Igaz Mese

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
gabona

Re: Igaz Mese

HozzászólásSzerző: gabona » 2011.04.22. 05:48

:hug: Zoé! Köszönöm Neked ezeket a beszámolókat, szinte olvasás közben Írországban jártam! Remélem máskor is írsz róla! :comp:
Ezt fogadd szeretettel tőlem:
Kép Kép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2011.04.22. 05:50

Hoppá lemaradt az eleje a kommentemnek :oops: , a szeretetről/szerelemről szóló hosszas leírás csodálatos Marcsi :comp:
A legnehezebb emberi feladat az embernek saját maga elfogadása, szeretete és ez mindig is így lesz. (szerintem). Legalábbis környezetemből, saját tapasztalataimból ezt tudom leszűrni. Mikor valakire haragszik az ember lehet hogy magára haragszik csak nem néz vele szembe, tudat alatt viszont lehet hogy érzi a dolgokat hogy valami nem helyes abban amit tesz és ez ismét újabb konfliktusokat szül önmagával szemben amitől aztán ismét képes elfordulni magától és egy lépéssel messzebb kerül az önszeretettől. Hosszan lehetne erről szerintem beszélni, ( ez aztán az a téma amiről aztán egy élet is kevés lenne ) , de a lényeg úgy vélem abban is van hogy kell egy bizonyos tudatosság, értelmi szint ahhoz hogy az ember ezeket a dolgokat felismerje és tudja elemezni. (Itt kiemelném a legnagyobb tisztelettel hogy a legegyszerűbb ember is tud szeretni természetesen akár tökéletesen is, de ott akkor megvan a legnagyobb lelki béke és pont ezért nincs is nagy szüksége gondolkodni, máshogy élik meg és az is lehet boldogság. :) ) Az önmagukat elemző emberek pedig hajlamosak saját maguktól is elfordulni és pajzsot vonni maguk köré, ami nem lenne baj ha attól még ki tudnának nyílni, a legnehezebb olykor pedig mikor 2 ilyen "pajzsos" ember kerül egymás mellé akik még olykor önmaguktól is félnek és talán félelmükkel teszik azt tönkre ami amúgy szép lenne. Ha a saját lelki béke megvan, akkor túl nagy baj nem lehet. És pont ennek az elérése a legnehezebb feladat.

Bár ismerek olyat is aki pont akkor lelt rá lelki békéjére mikor kilépett egy kapcsolatból, de hát ugye az már akkor eléggé rosszul működhetett. :roll:
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

gabona

HozzászólásSzerző: gabona » 2011.04.22. 05:53

:hug: Marcsi Drága! Te egy varázsló vagy! Igaz Dettikének tetted be a Csip-csup csodákat, de egy rég elfeledett kedvenc rajzfilmem és a kislányom is örömmel nézte! A meséid csodásak! Remélem még van bőven a varázs zsákodban! ;) :comp: :comp:
Kép

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2011.04.22. 05:57

Kép

Kedves Mindeki!

Köszönöm,hogy ennyien jártatok ma reggelre a topikomban :comp: :comp:

