Véleményem a játékról

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
bencece

Véleményem a játékról

HozzászólásSzerző: bencece » 2015.08.25. 19:06

Nekem is kicsivel több, mint 50 napos játék után az vette el a kedvem ettől az egésztől, hogy

1. ingyen játékként meghirdetett játékban már az elején csak egy helyben topogsz, azaz sokáig nem tudsz továbblépni, ha nem fizetsz. Az hogy gyorsan jön a pénz, ahogy egy topicban olvastam, az csak egy bizonyos szint után van, az elején meg vért-verejtékezel, mire eljutsz odáig, hogy egyáltalán ne kelljen szénát ültetned, vagy hogy végre tudj egy kis földet venni. Persze ha fizetsz, akkor sokkal könnyebb...

2. és ha már fizetek, akkor elvárnám, hogy logikus és egyre izgalmasabb legyen a játék. De minél többet játszom, annál kevésbé látni benne a logikát, annál lassabban megy minden, mert mindenre napokat kell várni, miközben sokkal drágább is, ezáltal sokkal kevésbé nyereséges minden. Percre kivetített nyereség alapján például az egyik legnyereségesebb termék a búzából készült kuglóf, és a legkevésbé azokat éri meg tartani, ami napokig nő, vagy órákig, napokig tart a feldolgozása. Minél magasabb szinten vagyok, annál kevesebb a nyereség az újonnan termelhető növényeken és a tenyészthető állatokon és az azokból készíthető árukon. Ha profitra játszunk, és miért ne arra játszana az ember, hiszen az egész rendszer ekörül forog, akkor ez nem logikus.
Nem értem, hogy miért annak kellene örülni, hogy ráfizetek azért, hogy 5 óra alatt legyen meg egy áru, amin amúgy sincs sok haszon, mert ezt valaki így találta ki.

Egy kis stratégia váltás kellene, hogyha már a profittermelésről szól a játék, akkor a rendszerfejlesztésnek is ezt kellene támogatnia ...
Ja, hogyha beteszem a havi fizetésem, akkor minden gyorsabban megy? Ja, hogyha forinttal fizetek, csak akkor terjeszkedhetem tovább? A törpbánya meg a favágó csak veszteséget termel? Akkor még hány ilyen van? És akkor ne nézzem, hogy mi nyereséges a játékban és mi nem? Minden szentnek maga felé hajlik a keze :mrgreen:

Ezt csak azért írtam le, mert nagyon lelkesen álltunk neki a játéknak, illetve azon elvünknek, hogy online játékra nem költünk, most szakítottunk először, és talán utoljára. 33.szinten vagyunk, de már egy ideje látjuk, hogy innen csak akkor tudunk továbblépni érdemben, ha megint ráköltünk és persze már nem lenne elég az 5 ezer forint sem, ha például földet szeretnénk.

Nem várok választ, csupán csak tudatni akartam egy játékos véleményét, miért fogom abbahagyni ezt a játékot - hátha lesz benne tanulság a játékot tervezőknek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára katarzina79 2015.08.25. 20:11-kor.
Ok: Áthelyezve

Hanga

Re: Véleményem a játékról

HozzászólásSzerző: Hanga » 2015.08.25. 20:51

bencece írta:1. ingyen játékként meghirdetett játékban már az elején csak egy helyben topogsz, azaz sokáig nem tudsz továbblépni, ha nem fizetsz. Az hogy gyorsan jön a pénz, ahogy egy topicban olvastam, az csak egy bizonyos szint után van, az elején meg vért-verejtékezel, mire eljutsz odáig, hogy egyáltalán ne kelljen szénát ültetned, vagy hogy végre tudj egy kis földet venni. Persze ha fizetsz, akkor sokkal könnyebb...

Szia

Először is, olvasd el ezt a témát: Ingyenes játék - prémiumtartalmak
Saját vélemény több évnyi és több fióknyi játék után (zárt béta verzió, 2 német szerver - amit mindkettőn újra kezdtem - és magyar szerver):
Nem kell vért izzadnod a játék elején és még valós pénzre sincs szükséged. Nem tudom melyik témát olvastad, de valószínűleg nem azt amit én készítettem: viewtopic.php?f=411&t=21531 Itt le van írva hogyan fejlődhetsz gyorsabban és mivel kereshetsz sok tallért. Ha ettől eltérsz, akkor már lassaban fogsz fejlődni. Amennyiben türelmes vagy, gyorsabban.

