Éjszakázók Topikja - avagy egy kis lelki segély 0-24-ben

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
Birobudzsan

Re: Éjszakázók Topikja - avagy egy kis lelki segély 0-24-ben

HozzászólásSzerző: Birobudzsan » 2013.05.15. 19:36

Seth, ez nagyon édes volt és mélységesen igaz!!

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2013.09.27. 10:35

Egy kis figyelem, kis kedvesség sokat jelent, ha odafigyelünk a másikra és segítünk ahol tudunk, magunknak is örömöt szerzünk vele és egy láncszeretet is létrejöhet. :)
Ha egy kis szeretet adsz... :)

KATT IDE

KATT IDE2

kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2013.11.25. 19:16

Gondolkodtam ezt hová írhatnám, szerintem itt jó helye lesz, itt tovább meg fog maradni és remélem minél többen olvassák majd.

Nem megy ki a fejemből ez a dolog.
Pár nappal ezelőtt Budapesten a Blaha Lujza tér közelében kiesett vagy kiugrott egy meztelen férfi az 5.emeletről egy szállodából és még élt miután leérkezett, de ebben a szörnyűségben (és elnézést hogy ezt le kellett írnom de a továbbiakban érhető lesz hogy miért) a legrosszabb még csak nem is ez volt, hanem az, hogy csak egyetlen ember volt aki odasietett hozzá segíteni, egyetlen 1 darab ember (!!!), aki próbálta levegőhöz juttatni miközben kiabált hogy hozzon valaki egy pokrócot vagy valamit amivel betakarhatják (az esetleges kételkedők miatt írom, ez egész biztosan így történt mivel maga a segítő ember mesélte el zokogva a rádióban akit felhívtak), de senki más nem segített (még a szállodából sem érkezett akkor segítség) sőt (és itt jön a lényeg) körbeállták, moziztak és telefonnal fotóztak, videóztak és többen nevettek is!!............. A kiesett vagy kiugrott ember amúgy közben elhalálozott a fiatal férfi karjaiban...
Én nem tudom már milyen emberek élnek közöttünk, de ha tényleg ennyire ritka az emberség ebben a mai világban, akkor nem akarok ember lenni... Mikor megkérdezte a műsorvezető a segítőkész fiatalembert hogy mit érez mikor mások mondják hogy büszke lehet magára és hogy nagy tettet vitt véghez, csak annyit mondott zokogva hogy ő nem akarja ezt érezni, nem akarja hogy ez különleges dolog legyen, mert annak kellett volna a normálisnak lennie hogy mindenki segítsen és ne körbeállják mint valami cirkuszban és nem az a jó kérdés hogy ő miért segített hanem hogy miért nem segítettek mások (Tényleg miért nem??!!?? ) és hogy azokat a kigúnyolós, kinevetős, érdektelen tekinteteket sose felejti el (és itt már nem tudott tovább beszélni úgy sírt).
Teljesen összefacsarodott a szívem (és zaklatott is vagyok belül azóta is), míg ő egy ember életéért küzdött addig a többi ember szórakozott...
Próbáltam a neten utánanézni a híreknek hogy ott miket írnak, de elég sok az apró elferdítés (törődő rendőr stb.), de miután élőben hallottam a férfi hangját, fájdalmát arról mennyire magára maradt, számomra az a hiteles. Megértem ha valaki sokkot kap egy ilyen baleset láttán és leblokkol és egyszerűen nem tud odarohanni mert megijed vagy fél a közeli látványtól vagy nem is tudom (bár gondolom ha arra rákiáltanak határozottan az is tudna legalább a telefonja után kapni és mentőt hívni akár akkor messzebb távolságból is), de könyörgöm, mi vesz rá egy embert arra hogy odamenjen nevetgélni és fotózni, videózni?? Mikor szemmel látható volt hogy mekkora a baj és nem csak úgy fetrengett valaki jókedvében meztelenül a poén kedvéért egy utcán. Egyszerűen annyira zaklatott vagyok ahogy hallottam a férfit beszélni és sírni és egyáltalán nem magával foglalkozott és csak az érdekelte és azért is vállalta el hogy beszél rádióban mert szeretné hogy minél több emberhez jusson el ez az embertelenség és hogy elgondolkodjanak, nem tudom magam túltenni ezen, oké hogy nevetek máson vagy ha valaki mond egy vicceset, de mindig visszakanyarodnak ide a gondolataim hogy te jó ég, kik, pontosabban mik között élek... Csak mert ezeket én nem tudom embernek tekinteni.
Köszi hogy olvastatok, jó volt igénybe venni ezt a lelki segély topikot és remélem ezzel is célt lehet elérni akár 1 emberkénél is hogy megváltozzon a gondolkodása (ha esetleg nem így gondolkodott volna korábban), így talán még több értelme lenne (sőt biztosan) ennek az embertelen körülmények közötti de emberséges segítségnyújtásnak.

