Húsvéti játék, vélemények

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
Gajdi4

Re: Húsvéti játék, vélemények

HozzászólásSzerző: Gajdi4 » 2014.04.17. 14:24

Szia Gabesz!

Volt anyáknapi játék tavaly /kapucinus majom/

Szerintem is megoldás lehetne amit Bencezoo írt, hogy ha előre tudnánk 1-2 héttel a játékot akkor mindenki tartalékolhatna zd-t és nem lenne ez a sok felháborodás.
Amugy én tavaly ilyenkor kezdtem el játszani és az első eventes állatkám az anyáknapi kapucinus majom volt amiből akkor még csak egyre futotta.

kiscsavo78

HozzászólásSzerző: kiscsavo78 » 2014.04.17. 14:41

Sziasztok!egy közepes kertes szól hozzátok(42 szint),csináljam a feladatot vagy nem mert az olcsórésze már megvan(tavalyról) de a végét nem érem el 1 hét alatt nem jön 1 milla :?:vagy kivárom a jövö ilyenkort :)

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.17. 14:46

Zsorzsi: azzal nincs baj, hogy én értelek téged. Én mindenkit megértek, engem nem is kell győzködni:). A baj éppen az, hogy teljesen felesleges engem győzködni, néha egyszerűen el kell fogadni, hogy a dolgok nem tudnak mindig úgy működni, ahogy azt a milliónyi játékos egyesével akarja. Valamiféle közös pont kell, amit egyszerűen csak mindenkinek el kell fogadni.
Említesz itt számos olyan dolgot, amit már többször végigveséztünk és igazából tiszta időpocsékolás újra és újra visszatenni ezeket a lemezeket.
Pl. ITT mesélek a játék finanszírozásáról, ezt is direkt azért írtam, hogy ne kelljen már százhússzor leírnom ugyanazt újra és újra, ez a tudnivaló, ezt kell tudni, ennek alapján eldöntheti mindenki, hogy akar-e játszani, ha nem, nem, ha igen, akkor meg fogadja el, hogy ezek a dolgok nem nagyon tudnak változni, mert ez így működik és kész.
Aztán ott van, hogy éppen most említem itt az egyik hozzászólásomban, hogy már így is olcsóbban kapja például a bónuszállatokat a magyar játékosközösség. Figyel tehát rá a fejlesztő, hogy vannak különbségek az országok közt, de azért azt nem várhatja el senki, hogy egy játékból több tucat verziót készítsünk. Így is, már az egy nagyon nagy dolog, hogy egyáltalán van magyar nyelvi verzió. Megtehetné az Upjers azt is, ahogy sok más cég teszi, hogy kiad egy játékot angolul, "oszt nesztek", de nem ezt teszi, hanem nagyon sok pénzt áldoz rá, hogy nektek magyarul legyen játék.
És persze, lehet arról eszmét cserélni, hogy például ez vagy az miért nem zoo-dolláros, miért éppen az gyémántos, és éppen miért annyi gyémántos, amennyi, csak tök felesleges, mert ha egyszer ez nem tud máshogy működni, akkor nem tud és kész. Ezekről a dolgokról szakemberek döntenek úgy, hogy az minél jobb legyen a játék hosszútávú üzemeltetésének biztosítása céljából. Ha állandóan ugyanezeken lovagolunk, csak jól felhergelitek egymást, értelmetlenül.
Kell egy kis bizalom, hogy elhiggyétek, hogy az Upjersnél jóindulatú emberek dolgoznak, akiknek az a szakmája, nap, mint nap, azon dolgoznak, hogy nektek minél többet és jobbat adhassanak, tehát a jóindulatunk az alapértelmezett, ezért is reagálok szigorúan, amikor ezt valaki megkérdőjelezi (nem rád értem, hanem általában).
Jobban örültem volna, ha inkább azt írod meg, hogy neked például tetszenek-e a húsvéti dekorelemek:).
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.17. 14:52

Gajdi4: ha rosszul emlékeztem, elnézést, nagyon sok játék nagyon sok dolga van a fejemben.
Nem igazán tudunk előzetes értesítéseket kiadni hetekre előre. Túl képlékeny terület ahhoz a játékfejlesztés, jellemzően csak azt tudjuk bejelenteni, ami már online van, mert az a biztos.
Egyébként aranyos, hogy nem akarsz felháborodást, emlékszel az általad nyitott húsvéti témára, amit aztán végül törölnöm kellett? Azt a témát te nyitottad és már az első hozzászólásban megalapoztad a hangulatát. Ugye emlékszel még, mit és hogy írtál? A témaindító kezdő soraid után sajnos az a téma nem is torkolhatot másba, mint amibe torkolt. Szerintem nem is gondoltál rá, hogy milyen fontos lehet, hogy egy témát valaki hogyan indít el:).
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

AljasGetto

HozzászólásSzerző: AljasGetto » 2014.04.17. 14:53

OFF

Hajjaj, már nagyon eldurvult a hangulat, mert átmentünk anyázásba!!! razz
(Bocs, ezt nem hagyhattam ki! :) )

Gabesz írta:AljasGetto: anyukám is játszik a játékkal, neki se fog összejönni a fődíj. Magam is úgy érzem, túl nehezen teljesíthető ez, és ugyan nem én hozom meg ezeket a döntéseket, de amit én tehetek - pl. a véleményeitek figyelését és a megfelelő illetékesekhez eljuttatását - , megteszem, én is azt szeretném, ha a következő játék könnyebben teljesíthető lenne.

