Tématornyok

Vad

Tématornyok

HozzászólásSzerző: Vad » 2013.03.20. 09:32

Sziasztok!

Bongeszo fuggetlenek az alabbi jelensegek:

1. Szimplan nem erzekeli a rendszer a tornyot. Mintha ott sem lenne, ki kell lepni a jatekbol es ujra vissza, hogy erzekelje(nem memoria problema), belepeskor meg jelzi aztan neha egy ido utan nem. Tegnap delutan is elofordult meg ma reggel is.
2. Mas pontot mutat akkor amikor raviszem az egeret es a torony leirasaban, magyaran kiirja, hogy 4.728/5.000, a leirasban pedig a mokapont ertekehez 5.000-et ir/jelez ki. Tegnap pedig forditva fordult elo ilyen, hogy nem voltak szinkronban, ki-be lepes stb. sem segitett, egy ido utan a megfelelo ertekeket mutatta.

A tobbi nem zavar annyira, pl. grafikai aprosagok, de foleg az elso igen. A gyerekeknek igy is figyelniuk kell, hogy veletlenul ne klikkelgessenek a toronyra mikor rendbeteszik a parkjukat, reggel a lanyom is kivett nehany dolgot a hozzarendeltei kozul amit este nagy nehezen hozzaadott :), aztan idobe telt visszatennie, ot megzavarta, hogy nem erzekelte az egyik tornyat a rendszer, azt hitte elrontott valamit. :)

Koszonom szepen!

Vidor

Vad

Re: Tématornyok

HozzászólásSzerző: Vad » 2013.03.20. 11:19

A baratoknal nem a valos ertekeket mutatja a tornyokon, hanem kevesebbet. :?:

csipkebogyo

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2013.03.20. 12:21

Szerintem még dolgoznak a kollégák a tornyokon, hiszen ami működik a tesztszerveren, nem biztos, hogy az élőn is fog.
Ha nem jön rendbe mondjuk péntekig, és jelzed a Támogatásnak, akkor ők továbbítják a technikusoknak, és rendberakják.
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

bezsoka

HozzászólásSzerző: bezsoka » 2013.03.20. 14:00

Sziasztok
Nálam is ugyanezek a problémák merülnek fel mint vad-nál:)

Vad

HozzászólásSzerző: Vad » 2013.03.20. 17:09

Sziasztok!

A tamogatas valasza, az eddig felmerult kerdesekre. Meg ket kerdes van fuggoben, ha azokra is jon valasz, bemasolom majd ide, gondolom nem gond, latom Bezsokanal :) meg sajna sokunknal is detto elojottek:

Támogatás írta:A témaközponton egy kis ikonocska fog néha megjelenni. Hasonlóan mondjuk az öntözést jelző ikonkához vagy a szerencsekerékhez, csak ez majd olyan lesz, mint egy kincsesládikó. Amikor ez feltűnik, olyankor tart "rendezvényt/já tékot/programot" a témacentrum, ilyenkor lehet róla jutalmat begyűjteni. Csak rá kell kattintani erre a kincsesládikóra és már kész is.
Normális, ha még nem volt ilyenben részed, mert habár megjelenhet akár naponta többbször is ez a kincsesládikó, de azért ezt alapvetően a véletlen határozza meg és nagyjából úgy fogod majd tapasztalni hosszútávon, hogy körülbelül naponta találsz ládikót.
A jutalom attól függ, mennyi mókapontot vonzott be a központod, a jutalom véletlenszerűen generálódik le, esetleg annyit lehet biztosan tudni, hogy ha pont eléred vagy túlszárnyalod a központ felső mókahatárát, akkor a lehető legértékesebb adható jutalmak közül fogsz ajándékot kapni.
A nullázódás, amit említesz, akkor történik, amikor egy játékostársad parkját meglátogatod és visszatérsz a sajátodba, ez egy megjelenítési probléma, magát a játékodat nem érinti hátrányosan, de helytelenül jelenik meg ott ilyenkor a nulla, ezen a programozó kollégáink már dolgoznak.
Ha a központ felé viszed az egeret, ott látsz egy mókaértéket, pl. 5000. Ez azt jelenti, hogy mekkora a központ max. kapacitása.
A mókaközponton látsz egy címkét is, itt pedig azt látod, hogy a max. kapacitásból éppen hány mókád van. A bal oldali érték változik, ha tárgyakat rendelsz hozzá vagy el tőle, és a bal oldali érték az aktuális mókapontértéked.
Mikor épp szerkesztő módban vagy és pl. a központ hatósugarában van egy még hozzá nem rendelt, de hozzárendelhető dolog, pl. egy sárgán megjelenő fa, és efölé viszed az egeret, akkor a témaközponton változik a bal oldali érték, amíg a tárgy felett van az egered, azt az értéket látod, ami aktuális lesz akkor, ha rá is kattintasz arra a tárgyra, azaz hozzá is rendeled. Ha hozzárendelés nélkül viszed el az egeret a tárgyról, akkor visszaáll az aktuális értékre a címkén ki jelzett mókaérték.

