Harc

Itt találod a leggyakrabban feltett kérdések és az arra adott válaszok listáját. Kérjük, mielőtt közzétennél egy kérdést, mindig itt nézz szét először!
Gabesz

Harc

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2012.01.25. 08:53

Harc

Tartalomjegyzék:
1. Hogyan zajlik le egy harc?
2. Mi számít műveletnek egy harc során?
3. Honnan tudom, hogy most én támadhatok?
4. Milyen fajta támadásokat tudok véghezvinni?
5. Mi történik, ha támadok?
6. Hol láthatom a löketeket/ellenlöketeket?
7. Mibe kerülnek a különleges támadások?
8. Mikor ér véget a harc?
9. Mit kapok egy nyertes harc után?

1. Hogyan zajlik le egy harc?

A Koyotlban a harc körökre osztva zajlik. Minden résztvevő harcos egymás után véghezvisz egy műveletet, majd új kör kezdődik.
Tehát az ellenfél mindig megvárja, míg a karaktereddel nem végzel valamilyen műveletet. Illetve nem tudsz addig véghezvinni egy műveletet, amíg az ellenfél nem végzett a saját műveletével.

2. Mi számít műveletnek egy harc során?

Először is a "normál támadás". Azaz egy normál támadás után az ellenfél következik.
Aztán a "különleges támadás" is egy műveletnek számít. A különleges támadások során két cselekmény is történhet egymás után, pl. az "Egy korty az egészségért" során, ahol is először italt iszol, majd végrehajtasz egy támadást. Ez így együtt egy műveletnek értékelendő a harc szempontjából.
Az ellentámadás vagy a kettőstámadás véletlenszerűen zajlik le a képességeid, páncélzatod és fegyvereid függvényében, nem számít külön műveletnek.
A gyógyitalok ivása harc közben egy műveletnek, azaz egy körnek minősül.
Különleges támadásokat a képességfán tanulhatsz.

3. Honnan tudom, hogy most én támadhatok?

Egy felkiáltójel jelzi a karaktereden, hogy most te jössz.
Ilyenkor kattints az ellenfél karakterére a támadáshoz (esetleg előtte válassz támadástípust).

Kép

4. Milyen fajta támadásokat tudok véghezvinni?

Mielőtt végrehajtasz egy támadást, lehetőséged van kiválasztani, hogy milyen legyen az a támadás.
Balra alul választhatsz ki "normál támadást", "különleges támadást", "löketet" és "ellenlöketet", amennyiben már eltanultad az ehhez szükséges képességet.
Dönthetsz úgy is, hogy iszol egy mannaitalt vagy gyógyitalt, mellyel le is zárod a kört.

Kép

5. Mi történik, ha támadok?

Ha kiválasztottál egy támadást/műveletet a megfelelő ikonnal, akkor megváltozik a kurzor és az ikon megjelenik az egérmutató mellett. Ha ráklikkelsz az ellenfél figurájára, máris végbemegy a kiválasztott támadás ill. löket/ellenlöket. Ezzel a kör véget ér.

6. Hol láthatom a löketeket/ellenlöketeket?

Balra a mannaitalok és gyógyitalok alatt jelennek meg a karaktereden aktív löketek és ellenlöketek.
Az ellenfélnél ugyanez a mindenkori figura mellett jelennek meg.

Kép

7. Mibe kerülnek a különleges támadások?

A különleges támadások mindig mannába kerülnek, amit a kék sáv mutat az életerősáv felett. Ezt a sávot mannaitalokkal töltheted fel. Illetve ha normál támadást hajtasz végre, akkor is nő a mannád.

8. Mikor ér véget a harc?

Egy harcnak akkor van vége, ha legyőztél minden ellenfelet vagy a karaktered élete nullára csökkent.
A harcból elmenekülni nem lehetséges.

9. Mit kapok egy nyertes harc után?

A karaktered minden legyőzött ellenfélért tapasztalati pontot kap. Illetve a legyőzött ellenfelek gyakran tárgyakat vagy gyöngyöket potyogtatnak, melyet össze tudsz gyűjteni és melyek utána a leltáradat gazdagítják.
Ha elvesztetted volna a harcot, Háromszél városában térsz magadhoz. Az életerőd ekkor újra maximális, de a fáradtságod értéke is éppen ennyi ponttal nő.
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

Vissza: “GY.I.K - Súgó Zöldfülűeknek”