Gondolatok a játék üzemeltetőjéhez

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
sas11

Gondolatok a játék üzemeltetőjéhez

Hozzászólás Szerző: sas11 » 2013.02.15. 10:25

Hello

Majdnem egy éve játszom a játékot, minden nap, de sajnos eljött az a pillanat, amikor nem mozgat tovább.
És hogy miért írom le a miérteket? Van egy szervezetem is, és sok más játékosnál tapasztaltam hasonlót, tehát vélhetően sokan vannak ezzel így.

1.
Bővítés:
42-es szinten vagyok, és a 5. bővítésen vagyok túl, ami azt jelenti, hogy 240 gyémántot fordítottam erre (kb 6700Ft).
A kertem zsúfolásig tele van. A következő 320-ba kerülne, ami újabb kb 9000Ft lenne.
Kis matek után 15700 Ft-ba kerül, hogy eljusson valaki a zoo dollárért is megvehető, tehát összegyüjthető, bővítésekig.
(((igen, lehet forgatni bronz gyorsítóban is 2 gyémántnyi látogatói adományt, de 2400 kártyából eddig egyszer láttam ilyet,így kb 215 év lenne a 6. bővítés..)))
Ez teljesen érthetetlen. Kb 12000Ft egy teljes verziós AA kategóriás PC-s játék a megjelenés napján, ami nem tartalmaz limitációkat és 100 évig is játszható.
Egyszerűen ennyit, nagyon kevés kivétellel, senki nem fog áldozni egy böngészős játékra, még ha megteheti, akkor sem.
((( és ismét igen, tudom hogy németországban Hans-nak ez aprópénz, de én a myfreezoo.hu-n játszom, tehát nem érdekel hogy megy ez a .de-n)))

Megoldási javaslat: olcsóbb bővítési lehetőségek, még néhány zoo dollárossá tétele, esetleg gyüjthető bővítés kártya részlet bevezetése

2.
Tapasztalati pontok:
Intenzív játékkal két hónap volt a 41->42 szintlépés. A következő úgy fest kb 3 hónap lesz.
Már semmiféle lelkesedést nem vált ki, hogy nagyobb szintre lépjek. Természetes, hogy a nagyobb szinteken lassítani kell a továbblépést, mert ha nem, hamar 'elfogy' a játék, de így meg a játékos türelme fogy el.

Megoldási javaslat: át kéne gondolni a szintek eléréséhez tartozó TP-kat és/vagy drágább állat gondozásáért jelentősen több TP-t kellene adni.
((( vicc, hogy egy néhány ezer ZD-s állatért jár kb 20TP, egy 450 ezres vidráért meg 50 körül, úgy 150-200 lenne a reális szerintem)))

3.
Szervezet:
Semmi más mozgató erő nincs a tagok számára, hogy szervezetbe beadjanak, mint a közösségi szellem, ami hamar elfogy.
Legtöbben akkor jönnek szervezetbe, amikor a fenti problémák miatt már kicsit laposodik a játék, és kipróbálják, hogy milyen a szervezetesdi.
Aztán kb egy hónap után rájönnek, hogy semmi előnyük nincs belőle, és már nem is ad annyi pluszt, így ki is lépnek, vagy abbahagyják a játékot.
Nem egy, nem kettő ilyet láttam az elmúlt hónapokban.
((( igen , beadási cél után 20-30 % TP 3 napig a jutalom, ami kb egy nappal rövödítette meg az említett 2 hónapos 41->42 szintlépésemet, szóval majdnem 0 jutalom)))

Magoldási javaslat: valós jutalmakat bevezetni : pl jelentős TP a tagoknak, amikor a szervezet szintet lép, ösztönzési lehetőség a vezető kezébe, pl viszaosztható pénz a tagoknak, értékes kártyák
(valamint azt sem értem, hogy a szervezeti vezető miért nem vehet állatokat is a rezervátumba a szervezeti pénzből)