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

minya54

HozzászólásSzerző: minya54 » 2013.11.25. 19:38

:o :oops: olvastam és megdöbbentem a reakciókon.de sajna nem csodálkozom,sok hasonló esetről tudok.sajnos saját bőrömön is tapasztaltam az emberek közönyösségét.de itt egyszerűen undorító,embertelen,érzések nélkül....ezeket még lehányni sem tudnám,mert felfordul a gyomrom az "ilyenektől"...az ember szót nem is írom ezekre.....
Kép

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2013.11.26. 09:37

"Én nem tudom már milyen emberek élnek közöttünk, de ha tényleg ennyire ritka az emberség ebben a mai világban, akkor nem akarok ember lenni."

Kedves SSUGGI, ne mondj ilyet :!:
Köszönöm, hogy le írtad ide, a leghitelesebb forrásból a tragikus eseményt!
nagyon gyakran tapasztalhatjuk, hogy rögtön előkerülnek a mobilok, videók, stb. 1-1 baleset vagy más szomorú dolgok közben, és a segítség elmarad :!:
Én sem értem ezt, de nem ám, de én továbbra is ember akarok maradni, és kedves, mosolygós ember aki inkább segít, mint nem :!:
Hidd el nekem ssuggi, vannak még jó emberek, és ez is a több, lásd a mi kis Fórumunkat is, a mai napig jövünk, nyitottak vagyunk egymásra, és együtt örülünk, sírunk :P
Cserélődtünk, elmaradtak, többen, kiléptek, de ez az élet :!:

Igen, minden ilyen eset után, még jobban hiszem, hisszük, hogy szükségünk van egymásra, szükség van arra, hogy Gyermekeinket, Unokáinkat ne ilyen szellemben neveljük :!:
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2013.11.26. 16:41

Köszönöm az együttérzést és a szavaitokat, még mindig eléggé bánt a dolog. Én is sok érdektelenséget láttam már, mindig rosszul is érintett, de ilyen úgymond extra kigúnyolást/szórakozást még nem tapasztaltam. De szerintem ha én is ott lettem volna és már nem tudtam volna segíteni, biztos hogy egy pár telefon a földre esett volna "véletlen"....Ritkán lehet kihozni így a sodromból, de ott biztos sikerült volna, egy emberélet az egy emberélet.
zsuzsamama írta:Igen, minden ilyen eset után, még jobban hiszem, hisszük, hogy szükségünk van egymásra, szükség van arra, hogy Gyermekeinket, Unokáinkat ne ilyen szellemben neveljük :!:
Igazad van Nagyi, ehhez nem is nagyon tudok mit hozzáfűzni, köszönöm a szavaid. Remélem minél több gyerkőcből lesz rendes, becsületes ember a világon és egy idő után majd azokat nézik ki akik embertelenek és nem azokat akik emberségesek.

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2013.12.23. 13:36

Szeretnék mindenkinek békés,boldog, szeretetteli ünnepeket kívánni teljes szívemből!

Kívánom, hogy akik eddig esetleg csak olvasgattak de szükségük lenne pár személyes kedves szóra is, lehessenek egy picit bátrabbak és merjenek regisztrálni ide és írni nyugodtan, biztos vagyok benne hogy ünnepek alatt is a közelben lesz több kedves fórumlakó is és ha nem is egyből, de fognak tudni reagálni az írott sorokra, senki nem marad cserben a magányában, pár kedves szónál, szeretetnél pedig nincs nagyobb ajándék. :)

Kasza-Marton Lajos:
Karácsony küszöbén

Hó szitál és Karácsony jön.
Az utcán hömpölyög a nép özön
és szinte árad, kicsattan a
mosoly, a vágy és csupa öröm
minden mozdulat, minden szó,
hisz Karácsony jön és hull a hó!
– A lábak mellől égre tör
a gyermek szájt idéző hahó.

Az utcákon szellő játszik,
– a hópelyheken látszik
megdőlve fut a házak között el
és így cicázik, így hintázik
sok kicsi hópehely.
Most hiretelen,
ezen a szép téli reggelen
harangja érkezik hozzám,
kissé mély-lágyan és csendesen.