2. és ha már fizetek, akkor elvárnám, hogy logikus és egyre izgalmasabb legyen a játék. De minél többet játszom, annál kevésbé látni benne a logikát, annál lassabban megy minden, mert mindenre napokat kell várni, miközben sokkal drágább is, ezáltal sokkal kevésbé nyereséges minden. Percre kivetített nyereség alapján például az egyik legnyereségesebb termék a búzából készült kuglóf, és a legkevésbé azokat éri meg tartani, ami napokig nő, vagy órákig, napokig tart a feldolgozása. Minél magasabb szinten vagyok, annál kevesebb a nyereség az újonnan termelhető növényeken és a tenyészthető állatokon és az azokból készíthető árukon. Ha profitra játszunk, és miért ne arra játszana az ember, hiszen az egész rendszer ekörül forog, akkor ez nem logikus.
Nem értem, hogy miért annak kellene örülni, hogy ráfizetek azért, hogy 5 óra alatt legyen meg egy áru, amin amúgy sincs sok haszon, mert ezt valaki így találta ki.

Ha mindig mindent kiszámolsz, az tutira megöli a játékélményt... De ha mindenképp a legmagasabb profitra hajtasz, akkor tarts csak olyat amiből a legtöbb pénzt tudod bezsebelni. Attól még lehet opció az is amit nem találsz elég jövedelmezőnek. Más játékosok esetleg más okból választhatják. Pl. mert tetszik, vagy mert szükség van hozzá a szövetkezeti hajóutak működtetéséhez, vagy a versenyeken való részvételhez. Attól, hogy valami neked nem ideális, másoknak még az lehet. Ha mindenből gyorsan dőlne a pénz, hol lenne a kihívás, sikerélmény? Az pedig, hogy időhöz kötött a termelés, a játékhoz tartozik. Ez egy ilyen típusú játék.

Egy kis stratégia váltás kellene, hogyha már a profittermelésről szól a játék, akkor a rendszerfejlesztésnek is ezt kellene támogatnia ...
Ja, hogyha beteszem a havi fizetésem, akkor minden gyorsabban megy? Ja, hogyha forinttal fizetek, csak akkor terjeszkedhetem tovább? A törpbánya meg a favágó csak veszteséget termel? Akkor még hány ilyen van? És akkor ne nézzem, hogy mi nyereséges a játékban és mi nem? Minden szentnek maga felé hajlik a keze :mrgreen:

A területbővítés egy idő után sajnos valóban aranyos, de ha szánni tudsz a játékra havi szinten egy keveset, akkor idővel összegyűlik az ára. Emelett még bónuszajándékot is kaphatsz. A többi aranyos lehetőség pedig nem létszükséglet. Anélkül is lehet játszani. Azok csupán lehetőségek amik némi profit és pont többletet hozhatnak.
A törpbánya és a favágókunyhó is csak lehetőség. Ha nem hajtasz mindenáron a több milliárdos vagyonra, de bizonyos dolgokra nem szeretnél aranyat áldozni, akkor megéri. Nézzük először a törpbányát: ott kaphatsz ónércet, ónrudat és bronzrudat is. Mindhárom előállításához aranyrudas növényekre van szükség. Ezek az fémek a szövetkezeti hajóutakhoz kellenek. Enélkül nehezebb dolgod van. Favágókunyhó: itt a legértékesebb az 5 db vörösfenyő fatörzs. Ez szintén fontos a hajóutakhoz, valamint bizonyos fémekhez. Az sem mellékes, hogy napokat kell várnod míg a fa megnő. Itt nem és csupán játékpénzzel kell fizetned érte.

Végezetül csak annyit mondanék, hogy a rossz játékstratégia nem a fejlesztők hibája.
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

Vissza: “Általános”