Kiránduló topik

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
Seth
Kapcsolat:

Re: Kiránduló topik

HozzászólásSzerző: Seth » 2014.03.31. 19:15

Gyönyörű hely! Elképesztő, hogy Földünk annyi apró, eldugott szegletében van valami szép :) Köszi Klári, hogy elhoztad nekünk ezeket a képeket erről a helyről! :o
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Johnny Dess

HozzászólásSzerző: Johnny Dess » 2014.04.08. 16:47

Birobudzsan írta:Zsuzsa, Johnny, Ssugi, Seth, köszönöm a látogatást!

:D Én köszönöm, hogy kirándulhatok.
Elolvastam Jock macsek történetét. Ahogy elnézem a képen, szeret a - szobor - gazdi ölében lenni, de ez így is dukál, ha már a jóvoltából utcai macskából palotamacskává avanzsált. :D Jó sztori! Tetszik! Hm, lehet, hogy nevet kellene változtatnom, Johnnyról Jockra? Igaz, nem vagyok narancsszínű, és fehér nyakkendőm sincs. :lol:
A japán virágpark pedig egyszerűen fantasztikus, és ahogy látom, nem csak a méhecskék rajzanak sűrűn, hanem a látogatók is. :D Lélegzetelállító lehet élőben a látvány, és gondolom, az illat is. Képzeletben andalogtam egyet arrafelé. :D Köszönöm az élményt!

Kép
Kép

Birobudzsan

HozzászólásSzerző: Birobudzsan » 2014.04.08. 19:34

A megújult Kossuth tér

A napokban a a Belvárosban jártunk és a metróállomásról kilépve elénk tárult a megújult Kossuth tér. Végigsétáltunk az új "gyalogosparadicsomon", ahogy az újságok nevezték az átadáskor. Valami nem stimmelt a látvánnyal. Percekig tartott, míg rádöbbentem, hogy hiányzanak a fák, csupasz a tér, nem érzem otthonosan magam.
Olvastam olyan véleményeket is, hogy a tér tágasabb és monumentálisabb lett, nekem hiányzik belőle a park.
Ime a képek:

Kép

Kép

Kép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2014.04.21. 07:53

hű itt is el vagyok még maradva az olvasással.

Zöld fórumon jártam,
sok furcsa dolgot láttam,
Dilisek a lányok,
sok szép tojást várok,

meg is sütném nyomban,
gyűlne pocakomban,
rántotta vagy csoki,
locsolhatok Klári?

:lol: :lol:

Kép

:lol: :lol:
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2014.04.30. 21:00

Videó április 26.-áról, amit a Totalcar szerkesztősége csinált. :) A végénél látható vagyok benne teljes pompámban, de ne lapozzatok el a végére! Nézzétek, mennyi veterán:

[KLIKK IDE]
(persze aki nem tud várni, lapozzon 10 perc 20 másodperchez, és 3,5 másodperc múltán szembesülhet velem kettő egész másodperc erejéig nicesmile )

Majd hozok fotógalériát is az eseményről. :)
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2014.05.08. 16:57

Craco, az olasz szellemváros
Craco egy elhagyatott olasz szellemváros Matera provinciában, dél Olaszországban. A várost 1963-ban evakuálták az ismétlődő földcsuszamlások miatt. A szellemváros az olsz csizma sarka és talpa közötti "bemélyedésben" található, közvetlenül a tenger mellett.

Kép

Az evakulásának köszönhetően Craco roppant népszerű turista látványosággá vedlett át, sőt, filmet forgatni is nagyon szeretnek itt. Mel Gibson Passiójának egy részét is itt forgatták.

