Karbantartás

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
Vulpius

Re: Karbantartás

HozzászólásSzerző: Vulpius » 2014.06.03. 15:55

Ez így nagyon fura. Nem látom, hogy egy adott NYERSANYAGBÓL mennyi van a raktáramban, mikor termelni akarok (pl ez azért rossz nekem, mert fele-fele arányban szoktam kihasználni a malmot, a 20 gabonám 10-10 helyre rakom), azt látom helyette, hogy a KÉSZTERMÉKBŐL mennyi van aktuálisan. Ezenfelül jobb a nyersanyagot látni, mintsem a raktárban lévő késztermékét, könnyebb vele számolni.
Azt se látom, hogy a nyersanyagomból MENNYI terméket tudok csinálni, mert a raktárban lévő késztermék mennyiségét látom csak. Konkrét példa: 2 mustom van. Boros pincében aktív a bor termelés funkció, de azt mutatja, hogy 0 borom van. Nem azt, hogy 2 borom lesz a végén.

Szeszfőzdémben inaktív a konyak gomb, azt látom, hogy szürke, de azt mutatja, hogy 0. Mivel nincs borom még, nem is tudnék gyártani. De akkor miért látom, hogy 3? :) Nem érdekel, mennyi van a raktárban.

Présházban meg 0 mustnál aktív a gomb.

Ezen nem lehetne még hegeszteni picit? Kényelmetlen :( Sőt, egyenesen fura így.

+1: Ha akár csak egy termelősor is inaktív, a játék azt jelzi, hogy az épület üres. Ez viszont kellemetlen bug.

(ide tartozik, nem a kérdésekhez. Onnan kéretik törölni)

MamokaHajdu

HozzászólásSzerző: MamokaHajdu » 2014.06.03. 16:06

Ha jól olvastam most azt kell megadnom, hogy mennyi terméket szeretnék gyártani. Meg is adnám, ha tudnám, hogy mennyi nyersanyagom van. Nem látom sehol, most ki-be járkálok a raktáramba megnézni mennyi az alapanyag, aztán megint a termelő épületbe, hogy mennyit gyártsak. Még szerencse hogy ezt nem kell tényleg lábon végig járnom, mert akkor estére már lábra sem tudnék állni.

Mókusmackó46

HozzászólásSzerző: Mókusmackó46 » 2014.06.03. 16:43

HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ, de *** lett az újítás! Zavaros a termelési folyamat, állítsátok vissza a régit!!!!!!!!!!!!

Szerk.:

Kérlek próbáld meg szebben kifejezni magad. Köszönöm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hanga 2014.06.03. 17:59-kor.
Ok: Játék fórumához nem illő szóhasználat

pepitaofelia

HozzászólásSzerző: pepitaofelia » 2014.06.03. 17:40

Ez borzalom! Legyetek szívesek visszaállítani a termelő-épületek normális funkcióit. Élvezhetetlen lett az egész, és amint olvastam másoknak sem tetszik ez az újítás.
Köszönettel:
Pepitaofelia

Vulpius

HozzászólásSzerző: Vulpius » 2014.06.03. 17:40

A németeknél is a hirig a frissítés miatt. 15 oldal diskurzus.

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.06.03. 18:19

Megértelek titeket, nem könnyű elfogadni a változást, főleg ha az bonyolít valamelyest a játék menetén.
Úgy gondolom, hogy a programozóknak okuk lehetett a változtatásra és nem azért dolgoztak vele, hogy a játékosoknak szándékosan kellemetlenséget okozzanak. Az is lehet, hogy még módosítanak rajta. Nem lehet tudni.
Kérlek titeket próbáljátok meg elfogadni a játékban történt változást.

Írtam egy kis segítséget annak érdekében, hogy jobban megértsétek az új termelési funkció működését : viewtopic.php?f=411&t=21531&p=562809#p562809
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

hakka2004

HozzászólásSzerző: hakka2004 » 2014.06.03. 21:11

Ne haragudjatok, de ezt nem tudom, hogy ki találta ki, de nagyon nem gondolkodott! Legyetek szívesek vissza állítani az előző állapotot, mert így teljesen megzavarodik az ember! Már nincs is kedvem játszani!!! De szerintem nem csak én leszek így ezzel! Ez az átállítás nagy butaság volt!!! Kérjük vissza a régit, vagy sokan kedvüket vesztik.. garantáltan. Én inkább már vissza sem lépek! Jó éjt! Hakka2004 voltam :((

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.06.03. 21:25

hakka2004 írta:Ne haragudjatok, de ezt nem tudom, hogy ki találta ki, de nagyon nem gondolkodott! Legyetek szívesek vissza állítani az előző állapotot, mert így teljesen megzavarodik az ember! Már nincs is kedvem játszani!!! De szerintem nem csak én leszek így ezzel! Ez az átállítás nagy butaság volt!!! Kérjük vissza a régit, vagy sokan kedvüket vesztik.. garantáltan. Én inkább már vissza sem lépek! Jó éjt! Hakka2004 voltam :((

Aludj rá egyet és holnap próbálj meg másként gondolni a változásokra. Ha rossznak fogod fel, akkor rosszul is fogod érezni magad a játékban.

Olvasd el ezt a témát: viewtopic.php?f=411&t=21531#p562809 Remélem sikerül a leírásom által átláthatóvá tenni a termelés működését és sikerül - ha nem is azonnal - de elfogadhatóvá tenni számodra.

hakka2004

HozzászólásSzerző: hakka2004 » 2014.06.04. 09:01

Hát kérlek, aludtam rá egyet, de ugyanaz a véleményem!!! ÁTLÁTHATATLAN!!! NEM TUDOM? HOGY MENNYI NYERSANYAGOM VAN!!! Ki kérte, hogy változtassatok a már jól működő dolgokon? Azon kell változtatni, ami nem működik, és panasz van rá! De úgy látom, hogy inkább ez az alakítás vált ki panaszt!!! Addig nem játszom, amíg nem változtatjátok vissza! Ezúton kérek mindenkit, akinek nem tettszik az újítás, hagyja abba a játékot, míg vissza nem állítják a régi helyzetet!! Előre is köszönöm: hakka2004

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.06.04. 09:06

hakka2004 írta:Hát kérlek, aludtam rá egyet, de ugyanaz a véleményem!!! ÁTLÁTHATATLAN!!! NEM TUDOM? HOGY MENNYI NYERSANYAGOM VAN!!! Ki kérte, hogy változtassatok a már jól működő dolgokon? Azon kell változtatni, ami nem működik, és panasz van rá! De úgy látom, hogy inkább ez az alakítás vált ki panaszt!!! Addig nem játszom, amíg nem változtatjátok vissza! Ezúton kérek mindenkit, akinek nem tettszik az újítás, hagyja abba a játékot, míg vissza nem állítják a régi helyzetet!! Előre is köszönöm: hakka2004

Légyszíves ne kezdj el uszítani. Azzal nem mész semmire. Inkább próbáld megérteni az új funkciót. Ha alaposabban megnézed, láthatod, hogy kiírja mennyi nyersanyagod van. Annyi az egész, hogy kiválasztod a legyártani kívánt terméket. A felső részben, az alapanyag képe alatt ott lesz a raktáron lévő mennyiség is.
Elolvastad azt a témát amit belinkeltem?

Vissza: “Általános”