4.
Barátságcsillagok utáni jutalom kártyák:
Jelenleg is 3 kártya gyűjthető egy nap.
Még ha feltételeznénk is, hogy teljesen véletlenszerű a forgatás (persze nem az, mert 8 jeges itatóra jut egy gorilla pl, pedig értékük ua.), akkor is sokat romlottak ez esélyek egy bizonyos cucc összegyűjtésére.
Miért? Mert kb 2 szer annyi cucc van, mint az elején, tehát egy bizonyos kártyára kb fele az esély.
A másik probláma ezzel kapcsolatban a forgatt kártyák minősége. Nem tudom mihez kezdjek a 26. arany kőgolyó részletemmel.

Magoldási javaslat: a szint növekedésével egy szűkebb határt (alulról is, mert felülről megvan, tukánt még sosem láttam) kéne beállítani, hogy milyen értékű kártyák kerüljenek be véletlen generátorba.
Valamint, több részletet lehessen forgatni egy nap, de jutalmazva azt aki szorgalmasabb (és a barátai is szorgalmasabbak), valahogy így:
1. kártya: 3. csillag után (most 3. után jár)
2. kártya: 7. csillag után (most 6. után jár)
3. kártya: 11. csillag után (most 9. után jár)
4. kártya: 16. csillag után
5. kártya: 22. csillag után

5.
Bronz gyorsító:
kb 30-as szinttől értelmetlen. 1-es szintű kártyákból 15-20 van mindegyikből, amiket soha nem fogok használni. Max aprópénzre lehet váltani.

Magoldási javaslat:
Ezüst gyorsító 30 akárhányas szint felett, de csak 3 naponta ( 3 egymás utáni napon bejelentkezés után)
Arany gyorsító 50-es szint felett, de csak hetente egyszer ( 7 egymás utáni napon bejelentkezés után)

Kérem a kedves játékosokat, hogy hozzászólásokkal jelezzék ha egyetértenek valamelyik ponttal, vagy ha badarságnak tartják az egészet.
Kíváncsi vagyok, hogyan vélekedtek, illetve az Upjers is le szűrni belőle valamit, már ha akar.

Üdv, és további jó játékot
sas11
Eagles Fly Free

valakii

Re: Gondolatok a játék üzemeltetőjéhez

Hozzászólás Szerző: valakii » 2013.02.15. 17:55

ezekkel a gondolatokkal én is egyet értek! :)
Kép

Erza
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Erza » 2013.02.15. 20:39

Azért bronz gyorsítók nem olyan rosszak, én legalábbis örülök, ha gyémántért megvehető növényt vagy 60+ szintkorlátú növényt forgatok, mert költöttem a játékra, de ugye aktiválni 39. szinten számomra lehetetlen, pedig megtenném... (És itt egy hatalmas MICSODA? MIÉRT? :?: :?: a részemről, mert ugyan miért jó az nekik, ha nem tudom aktiválni a 70es szintkorlátú növényt, amit aktiválnék??? tényleg, legalább a növények részen elgondolkodhatnának... vagy majd azt hiszik így veszek bronz csomagokat? ugyan...) És én is ott hagytam a játékra költést, mikor leesett ennyiért milyen klassz PC-s játékokat vehetek és azóta arra költök. :D Az a durva, hogy kb. olyan havidíja van ennek az állatkertnek is, mint a szerintem mindenki által ismert híres MMO-nak, melynek nem írom le a nevét, nem akarom reklámozni, de a rövidítése 3 betű és az eleje vége is W. :D Persze nem havidíjnak hívják itt, hanem azért jár a gyémántos állatka, ami nem kötelező, hanem opcionális, na de legyünk őszinték, rengeteg olyat látok, aki minden hónapban megveszi már stabilan 6-7 hónapja legalább.
A szintlépések tényleg röhejesek, be kell kockulni egy ilyen játékra durván, hogy gyorsan fejlődj, vagy fizetned kell...
Személy szerint az tart itt, hogy sokat költöttem rá. (320-as bővítés jön nekem is)
Egyébként nagyon jogosak a felvetések és korrekt megoldásokat találtál rá, nem földtől elrugaszkodott elképzelések. :)

