Kártyacserék és társai

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
bzolaa

Kártyacserék és társai

HozzászólásSzerző: bzolaa » 2013.01.23. 13:28

Sziasztok!

Gondolom nem bennem fogalmazódott meg először az ötlet, hogy érdemes lenne pár racionalizációt végrehajtani. Egyrészt a játékélmény javítása érdeklében, másrészt az fejlesztők is nagyobb bevételt realizálhatnának a gyémántvásárlások által.

Az észrevételek:
Kártyák:
Először is kicsit aránytalanok a dolgok. Pl egy 30 PD-be kerülő, mindenki számára egyből elérhető bonsaihoz 5 kártyarész kell, ugyan annyi mint pl. egy nagy vattacukis standhoz.
Meggyőződésem, hogy az 1:1 kártyacserék nem hatékonyak és lehetővé kellene tenni, hogy egy ritka darabért valaki többet kérjen/kapjon. Úgy feléledne a "piac" is. Esetleg mondjuk 1 gyémántért meg lehessen nézni minden aktív ajánlatot, nem csak a barátokért (ez meglehetősen nagy gyémántvásárlást eredményezhetne).
A részletek kiegészítése - amit már más is említett - egy vicc. Az egész funkciónak maximum akkor lehet értelme, ha egy 10+ darabos kártyából 1 részlet hiányzik és alapból a kapott elem legalább 30-40 gyémánt vagy 150ePD lenne. Szerintem érdemes lenne megnézni a játék history-t és gyanítom két kézen meg lehetne számolni hányszor használták valaha a játék ezen funkcióját - pedig az ötlet nem rossz.
A Boosterek ára irreálisan magas! Szerintem itt is érdemes lehet megnézni ki hányszor vette igénybe eddig a dolgot. Pl. 30 gyémántot ki fizetett ki 4db kártyáért?! Értem én, hogy ritkák, de mondjuk 1-2 dolgot kivéve ennyi gyémántért bármi megvásárolható a boltban, nem az 1/5 1/10 1/16-od részét kaphatja meg ennyiért. Meggyőződésem, hogy ha jelentősen csökkenne a boosterek ára, az sokkal több felhasználást jelentene, ami arra ösztökélné a játékosokat, hogy vegyenek gyémántot.
Ne felejtsük, hogy a játék egyetlen "multiplayer" része a kártyáknál van, azaz itt érezhetjük egyedül, hogy más játékosokkal közös platformon játszunk, ami egy online játék igazi sava-borsa.

Feladatok, szintek:
Szép és jó, hogy itt a fórumon ki van téve a sikerek teljesítése milyen jutalmakkal jár, de meglehetősen idegfeszítő mindig megnyitni ezért a fórumot. A másik, hogy pl. a szintlépéseknél a fórumra kitett jutalmak sem feltétlenül helyesek. Pl 16 szinten szintén van baráti ajándék. Valamint érdemes lehetne kicsit jobban ösztönözni a játékosokat a szintlépésekre. Minden szinthez kellene vagy ingyen kártya, vagy baráti csomag és a felsőbb szinteken mondjuk booster is. Érdemes megnézni, hogy 23 és 28 szint között egyetlen kártya a jutalom miközben ez szakaszban annyi pont gyűjtést kell végezni, mint addig összesen.

Még van rengeteg más is, de ezek a lényegesek talán.

Klaudius10

Re: Kártyacserék és társai

HozzászólásSzerző: Klaudius10 » 2013.01.23. 18:03

meg lehessen nézni minden aktív ajánlatot

Ezzel annyiból nem értek egyet, hogy egyszerre kb. 6000 ajánlat van fent, és ki lesz az, aki mind a 6000-ret végignézi?? Mondjuk, azokat mutassa, melyekben a játékos olyan kártyarészletet kíván, melyek nekünk is megvannak, hiszen hiába találok olyan szuper ajánlatot, hogy valaki Torony részletet ad, és Bonsait kér, ha egyszer nincs Bonsai részletem!!! :? :shock: :o :roll:

bzolaa

HozzászólásSzerző: bzolaa » 2013.01.24. 11:36

Klaudius10 írta:
meg lehessen nézni minden aktív ajánlatot

Ezzel annyiból nem értek egyet, hogy egyszerre kb. 6000 ajánlat van fent, és ki lesz az, aki mind a 6000-ret végignézi?? Mondjuk, azokat mutassa, melyekben a játékos olyan kártyarészletet kíván, melyek nekünk is megvannak, hiszen hiába találok olyan szuper ajánlatot, hogy valaki Torony részletet ad, és Bonsait kér, ha egyszer nincs Bonsai részletem!!! :? :shock: :o :roll:

Vagy, cserélsz gyorsan egy bonsait, hogy aztán el tudd fogadni a másikat. ;)
De nyilván egy egyszerű szűrővel megoldható a felhasználóbarát keresési lehetőség.

Vad

HozzászólásSzerző: Vad » 2013.01.25. 15:00

Ehhez igazan csak annyit tennek hozza, hogy meg hasznalni sem igen tudjak a mar meglevo rendszert a legtobben, a gond pedig igazan itt kezdodik. :roll:

1. Irrealis csere lehetosegeket tesznek fel, melyre nehanyan rengeteg gyemantot is elhasznalnak feleslegesen a siker remenyeben, aztan varnak a nagy semmire.
2. Figyelembe kell venni, hogy vannak kartyak amiket felesleges cserevel osszegyujteni es vannak olyanok is, amikhez meg alacsony a szintunk :arrow: nincs eselyunk forgatni magunknak vagy a baratlistankon levoknek ergo azert nem tud velunk cserelni a szerencsetlen, mert neki sincs meg olyan.

Egyetertek azzal, hogy magas a boosterek ara, de ennek a megitelese szubjektiv, en szerencse forgatasra nem koltenek kevesebb gyemantot sem. 8-) Egyszer volt, hogy kiforgattam 3 ugyanazon kartyat(baratcsillagoknal) amit kerestem, na persze azota sem, legyenek az ilyenek szimplan jo napok.

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”