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2011.04.22. 05:59

Kép

Pálma és Liliom – spanyol mese

Messze Portugáliában, egy magas szikla tetején állt Barkó lovag vára. Barkó lovagnak két leánya volt: Pálma és Liliom. Pálma, az apja kedvence volt, olyan volt, akár a legbátrabb ifjú vitéz: szõrén ülte meg a lovat, vadászni járt, s úgy forgatta a kardot, hogy mesze földön híre járt. Szerette is Barkó lovag az idõsebbik lányát, Pálmát, s egyre mondogatta, hogy csak hatalmas, gazdag királyhoz adja feleségül. Liliom, a lovag kisebbik lány meg úgy élt a várba, akár egy Hamupipõke. Az apja is, a nénje is szüntelenül csúfolta, hogy gyönge a karja, fehér az arca, hogy nem tud lovagolni, iszonyodik a kardtól meg a hangos, vidám vadászatoktól. Liliomnak nem akadt egy barátja sem a várban, csak az állatok szerették. Ha sétálni ment, galamb röpült a feje fölött, mókus ugrándozott elõtte, õzike lépdelt mellette, s a bokrokból félénk nyuszik vigyáztak a lépteit.
Egyszer aztán Barkó lovag hírül adta országnak-világnak, hogy férjhez adja a lányát, leánykérõbe lejöhet minden vitéz ifjú király, s amelyik lovagi tornában legyõzi Pálmát, azé lesz a lány meg a lovagvár minden kincse.
Jöttek is messze földrõl a királyok, hercegek, hogy megvívjanak a vitéz leányzóval, és elnyerjék a kezét meg Barkó lovag kincseit. Csakhogy Pálma sorra legyõzte a kérõket, s volt, aki a szégyentõl holtsápadtan, volt, aki vérpirosan hagyta el a lovagvárat.
Egy szép napon fényes kísérettel érkezett Barkó lovag várába a leghatalmasabb, a legvitézebb ifjú király. Barkó lovag azt remélte, hogy a híres-neves vitéz király a lovagi tornában legyõzi a büszke Pálmát, s így királyi férjet kap a kedvence.
Ráparancsolt a kisebbik lányára, Liliomra, hogy takarodjék a háztól, míg az ifjú király meg fényes kísérete a várban vendégeskedik. Liliom kiment az erõdbe, s ott letelepedett egy kis tisztásra. Nyomban körülfogták barátai, az erdeit állatok. A mókusok a nyuszikkal fogócskáztak, hogy fölvidítsák a szomorú leánykát, a varjú meg versenyre kelt a fülemülével, hogy melyikük tud szebben énekelni. Liliom könnyei hamarosan föl is száradtak, beszélt az állatokhoz, azok meg úgy figyeltek rá, mintha értenék a szavát. Bekötözte egy bárányka fölsebzett lábát, gyógyító füvet tett az egyik nyuszi fülére, amit megcsípett a komisz szarka.
Az erdõ fái közül a leánykérõbe érkezett ifjú király figyelte Liliomot, s elhatározta, hogy vagy ez az aranyszívû lányka lesz a felesége, vagy senki más.
A következõ napon lovagi tornában legyõzte a büszke Pálmát, még a fényes kardot is kiütötte a kezébõl.
- Feleségül kapod a lányomat és váram minden kincsét! – ujjongott Barkó lovag.

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2011.04.22. 06:03

Kép

Az álom és a Bölcs

Az Ember elment a Bölcshöz.
- Álmot láttam , de sehogy se tudok rájönni mi az értelme .
-- Kérlek segíts rajtam !
- Hallgatlak! - bólintott a Bölcs.
- Az utcán mentem , a mi utcánkban , ahol mindennap járok.
Olyan is volt álmomban , mint egyébként nem volt semmiféle változatos rajta,
csak annyi, hogy nagy szürke göröngyökkel volt tele a járda.
Amikor megrúgtam az egyiket , rájöttem , hogy ezek nem göröngyök , hanem kövek.
Egyet zsebre vágtam , hogy megmutassam a Barátomnak, akihez indultam.
Amikor elővettem , kettévált a kezemben.
Belül szikrázó , tiszta ragyogású volt.
Azonnal tudtam / bár nem értek hozzá /, hogy ez Gyémánt !
Rohantunk az ékszerészhez át,
közben telepakoltuk a zsebeinket a csúnya szürke kövekkel ,
hátha.....
Az ékszerész vágta csiszolta a kettévált követ, végül fel is mutatta,
hadd lássuk mi is, hogy sziporkázik:
- Még soha nem találkoztam ilyen nagy és tiszta gyémánttal! -- lelkesedett.