Kép
Kép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2014.05.08. 21:35

nagyon klassz hely, köszi Seth hogy elhoztad :)

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Johnny Dess

HozzászólásSzerző: Johnny Dess » 2014.06.22. 17:25

Hahó, Kirándulók! :D
Klárika, klasszak a képek a Kossuth térről. Én ugyan nem sokat járok arra, így hát azt sem tudom, mennyire monumentális, vagy mennyire lett csupasz, de a képek alapján tényleg annak tűnik. A fákért pedig mindig kár, akárhonnan is száműzik őket. Amikor ezt hoztad, április volt. Most forró június van. Aki arra jár, az a bőrén érezheti a hiányukat. Szomorú. :(

Seth Totalcaros – azaz totál káros :lol: – vidije is tavaszi még. Hát, ízes a beszéde a fickónak, ami azt illeti! :lol: Kellett némi idegzet, hogy több mint 10 percig hallgassam. És jé, tényleg itt battyog egy kofágos! :lol:

Kép

Craco meg izgis helyen épült ott a csizmasarok bemélyedésében, képzelem, micsoda látvány lehet a tenger arról a magaslatról. Ráadásul a felső kép olyan, mintha valami meteoritviharban állna. Azért ahhoz képest, hogy nem lakják, és folyton reng alatta a föld, egész jól bírják az épületek. Mindenesetre nyaralni azért nem oda megyek. :geek: Keresgéltem tengeri látképet onnan nézve, de sajnos, nem találtam.
Köszönöm a nézni- és olvasnivalót, remélem, lesz még! :D
Kép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2014.06.30. 18:41

pótoltam amik elmaradtak :)
Köszi Klári a japán virágparkot, ez már egy ideje rajta van a bakancslistánkon párom által, valóban csodálatos lehet ott lenni és érezni/látni ezt a sok szép virágot, az ember szava biztos eláll.
Egyetértek azzal hogy fák mindenhová kellenek, minél több fa, annál barátságosabb környezet, sajnos olykor nem ezeket a szempontokat veszik előre. :roll:
Johnny tök jól kiemelted Sethet a képen :D igaz korábban már máshol lereagáltam, de azért írom még egyszer, jó hogy felbukkantál a videón Nagyfülű :D :)

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2015.07.25. 21:20

EGYNAPOS NYARALÁS - Csopak, Balaton (Északi part)

Reggel 06:11-kor egyik kiváló barátommal és szerény jómagammal a Bogár fedélzetén útnak indultunk a Balatonra. :) A kis Bogárka hamar bemelegedett motorral vágott neki a rendíthetetlen, bakonyi emelkedőknek. Veszprém felé, majdnem félúton van egy kis pihenőhely, a szerpentin kellős közepén. Ott készült az első kép.

Kép

Kis reggeli után továbbindultunk, a szerpentinen a Bogárka vidáman szívta magába a párás, reggeli hegyi levegőt, ment mint a meszes. Hazafelé, amikor már meleg volt, és kevesebb páratartalom, sokkal erőtlenebbnek tűnt. Aztán végül a 10 perces pihenőt is beleszámítva 1 óra 50 perc alatt értünk oda Csopakra, gyerekkorom kedvenc kis Balaton parti falujába. Csopak még mindig szép, de akik csalódtak Balatonfüredben, tuti ide jönnek, és ez látszik is: iszonyatosan sokan voltak. Bár ez inkább a partra jellemző - a falu többi részén gyér volt a forgalom. Szóval bementünk a strandra fél kilenckor, hogy majd három órán át áztassuk a suggeinket, a víz 28, a levegő 36 fokos volt. Nem volt az embernek az az érzése, hogy jajj anyám, de hideg a reggeli Balaton vize. Egyből megmártóztam. Pont jó volt egyébként. Haverral eldumáltunk, aztán a part felé orientálódtunk némi táplálék magunkhoz vétele céljából. A parton megettünk pár szenyát, miközben néhány (úgy cirka húsz) ukrán vagy orosz csajok szó szerint körbefoglaltak minket. A bikinire vetkőző csajok látványa miatt beleállt a.... hátunkba a görcse, ezért vészhelyzeti tárgyalást rendeltem el haverral egyetértésben - a vízben. Megtárgyaltuk a látottakat, és majd két óra lubickolás után irány a part, szedelődzködni kezdtünk. Dél után tíz perccel értünk a Lovas Csárdába (Csopaktól öt km-re lévő Lovas településen van), és mivel délben nyit, mi voltunk az első vendégek. Leültünk, és ez a panoráma fogadott minket az asztalnál:

Kép

A kaja pedig: husileves gazdagon:

Kép

... és rántott borjú, főtt krumplival és friss zöldségsalival, amin volt tejfel és reszelt sajt is. Egyszer próbáljátok ki így, ISTENI!!! :)

Kép

A bőséges ebédet másfél liter bodzaszörppel öblítettük le (ketten ittunk meg ennyit), ami - kapaszkodjatok meg - háromezer, igen 3000 Ft volt! Azt hittem, megüt a guta, mikor megláttuk a számlát. :o Ehhez képest az én rántott borjúm került salival együtt háromezerbe, + a leves 800 Ft-ba. Szóval egy enyhe infarktus megért, de hurrányaralunk, sz*runkrá. :D Egyszer van egy évben ekkora burzsoázia, de idén még lesz egy Savaria Történelmi Karnevál is. :) Arról nem beszélve, hogy puffra laktunk mint állat - mozdulni is alig bírtunk, még a hazainduláskor is. :D (és aki tudja, hogy én mennyit tudok enni, az vágja, hogy ez hatalmas teljesítmény egy étteremtől, hogy ennyire jóllakatnak. :D )

Kép

Ez pedig a csárda parkolója, ahonnét szintén illusztris kilátás nyílt a környék szőlőhegyeire. :)

Kép

Kicsi Herbie és a BALATON! Kicsi Herbie megcsinálta! Egy 42 éves és 5 napos autó, ami nem más, mint egy szolid fricska a mai autógyárak orrán.

Kép

Nagytotál a hősről. :) A kép Paloznak és Csopak közötti úton készült, kvázi nulla forgalom idején. :)

Aztán persze visszamentünk Csopak kikötőbe Balatont fotózni, mert a strandra be se vittük a fotós cuccot, a Bogár csomagtartója két hatalmas fotós táskát nyelt el, és egy marhanagy szerszámos ládát, EÜ ládát, izzókészletet, elakadásjelző háromszöget, emelőt, pótkereket, vontatókötelet, tartalék motorolajat és fékolajat... Szóval nem is olyan kicsi ez a csomagtér. :) Szóval a csopaki kikötőben fotóztam ezt a hat tyúkot. :D

Kép

Aztán visszamentünk a vasútállomásra, ahol szpottoltunk pár vonatot. Ez itt a Katica fantázianevű, Déli Pályaudvar - Balatonfüred távon közlekedik.

Kép

Ő pedig már ugyanaz a vonat, csak a Déli Pályaudvar felé megy. :)

Kép

Aztán fogtam magam, és betrollkodtam a Bogárral az állomáson kiállított szobormozdony elé. :)

Kép

Kép

... aztán hazafelé vettük az irányt. Megmászva az első komolyabb dombot, megláttunk egy kék nyomós kutat, így leparkoltunk oda, és feltöltöttük az üvegeinket vízzel. És ha már ott voltunk a csopaki Csonkatorony mellett, hát megnéztük azt is. Gyönyörű építmény, frankó kerttel:

Kép

Kép
(jéé, ez a kép nagyobb mint a többi... így marad...)

Ez pedig az a fa vízimalomkerék, aminek régebben nekiment egy balf.... buta autós. :D

Kép

Aztán hazaindultunk. Mivel iszonyatosan elálmosodtam, ezért Zircen a TESCO parkolóban félreálltunk. Haver vigyázott a kocsira, én meg bementem energiaüdítőért és csokiért - miután ezeket elfogyasztottuk, nem volt gond a fáradtsággal. :) Bár a zirci tesco mondjon le, mire megtaláltam a behűtött energiaüccsiket, körbejártam vagy háromszor a boltot.... -.- (belülről, még mielőtt megkérded Ssuggikám :D ) Aztán onnét is elindultunk. Tartottunk egy rövid pihenőt ismét a szerpentin közepén, ezúttal megfotóztuk a Cseszneki vár romját is. :)

Kép

Aztán Ravazd előtt elkapott minket is egy vihar, hatalmas esővel, alig láttam valamit. Győrben is esett egy kevés eső, de nem volt vészes. Havert leraktam náluk, aztán hazajöttem.

Nagy vonalakban ennyi volt a 2015-ös nyaralásom. :D
Kép

Vissza: “Off Topic”