OFF VÉGE

ON:
A magyar fórum mentalitással kapcsolatban egy észrevétel.
Játszom más free-to-play (pay-to-win :) ) modellű játékokkal is (szintén magyar közösségben), és van ahol egy-egy játékbeli tárgy-készlet prémium valutás ára valós pénzben akár egy új autó árának felel meg (igaz, könnyebben hozzá lehet jutni a játékon belül is, de annak a szintnek az elérése meg szintén sok valódi pénz elköltését igényli), de még sincs hőbörgés a fizetős dolgok miatt.
Sokat számít ugyanis az is, hogy milyen "prémium tartalmat" kapsz, és azt hogyan tálalják neked (azt érzed-e inkább, hogy valamilyen alap dolog megvásárlására akarnak rákényszeríteni, vagy pedig inkább azt érzed, hogy ha fizetsz valami prémium cuccért, akkor az neked jajj de jó lesz).
Utóbbira jó példa a tenyésztő központ fejlesztése, ami miatt senki szája nem sír. (És nem, a húsvéti gyémántos cuccokkal sincs semmi bajom, azok ugyanis egyszeri, különleges dísztárgyak)

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.17. 14:54

kiscsavo78: akkor fektess a húsvéti játékba szerintem, ha biztos vagy benne, hogy meg tudod szerezni azt a nyereményt, amit akarsz.
Hogy nehogy az legyen, hogy a végén 10 csokinyuszi hiányozzon már csak és mégse legyen meg az ajándék, mert akkor az egy anyagi bukta.

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.17. 15:01

AljasGetto: mindenki szabadon eldöntheti, hogy játszik-e, hogy akar-e vásárolni is vagy nem.
Én is tudom, hogy van egy-két neuralgikus pont, amit sokan szeretnének zoo-dollárosnak. De ha egyszer a szakemberek úgy látják jónak, ahogy most van akkor így látják jónak, ennek van oka, bizonyára ez a legjobb, amit a játék stabil üzemeltetése érdekében ki tudtunk találni, tehát lovagolhatunk még ezen a témán éveket, akkor se valószínű, hogy ezen bármi változni fog. Ha meg mégis, akkor annak szintén lesz szakmai oka és be fogom jelenteni. Egyszerűen nincs tehát értelme, hogy állandóan ezt rágjuk, ezzel csak azt lehet elérni, hogy aki erre jár és eleve mérges, mert mondjuk nem jött be neki egy tenyésztés, az csatlakozzon és ő is jól kifejtse, hogy az Upjers ilyen meg olyan.
Hagyjuk már ezt abba és beszélgessünk értelmesebb dolgokról, például ha már létrehoztam a témát, akkor a témáról mondjátok el a véleményeteket.

AljasGetto

HozzászólásSzerző: AljasGetto » 2014.04.17. 15:26

GABESZ:
Akkor itt van ez, hogy a témához is jobban kapcsolódjak.
Ha valaki olyan tudatlan, mint én, és valamennyire csodálkozik pl. a TÜZES dísztárgy miértjén, az itt röviden olvashat néhány húsvéti szokás eredetéről (is):

http://www.nko.hu/nepszokasok.html

(Remélem nem kell moderálni a linket, ez csak egy német kisebbségi önkormányzat honlapja, semmi konkurencia :) )

BenceZoo

HozzászólásSzerző: BenceZoo » 2014.04.17. 16:20

Szerintem most már hagyjuk ezt a témát és várjuk a Húsvéti Ünnepeket!Ennek így soha nem lesz vége.
Örüljünk annak hogy kaptunk egy lehetőséget arra hogy legyen egy új állatunk,még ha ez nem is mindenkinek adatott meg!Nekem sikerült,bár bevallom anyagilag engem is lenullázott!Végül is megtehették volna a fejlesztők hogy nem adnak semmit elfelejtik ,hogy Húsvét van...és akkor mi van?Az jobb lett volna?Szerintem tanuljunk meg egy kicsit a más boldogságának is örülni....Valószínű befogják rakni a lúdat is valamilyen játékba és akkor azok is megszerezhetik akik most nem...Sőt ha pl úgy mint Sárgabóbitás kakadút akkor sokkal olcsóbban fogják tudni megszerezni!Tele lesz Lúd részletekkel a cserebörze:)
Sziasztok
Bence

geri102

HozzászólásSzerző: geri102 » 2014.04.17. 16:26

Sziasztok. 100%-osan megértem, hogy egy ilyen játékot üzemeltetni pénzbe kerül, és ez valóban nem csekély összeg. De szerintem egy picit el lehetne gondolkozni azon, hogy mi hoz több bevételt: ha 10 ember vesz 100 gyémántot, vagy 100 ember 50-et (kéretik nem lovagolni a hasra ütött számokon). Sajnos az a tapasztalatom, hogy előbb-utóbb mindegyik ilyen játék "elszáll", és ilyenkor nagyon sokan, akik addig pénzt költöttek rá, keserű szájízzel abbahagyják, hiszen ha apránként is, de esetleg százezres nagyságrendben áldoztak rá az évek alatt. És sokan vannak azok is, akik mint pl most is megtehetnék, de csakazértsem sem fizetnek. Persze valóban nem kötelező a játék sem, de talán itt is érvényes a sok kicsi sokra megy, és jövedelmezőbb lehet hosszú távon sok elégedett kevesebb gyémántot vásárló játékos, mint néhány "gyémántmilliomos".

És hogy nem maradjon ki a pozitívum se: minden elismerésem a készítőké, fejlesztőké, nem kevés munka lehet 1-1 újításban. Én nagyon örülök neki, hogy sok más játékkal ellentétben ez akkor is játszható és élvezhető, ha nem ülök itt napi 24-ben, és nem dől össze kártyavárként minden amit elértem, ha esetleg napokig belépni sincs kedvem.

Vissza: “Általános”