Kép

Kipakoltam a sok egyforma szürke köveimet,
ő bizalmatlanul nézte a sötétlő hatalmat, majd legyőzve utálkozását,
egyet megfogott és vijjogó gépével ketté vágta .
Smaragd volt .
A következő rubin, utána valami csodaszámba menő ritkaság,
és aztán így végig.
Felfoghatatlan kincs feküdt előttem szikrázott,
tündökölt ezerféle színben a belsejükben rejtőző érték.
Én pedig döbbenetemben felébredtem.
De nem tudok szabadulni az álomtól.
Mondd mit jelenthet ?
- A szürke kövek a MINDENNAPJAID, Barátom !
Éppen ideje, hogy felfedezd:
Valóságos kincsesbánya a mindennapok sokasága.
Dolgozni kell rajtuk; az igaz, de ha jól megmunkálod őket,
gazdagabb leszel mindenkinél.
Már reggel vedd kezedbe napodat, hogy megláthasd benne a hűség gyémántját,
a bizakodás smaragdját, a szeretet rubinszínű áldozatosságát !
Mától kezdve soha nem beszélhetsz "szürke hétköznapokról"
hiszen láttad , mi rejlik bennük !

Kép

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2011.04.22. 06:10

Kép

A FÖLD NAPJA ÁPRILIS 22
Ünnepeljük együtt a Föld Napját
A Föld Napja az egyetlen olyan esemény, melyet a legkülönbözőbb hátterű, vallású, nemzetiségű emberek a világ minden táján mind egyszerre ünnepelnek.

Denis Hayes amerikai egyetemi hallgató 1970. április 22-én mozgalmat indított el a Föld védelmében. (Azóta az alternatív energiaforrások világhírű kutatója és szakértője lett.) Már mozgalmának megindításakor több mint 25 millió amerikai állt mögé, ma pedig szinte az egész Földre kiterjed az általa kezdeményezett mozgalom. Ezernél több szervezet vesz részt benne.

A Föld napja mozgalom egyik jelmondata: „Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?”

1989-ben Kaliforniában a Föld Napja Nemzetközi Hírközpont megalakulása a következő jelentős esemény, ettől kezdve havonta küldtek hírlevelet a világ minden országába, hogy sokféle akcióval ünnepeljék április 22-én a Föld napját az egész világon. Több mint 125 ország polgárai, civil szervezetei kapcsolódtak be a programba.

Kép

Húsz évvel később Denis Hayes és barátai, az ökológiai válság jeleit –a bioszféra pusztulását, az ipari szennyezést, az őserdők irtását, a sivatagok terjeszkedését, az üvegházhatást, az ózonlyukakat, a veszélyes hulladékokat, a túlnépesedést, a savas esőt, az óceánok szennyezettségét stb. – látva kezdeményezték, hogy az 1990-es évek a környezet évtizedeként a közös felelősségre hívják fel a figyelmet.

Kép

A felhívásra Magyarországon környezetvédők 1990-ben megalapították a Föld Napja Alapítványt, és hírközpontot is létrehoztak az első magyar Föld napja eseményeinek koordinálására. Felhívásukra kis falvakban és nagyvárosokban egyaránt sokan jelentkeztek.

1990 óta Magyarországon évről évre egyre többen érzik úgy, legalább megpróbálják… és legalább a Föld napján, április 22-én tesznek valamit ennek érdekében: fát ültetnek, rajzpályázatot hirdetnek, környezeti vetélkedőt, patak- és falutakarítást szerveznek. És ez a Föld napja mozgalom legnagyobb sikere: hogy helyi igény szerint, helyi kezdeményezésre szerveződnek a Föld napi programok, és ma már nem csak a Föld napján.

A Föld Napja Alapítvány a helyi kezdeményezéseket – külön hangsúlyozva az iskolák és természetesen a pedagógusok szerepét – környezeti könyvek kiadásával, vetélkedők összeállításával támogatja. Az alapítvány a Föld napi programok koordinálása, a sajtó figyelmének felhívása mellett fontos feladatának tekinti, hogy hozzájáruljon a környezeti tudat kialakításához és formálásához.

