Éjszakázók Topikja - avagy egy kis lelki segély 0-24-ben

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
minya54

Re: Éjszakázók Topikja - avagy egy kis lelki segély 0-24-ben

HozzászólásSzerző: minya54 » 2012.11.29. 23:35

sziasztok,én már igen nagyon rég nem írtam ide :oops:
nem tudom én sem mire vélni ezt a sok félreértést,de úgy érzem nekem is itt az ideje pár szót beírnom,mivel némi lelkiismeret furdalásom nekem is van.méghozzá drága katicabogárkám lelkes és tiszta szívből adott rádiós műsoron keresztül kapott jókívánságát,ami nagyon meglepett,sosem volt részem még ilyenben.most is csak hálával tartozom neki ezért.a baj ott kezdődött,hogy a valós élet közbeszólt,időm szinte pillanatokon múlt.maga a műsorvezetés szinte porig rombolta Katimami szívből küldött ajándékát a rengeteg mellébeszélés és valljuk be,nagyon gyenge műsorvezetők voltak.mindenki próbálta a vicces oldalát nézni,ami természetesen nem Katinak vagy róla szólt.1 órás késés is csak rontott a helyzeten.megértem katicabogárkánkat,hogy sírt,hisz ő sem így képzelte ezt az estét és nagyon neki keseredett.ha mami nem lett volna vele telón összeköttetésben,bizony nem tudni mi lett volna a vége.én őt sajnáltam a legjobban.én nem tudom mit tettem volna,ha velem esik ez meg.én tuti nem álltam volna meg,hogy ne írjak vissza nekik a minősíthetetlen műsoruk miatt.itt nem a zenékre gondolok,ahogy Katimami írta nem vagyunk egyformák.ez így van és így jó. szóval itt kiemelném zsuzsimamikám,hogy ha te akkor nem vigasztalod Katitmamit.......,hát azt hiszem csak köszönettel tartozunk neked ismét.én sem gondoltam és gondolok át minden beszólásomat,nem gondoltam arra,ami nekem vicc,poén, esetleg bántó is lehetne.ha így volt,én is elnézést kérek,mint Grendar,én sem tenném tudatosan senkivel :oops: :!:
ezt pedig a több megértés,szeretet jeléül küldöm neked mamikám és nektek :arrow:

Kép
Kép

minya54

HozzászólásSzerző: minya54 » 2012.12.06. 07:52

Kép
Kép

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2012.12.24. 19:14

Kép

Karácsony egyedül :?

A karácsony a szeretet ünnepe, az együttlété, a családé. De sokan egyedül vannak, ismerősök, rokonok nagyon messze laknak, vagy már esetleg nem is élnek. Ők csak kívülről nézhetik mások békés boldogságát és pont ezekben a napokban kopogtat be hozzájuk a karácsonyi depresszió…

Karácsony közeledtével feltörnek az emberben a régi emlékek, gyerekkori ünnepek, ajándékhalmok a fa alatt, mézes sütemény illata, az együttlét boldogsága. Eszünkbe jutnak szeretteink, halottaink, akik már nem lehetnek velünk. Az utcán mindenhol karácsonyi zene szól, égők világítanak, mindenki vásárol, készülődik, csomagolópapírral a kezében rohan valahova.

A fenti gondolatok és képek igazán szívet melengetőek, de sokaknak egyáltalán nem öröm. Ha nincs kihez menni Szenteste, ha családunkból már senki sem él, vagy nagyon messze laknak, akkor bizony a fenti álomvilág inkább megterhelő, sem mint boldogságos. A magányos emberek, akik hajlamosak a melankóliára ebben az érzelmileg kimerítő helyzetben könnyen depresszióssá válhatnak.

Egy amerikai felmérés szerint karácsony közeledtével a legnagyobb stresszforrás az elvesztett hozzátartozókra való emlékezés. Ezt követi az a megfelelni vágyás, hogy minden klappoljon 24-én estére, tiszta legyen a lakás, elkészüljön a menü, mindenki jól érezze magát. És a harmadik a sorban a magány, amit azok éreznek, akik egyedül töltik az ünnepeket.