csipkebogyo

Hozzászólás Szerző: csipkebogyo » 2013.02.16. 11:23

Erza írta:A szintlépések tényleg röhejesek, be kell kockulni egy ilyen játékra durván, hogy gyorsan fejlődj, vagy fizetned kell...
Miért, az általad emlegetett MMO játékra nem kell bekockulni? Arra kell csak igazán... és ott is az van, hogy megveszed a progit, aztán fizeted a havidíjat a szerverhasználatért. Ráadásul sokkal nagyobb függőséget okoz, mint a zoo; nem egy embert láttam már tönkremenni miatta.
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

Erza
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Erza » 2013.02.16. 13:02

csipkebogyo írta:
Erza írta:A szintlépések tényleg röhejesek, be kell kockulni egy ilyen játékra durván, hogy gyorsan fejlődj, vagy fizetned kell...
Miért, az általad emlegetett MMO játékra nem kell bekockulni? Arra kell csak igazán... és ott is az van, hogy megveszed a progit, aztán fizeted a havidíjat a szerverhasználatért. Ráadásul sokkal nagyobb függőséget okoz, mint a zoo; nem egy embert láttam már tönkremenni miatta.
Persze, hogy nem, épp ez volt a lényege a mondandómnak, örülök, hogy mindenki megértette. :)
Az ilyenen volt a hangsúly... nem akarok indokokat felhozni, töménytelent tudnék és ezzel szerintem te is teljesen tisztában vagy, de nem szándékozom tovább szidni ezt a játékot.
Végezetül ha napi szintű kockulásról van szó, akkor azért megemlíteném a munkamániás kitüntetéseket, melyekhez természetesen nem adott olyan lehetőség, hogy jegeld egy időre a felhasználódat, ezzel tényleg jó lenne csinálni valamit.

sas11

Hozzászólás Szerző: sas11 » 2013.02.19. 11:59

Az említett MMO-val kapcsolatban:
Valóban havi díjas a szerver használat, de azért összehasonlíthatatlanul komolyabb játékélményt is adnak (grafika, kidolgozottság, hanghatások).
Más szavakkal az egy klasszikus játékprogram, ami online. A Zoo meg 'csak' egy böngészős játék.
Egyszerüen 40 páras szint magasságában már ár/érték arányban számomra nem éri meg.

Hogy mennyire kell kockulni, az megint más kérdés.
A Zoo-ra rá kéne szánni 42-es szinten napi fél....egy órát, ha még valaha szintet akar lépni az ember.
Ezzel meg nem is lenne baj, ha ennek 70 százaléka nem abból állna, hogy kattogtat az ember a kis buborékokra.
(persze tudom, hogy gyémántért lehet szerződtetni mindenféle melósokat, de tegye fel a kezét az aki ezt gyakran alkalmazza)

No mind egy. Nem ragozom tovább, mert gyakorlatilag felesleges.
A lényeg összefoglalva, hogy számomra nem áll szinkronban a ráfordítás a kapott élménnyel, így sajnos szép lassan leállok a játékkal.
(bár reménykedek, hogy egy két javaslatom legalább részben meghallgatásra talál, és kicsit kiigazítják a dolgokat)

Üdv
sas11

Erza
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Erza » 2013.02.20. 10:43

Ezért nem akartam összehasonlítani a kettőt... :D
Rákockulást pedig ha visszaolvasol a gyors fejlődésre értettem, napi 1 belépés napi 3-hoz képest, vagy ahhoz képest, hogy egész nap online vagy és kattintgatsz vagy kattintgatnak helyetted a munkások... Mert napi 1 belépéssel, örökkévalóság 1-1 szintlépés 40 után, csak az a baj, hogy már ide jutottam, nincs ami motivál.
És hidd el, sokan vannak akik alkalmazzák a melósokat.