Ennek érdekében évről évre jelentős külföldi művek, sőt magyar szerzők környezeti témájú könyveit jelenteti meg. Könyveink közül ma már több is ajánlott vagy kötelező irodalom egyetemeken, főiskolákon. Az alapítvány eddig 28 könyvet, számos ismertető füzetet és két társasjátékot jelentetett meg, többek között 1990 óta minden év április 22-ére adja ki a washingtoni Worldwatch Institute éves jelentését a világ környezeti állapotáról A világ helyzete címmel.

Kép

A Föld Napja alkalmából a főváros pénteken a Gellért-hegyet takarítja; a sétányok és parkok rendbetétele mellett a hegy gyalogosan meg nem közelíthető, sziklás részeit alpinisták tisztítják meg

A természetvédelmi terület kitakarítása mellett a főváros munkatársai padokat, korlátokat festenek, sarabolnak, megtisztítják a játszóeszközöket, lemossák a graffitiket, a játszótéren gyöngykavicsot terítenek.

Kép

A Föld napjára
A föld minden napjára
Januártól decemberig

Jó az élet, ha annak tekintjük, ami
Ha nem várunk tőle többet,
Mint, amit adhat

Jó a föld, ha nem veszünk el tőle mindent,
Csak annyit, amennyit magától adhat

Mi az ember?
Egy földi teremtmény
Ha nincs miből, nem teremthet a föld

Mi lesz a vége?
Ne gondolj bele!

Szeresd a földet, óvjad, védjed,
Éltetőd!
( Reichertné Guth Éva)

Kép

A Föld napjára
Ezen a földön születtem én,
ahol a fák, virágok nőnek.
Hol az élet, mint lenge fény,
esélyt ad minden felnövőnek.
Belőle nőtt kezem, s a lábam,
s táplálja élő testemet,
Itt nőttem fel. Emberré váltam.
S e föld lesz majd mi eltemet.
Szívem akárhány dobbanása,
visszhang csupán, a föld dala.
Minden, mit látok, színek varázsa,
a megújulás diadala.
Éteri hangok szállnak a légben,
a szférák zenéje körül ölel,
Talpam a földön, lelkem az égben,
testemet erővel tölti fel.
Ezen a földön születtem egyszer,
enyém e tág, kék horizont.
itt ébredek életre reggel,
s nappal is ébren álmodom.

( Aranyosi Ervin)
(2009. március 27.)

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2011.04.22. 06:20

Kép

Nagypéntek

Nagypéntek Jézus kereszthalálának és sírban nyugvásának emléknapja.

„Az ember itt a földön nem is annyira lépésről lépésre vándorol, mint inkább keresztről keresztre száll. Már geometriai formáját tekintve is a kereszt: találkozás és ellentét. Tragikum és reménység egyszerre. A teljes kiszolgáltatottságnak és elhagyatottságnak ama metszéspontja, ahol a lélek egyedül képes önmagát végül is egészében és véglegesen Isten kezére adni.
Az első kereszt a gyermekkor keresztje. Félelemből és bizalomból ácsolták. A második kereszt a kamaszkoré. Egyik ágának fölismerés, másik ágának tévelygés a neve. A harmadik a felnőttkor keresztje, minden kereszt közül talán a legmeredekebb. Most kell beilleszkednünk a világba, s ugyanakkor megtanulnunk lemondani róla. Most kell leginkább ellenállni a föld vonzásának, a szeretet és igazság vér szerinti értelmezésének. Az utolsó kereszt az öregkoré. Olajfák kertje, agónia a neve. Három fajtáját ismerjük. Az egyik Jézusé. A másik a jobb, a harmadik a bal latoré. Jézus barátságába fogadja a jobb latort, de egyetlen ítélkező szava sem volt a bal latorhoz. Kihűlő és elnémuló ajka egyetlen nagy imádság volt - valamennyiünkért. A kereszt az egyedül lehetséges haza jóhíre.”
(Pilinszky János)

A gyász napja

Az egyházi ünnepkörben Nagypéntek a leggyászosabb. Vannak gyülekezetek, ahol ennek külsőségekben is jelét adják. Az asszonyok sötét ruhát és fekete fejkendőt viselnek, a szószék és az oltár terítőjét fekete szövettel cserélik fel.

