Húsvéti játék, vélemények

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
Gabesz

Re: Húsvéti játék, vélemények

Hozzászólás Szerző: Gabesz » 2014.04.17. 16:33

AljasGetto: sasszemed van. Ez ugyan egy nemzetközi cég, de azért mégis csak Németországban van a központ, a kollégák túlnyomó része német, a német kultúra az gyakran visszaköszön a játékokban. Ez a tábortüzes-máglyás dolog is ilyen (bár a tűzzel való télbúcsúztatás nálunk is előfordul, pl. a busójáráskor).
Ez néha nehézzé is teszi például a fordító munkáját, hiszen mikor jön a karácsony és egy játékba a "stollen" süti képe kerül, akkor nem fordíthatja bejglinek, mert a képen egyből kiszúrja a játékos, hogy az ott valami más:).
Nagyon érdekesek ezek a kulturális különbségek. Pl. egy iráni verzióban elég okafogyott maga a húsvét témája.
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

Gabesz

Hozzászólás Szerző: Gabesz » 2014.04.17. 16:39

geri102: igen, ezek érdekes dolgok, amiket a finanszírozással kapcsolatban említesz és pontosan ilyenekről is szoktak beszélgetni a megfelelő szakemberek nálunk is, de gondolom a többi hasonló vállalatnál is. Az első szempont az mindig a játék fenntartásának hosszútávú biztosítása, és ennek alárendelve igyekeznek az erre illetékesek megtalálni mindig a legjobb megoldást.

A másik dolog: ez tényleg így van, én is kipróbáltam egy konkurens játékot úgy egy éve, egyrészt baromi unalmas volt, másrészt ha nem tudtál vele foglalkozni, akkor úgymond rom lett a telepedből. De már vagy 1-2 hét alatt is. Jól látod, mi tényleg igyekszünk arra figyelni, hogy egy játék akkor is folytatható legyen ott, ahol a játékos abbahagyta, ha egy ideig nem tud játszani.
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

Csillagfarm

Hozzászólás Szerző: Csillagfarm » 2014.04.17. 20:15

A húsvéti díszek közül a kedvencem a zsonglőr nyúl :)

Sajnos csak utólag fedeztem fel egy barátom kertjében, hogy a kikelt húsvéti csibe is mozog. Ha tudtam volna, akkor biztosan olyat is beszerzek. Már nem fogom megvenni, hiszen elértem a második lúdhoz szükséges csokinyúl mennyiséget is, de ha láttam volna, hogy melyik a mozgó animációs dísz, akkor másképp döntök.
Arra nincs mód, hogy a jövőben valahogy jelezve legyen a mozgó dísz?

Előre is köszönöm.

Gabesz

Hozzászólás Szerző: Gabesz » 2014.04.18. 07:22

Csillagfarm: ez például egy olyan ötlet, ami simán mehetne az ötletek-rovatba, nem lenne hülyeség. Hogy aztán ez mennyire megoldható ill. szakmai szempontból alapján végül bekerülhetne-e a játékba valamiféle jelzés, nem tudom. De nekem tetszik maga az ötlet. Olyannyira, hogy ha megírod az ötletek rovatba, ha nem, én azért bedobom itt a vállalatnál az ötletdobozba:).
Egyébként, ha rám hallgatsz és csak annyi akadályoz a vásárlásban, hogy már megvan a szükséges csokinyuszi a kívánt díjhoz, szerintem vedd meg azt a csibét, ha tetszik, hiszen ezeknek a játékoknak nem csak a díjra hajtás a lényege, hanem nem titkoltan az is, hogy ezek az időszakos díszek máskor nem szerezhetők be. Inkább legyen ott fölöslegesen vagy kettő csibe a raktáradon, minthogy később pont két csibe hiányozzon egy kellemesen kialakított kis sarokból az állatkertedben és akkor meg ne tudd már beszerezni őket.

Csillagfarm

Hozzászólás Szerző: Csillagfarm » 2014.04.18. 07:44

Kedves Gabesz!

Örülök, hogy nem tartod butaságnak az ötletemet. Köszönöm a biztatást, meg is fogom írni az ötlet rovatba.
A csibe vásárláson pedig nagyon erősen gondolkodom :)

Giondio1

Hozzászólás Szerző: Giondio1 » 2014.04.18. 11:21

Kedves mindenki! :)

Nos vettem a fáradtságot és újraregisztráltam.

