réti karám férőhely

zaborszky

réti karám férőhely

HozzászólásSzerző: zaborszky » 2014.04.27. 19:32

Van egy közepes réti karámom. Benne réti ól, tó, játszósarok, etető és itató, meg két ló. Kijelzi, hogy egy szabad hely. Sikeres szaporítás ÉS SEHOGY SEM TUDOM A CSIKÓT BETENNI! A szaporulatot eleve alul a kártyasorba tette be. Van valakinek ötlete, hogy rakjam őket össze ugyanerre a helyre? Köszönöm!

Hanga

Re: réti karám férőhely

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.04.28. 07:43

zaborszky írta:Van egy közepes réti karámom. Benne réti ól, tó, játszósarok, etető és itató, meg két ló. Kijelzi, hogy egy szabad hely. Sikeres szaporítás ÉS SEHOGY SEM TUDOM A CSIKÓT BETENNI! A szaporulatot eleve alul a kártyasorba tette be. Van valakinek ötlete, hogy rakjam őket össze ugyanerre a helyre? Köszönöm!

Szia

A karámtárgyak is foglalnak helyet a karámban. Ahhoz, hogy mindegyik beférjen és be tudd tenni mellé a 3 pacit is, bővítened kell a közepes karámot. Ha nem szeretnéd bővíteni, akkor a játszósarkot vedd ki és rendezd el a karámtárgyakat.

Kép
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

zaborszky

HozzászólásSzerző: zaborszky » 2014.04.28. 13:29

Köszönöm a választ, de nem segített. Nem véletlenül a hibákhoz írtam be az észrevételemet, amelyet egyébként igyekeztem pontosan megfogalmazni:
1. A karám jelzi a szabad helyet (egyébként nem lett volna sikeres a szaporítás!)
2. A játszósarkot megpróbáltam kivenni, de valamiért a progi nem engedi.( gondolom csak a karámmal együtt lehet eltenni)
3. Tudom, hogy a karámtárgyak is helyet foglalnak, de üres helyet is jelöl!
4. Arra van-e segítség, ha a progi szerint van üres hely , oda tudjam tenni a csikót a szülei mellé?(és nem karám bővítéssel)
Köszönettel: z.

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.28. 13:52

Átrendeztem kicsit a karámodban a dolgokat.
Így néz most ki:
Kép
Próbáld így, és akkor hátha befér a kiscsikó, elvileg kell neki legyen elég szabad mező, de fontos az is, hogy mi hogy van helyezve a karámokban, mert néha apróságokon múlik, hogy valamit be lehet-e tenni vagy nem. Ha nem, akkor pedig bővítés kell.
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

zaborszky

HozzászólásSzerző: zaborszky » 2014.04.28. 14:47

Köszönöm a próbálkozást, de így sem lehet betenni. Egyik tengelyirányba sem fér be, hiába forgatom. Átteszem a karámot és bővíteni fogom, de ezt a programozók felé jelezni kellene, mert akárhogy is nézzük: ez hiba. Vennem kellett egy másik karámot, ahova kihelyezhettem a csikót, amelyik meg a helyet foglalja és lényegében semmire sem jó, mert ebbe meg csak egy állat fér el. Mindenesetre próbáltatok tanácsot adni, amit értékelek.

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.04.28. 16:41

zaborszky írta:Köszönöm a próbálkozást, de így sem lehet betenni. Egyik tengelyirányba sem fér be, hiába forgatom. Átteszem a karámot és bővíteni fogom, de ezt a programozók felé jelezni kellene, mert akárhogy is nézzük: ez hiba. Vennem kellett egy másik karámot, ahova kihelyezhettem a csikót, amelyik meg a helyet foglalja és lényegében semmire sem jó, mert ebbe meg csak egy állat fér el. Mindenesetre próbáltatok tanácsot adni, amit értékelek.

Mindhárom ló befér.

Kép

zaborszky

HozzászólásSzerző: zaborszky » 2014.04.28. 16:48

Hihi.A csikót ebben a felállásban sem fogadja el.

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.28. 17:06

Nem született azóta új kiscsikód. Amit pedig már kitettél a másik karámba, nem piszkálhatod, míg fel nem nő.
Úgyhogy ezt legközelebb csak akkor tudod kipróbálni, ha újabb csikód születik. Kezd gyártani a csikód kistestvérét:).
Elvileg bele fog férni az a csikó a karámba, csak picit trükközni kell a karámba tett dolgokkal, elég ha épp csak a csikónak szükséges hely sarkát valami foglalja és máris nem fog beférni az állat, pedig az összes mezők számát tekintve beférhetne.
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

Istikam

HozzászólásSzerző: Istikam » 2014.04.28. 18:11

zaborszky írta:Hihi.A csikót ebben a felállásban sem fogadja el.

Persze, hogy nem fogadja el, mert Hanga által belinkelt képen már három ló van a karámban.
Csak azt akarta megmutatni neked, hogy be lehet tenni három lovat egy közepes karámba.
Az egyik ló helyett képzelj egy kiscsikót és máris választ kaptál a kérdésedre. ;)

zaborszky írta:1. A karám jelzi a szabad helyet (egyébként nem lett volna sikeres a szaporítás!)

Olyan karámban is sikeres lehet a tenyésztés, ahol már nincs szabad hely...
A kettő között nincs összefüggés, bár a szaporítási leírásban valahol tényleg ez olvasható...

Hanga

HozzászólásSzerző: Hanga » 2014.04.28. 18:23

Istikam írta:
zaborszky írta:1. A karám jelzi a szabad helyet (egyébként nem lett volna sikeres a szaporítás!)

Olyan karámban is sikeres lehet a tenyésztés, ahol már nincs szabad hely...
A kettő között nincs összefüggés, bár a szaporítási leírásban valahol tényleg ez olvasható...

Valóban... O.o Javítva :)

Vissza: “2. szerver”