Mi történt?

Nagypéntek gyászát a hozzá tartozó történeti háttér magyarázza. Jézust a Gecsemáné kertben római katonák elfogják, miután a nagytanács Kajafás főpap vezetése alatt elhatározza, hogy Jézusnak meg kell halnia. Mivel azonban az Izrael elöljáróiból, írástudókból és vénekből álló nagytanácsnak a halálos ítélet végrehajtása nem állt hatalmában, ezért az ügyet a római birodalom akkori helytartója, Pilátus elé viszik.

Az eredeti vád az istenkáromlás volt, mert Jézus Isten Fiának tartja magát. Tudták azonban, hogy ez a vád Pilátust nem érdekelte volna, tehát őelőtte már politikai színt adtak a vádnak. Jézus, mint Krisztus Izraelben királyi hatalomra tör, amit ők, mint a császár hűséges alattvalói nem tűrhetnek. Ez már gondolkodóba ejtette Pilátust és nyomban kihallgatta Krisztust. Ártatlanságáról győződött meg, és ezt közölte az összegyült zsidósággal, akik azonban döntöttek helyette.

Ekkor már nemcsak a tanácstagok voltak ott, hanem a nép sokasága is, akik „feszítsd meg” kiáltozásban törtek ki. Pilátus két-három kísérletet tett az ártatlan megmentésére, de a tömeghangulatot látva, meggyőződése ellenére engedett a népharagnak. Félt, hogyha a tüntetés zendülésbe csap át, kegyvesztett lesz a császár előtt.

Tiszti vezetéssel katonai egységet rendelt ki a kivégzésre. Pogány katonák végezték a keresztrefeszítést, akik a helytartói palotában előtte csúfot űztek Jézusból, bíbor palástot vetettek rá, töviskoronát nyomtak a fejébe, csúfolódva hajlongtak előtte, leköpdösték, arcul verték, gúnyolták, mint a zsidók királyát.

Kik ölték meg?

Ezek azért fontos mozzanatok, mert segítenek eldönteni a felelősség kérdését. Sokáig a zsidókra hárították Jézus kereszthalálát, de Pilátus hozzájárulása nélkül nem lett volna kereszthalál. Krisztust zsidók és pogányok közös erővel juttatták keresztre.

Emberek a kereszt körül

A nagytanács képviselői természetesen jelen voltak Jézus halálánál és ellenőrizték végrehajtják-e határozatukat.

A tanítványok, minden fogadkozás ellenére, már az elfogatáskor, kétségek közt, tört reményekkel szertefutottak. Csak páran, így például Péter és János, visszatérnek a kereszthez.

Mellettük galileai asszonyok csoportja áll és gyászsújtottan hallják a csúfolódó szavakat, és nem képesek felmérni a kereszthalál jelentőségét.

Mária is sirtatja fiát.

Az egyik keresztrefeszített bűnös káromolja Istent, a másik megtér. Jézus viszont nyugodt méltósággal viseli a szenvedést.

Feltűnő, hogy amikor összeomlóban van a tanítványok hite is, a kereszt alatt az első bizonyságtételt nem a választott nép fia, hanem egy pogány mondja ki, a parancsszóra odavezényelt százados, a történtek odavetődött tanúja vallja: „Bizony, Isten Fia volt ez”.

Jelt ad azonban a „természet” is: megrendült a föld, elhomályosult a nap, és a jeruzsálemi templom szentéjének kárpitja kettészakadt.

