Kiránduló topik

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
zsuzsamama

Re: Kiránduló topik

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2014.03.02. 08:03

Klárika, nagyon örülök, hogy a Velencei karneválra betekintést nyerhetünk :D
Többször voltam már ebben a mesés városban, de sajnos nem farsang idején, élőben még nem láthattam ezt a csodát, de a te jóvoltodból sok-sok fantasztikus élményben van részünk, KÖSZÖNÖM :P

Kép
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2014.03.02. 12:05

Szia Klári! Tesóm ma hajnalban ért haza Velencéből, megnézték a karneválzárást. Idén szakadó eső volt. Még mindig alszik.
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2014.03.02. 16:35

Klári köszönöm ezt a szép képekkel tarkított részletes leírást a karneválról, jó dolog mikor a múltból megőrzünk szép dolgokat és hogy így fennmaradnak az utókor számára. Az unokád ösztöndíjához gratulálok, az egyik legjobb helyen tanul ahhoz ami lenni szeretne. :)
Seth sajnálom hogy eső volt (igazgathattad volna azért az időjárást :D ), de biztos vagyok benne így is emlékezetes marad. :)
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Johnny Dess

HozzászólásSzerző: Johnny Dess » 2014.03.12. 10:59

Üdv, Kirándulók! :D Ideje már elővennem a pennámat nekem is. :roll: :D

Seth, megnéztem a bécsi képeidet, és nagyon jól sikerültek. Látszik az is, hogy „kissé” elfogult vagy a cicusok felé. :D De a válogatás amúgy jó keresztmetszetet ad arról, hogy mi mindent láttál, és megint tanúságát adtad, hogy értesz a fotózáshoz! Gratula! :D No és az élmény is a tiéd marad most már!

Az a hollandiai víziutas városka kifejezetten vonzó, a "suttogó", elektromos motorral felszerelt hajóival. Nem is hittem, hogy létezik ilyen, alaposan elcsodálkoztam, és nagyon megfogott. Gyönyörűek a házak, a kertek, és szépek a hidacskák, az meg külön élmény, hogy korcsolyával lehet télen közlekedni. :D

A spanyolországi törpfalu nagyon tetszett a kék házaival. Jót vigyorogtam rajta. :D Hm… az én lakásomban is rendezhetnének filmet, hátha kifestenék valami szépre. :lol: Az viszont elgondolkodtató, amit Trezi mondott, hogy a lakosok számához képest elég sok a ház. Lehet, hogy várják a beköltözőket? Megyünk, lányok? :lol:

Annak a festménynek, az Ecce homo-nak a tönkretétele a – finoman szólva - nem egészen hozzáértő restaurálással sok országban bűncselekménynek számít. Azt hiszem, nálunk is, de most nem nézek utána. Felettébb csodálkozom, hogy a „művész” megúszta felelősségre vonás nélkül, sőt még követelőzik is! :o A szándék nemessége nem vitás, de azért nem ártana megakadályozni az effélét. Mélyen elítélem a magam részéről, a jóindulat ugyanis önmagában nem egyszer ártalmas, még ha dicséretes is.

A Karakum-sivatagban tényleg megnyílt a Pokol Kapuja! Hű, az aztán meleg hely lehet! :o Látványnak fantasztikus, és biztosan geológiailag is érdekes, de azért elszomorító, hogy egy emberi tévedés így pazarol el sok-sok, évszázadok alatt keletkezett földgázt. :( Aztán meg szennyezzük a környezetünket az energia-előállítással. Viszont egyedülállóan szép lehet éjszaka! Mondhatnám, pokoli látvány! :lol:

Birobudzsan írta:Seth, mi akadálya?
Ssuggi, van, akinek mindenről ugyanaz jut eszébe?

