féloldalú szövetkezeti hirdetések

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
mesilili5

féloldalú szövetkezeti hirdetések

HozzászólásSzerző: mesilili5 » 2014.04.17. 06:03

Sziasztok!

Egyre több olyan szövetkezeti hirdetést olvasok, ahol a vezetőség élénken érdeklődik az árubeadási hajlandóságaim, a játékszintem és játékszokásaim iránt, ugyanakkor a szövibe történő becsábításom érdekében egy szót sem ejt arról, hogy az ő vezetése alatt álló csapatnak mi a győzelem, vagy egy jobb helyezés elérése érdekében kialakított stratégiája, koncepciója. Ettől aztán olyan érzésem van, mintha a szövetkezteti vezetők palimadárnak néznének, aki hajlandó önzetlenül, akár gatyára is vetkőzni a közös és a saját célja, hírneve érdekében, ugyanakkor fütyülnek arra, hogy nekem, mint játékostársnak és leendő szövetkezeti tagnak vannak-e igényeim a szövetkezettel szemben, és ha vannak, akkor mégis milyenek?

Egy egyszerű példával illusztrálva a nyűgömet olyan ez, mintha egy boltba belépve tőlem, mint leendő vásárlótól az eladó nem azt kérdezné, hogy milyen méretű, színű és fazonú farmert akarok vásárolni, hanem azonnal azt tudakolná, hogy mennyi elköltendő pénzem van, hányszor járok egy héten boltba, és mennyi már meglévő farmer sorakozik a szekrényemben.

Szóval... Nagy megkönnyebbülés volna (és nagy segítség a megfelelő szövetkezet kiválasztásához), ha a "főmuftik" ejtenének a szövetkezeti stratégiáikról is néhány szót, és nem csak azt firtatnák, hogy mennyire vagyok lenyúlható (hiszen mindenki az, aki szövi tagságra pályázik).

mesilili
Köszönöm, hogy olvastatok. nicesmile
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hanga 2014.06.13. 09:21-kor.
Ok: Áthelyezve

ivett0202

Re: féloldalú szövetkezeti hirdetések

HozzászólásSzerző: ivett0202 » 2014.04.17. 07:36

Sziasztok :)
Kedves mesilili5!
Most én a másik oldalról közelíteném meg a problémát, hogy abból a szemszögből is lásd.
Van egy tagunk, aki az induláskor a szó legszorosabb értelmében könyörgött, hogy vegyük be a szövetkezetünkbe. Megtettük, bevettük...

Azóta írdésmond 1 darab azaz egyetlen egy darab rakott krumplit adott be a közösbe és semmi mást. Megírtuk neki, hogy pénzt nem kell beadni, mert a főnök/elöljáró az összes lóvét beadta, nincs szükség pénzbeadásra. Mindössze a versenyhez és a szöv. előrelépéséhez tegyen be árukat el is olvasta hogyan kell betenni az árukat a szöv-be. Ennek ellenére mióta tag, azóta SEMMIT sem tett be a szöv-be, holott minden nap többször is fent van ez a játékos.
Te mit tennél?

Kiraknád?
Nem véletlenül kontrollálják le belépés előtt a tagokat, ezért nem kéne sem haragudnod sem a játékkedvedet elveszítened.

Akibe szorult egy kis jóérzés, az nehezen rúgja ki a tagot, lelkiismeret furdalása is van emiatt de ha a tag maga tesz róla, hogy ne legyen más választásunk, akkor muszáj megtenni!!!
A szövetkezeteknek nincs és nem is kell stratégia!
A stratégia az, hogy tegyél meg mindent ahhoz, hogy előkelő helyezést érjetek el.
Ennyi... :)

Amúgy pedig egyszerűen nem értem ezt a tagot. Mi a fenének könyörgött, hogy vegyük be a szövetkezetünkbe? Látom a farmján, hogy 6 azaz HAT darab kifőzdét állított fel azokban termeli a rakott krumplit. Mi a fenét csinál vele, mert a közösbe nem adja be!!!
Egyszerűen nem értem mit csinál?
Termeli a rakott krumplit orrbaszájba, és miután nem adja be a közösbe akkor csak eladni tudja...
mi a francnak akart szövetkezeti tag lenni?
Az kizárt dolog, hogy másik szöv-be adja be, mert egyszerre csak egy helyen tud tag lenni. Ha a fenefenéteszik sem értem, hogy mit művel...
Szerinted?

