Virágok nevelése

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
Alkarin

Virágok nevelése

HozzászólásSzerző: Alkarin » 2012.06.30. 13:58

Javaslatom az lenne, hogy a virágok növekedése ne értelemszerűen 10% legyen, hanem legyen valami kihívás, legyen miért pontosan végigfirkantani azt a vonalat. Ahogyan a varázslatoknál is nagyobb sebzést jelent a pontosság, itt is jó lenne ha egy szépen végigkövetett vonal esetleg 10% feletti növekedést eredményezne, ha elkapkodott, akkor pedig alá esik. További színesítőnek be lehetne rakni később, hogy a folyamatosan jól gondozott növények, ergo rövid idő alatt kifejlődők kis eséllyel 1 helyett 2 virágot adjanak. Ezt az esélyt lehetne növelni mondjuk trágyázással, ha a játék tematikáját vesszük 3 féle trágya, 1 aranyba kerülő és 2 szenes. Hirtelen ennyi jutott eszembe, várom a reakciókat! :)

csipkebogyo

Re: Virágok nevelése

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2012.06.30. 14:43

Azzal, hogy a virágnövekedés is ösztönözze a játékosokat a pontos rúnarajzolásra, teljes mértékben egyetértek. A többire vonatkozóan az én javaslataim a következők lennének:

- Az nem zavar, hogy egy palánta csak egy virágot hoz, de a rendesen gondozott és leszedett virágokért járhatna egy kis arany, mondjuk attól függően, mennyi ideig kell őket gondozni.
Háromféle virág van, és a nevük utal a két gondozás között eltelő időre is:

kókadt: 10 percenként kell gondozni
tüskés: 30 percenként kell gondozni
tüzes: 60 percenként kell gondozni

Ennek alapján mondjuk a kókadt virágokért járhatna 10, a tüskésekért 25, a tüzesekért 50 arany begyűjtéskor.

A trágyát szerintem hagyjuk, mert nem a kertes játékokban vagyunk :D
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

bali26

HozzászólásSzerző: bali26 » 2012.06.30. 15:41

Teljesen egyetértek...
Szerintem is lehetne olyan h mondjuk 0%-50% között 10%-ot megy fel a virág, míg 51% és 95% között 20%-ot és lenne egy fajta bónusz:
hogy aki nagyon lelkes és ügyes és 96%-100% között teljesít annak egyrészt mondjuk felmegy mindene (fürdés, fittség, éhség) 10-10%-kal és még a növény is mondjuk 30%-kal nő. Nekem ez nagyon tettszene. Ösztönözne arra, h ügyes legyek, és még arra is (talán) :) h vegyek 250 szénért új ültethető helyeket :)
Herbie, a kisautó!
Nap mint nap félünk felszállni a repülőgépre, hiába biztonságosabb, mint az autó, ami a reptérre visz. A félelem nem racionális, éppen ezért félünk az irracionális dolgoktól.
Seth Godin

Alkarin

HozzászólásSzerző: Alkarin » 2012.06.30. 16:02

Azért az éhség, fáradság, tisztaság értékek növekedésének túl sok értelmét nem látnám, lévén pont azért ülteted a virágokat, hogy a megfelelő kombinációval elérhesd az előbb említett célt. :) Oké, akkor hagyjuk a trágyát, bár mint lehetőség szerintem nem elvetendő, persze nem ezzel kell kezdeni. :) Esetleg még egy olyan virágcsokor kombináció jutott eszembe, amit aranyra lehet beváltani. Természetesen ha lehet némiképp több aranyra, mint amennyibe a magok kerülnek. Nem tetemes mennyiség, alapkamatos befektetés... :D

csipkebogyo

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2012.06.30. 16:08

A virágoknak csak most az elején van ennyi szerepük, később, mikor eléred a 20. szintet és teljesíted az egér 20. feladatát, a kocsmában elérhetőek lesznek a róka által adott alkimista feladatok is, és azokhoz is kellenek majd virágok, meg a Varázserdőben összegyűjtött egyéb dolgok. Szóval kicsit nehezen indul, de 20. szint után szerintem igencsak izgalmas lesz ez a kis játék :) Arról nem beszélve, hogy ez a napi 20 csapatharc-lehetőség is megfűszerezi kicsit :D
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

szabi0

HozzászólásSzerző: szabi0 » 2012.07.04. 18:56

én amit írtatok azt mindet jónak találok de ha egy kicsit több virág is lenne szerintem az is jó. :geek: :idea:

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”