Balhétábla

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
bali26

Balhétábla

Hozzászólás Szerző: bali26 » 2012.06.30. 15:34

Sziasztok!
Nos, miközben játszottam Balhétáblán PvE-t, támadt egy olyan ötletem, h ha megoldható lenne, létre kéne hozni egy bizonyos chatet, amin a manók tudnak beszélgetni, mint pl.:
- légyszi valaki healeljen (adjon életet)
- most nem kérek életet
- mindenki a szörnyet támadja
Ez, azért ötlött a fejembe, mert volt nagyon sokszor olyan helyzet, lehet nálatok is... hogy a szörnynek 100 élete maradt és egy ember még nem támadt, aki simán letudná vinni azt a 100 életet de viszont ennek az embernek 20 élete maradt, és magát healelte fel, ahelyett, h inkább megölné a szörnyet, h vége legyen. Összefoglalva: kéne egy chat, ha megoldható, h PvE vagy PvP közben a csapat tudjon beszélgetni :)
Szívesen válaszolok mindenki kérdésére, kritikákat, no és persze ha tetszik akkor dicséreteket is várok :lol:
Köszi :P
Herbie, a kisautó!
Nap mint nap félünk felszállni a repülőgépre, hiába biztonságosabb, mint az autó, ami a reptérre visz. A félelem nem racionális, éppen ezért félünk az irracionális dolgoktól.
Seth Godin

Alkarin

Re: Balhétábla

Hozzászólás Szerző: Alkarin » 2012.06.30. 16:10

Valóban ez még egy olyan rész, aminél az asztalba verem a fejem néha... :) A dumálás azért nehézkes, mert a támadások között, főleg PvE, elég kevés időd van, mire mindenki kitalálja és egyességre jutnak jönnek a felhők. Annyiban módosítanám, hogy a csapat kapitányának, legyen egy kis menü gombokkal, amiket kiválasztva és a játékosra, vagy a szörnyre kattintva adhat utasításokat. Elmondottak szerint, támadd, gyógyítsd, stb. Ezek az utasítások villogó jelként jelennének meg az adott karakter felett. Ha nagyon irányíthatóra akarjuk, akkor a menü fölé még a csapattárs nevét begépelve egyedi utasítás is lehetne, amit csak az lát, akinek a nevét beírtad, így elkerülhető lenne, hogy 5 ember gyógyítson egyszerre...

Alkarin

Hozzászólás Szerző: Alkarin » 2012.06.30. 16:11

A chat a várakozó szobában viszont tényleg jól jönne! Ott fel lehetne mérni, ill megbeszélni, hogy kinek milyen rúnái vannak, mielőtt olyantól várják a gyógyítást, akinek éppen még nincs.

bali26

Hozzászólás Szerző: bali26 » 2012.06.30. 16:26

Mindkettőtök ötletével egyetértek :)
Tetszik mindkettő. És még valami, ez most nem a chat, lehetne az is h aki létrehozta a szobát az kitudja "kickelni" azokat az embereket, akiknek nagyon kicsi a szintje és belépett és már egyből balhétáblázik (tisztelem az új játékosokat) de szerintem nem jó az hogyha egy 3-as szintű egybekerül 4 12-essel. :) És én is nagyon jónak találom, azt hogy a vezető rátud kattintani az emberekre. Adj healt neki: name01 :D Persze ehhez az is kéne h kiírja neki, h ő neki van healrúnája, mert értitek, az vicces lenne h majdnem meghal, és azt mondom egy embernek h healeld, ő neki meg nincs healrúnája és miattam/miatta meghal az ember 8-)
Herbie, a kisautó!
Nap mint nap félünk felszállni a repülőgépre, hiába biztonságosabb, mint az autó, ami a reptérre visz. A félelem nem racionális, éppen ezért félünk az irracionális dolgoktól.
Seth Godin

csipkebogyo

Hozzászólás Szerző: csipkebogyo » 2012.06.30. 16:27

Én akkor szoktam az asztalba verni a fejem, mikor olyanok jönnek csapatharcra, akiket a következő pillanatban kiléptet a rendszer :) Volt is olyan csapatom, aminek az volt a neve, hogy ne most léptessen ki a rendszer :) Meg nem allergiarúnával támadnak, akkor is gyógyítanak, mikor egy sorozattal le lehetne verni a szörnyet, satöbbi, igen, vannak ilyenek.
De ennek kivédésére nem kell chat, meg gombok, elég, ha jelszavas küzdelmet indítasz. Nyilván az ember harc közben figyeli a többieket is, tudja, kikre lehet számítani. Én már fel tudnék sorolni négy nevet, akikkel minden PvE harcban szívesen csatáznék együtt, mert nagyon profik, tudják a dolgukat.
Ahhoz, hogy egy csapat jól működjön, csak oda kell figyelni a többiekre. Figyelni kell arra, ki sebez a legnagyobbat, ki ismeri pontosan az allergiarúnákat, és használja is őket, szóval ki tud legtöbbet ártani a szörnynek, és őket kell gyógyítani, ha a szörny esetleg betámadna. Ha meg azt támadja meg, aki gyógyít, akkor annak kell gyógyvarázslat. Eddig csak egyszer-kétszer láttam olyat, hogy a szörny direkt "kipécézett" volna valakit a csapatból.

