LEGOzo - avagy minden ide, ami LEGOval kapcsolatos

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
Makuta Icarax

LEGOzo - avagy minden ide, ami LEGOval kapcsolatos

HozzászólásSzerző: Makuta Icarax » 2011.07.17. 16:06

Tulajdonképpen a Nagyi Kunyhója topik adta az ötletet, amikor a hasznos elfoglaltságokról volt szó.
És mivel eléggé boncolgatható téma a LEGOzás, így godoltam nyugodtan kaphat külön topikot. :)

Szóval először egy játékot gondoltam leírni, amivel elég sok időt lehet eltölteni és elég akár egy készlet és némi papír, meg egyéb is elég hozzá. :)
(Nyomtató is kell, de szerintem ez elléggé alapigény :roll: )

Céllövöldének neveztem el a játékot, szerintem találó.

Ami kell hozzá:

1. Hero Factory Jetbug Kép
(Vagy másik készletek, mint a nemsokára megjelenő Rocka XL, Scorpio vagy a már megjelent Nitroblast, Firelord, Drilldozer, Thunder, Meltdown, Corroder, Xplode, Rotor... A lényeg, hogy legyen Meteor kilövője /kis labdakilövő/. Azért Jetbugot ajánlom, mert vele a legkönyebb célozni és a legolcsóbb ezek közül a készletek közül, Drilldozerrel, Nitroblastal, Thunderrel, Corroderrel, Meltdownal és Xplode-al együtt. És idei, nem úgy, mint az utóbbi négy)
2. Papír, kartonpapír
3. Olló
4. Ragasztó

Mit rakjunk a kosárba?
- Jetbug 2193 (3070-3600 Huf)
- papírlapok (nem tudom, milyen kiszerelésekben és mennyiért kapni, de szerintem ez is van mindenkinek otthon)
- Ragasztó /stift, oldószermentes/ (150 körül talán?)
- olló (szintén alap)

Szóval elvileg 4000 forintból lazán kijön, de olcsobbóért is, ha az ember szemfüles és megnézni hol olcsóbbak a dolgok. :roll:

Lépések:

1. lépés: Gép bekapcs, a készletet a mellékelt instrukció alapján összedobjuk. :roll:
2. lépés: Googlet elindítjuk, a Hero Factory, Lego Hero Factory címszóra beírt képtalálatok közül fehér háttérel rendelkező figurákat kinyomtajuk, mint ez:
Kép
3. A kartonnal a lap mögött kivájuk a figurát (tetszés szerinti méretű háttérrel, minél kisebb a háttér, annál nehezebb eltalálni), de úgy, hogy a talpnak hagyjunk helyet.
4. A karton meghajlításával vagy másik módszerrel taplat csinálunk a karton támasztónak, a figura képét ráragasztjuk. Ügyeljünk arra, hogy a széle ne legyen ragasztós, nem akarjuk, hogy a töltény ráragadjon, mert akkor lehet lemosni...

Így megvan a játék és a bábuk. Szóval a lényeg: A bábukat felállítjuk a padlón, polcon, olyan helyre, ahol le akarjuk őket lőni (előtte szülőket meg kell kérdezni, hol lehet lövöldözni, mielőtt leverjük a családi fotót vagy a kisebb porcelándíszeket).

Ha esetleg van egy-két felhúzhatós kisautó a háznál, akkor azok tetejére is rá lehet erősíteni a bábukat, így érdekesebb mozgó célpontokat kapunk. Viszont úgy érdemes rátenni, hogy a kilövendő golyó le tudja kapni. :roll:

Ha pedig már van otthon még egy Hero Factory figuránk akkor rá is lehet lőni, vagy ha van kilövője akkor lehet csatározni (ehez viszont két ember kell). Sőt, a kartonból barikádokat is építhetünk, illetve dobozokból és kartonból akár várat, lőállást.

Szóval a lehetőségek csak a fantázián, a játszótársakon (van-e vagy nincs) és a szülők pénztárcáján múlik. :D :lol: :lol: :lol:

Remélem segítettem hasznos elfoglaltságot találni. :)

zsuzsamama

Re: LEGOzo - avagy minden ide, ami LEGOval kapcsolatos

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2011.07.17. 16:14

MAKUTA, EZ AZ :!: :!: :!: :D :D :D

DE ÖRÜLÖK NEKI, hogy megcsináltad ezt a topikot :!: Kép

Én, nem vagyok egy nagy KOMMENT író, ahhoz a SSUGGI ért, de ajánlom MINDENKINEK, különösen a FIATALABB korosztálynak ezt az oldalt :!: :!: :D

egyébként, én is imádok legózni az Unokáimmal :lol: :lol: :lol:
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