Nagyon tetszik a húsvéti játékban, hogy a virágágyások végre azt a tapasztalati pontot adják, amit fizettünk érte, ez sajnos a Valentin napi szívfáról nem volt elmondható.
Tetszenek a virágágyások és azt hiszem lehetne belőle több is.
Bár van a játékban tulipán, húsvétkor sztem nem sértődne meg senki, ha pluszba kerülnének be ilyen ágyások igényesen kialakítva.

Nem tetszik viszont az Event elrendezése és ára.
A másodikat nem kommentálnám, viszont ötletelnék rá....
Az aranygyorsító borzasztóan hátul van.
Sokaknak ez a legnagyobb öröm a játékban, köztük nekem is.

Bár lehet, hogy ez már az ötletek rovatba kellene, hogy kerüljön, azt hiszem most aktuális, hiszen Event van.

Sok játékban alakították ki úgy ezeket az "Eseményeket", hogy a kisebbek is be tudjanak kapcsolódni és élvezzék, amikor játszanak.
Besorolták a feladatot nehézségi szintek szerint.
Ezt sztem itt is meg lehetne oldani.
3-5 szinttel.
A legmagasabb természetesen megkapná az előző 4 szint ajándékait is.
De mindenhol fődíj lenne az adott ajándék, és mindenki szabadon dönthetné el, hogy melyik szintet csinálja.
Persze, lehet mondani, hogy ez most is megvan, de az ember azt látja a csíkon, hogy eddig jutottam el, mert nincs több pénzem, stb.
Ott mindig fődíjat érne el az adott játékos a saját célkitűzésének megfelelően.

A legkisebb szinten lehetne az aranygyorsító, és így tovább.
Minden gyerek azért izgul, a jó lapokért és az izgalmas cserékért.
Nem egy új állat a legnagyobb láz, hanem a cserepiac és a kártyalapok... :)

Rengeteg ötletem van még a szervezetekkel kapcsolatban is, de mindenekelőtt (Hozzád szólnék most Gabesz), szeretném visszakapni a régi regisztrációmat.
Nem szeretem a számot a nevem mögött.
A támogatással is meg tudtam beszélni hogy eltűnjenek a számítógép generálta számok, bízom benne, itt is megoldható.

Szép napot Mindenkinek!

Üdv:
Gio

Gabesz

Hozzászólás Szerző: Gabesz » 2014.04.18. 13:57

Nekem ez is tetszik, amit Gio ír.

Hencsa

Hozzászólás Szerző: Hencsa » 2014.04.18. 19:01

Sziasztok!

Kicsit a modik,és a játék készítői mellett állnék ki..
Elég paprikás a hangulat,de ha higgadtan végiggondolja mindenki,nincs értelme.. Ez csak egy játék!

Aki játszott már "ingyenes" online játékban (teljesen mindegy hol,milyen gyártó által) az tudja,hogy komolyabb sikereket csak anyagi ráfordítással lehet elérni.
Ráadásul itt,ha valaki nem tud játszani pár napig,vagy hétig,akkor sem történik semmi.
Aki csak ritkán,valóban ingyen játszik,az is el tud szórakozni.
Lassan haladva,alkalmanként lemaradva de ingyen.

Viszont!
Gondoljon bele mindenki,hogy a magasabb szinten lévő játékosok mennyi időt,munkát és pénzt tettek bele abba,hogy a kert úgy nézzen ki,ahogy...
Az sem lenne fair,ha valaki 20.-30. szintű kertel,pénz nélkül ugyanazt elérné,mint aki már 2 éve játszik.

Talán úgy kéne ezt kezelni,mint motivációt.
Bármi elérhető bárkinek,csak tenni kell érte..

Remélem nem bántottam meg senkit,mert nem az volt a célom.

Üdvözlettel:
Hencsa

Giondio1

Hozzászólás Szerző: Giondio1 » 2014.04.18. 20:30

Gabesz írta:Nekem ez is tetszik, amit Gio ír.
Na és a felhasználónevem? :)
Tudom, hogy off a kérdés, de visszakapom? :)

Norci2005

Hozzászólás Szerző: Norci2005 » 2014.04.18. 20:38

Gabesz mond el légyszi hogy egy sarki lúd meg alpaka fejenként mennyit ad (Látogatót) Írd meg privátban avar névre

Válasz küldése

Vissza: “Általános”