Az első keresztények megemlékezései

Az első keresztények Jézus halála és sírban pihenése napját (Nagypéntek és Nagyszombat) liturgia nélküli ünnepként tartották, egész napos szigorú böjtölésben, Jézus szavainak szellemében.

Csak a IV. században alakultak ki nagypéntek különféle istentiszteleti formái. Jeruzsálemben e napon imádkozva vonultak az utolsó vacsora termétől a kálváriáig, ahol a püspök tiszteletadásra felmutatta a szent kereszt ereklyéjét. Utána szentírási részleteket olvastak fel és a papság kisebb csoportoknak mondott beszédet.

Rómában a VII. századtól kezdve olvasták János evangéliumából Jézus szenvedéstörténetét. A VIII. században a pápa kezében a tömjénezővel haladt a szent kereszt ereklyéje előtt, majd a kereszthódolat után igeliturgia következett. Áldozás nem volt, a XII. századtól csak a szertartást végző pap áldozott. XII. Piusz pápa 1955-ben engedélyezte ismét az áldozást, a nagyhét megújításával.

Délután három óra

A nagypénteki szertartás időpontja az őskeresztény kortól a középkorig az Úr halálának órájához, délután 3 órához igazodott. Ez később átkerült a délelőtti órákba, így a nagypénteki liturgia is délelőttre került. XII. Pius pápa reformja állította vissza a délutáni ünneplést, amelynek ma három fő része van: igeliturgia olvasmányokkal és egyetemes könyörgésekkel; hódolat a szent kereszt előtt; áldozási szertartás. Sok helyen a katolikusoknál szokás a szentsír állítása. Nagypénteken a templomban vagy a kálvárián keresztúti ájtatosságon vesznek részt a hívek.

Húsmentesség

Nagypéntek két szempontból is szigorú böjti nap: egyrészt az emberiség bűnei tették szükségessé, hogy Isten a végsőkig adja magát az ember életéért, hogy hitetlensége legmélyén a szenvedésből és a halálból is részt vállaljon.

Másrészt Nagypénteken Jézus félelmetesen egyedül maradt. Tanítványai gyáván elhagyták, és ez a mai keresztényeket személyes bűneikre emlékezteti: arra, hogy ezerféle módon ma is megtagadjuk az értünk meghalt, bennünket megváltó Krisztus iránti hűséget.

Nagypénteken a katolikusok mellett sok helyen a protestánsok is tartózkodnak a húsevéstől. De egyházunkban az ünnepnek nem a testi, hanem a lelki oldalát hangsúlyozzuk.

Harang nélkül

A katolikusoknál e napon nem harangoznak, népiesen szólva a harangok ekkor Rómába mennek, és a szentmise kezdetét kereplővel adják tudtul. A katolikus liturgiában felolvassák a Megváltó halálára vonatkozó írásokat, majd a passiót, Jézus szenvedésének történetét, s leleplezik a gyászlepellel bevont keresztet (vagy behozzák a templomba az előző nap kivitt keresztet).

Keresztútjárás

Nagypénteken szokásos a keresztútjárás, amely során emlékezetbe idézik Jézus szenvedésének egyes állomásait. A keresztút mai szokásos 14 állomása (stáció) az 1600 körüli évekre nyúlik vissza, átvéve a jeruzsálemi szokást, amely a ferencesektől származik.

juszufka54

HozzászólásSzerző: juszufka54 » 2011.04.22. 06:46

Jó reggelt Marcsika!!!
Hát téged nem lehet megelőzni. :P Láttam hogy ma van a föld napja na gondoltam gyorsan be rakok egy cikket de már itt van a megemlékezés.Nagyon gyors vagy :lol: :lol: :lol:

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2011.04.22. 06:49

dmarcsi :P

JÓ REGGELT :D

SZÉP NAPOT KÍVÁNOK NEKED :hug:

Kép
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

Vissza: “Off Topic”