SvenHassel

HozzászólásSzerző: SvenHassel » 2014.04.17. 07:41

Velem pont fordítva történt!Erőmhöz mérten mindennap beadtam a termelt rakott krumplimat a szövetségbe.Ma reggel egy levél fogadott,hogy ne haragudjak,kicsit passzív vagyok, így kiraknak a szövetségből!

ivett0202

HozzászólásSzerző: ivett0202 » 2014.04.17. 07:45

SvenHassel írta:Velem pont fordítva történt!Erőmhöz mérten mindennap beadtam a termelt rakott krumplimat a szövetségbe.Ma reggel egy levél fogadott,hogy ne haragudjak,kicsit passzív vagyok, így kiraknak a szövetségből!

Őszintén sajnálom :(
Valószínűleg kellett a helyed egy "csókosnak" :(

mesilili5

HozzászólásSzerző: mesilili5 » 2014.04.17. 08:20

ivett0202 írta:Sziasztok :)
Kedves mesilili5!
Most én a másik oldalról közelíteném meg a problémát, hogy abból a szemszögből is lásd.
Van egy tagunk, aki az induláskor a szó legszorosabb értelmében könyörgött, hogy vegyük be a szövetkezetünkbe. Megtettük, bevettük...

Azóta írdésmond 1 darab azaz egyetlen egy darab rakott krumplit adott be a közösbe és semmi mást. Megírtuk neki, hogy pénzt nem kell beadni, mert a főnök/elöljáró az összes lóvét beadta, nincs szükség pénzbeadásra. Mindössze a versenyhez és a szöv. előrelépéséhez tegyen be árukat el is olvasta hogyan kell betenni az árukat a szöv-be. Ennek ellenére mióta tag, azóta SEMMIT sem tett be a szöv-be, holott minden nap többször is fent van ez a játékos.
Te mit tennél?

Kiraknád?
Nem véletlenül kontrollálják le belépés előtt a tagokat, ezért nem kéne sem haragudnod sem a játékkedvedet elveszítened.

Akibe szorult egy kis jóérzés, az nehezen rúgja ki a tagot, lelkiismeret furdalása is van emiatt de ha a tag maga tesz róla, hogy ne legyen más választásunk, akkor muszáj megtenni!!!
A szövetkezeteknek nincs és nem is kell stratégia!
A stratégia az, hogy tegyél meg mindent ahhoz, hogy előkelő helyezést érjetek el.
Ennyi... :)

Amúgy pedig egyszerűen nem értem ezt a tagot. Mi a fenének könyörgött, hogy vegyük be a szövetkezetünkbe? Látom a farmján, hogy 6 azaz HAT darab kifőzdét állított fel azokban termeli a rakott krumplit. Mi a fenét csinál vele, mert a közösbe nem adja be!!!
Egyszerűen nem értem mit csinál?
Termeli a rakott krumplit orrbaszájba, és miután nem adja be a közösbe akkor csak eladni tudja...
mi a francnak akart szövetkezeti tag lenni?
Az kizárt dolog, hogy másik szöv-be adja be, mert egyszerre csak egy helyen tud tag lenni. Ha a fenefenéteszik sem értem, hogy mit művel...
Szerinted?

Megértem a gondodat. Megesik, hogy egy tagságra pályázó bármit megígér a szövibe történő felvétele érdekében, majd eszében sincs betartani az ígéretét. Hiába mondja el a felvétele előtt, hogy ekkora meg akkora földje van, amin ilyen-olyan temérdek árut állít elő, ha egyszer nincs benne kötelességtudat, felelősségtudat, akarat és önzetlenség. Ezek a tulajdonságok sajnos csak a felvétel után kerülnek elő, vagy maradnak az idők végezetéig titokban. :lol: Ha én főmufti lennék, akkor egy levélkében emlékeztetném a kötelezettségeire, majd szélnek ereszteném. Azon egyszerű oknál fogva, hogy a szó és az írás is kötelez. nicesmile

mesilili5

HozzászólásSzerző: mesilili5 » 2014.04.17. 08:36

SvenHassel írta:Velem pont fordítva történt!Erőmhöz mérten mindennap beadtam a termelt rakott krumplimat a szövetségbe.Ma reggel egy levél fogadott,hogy ne haragudjak,kicsit passzív vagyok, így kiraknak a szövetségből!