Na, meg is erkezett a valasz, hat ez sem teljes (az elso), de mindegy. Ennel jobban en nem tudom elmagyarazni mire gondoltam.

Ezt kerdeztem meg:

Vidor írta:En nem a max. mokapont kapacitasra celoztam, hanem ami a torony neve
alatt szerepel "Moka:x" ertekre. Az ugyanis idonkent nincs szinkronban
az altalad nevezett cimkevel, sot elofordult, hogy az-az ertek nem
valtozott csak a cimken levo, ha hozza/el rendeltem a toronytol
valamit. Ez zavaro volt.

Ehhez kapcsolodott egy szamomra lenyeges :) kerdesem, hogy gond-e ha
5 ezer moka fole megy a tornyon az ertek es emiatt pirossal jelzi ki a
cimken. Jo volna ha nem pont 5 ezer ertekre kellene kihozni HA
szeretnenk, hogy elerheto legyen az utolso bonusz lehetoseg is! Tehat
a kerdes, hogy ez csak figyelmeztetes vagy?

Támogatás írta:A Móka: 5000 érték azt mutatja, hogy milyen kapacitású a mókaközpontod.
A címke mutatja, hogy az 5000-ből mennyi van épp hozzárendelve. Pl.: 4960/5000
Ha egy 5000-es témaközpontnál a begyűjtött móka értéke eléri vagy meghaladja az 5000-et, akkor a legé rtékesebb ajándékokat adja a rendszer. Ugyanakkor felesleges túl sok mókát bevonzani, mert hiába vonzol be a példa kedvéért 7000-et, akkor is csak az 5000-ért járó ajándékot tudja neked adni a maximum 5000-es kapacitású mókaközpont.

Nos, en tovabbra sem a max. mokapont ertekre gondoltam, de mindegy. 8-) A masikra pedig ugyanaz a valaszom mint Csipkenek :D, par ertekkel lepi csak tul az 5 ezret, de nem azert, mert ettol azt hiszem tobbet kapok :P , hanem nem egyszeru kishozni pont 5 ezerre a hozzarendelest, viszont a cel ugye a legnagyobb bonusz elerese lenne, amihez pedig 5 ezer mokapont kell.

Nos, remelem tenyleg jonnek mar azok az ajandekok/jatekok hamarosan, mert nalam meg mindig semmi! :( Mindenkinek jo jatekot! :D

Vad

HozzászólásSzerző: Vad » 2013.03.21. 06:38

Mukodnek a tornyaim! :D Legalabbis ketto a harombol mar felajanlotta nekem a ladikojat! :lol:
Mindketto materia csomagot (50db.) adott ajandekba, meg 1.250TP-t, ami nem semmi! :)

A lanyomnal viszont a 3 toronybol egy sem adott meg, jajj. :lol: De suli utan, biztos fog! Legalabbis remelem, mert nagyon odaig volt, hogy csak neki nem adott! :roll: Valoszinusitem, hogy pont ugy mukodik, mint a gyemant, egy nap egyszer garantalt lesz, de lehet ladiko valakinel akar tobbszor is/nap. Majd kiderul! Ami erdekes, hogy egyedul a vadnyugati es a sci-fi tornyok adtak nalunk ladikot, a tobbiek meg nem!

Beallitottam tegnap az osszeset pont 5 ezerre, talaltam a parkban olyan novenyt ami 1 mokara jon ki. 8-)

Kosz mindent mindenkinek! Varjuk szeretettel a nagy tornyokat is majd! :mrgreen:

u.i. a Baratok problema meg nem javult meg, tovabbra is nullazodik a sajat tornyunk erteke es nem erzekeli nalunk a rendszer ha jarunk valakinel, es nem a valos erteket mutatja a baratunknal sem, hanem kevesebbet a tornyan. De szerencsere ez nem jelent semmit gondolom, csak ki-be kell lepni, hogy helyrealljon miutan vegeztunk a segitessel, egyelore! :)

Vad

HozzászólásSzerző: Vad » 2013.03.25. 12:02

A "baratok" problema meg el. Egesz pontosan a "nullazodasi" problema megszunt (koszonet az illetekeseknek :D) , de meg mindig nem a valos erteket mutatja a kozponton, HA mi nezunk be a baratunkhoz a parkunkon keresztul ugye.

Hetvegen csinaltam kepet a "moka ertekek elteres" hibarol, miutan mar felvittem az erteket 5 ezerre, realizalodtak az ertekek egy ido utan, de attol meg ez igen csak megteveszto lehet, amikor valaki eppen allitgatja.
A kepen jol lathato, hogy a cimken azt jelzi, hogy a max. 5 ezer ertekbol eddig 3.157 mokat rendeltunk a kozponthoz, viszont a leirasban 2.806 moka erteket ir, valoszinusitve, hogy eddig annyit rendeltunk hozza. A valos ertek ez esetben a cimken szereplo volt.
Eloszor azt hittem csak a dekorokat/attrakciokat szamolja, de nem.

Kép

Vissza: “1. szerver”