A csapatoldali chat viszont jó ötlet, nekem leginkább akkor lett volna rá szükségem, mikor olyanok jöttek a csapatba, akikkel már vagy 4-5 játékon voltunk együtt. Olyan csapatom is volt, aminek a nevébe beleírtam, kik jöjjenek harcolni :D
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

csipkebogyo

Hozzászólás Szerző: csipkebogyo » 2012.06.30. 16:29

bali26 írta:Mindkettőtök ötletével egyetértek :)
Tetszik mindkettő. És még valami, ez most nem a chat, lehetne az is h aki létrehozta a szobát az kitudja "kickelni" azokat az embereket, akiknek nagyon kicsi a szintje és belépett és már egyből balhétáblázik (tisztelem az új játékosokat) de szerintem nem jó az hogyha egy 3-as szintű egybekerül 4 12-essel. :) És én is nagyon jónak találom, azt hogy a vezető rátud kattintani az emberekre. Adj healt neki: name01 :D Persze ehhez az is kéne h kiírja neki, h ő neki van healrúnája, mert értitek, az vicces lenne h majdnem meghal, és azt mondom egy embernek h healeld, ő neki meg nincs healrúnája és miattam/miatta meghal az ember 8-)
A kicsi szintűeket ki tudod védeni. A játék indítása gomb felett van egy olyan, hogy tagok szintjének beállítása, és ott tudod a szinteket állítani, csak rá kell klikkelni a szinteket jelző fülekre, és húzogatni a szintsávon.
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

bali26

Hozzászólás Szerző: bali26 » 2012.06.30. 16:31

Ja, igaz, ez most jutott eszembe XD sry.
Szoktam is amugy csinálni :)
Herbie, a kisautó!
Seth Godin

Dragonfly

Hozzászólás Szerző: Dragonfly » 2012.07.02. 09:17

A játék közbeni csetre én is gondoltam, de több idő kéne hozzá, viszont így lenne értelme annak, hogy benn marad, akit hivatalosan agyonvertek, mert neki már nem kell hirtelen kitalálni, mit csináljon, tud rendesen figyelni a helyzetre. Tapasztaltam, hogy aki kiesett, mindig jobban tud figyelni :lol: Igazából én a harc közbeni beszélgetésnek örülnék.

szegdani21

Hozzászólás Szerző: szegdani21 » 2012.08.19. 16:01

Nagyon is támogatom az ötlet hogy legyen valamilyen kis chat ablak harc közben.
Sok szempontból nagyon jó lenne pl. kérek gyógyítást vagy most ne gyógyítson senki csak támadjátok a szörnyet.
Remélem a Team is bele gondol ebbe és jónak látja is ahogy lesz rá idő el is kezdik csinálni mert ennek a fejlesztésnek szerintem mindenki nagyon örülne!!

VodkaMartini

Hozzászólás Szerző: VodkaMartini » 2012.08.20. 06:33

Üdv!

Jó lenne, ha tudhatnám, hogy a harcostársam tud-e gyógyítani!
Javaslom egy egységes jelzés bevezetését, ami lehetne egy jel a név mellett, valami különleges, csak ehhez csatolt szín vagy egy vöröss keresztes karszalag a manón :)

Az se lenne rossz, ha a játék indítását megelőzően - de már egy fix csapattal - lehetne egy rövid taktikai megbeszélést kezdeményeznie a játék indítójának!

Az is hasznos infó volna, ha tudnám, hogy állnak a többiek szundi/kaja/fürdés tekintetében! Egy százalék jelzésre gondoltam. Ugyanis hiába jön egy magas szintű játékos harcba, ha gyengébben tud sebezni, akkor lehet, hogy más taktikát kell alkalmazni. Ez nyilván csak PVE esetében lenne...

Köszi, sziasztok!

Hoppá, még valamit!
A gyógyításnál nem lehetne egy ugyanolyan kijelölés, mint az "allergia rúnáknál"?
Most van 2 gyógyrúnám, de az alacsonyabb szintűvel semmit sem tudok kezdeni, hiszen - logikusan - az erősebbet használom!
Ki lehetne jelölni, hogy a gyógyítandó manónak melyik rúna segít jobban...

Válasz küldése

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”