Hanga

Hozzászólás Szerző: Hanga » 2013.02.20. 10:57

sas11 írta: Ezzel meg nem is lenne baj, ha ennek 70 százaléka nem abból állna, hogy kattogtat az ember a kis buborékokra.
(persze tudom, hogy gyémántért lehet szerződtetni mindenféle melósokat, de tegye fel a kezét az aki ezt gyakran alkalmazza)
Én alkalmazom a munkásokat. Sosem tudok ellenállni az új, gyémánt mellé járó állatkáknak, így gyémántom is marad munkásokra. De még ez után is marad gyémánt, amit összegyűjtve, némi kiegészítéssel a 320-as bővítésre költöttem. :)

Ha nem tudnám fizetni a munkásokat, már nem lennék. Nincs türelmem ennyi buborékhoz. shy
_____ szövetkezet aktív tagot keres! További infó: ITT

marco

Hozzászólás Szerző: marco » 2013.02.20. 12:19

Sziasztok!
Csendesen és tisztelettel olvasom a gondolataitokat és a tényeket. nicesmile Azt is elmondom, hogy egyetértek mindnyájatok észrevételével, nekem is vannak hasonló bosszankodásaim napi szinten, és nem kis időmet "rabolja" el a játék. Pénzem is van benne bőven!
Mindezek ellenére mégis sokszor azon gondolkodom, hogy miért van ennyi elégedetlenség sokatokban (nemcsak erre a topikra gondolok) a ZOO-val kapcsolatban? :shock: Miért nem tudjátok elfogadni a puszta játékmenetet úgy, ahogy a játékkészítők szerkesztették, a lehetőségeket melyeket tartalmaz, s ahhoz igazítani a részvételt? Miért kell mindig máshoz hasonlítva többet-mást akarni, reformálást kieszközölni, mérgelődni azon ami van? Miért nem tudjátok elfogadni úgy ahogy van? Miért nem JÁTSZOTOK, hiszen épp erre hivatott! Ha pedig a játék érdektelenné vált, kimerültek a továbblépés lehetőségei, szervezeten belül sem születtek virtuális barátságok (amik összetartó erejűek), akkor ezt egy roppant egyszerű lépéssel le lehet zárni (név szerint "delete"), és máris lehet válogatni a millió, jobbnak vélt virtuális időtöltés között!
Viszont valamiért mégis itt vagyunk, itt vagytok, tehát valamit mégis nyújthat eme tevékenység a kattogtatáson felül! Ezt kéne megtalálni! nicesmile Nekem személy szerint (az adott pillanatbani bosszankodáson túl) örömteli szépítgetést, átrendezéssel való kellemes időtöltést, izgalmas várakozást újabb történésekhez, tervezést-logikázást állatokkal, növényekkel, standokkal, számolásokat a gazdaságosabb kihasználtság érdekében, áldozatvállalást, segítségnyújtást, vidámságot-társaságot a szervezetbeni barátaimmal, s kikapcsolódást ha itt vagyok! Eszembe sem jutna ideülni, ha nem nyújtana valamiféle élményt ez a játék! És ha eljutok arra a pontra, amikor már nem örömforrás lesz az ittlét, akkor mindenféle másokat is elkedvetlenítő, és nem építőjellegű hozzászólás nélkül fogok eltűnni, s nem a készítőket fogom piszkálni azért, mert már számomra nem kielégítő az, amit adni tudnak. Az én döntésem volt jönni....és menni is, eldönteni hogy áldozok-e bele pénzt vagy sem, és hogy megfelel-e ez a fajta időtöltés a szabad perceim tartalmas kitöltésére! nicesmile A gondolataim ugyan nem a játék üzemeltetőjéhez szóltak, csupán egy reagálás volt az olvasottakra, ezért elnézést!
Tisztelettel: marco

Erza
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Erza » 2013.02.20. 12:37

Költöttem rá, azért vagyok még itt. ;)

Válasz küldése

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”