Makuta Icarax

HozzászólásSzerző: Makuta Icarax » 2011.07.17. 16:29

Egyébként ide nem csak játékmódok jöhetnek, építési, technikai kérdések, sőt, ha valaki keres egy készletet szívesen segítek keresni helyet, ahol kapni (régi készletekre gondolok főként). :) :) :)

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2011.07.17. 16:37

Kukucs, benéztem ide mi folyik. :D Micsoda újszerű ötlet készült gyerkőcöknek, biztos lesznek akik hasznosítják :) Jók ezek a lövős bioniclék. :)

Nagyi akkor majd te is tudsz lövöldözni az unokákkal :lol: :)
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Makuta Icarax

HozzászólásSzerző: Makuta Icarax » 2011.07.17. 16:51

Hero Factroy, a Bionicle az más. A történet nagyban különbözik, csak a kinézet hasonló (az is már egyre kevésébe, leginkább a 2010-es modellek hasonlítanak). :roll:

Elképzeltem Zsuzsamamát lövöldözni, háááááááttt... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

klari14

HozzászólásSzerző: klari14 » 2011.07.17. 16:59

Hajrá Makuta! Gratulálok!

Most kaphatunk tovább képzést? A makuta családot (fajt) bemutattad, jöhet a többi. Mellesleg ide másolhatnád azt az írásodat, hogy itt sorozattá álljon össze.

Kép

Makuta Icarax

HozzászólásSzerző: Makuta Icarax » 2011.07.17. 17:13

Tényleg. :)

Leírom inkább részletesebben.

Makuta (faj): A Makuta nem csak Makuta Teridax gyakran használt neve, de többes számban a fajra utal. Makuta Teridax a legismertebb, ismert tagok még Makuta Icarax, Mutran, Antroz, Chirox, Vamprah, Gorast, Bitil, Krika, Miserix, Kojol, Tridax és Spiriah, de sok, ismeretlen nevű már halott Makuta is van, akiket Teridax végeztetett ki a Makuta Testvériség átszervezésekor.
Az eredeti vezére a Makuta Testvériségnek Miserix volt, az ő vezetőségét döntött meg Teridax. Akkor kerültek szembe, mikor Makuta meg akarta dönteni bátyja uralmát, Mata Nuiét, az óriásrobotét (egy hatalmas, bolygónyi robot, benne laknak a többiek, köztük a Makuták is). Mivel a Testvériség eredeti célja Mata Nui szolgálása lett volna, így Miserix ellenezte, akit Makuta Teridax meg akart öletni, ám Krika és Spiriah titokban nem végezte el a parancsot. Jelenleg Miserix és Spiriah kivételével az összes Makuta halott, Gorast, Bitil, Mutran, Vamprah, Chirox és Antroz a Karda Nui-i energiaviharban vesztek oda. Icarax és Krika akkor halt meg, amikor kiderült, hogy árulók és Gorastnak köszönhetően, aki megzavarta Icarax teleportálást mindkettőjük atomjaira szakadt. Spiriah küldetést teljesít Mata Nui Rendjének, jelenlegi státusza ismeretlen. Miserix pedig Bota Magnán időzött, amikor az becsapódott Bara Magnába, így nem tudni, hogy meghalt-e, de valószínű, hogy él, mivel még nem derült ki a halála és az egyik főszereplő Toa is vele volt. Teridax vagy más néven a híres Makuta pedig akkor halt meg, amikor átvette Mata Nui robottestét és utána harcolt az időközben új, kevéséb erős testű Mata Nuival, ám az nekilökte a becsapódó Bota Magnába így betört a koponyája.

Egyébként a Matoran Univerzumban a legtöbb lény kb. 80%-ban szervetlen és csak a többi szerves (mint az izmok). Na a Makuták mások. Mivel belső szerveik nincsenek, tulajdonképpen egy gondolkodni képes gáz a valójuk, az antidermis. Ezt zárják légmentes, vastag páncélba. Először a Makuták is részben szervesek voltak, aztán történt a fajjal valami és mind átváltoztak. Egyetlen Makuta, Icarax változott vissza az Élet Maszkja (Kanohi Ignika) hatására és ő volt 100 000 év alatt az első Makuta, aki a fájdalomtól sikoltott, mivel eredeti szerves mivoltjának kicsi volt a páncél és nem szakadt ki.

Remélem kimerítő válasz volt. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Makuta Icarax 2011.07.17. 21:03-kor.

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2011.07.17. 17:38

Ez tényleg az volt :lol: :lol: :lol:
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2011.07.17. 18:53

Én úgy gondolom, ebben a topikban feltétlenül helyet kell kapjon az, hogy mi az a LEGO?

:)
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Vissza: “Off Topic”