Miért nem sikerül a szaporítás?

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
Pumeex

Re: Miért nem sikerül a szaporítás?

Hozzászólás Szerző: Pumeex » 2012.10.09. 08:24

csipkebogyo írta:Ha nincs szabad hely a karámban, de a kertedbe még be tudnád tenni a kölyköt, akkor sikerül a szaporítás. Nekem van kettő vörösróka egy kicsi erdei karámban, ahova már nem fér be több, ki is írja, hogy szabad állathelyek száma 0, mégis tudtam őket szaporítani. Hattyúimat detto.
Egyébként a tenyésztőközpont nem is ajánl fel olyan állatokat szaporításra, amelyeknél nem adott minden feltétel ahhoz, hogy sikeres legyen a szaporítás. Az olyanoknál sötét marad a kép, és mikor ráviszed az egeret, azt írja ki, hogy tenyésztés nem lehetséges.
Ez azért furcsa, mert a Gyikban és a játékban is azt írja, hogy kell szabad helyed legyen. Szó se esik arról, hogy vhol az állatkertben! Jó lenne ezt tutira tudni. Az én tapasztalatom az, hogy amíg nem figyeltem a szabad helyre addig sorra sikertelenek voltak a szaporítások. Amint jobban figyeltem, hogy abban a karámban legyen hely ahol szaporítok, sikerültek olyanok is amik addig nem...
Azt, hogy mit ajánl fel, külön téma.
A disznóra folyamatosan azt mondta letudom helyezni a karámba mégsem lehetett a karámtárgyak miatt!! Tehát ha azt nem figyeli, akkor lehet a szaporításnál se veszi figyelembe jól. Ezért tettem fel az eredeti kérdésem!

Erza
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Erza » 2012.10.09. 10:08

Pumeex írta:Ez azért furcsa, mert a Gyikban és a játékban is azt írja, hogy kell szabad helyed legyen. Szó se esik arról, hogy vhol az állatkertben! Jó lenne ezt tutira tudni. Az én tapasztalatom az, hogy amíg nem figyeltem a szabad helyre addig sorra sikertelenek voltak a szaporítások. Amint jobban figyeltem, hogy abban a karámban legyen hely ahol szaporítok, sikerültek olyanok is amik addig nem...
Azt, hogy mit ajánl fel, külön téma.
A disznóra folyamatosan azt mondta letudom helyezni a karámba mégsem lehetett a karámtárgyak miatt!! Tehát ha azt nem figyeli, akkor lehet a szaporításnál se veszi figyelembe jól. Ezért tettem fel az eredeti kérdésem!
Tulajdonképpen sehol nem kell legyen szabad helyed. 10 nyuszival a karámomban ami ugyebár a karámba helyezhető max folyamatosan sikeresen szaporítok. Pár napja egymás utáni napokon 2 lovat is úgy hoztam össze, hogy a karám tele volt. És ez csak 2 példa a sok közül... Szerintem állatkerti szinten sem kell legyen szabad helyed. Két különálló dolog a szaporítás meg az állatkert telítettsége. (Nem tűnik logikusnak, mert simán szaporítok, nagyokat utána kiszedem, elengedem és a kölyök lesz a karámban...) De ha igénylitek, letesztelhetem, semeddig nem tart nyuszikkal teleszórni mindent. :D
Ez a probléma a disznó lehelyezése miatt azért volt, mert tudni lehet, hogy egy karám hányszor hányas vegyük például a közepeset - > 36 férőhelyes. Vegyük például a lovat, azok egyenként 10 férőhelyet igényelnek. Na ez most azt jelenti, hogy 3 db lovat tudok belerakni. És még marad 6 férőhelyem az ÁLLATOKNAK, amit ugyebár lehetetlen felhasználni. Ebbe a férőhely részbe nem számolja bele azt, hogy a karámtárgyak mennyi helyet foglalnak. Szerintem ennek csak örüljünk inkább...
Amúgy disznókkal ha jól emlékszem én is jártam így, mikor még volt ott ól, de teljesen felesleges ólat adni nekik, anélkül is jól szaporíthatóak. :)

Badgirl

Hozzászólás Szerző: Badgirl » 2012.10.09. 13:05

Remélem tud valaki segíteni..Már nem is számolom, hogy hol tartok a sikertelen sarki róka tenyésztésben. Full felszerelt sziklás karámban az Istennek sem akar szaporodni a drága. A szintemen még nem elérhető sem a jeges vadtó, sem az ól.(Pénzem hiába lenne rá, gyémántom nincs az aktiváláshoz.) Valakinek sikerült már az alap százalékkal jeges karámban szaporítania?? Magyarán érdemes egyáltalán próbálkoznom ott, vagy bénázzak inkább tovább a sziklásban?
Köszi, ha valaki megosztja velem ezirányú tapasztalatát. :)
(Ez a harmadik heti feladatom, ami a sarki rókán bukik el...)

