Húsvéti játék, vélemények

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
Gabesz

Re: Húsvéti játék, vélemények

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.24. 15:56

kendra77sun, geri102: sokszor leírtam már itt a fórumon sok-sok hasonló posztra reagálva, hogy a játékban vannak dolgok, amik valószínűségszámításra épülnek.
Minél magasabb szinten állsz, annál kisebb az esélye, hogy azt az 1 bizonyos kártyát rejti a gyorsítócsomag, aminek éppen nagyon örülnél. De arányaiban az arany csomag nagyobb eséllyel tartalmaz értékes lapot (de még egyszer: nem biztos, hogy a rendszer szerint is éppen az az értékes, amit te vársz). Illetve itt csak esélyről van szó, ahol a valószínűségszámítás szabályai érvényesülnek. Végtelenbe nyúlva érvényesül tehát egy arány, de egy bronz gyorsítóban is lehet néha csupa értékes lap, máskor meg egy arany gyorsítóban is lehet kevésbé értékes, mert ha a végtelen számú legenerált gyorsítóból kiragadunk egy véletlenszerű szakaszt, az nem feltétlen tükrözi pontosan a végtelenben érvényesülő arányokat.

Tessék tehát a valószínűségszámítás alapjaiban gondolkodni.
Illetve mindig arra gondolni, hogy bármit is ad a rendszer, még ha éppen nem is fáj a fogad mondjuk papagájra, akkor is ingyen kaptál valamit (jajj, ez korrekcióra szorul: tehát úgy értem akkor, ha ajándék gyorsítóról van szó, mert egyébként venni is lehet gyorsítót).
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.24. 15:58

Tiergirl: igen, annak is megvan az előnye, ha épp akkor van új bónuszállat is, de van hátránya is, pl. képzeld el, ha mondjuk úgy jön össze, hogy bevásárolsz gyémántból a húsvéti játék miatt, aztán másnap meg bejelentjük az új bónuszállatot... biztos morci lennél:).

De egyébként érdekes meglátás és igen, én azt tartom a legideálisabbnak, ha rögtön a játék elején van új bónuszállat is, de nem tudjuk mindig így összehozni. De azért próbálkozunk jól csinálni.
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

Turbi67

HozzászólásSzerző: Turbi67 » 2014.04.24. 19:57

Üdvözlet Mindenkinek!