És újra eszembe jutsz. – Halk, hang,
hallom a hangod, itt lappang
körülöttem és mindég visszatér,
egyre szebben, csengő haranghangban,
télben, fehérhavas reggelen
s oly arányos most, közel Karácsonyhoz;
a hang, a hó s végtelen…

Kép

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2013.12.23. 13:54

Kívánom, hogy akik eddig esetleg csak olvasgattak de szükségük lenne pár személyes kedves szóra is, lehessenek egy picit bátrabbak és merjenek regisztrálni ide és írni nyugodtan, biztos vagyok benne hogy ünnepek alatt is a közelben lesz több kedves fórumlakó is és ha nem is egyből, de fognak tudni reagálni az írott sorokra, senki nem marad cserben a magányában, pár kedves szónál, szeretetnél pedig nincs nagyobb ajándék. :)

Igen, így van és én itt leszek :!:
Van ki így, van ki úgy egyedül marad :(
Gyertek majd, mert ugye "pár kedves szónál, szeretetnél, nincs nagyobb ajándék" :P

Kép
Kép

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2013.12.23. 17:28

Kép

Toma Judit:
Mondd, van olyan, hogy bocsánat-raktár?

Mondd, miért van, hogy nekem nem jut,
mikor te az előbb kaptál?
Mondd, van olyan, hogy elfogy a bocsánat?
Mondd, mit kap az, aki csak ennyit kér magának?
És mondd, van a bocsánatnak ára?
Meg tudja fizetni, akinek nem telik ruhára,
cipőre, kenyérre, ételre, italra,
-mondd, az ilyennek meg lesz-e bocsátva?

És mondd, mennyi időre kapod, hogyha kéred?
Örökké tied lesz, vagy csak egy időre bérled?
És mondd, mi van, ha lejár az időd?
Hogy állsz meg majd akkor az emberek előtt?
Vagy ha végtelen a bocsánat joga:
minden bűnöd meg van bocsátva?
Mondd, a bocsánatot kitől kell kérni?
És aki adja, mindenkinek
egyforma mértékkel méri?

Mondd, miért nehéz megbocsátani?
Mondd, kitől lehet az ilyet tanulni?
Mondd, a megbocsátást ő hol tanulta?
S mondd, nem felejthette el már
régen azóta?

Mondd, a bocsánatot elveszteni lehet?
S, ha találtam, továbbadhatom neked?
És, ha én valaha elvesztem, ha kaptam,
kérhetek megint, vagy örökre elhagytam?
Mondd, lehet-e több adagot kérni,
hogyha tőlem kérnek, én is tudjak adni?
Mondd, egy embernek hányszor jár bocsánat?
Mondd, a bocsánattal véget ér a bánat?

Mondd, -és bocsáss meg, hogy ennyit kérdezek-:
ez tényleg ilyen nehéz, vagy én vagyok gyerek?
Kép

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2013.12.23. 18:05

Aranyosi Ervin :

Boldogok a lélekben szegények

Boldogok a lélekben szegények,
nem bántja őket önvád, düh, harag.
E szép világban tiszta szívvel élnek,
ezért a lelkük súlytalan marad.

De mit tegyél, ha így szeretnél élni?
Mitől lesz tiszta a lelkiismeret?
Tanácsot vársz? Nem kell mellébeszélni!
Elmondom hát, jobb, ha megismered.

Ne menjen le egy nap se haragoddal,
- a léleknek csak a bűn tud ártani.
Hogy megbékélhess este önmagaddal,
meg kell tanulnod megbocsátani.

A megbocsátás nem jelent felejtést,
csak annyit teszel, hogy elengeded.
Hogy nem dédelgetsz haragot vagy sértést,
mely álmodban is nyomja lelkedet.

Ha volt olyan, akit Te megbántottál,
kérj gondolatban most bocsánatot.
Akkor egy jónak tűnő döntést hoztál,
s okoztál véle sérelmet, bánatot.

A dolgon ma már változtatni nem tudsz,
bármit teszel - a Föld forog tovább.
Ám lélekben jobb, ha ezen túljutsz,
mint őrizvén, magadban tartanád.

És egyúttal bocsáss meg önmagadnak,
tisztítsd meg végre lelkiismereted!
Az álmok ettől majd békében hagynak,
kitölti lelked a béke s szeretet.

Ha valaki a nap során megsértett,
próbálj meg neki megbocsátani.
A tőle telő legjobbat tette véled,
s nem tudott jobbat, mint téged bántani.

A dolgon ma már változtatni nem tud,
bármit is tenne - a Föld forog tovább.
Talán már másképp "kötné meg az alkut",
s talán kedvesebb napot hozna rád.

Bocsáss meg hát, ne őrizgesd a sértést,
harag ne dúlja ma éjjel lelkedet!
Tisztuljon meg, keresd az egyetértést,
Mert megbékélni csak ily módon lehet.

Mert boldogok a lélekben szegények,
nincs teher rajtuk, a lelkük súlytalan.
Lelküket adják át a tiszta fénynek,
szeretve élnek, s szeretnek gondtalan.