Erza
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Erza » 2012.10.09. 13:28

Badgirl írta:Remélem tud valaki segíteni..Már nem is számolom, hogy hol tartok a sikertelen sarki róka tenyésztésben. Full felszerelt sziklás karámban az Istennek sem akar szaporodni a drága. A szintemen még nem elérhető sem a jeges vadtó, sem az ól.(Pénzem hiába lenne rá, gyémántom nincs az aktiváláshoz.) Valakinek sikerült már az alap százalékkal jeges karámban szaporítania?? Magyarán érdemes egyáltalán próbálkoznom ott, vagy bénázzak inkább tovább a sziklásban?
Rakd el raktárba az egész karámot állatokkal mindennel együtt majd újra ki és próbáld úgy. Nekem ez be szokott jönni. :)

Ildi1983

Hozzászólás Szerző: Ildi1983 » 2012.10.09. 14:36

Badgirl írta:Remélem tud valaki segíteni..Már nem is számolom, hogy hol tartok a sikertelen sarki róka tenyésztésben. Full felszerelt sziklás karámban az Istennek sem akar szaporodni a drága. A szintemen még nem elérhető sem a jeges vadtó, sem az ól.(Pénzem hiába lenne rá, gyémántom nincs az aktiváláshoz.) Valakinek sikerült már az alap százalékkal jeges karámban szaporítania?? Magyarán érdemes egyáltalán próbálkoznom ott, vagy bénázzak inkább tovább a sziklásban?
szia
amit Erza mondott azt csináld meg és ha egy mód van rá, akkor a tenyésztés alatt csak gondoz, locsolj és bevételeket gyűjt amint meg van a max látogatód lépj ki.. fiamnak tegnap így lett meg 3x belépéssel a vízilóborja:), hajnalba a hattyút indítom neki (nagy lesz kísértés, hogy kinyissam a kertjét,de majd tűrtöztettem magam..)
Cseréim:
Jó játékot kívánok! Üdv Ildi1983
MFZ ötleteim:http://forum.hu.upjers.com/viewtopic.php?f=291&t=15985

csipkebogyo

Hozzászólás Szerző: csipkebogyo » 2012.10.09. 19:22

Én csak gyémántosokkal szoktam próbálkozni, mert a ZD-sekre már annyit költöttem, hogy vehettem volna belőlük egy fészekaljra való másikat a boltban.
De amit Erzáék mondanak, abban lehet valami, mert a "vadiúj" állatokkal nekem is sikerül szaporítani, tehát olyanokkal, amiket tokkal-vonóval frissiben teszek ki a kertbe.
Pl a csacsikkal úgy jártam, hogy volt három egy karámban, aztán született egy csikó, és hogy több látogatót hozzanak, külön tettem egy szamarat meg a csikót, majd mikor a csikó felnőtt, betettem a különrakott felnőtthöz, és ott lett megint csikó. Onnan tudom, hogy ott lett, mert akkor csak abban a karámban tenyésztettem szamarat, a másik két tenyésztés más állat volt.
A szurikátákat viszont hiába tettem külön, plusz vadtavat meg ólat nekik, nem lett kölyök. Nekem meg rajtuk bukott a heti feladatom. Most is azt akart kérni, de bele se szagoltam.
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

Badgirl

Hozzászólás Szerző: Badgirl » 2012.10.10. 15:33

Köszönöm az ötleteket, mindent a javasoltak szerint csináltam...mégsem.:( Ha másoknál is hasonló a sikeres szaporítás arányszáma mint nálam, akkor az Upjers felveheti a sarki rókát a veszélyeztetett állatok listájára..:)

Erza
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Erza » 2012.10.10. 15:49

Ugyan, van ez így... pandával is mindent eljátszottam és 4 hét után sikerült kb. ha nem később... de előtte meg elsőre meglett az első pandabocsom... nem szabad feladni... ;)
Bár heti feladat elhiszem kellemetlen így... de én ilyennel sokkal jobban érezném magam, mert folyton tukánt és tengeri tekit adja be nekem a drága, egyem a szívét. :D Mondjuk az is biztos, hogy legalább nem erőlködök... 8-)

Ildi1983

Hozzászólás Szerző: Ildi1983 » 2012.10.10. 16:58

Erza írta:Ugyan, van ez így... pandával is mindent eljátszottam és 4 hét után sikerült kb. ha nem később... de előtte meg elsőre meglett az első pandabocsom... nem szabad feladni... ;)
Bár heti feladat elhiszem kellemetlen így... de én ilyennel sokkal jobban érezném magam, mert folyton tukánt és tengeri tekit adja be nekem a drága, egyem a szívét. :D Mondjuk az is biztos, hogy legalább nem erőlködök... 8-)
engem is sokáig zavart a tukán, aztán lenyitottam az ezüst feladatot és azóta nem adta be hála a jó égnek...
Cseréim:
Jó játékot kívánok! Üdv Ildi1983
MFZ ötleteim:http://forum.hu.upjers.com/viewtopic.php?f=291&t=15985

Yüyi

Hozzászólás Szerző: Yüyi » 2012.11.24. 16:40

Nekem a párduc és krokodil(vadtóval +óllal) másodjára sikerült,a sarki róla (óllal) is sikerült másodjára.A strucc amikor először próbáltam tenyészteni,(vadtóval+óllal,egyszer tápot is vettem)kb.huszadjára sikerült,másodjára pedig elsőre sikerült. :D A zebra és páva elsőre sikerült ól és vadtó nélkül.Most gyémántos állatokat szaporítok inkább mert a ZD-osok szaporítása nagyon drága :D

Válasz küldése

Vissza: “Általános”