Mivel az alaptéma a húsvéti játék volt, ezért ehhez szólnék először hozzá. Azt gondolom,hogy a 100 ezer játékpénzért elérhető 2 állat teljesen jutányos ajándék,főleg úgy hogy ha valaki eladja a megvásárolt díszét, akkor csak 70 ezerbe került, ha pedig olyan szerencsés hogy már az alpakkából megvolt a párja akkor azt is eladhatja és így szinte ingyen kapott egy új állatot. A fődíj tényleg sokba kerül, de azt nem említi senki hogy a 3 millióból eladás esetén 900 ezer visszajön. A grafika olyan amilyen, de ha már azt nézzük akkor az állatok arányától kezdve a hangjáig mindenbe lehetne hibát találni. Ahogy a sok hozzászólást olvasom a húsvéti témától nagyon sokan eltértek, általános megjegyzések és egyéni problémák felé. Több mint 1 éve játszom a játékkal, a gyerekeimmel együtt. Eddig nem támogattam a játékot, mert úgy gondolom hogy sokkal motiválóbb segítség nélkül elérni eredményeket. Az akciók a régi állatok ismételt megszerzésére nagyon jó ötlet, ezért gondolom előbb utóbb a sarki lúd is beszerezhető lesz. Olvasgattam, hogy mennyien megjegyezték az ingyenes gyorsító és az akció alatt elérhető arany gyorsító gyenge tartalmát. Ez valóban sokszor így van, de azt senki nem jegyezte meg hogy az ingyenes napi bronz gyorsítóban hányszor sikerült 2 vagy 4 ajándék gyémántot szerezni...
Illetve azt sem jegyezte meg senki hogy a játék alatt kb.70-80 gyémánt összegyűjthető a különféle feladatok teljesítésekor. Nekem 4 es szintű kertem van és elég sok állatfajta elhelyezhető. Na igen, itt jönnek a kompromisszumok. Ha valaki nagyobb és többféle karámba szeretné elhelyezni az állatait, akkor az állatkertjét bővítenie kell. Az ezután következő kertméretek(5-6-7) 540 gyémántba kerülnek, amiből ha az összeszedett ingyen gyémántot levonjuk, akkor még 500-at sem kell megvásárolni. Ha ezt összevetem a kb másfél éves ingyen játékkal, akkor elviselhető kiadás.
Persze aki gyorsan és látványosan akar fejlődni, nem lassan gyűjtögetni a részleteket, annak valóban aktívabban kell vásárolni. Összegezve ez egy nagyon jó közösségi játék,gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt. Nekem sok pozitív észrevételem volt eddig a játékban magasabb szinten 70-80-as szint feletti játékosokról. Segítőkészek és sokat segítenek cserékkel. Néhányan azért megjegyezték hogy az utolsó újítások között levő amazonasi ház egy kicsit "húzós" árban. Erről nekem csak az lenne a véleményem hogy az ára annyi amennyi, az viszont hogy a kicsiben nem lehet szaporítani, egy kicsit érthetetlen. Szerintem a szaporítást itt is lehetővé kellett volna tenni úgy hogy se ólat, se tavat nem lehet elhelyezni. Maradt volna az állatok segítség nélküli %-a, meg némi illúzió, hogy talán egyszer sikerül..
Ahogy elnéztem a közepes meg a nagy házat, gondolom hogy a szaporítás céljából odacsatolt karámok miatt nem lehet a kis házban ezt megoldani, esetleg csak akkor ha oda egy kis karám lenne csatolva amibe nem fér bele az ól meg a tó.
Sokan pl. nem említik meg a nemrég kapott ingyen munkásbrigádokat sem. ami szintén nem került pénzbe. Azt gondolom, hogy mindenki akkor lesz elégedett, ha tényleg játéknak tartja ezt a játékot, nem másnak. A bővítéseken kívül(5-ös szinttől) minden megszerezhető támogatás nélkül(előbb-utóbb),ezért felesleges a gyémántok árát sokallni. Aki viszont támogatással gyorsan szeretne haladni, annak azért azt is észre kell vennie,hogy 80 as szint felett egyenlőre megálltak a célok, nincs semmi...Az utolsó állat a Nagyondrága galamb..:)
A gyerekek és én is szeretem ezt a játékot és ajánlom mindenkinek aki sokallja a támogatást hogy türelmesen játssza. Előbb utóbb mindent meg tud szerezni cserékkel vagy a néha elérhető ezüst vagy arany gyorsítókkal.
Jó játékot!

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2014.04.25. 10:06

Turbi hozzászólása eszembe juttatta, hogy érdemes lenne megemlítenem egy fontos dolgot, csak azért, hogy hátha valaki esetleg még nem tud róla.
Arra gondolok, hogy az Upjers-portál használatával egy kis extra gyémánt tud csurranni-cseppenni.
Nem mondom, hogy annyi, hogy ez majd minden prémiumtartalomra elég lesz, hanem ez úgymond egy gesztus az Upjers részéről, mondhatnám úgy, hogy így jutalmazzuk a leghűségesebb játékosainkat.
Ez tehát egy picit könnyebbé teheti a játékban való boldogulást, például egy-egy ilyen időszakos játék esetében.
Minderről ITT olvashatsz többet.

Istikam

HozzászólásSzerző: Istikam » 2014.04.25. 11:07

Nagyon aranyos a sarki lúd fióka!
Köszönjük! :)

Vissza: “Általános”