Igen, szerintem is kellett a helyed valaki másnak, de az sem kizárt, hogy kevesellték azt, amit beküldtél. Utóbbi esetben az lett volna a fair, ha a szövi vezetője megírja neked, hogy pontosan mennyit kér, és rád bízza a döntést, hogy vagy le tudod termelni, vagy inkább magadtól távozol. Sajnálom, hogy pórul jártál. :cry:

gvercsi

HozzászólásSzerző: gvercsi » 2014.04.17. 13:18

Kedves Balázs(Swen)!
Kiírom,mielőtt bárki azt hinné követelődő vagyok vagy csókosnak kell a hely ;) ....a hely üres.-visszanéztem a statisztika üzeneteket
12.-én csatlakoztál.du.
13.-án beadtál 5 rakott krumplit és 5 juhardeszkát.
14.-én 30 db rakott krumplit(20+10)
15.-én 20+1 db rakott krumplit.Itt jeleztem húzzunk bele meglesz a pont is .
16.-án este írtam az elbocsájtást.
Kértem szerezzünk legalább annyi pontot,h. + 1 tagot felvehessek.Azt is írtam ez úgy lesz meg,h. a rászorulóknak adakozunk.Pénzt nem is szabtam meg(mint sok szövetkezet),beadtam egy másik taggal.Nem tudom mi számít követelőzésnek :roll: .Nyilván 17 szinten nem termelünk annyit,mint a 30 felett.
De kapok olyan levelet is,h. szeretnék csatlakozni,de nem tudok beadni pénzt és a termékek ára meg kell ide-oda. :lol: :lol: :lol:
Vagy jelentkeznék-de nem teljesítek feladatokat.. :shock: :shock: .
Szerintem írtam-ha megerősödsz szívesen látunk. 8-)

mesilili5

HozzászólásSzerző: mesilili5 » 2014.04.17. 16:46

gvercsi írta:Kedves Balázs(Swen)!
Kiírom,mielőtt bárki azt hinné követelődő vagyok vagy csókosnak kell a hely ;) ....a hely üres.-visszanéztem a statisztika üzeneteket
12.-én csatlakoztál.du.
13.-án beadtál 5 rakott krumplit és 5 juhardeszkát.
14.-én 30 db rakott krumplit(20+10)
15.-én 20+1 db rakott krumplit.Itt jeleztem húzzunk bele meglesz a pont is .
16.-án este írtam az elbocsájtást.
Kértem szerezzünk legalább annyi pontot,h. + 1 tagot felvehessek.Azt is írtam ez úgy lesz meg,h. a rászorulóknak adakozunk.Pénzt nem is szabtam meg(mint sok szövetkezet),beadtam egy másik taggal.Nem tudom mi számít követelőzésnek :roll: .Nyilván 17 szinten nem termelünk annyit,mint a 30 felett.
De kapok olyan levelet is,h. szeretnék csatlakozni,de nem tudok beadni pénzt és a termékek ára meg kell ide-oda. :lol: :lol: :lol:
Vagy jelentkeznék-de nem teljesítek feladatokat.. :shock: :shock: .
Szerintem írtam-ha megerősödsz szívesen látunk. 8-)

Értem, nyilván kevésnek találtátok, amit Swen beadott. De akkor miért nem azt írtátok neki, hogy napi 50 db rakott krumplit (vagy akármi más mennyiséget), plusz ezt meg azt (tételesen felsorolva, hogy mit) kell beadnia? Ha minden tagnak megírtad, hogy miből mennyit kell beadnia, és mégis akadt közöttük olyan, aki nem teljesítette a kvótát, akkor jogos a nem teljesítő elbocsájtása.

Mamoca60

HozzászólásSzerző: Mamoca60 » 2014.04.18. 20:09

Sziasztok!
Volna egy kérdésem. Szövetkezeti tag vagyok, minden nap amit tudok beadok a közösbe. Azonban nem tudom, hogy a beadott áruk hová kerülnek, kik a rászorulók? Ezt én mint egy sima tag, minden cafrang nélkül, hogyan tudom meg? Csak megkérdezem a szövi vezetőit és bemondásra, vagy ennek van valahol látható jele? Amit én beadok azt látom, dátum, idő szerint, tallér állása szerint. De nem látom, hogy a közösből hová kerülnek az áruk. Segítene nekem ebben valaki, hogy hol keressem, vagy ne keresem az áruk útját? :roll:
üdv.

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.04.19. 06:23

Mamoca60 írta:Sziasztok!
Volna egy kérdésem. Szövetkezeti tag vagyok, minden nap amit tudok beadok a közösbe. Azonban nem tudom, hogy a beadott áruk hová kerülnek, kik a rászorulók? Ezt én mint egy sima tag, minden cafrang nélkül, hogyan tudom meg? Csak megkérdezem a szövi vezetőit és bemondásra, vagy ennek van valahol látható jele? Amit én beadok azt látom, dátum, idő szerint, tallér állása szerint. De nem látom, hogy a közösből hová kerülnek az áruk. Segítene nekem ebben valaki, hogy hol keressem, vagy ne keresem az áruk útját? :roll:
üdv.

Szia

A rászorulóknak (rendszernek) adott termékek után hírnevet kap a szövetkezet. 675 tallér körüli (raktári árral számolva) termékbeadásonként 1 hírnévpont jár.
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

Vissza: “Általános”