettem a linket, talán másnak is segíthet.

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2016.02.10. 00:47

moncsibabu írta:Sziasztok!
Teljesen egyetértek az eventel kapcsolatban, annyi megjegyzésem volna, hogy a német fórumon már beharangozták, ott tájékozódom, így nem ért váratlanul, hogy ismét így hozták össze.

Szia/sziasztok

A bejelentés nálunk előbb volt, mint a németeknél. 11:21-kor a portálban található fórumon: https://hu.upjers.com/foren/hu/viewtopi ... 637#p10637
Ezen a fórumon már nem lesznek hivatalos bejelentések, mert hamarosan be fog zárni: viewtopic.php?f=494&t=25616

A mostani két épület közül a kávéház tudomásom szerint megvásárolható lesz a boltban.
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

moncsibabu

HozzászólásSzerző: moncsibabu » 2016.02.10. 05:59

Hanga írta:
moncsibabu írta:Sziasztok!

Szia/sziasztok

A bejelentés nálunk előbb volt, mint a németeknél. 11:21-kor a portálban található fórumon: https://hu.upjers.com/foren/hu/viewtopi ... 637#p10637
Ezen a fórumon már nem lesznek hivatalos bejelentések, mert hamarosan be fog zárni: viewtopic.php?f=494&t=25616

A mostani két épület közül a kávéház tudomásom szerint megvásárolható lesz a boltban.

Kedves Hanga! Utólag én is néztem az időpontot, de érdekes mikor rákerestem még nem volt dél se, és fenn voltak az adatok, itt meg akkor még semmi hír se volt az eventel kapcsolatban, kellett volna képernyő mentést csinálnom, legközelebb fogok! Üdv.

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2016.02.10. 06:28

moncsibabu írta:
Kedves Hanga! Utólag én is néztem az időpontot, de érdekes mikor rákerestem még nem volt dél se, és fenn voltak az adatok, itt meg akkor még semmi hír se volt az eventel kapcsolatban, kellett volna képernyő mentést csinálnom, legközelebb fogok! Üdv.

Szia

Nem értem miért kellene képernyőképet készíteni. Itt csak azért van téma az időszakos játékról, mert úgy gondoltam még beteszem erre a fórumra is. A témám nem hivatalos, csak segítő szándékkal szoktam összeállítani. Hivatalos bejelentések már csak a portálon lévő fórumon lesznek.
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”