Szerintem nagyjából ugyanaz, mint sokunknak, Világjáró. Pénz és idő. :( Így jobbára virtuálisan utazunk, ezért is nagyon jó ez a topik. :D De Ssuggival kapcsolatban teljesen egyetértünk, ő bárhol és bármikor képes a hasára gondolni. :lol:

Végül nézegettem a karnevál képeit, valóban megkapóak. Velence amúgy is olyan, mintha mesevárosként úszna a vízen, farsangkor eszerint még repül is a léggömböknek köszönhetően. :D Nagyon szép lehet élőben látni ezt a vízen úszó színes kavalkádot - szerintem még esőben is, kofágos, én úgy sem bánnám -, és jó dolog, hogy az emberek egy kicsit felszabadulhatnak, kiengedhetik a gőzt a tavasz beköszönte előtt. A tűz, az égetés pedig sok helyen előfordul, sok vallásban, ünnepben, téltemetőként, a betegségek, a rossz elűzésének szimbólumaként. Azért az mégis jó, hogy bikákat már nem fejeznek le. :roll: :D

Köszönöm az élményeket, Világjáró, és Seth! :D

Kép
Kép

Birobudzsan

HozzászólásSzerző: Birobudzsan » 2014.03.14. 18:46

Egy volt kóbormacska, VI. Jock személyében új macskalakója van Winston Churchill legendás brit miniszterelnök múzeumként működő egykori lakóházának.

Kép

A chartwelli Churchill-házat kezelő alapítvány a néhai kormányfő kívánságát tartja tiszteletben azzal, hogy mindig tart egy narancsszínű macskát. A második világháborús miniszterelnök 88. születésnapjára, 1962-ben kapott ajándékba egy sötét narancssárga macskát egyik magántitkárától, Sir John 'Jock' Colville-től.

Kép

A BBC szerint Jock, a macska jelen volt sok kormányülésen, és az a szóbeszéd járta, hogy Churchill házában nem kezdték el az étkezéseket addig, amíg Jock nem ült az asztalnál. Az agg Churchillnek az volt a kívánsága, hogy halála után is mindig lakjon egy ugyanilyen színű, fehér mancsú és a mellén fehér foltot viselő macska a házban.

Az alapítvány, amelyre 1966-ban hagyta a család a kenti grófságban fekvő hatalmas házat és kertet, eddig mindig tiszteletben tartotta a néhai miniszterelnök akaratát. A legújabb lakó, a héthónapos VI. Jock a napokban vette át V. Jock helyét, azután, hogy annak tulajdonosa, az ingatlan korábbi igazgatója Skóciába költözött.

A cicát eredetileg Malley-nek hívták, és az utcáról szedte fel egy állatvédő szervezet. Az alapítvány illetékesei szerint a (VI.) Jock nevet felvevő egykori kóbor macska délutánonként nagyokat lustálkodik, tonhalat eszik és perzsa szőnyegeken alszik. Az ő története egy "koldusból lett királyfié" - mondta Katherine Barnett, a birtok új igazgatója. A Londontól 40 kilométerre délre fekvő Churchill-birtok kedvelt turistalátványosság.

Kép

Birobudzsan

HozzászólásSzerző: Birobudzsan » 2014.03.14. 18:48

Zsuzsa, Johnny, Ssugi, Seth, köszönöm a látogatást!

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2014.03.15. 01:04

köszi Klári ezt a macsekos sétát. :) tök jó hogy megtartották ezt a kívánságot. :D
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2014.03.17. 16:45

ssuggame írta: köszi Klári ezt a macsekos sétát. :) tök jó hogy megtartották ezt a kívánságot. :D

:oops: :oops: pironkodom rendesen Klárika, biztos vagyok benne, hogy én olvastam előbb a "macsekos sétát", ahogy a ssuggi írta :lol: :lol:
Aztán meg feledkeztem róla, és nem reagáltam le, de még egy KÖSZÖNÖM-t sem írtam be :roll: :roll:

Kép
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

Birobudzsan

HozzászólásSzerző: Birobudzsan » 2014.03.17. 18:21

Zsuzsa, sose pironkodj! Nagyon jópofának találtam az írást, tipikusan angol! :)

Birobudzsan

HozzászólásSzerző: Birobudzsan » 2014.03.31. 19:10

Pazar virág park – Japán

Kép

A “Hitachi Seaside Park” Hitachinaka városban található, ez a pazar virág park ismert turisztikai célpont. A park területe 3.5 hektár és a virágok egész évben csodásak. Az ide látogató minden évszakban találhat virágzó növényekkel. A park különösen híres a kék nemophilaról. A virágzási időszak az úgynevezett “Nemophilia Harmony” sok látogatót vonz a parkba. Tavasszal több mint 4,5 millió kék nemophila virágzik az egész park területén. Nemophilán kívül az ide látogatók 1 millió nárcisszal, 170féle tulipánnal és más virágokkal is találkozhatnak.

Kép

Kép

Kép

Vissza: “Off Topic”