A stressz és az elhagyatottság miatt kialakuló depresszión csak ront a bezárkózás, a vitaminhiányos, szegényes táplálkozás és az ilyenkor elfogyasztott nagyobb mennyiségű alkohol. Az embernek könnyebben eszébe jut, hogy kirekesztettként él, hogy senki sem törődik vele, hogy nincs értelme az életének. Ilyenkor magasabb az öngyilkosságok aránya is.

Túlélési tanácsok az ünnepekre

Éppen ezért, ha Ön tudja magáról, hogy hajlamos a lehangoltságra, akkor menjen elébe a karácsonyi depressziónak. Keressen magának társaságot az ünnepekre! El sem tudja képzelni hányan járnak hasonló cipőben, mint Ön. Nézzen szét a környéken, a házban, szinte biztosan talál valakit, aki magányosan ünnepel. Ne legyen rest, csatlakozzon hozzá!

Érdeklődjön a helyi nyugdíjaskörben, templomban, kisebb közösségeknél, hogy lesz-e valamilyen összejövetel, amihez esetleg ön is csatlakozhatna! Nem ismeri ezeket az embereket? Nem számít! Fogja fel úgy, mint egy izgalmas kalandot!

Kérjen telefonos segítséget! Ha nagyon egyedül van és jönnek a rossz gondolatok, akkor csörgessen meg egy ingyenesen hívható segélyvonalat! Néhány jó szó sokat segíthet a hangulatán!

Figyeljen oda magára kicsit jobban ezekben a napokban! Hiába nincs kinek főzni, azért magának csak készítsen valami finomat! Szereti a kocsonyát, a töltött káposztát, a bejglit? Csinálja meg magának és vigyen át a szomszédba is egy kicsit belőle! Biztos szeretettel fogják fogadni!

Fogyasszon kevesebb alkoholt! Az ital elkeserít. Ne tegye tönkre a saját életét, nem éri meg!

És végül, de nem utolsó sorban, ha mi magunk nem ebben a csónakban evezünk, akkor gondoljunk azokra, akik egyedül vannak! Még nem késő megkérdezni a szomszéd nénit, mit tervez karácsonyra!? 25-én Ő is elfér a családi asztal mellett és senki nem fog haragudni azért, mert Őt is meghívta magukhoz!

Kép

Katt ide

Mindazoknak kívánok BÉKÉS, MEGHITT Karácsonyt akik egyedül vannak, de nem barátok nélkül, gyertek, a Fórumon mindig itt van valaki, aki szívesen, szeretettel nyújtja a kezét :!: :P
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

minya54

HozzászólásSzerző: minya54 » 2012.12.24. 23:29

http://www.youtube.com/watch?v=iOW2tDfqFGw
sziasztok,békés,nyugodt,kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek
Kép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2012.12.27. 22:28

"gondoljunk azokra, akik egyedül vannak! Még nem késő megkérdezni a szomszéd nénit, mit tervez karácsonyra!? 25-én Ő is elfér a családi asztal mellett és senki nem fog haragudni azért, mert Őt is meghívta magukhoz!"
Ez nagyon szép volt.............
És az is hogy szentmiséről van itt videó.
Remélem a világon sok ember teszi meg ezt csak egyetlen egyvalakivel hogy áthívja ha esetleg ismer olyat, s annál kevesebben ülnek szentestén otthon magányban.

Egy szomorú dologról írnék most és nem azért hogy másoknak keserűséget okozzak, de úgy vélem ha az ember ismeri a dolgok jó oldalát, úgy a helyes, ha tud a másik oldalról is valamit, s esetleg annak fényében cselekszik. (Ide szerettem volna tenni egy nagyon szívszorító képet egy idős nyomorúságos állapotban ülő idős bácsiról, akinek a fején egy koszos, szegényes mikulás sapi van, de olyan szomorú kép hogy inkább mégsem teszem). Lehet hogy csak egyetlen egyszer az életben, lehet hogy soha, vagy csak a szívben él tovább ez a dolog és megváltoztat belül egy picit és szerintem már ettől is változhat a világ.
Vannak emberek akiknek a karácsony nyomorúságos, s nem csak az ünnepek alatt élnek így, hanem minden nap. Ezeknek az embereknek nincsen semmijük és rengetegen élnek így az egész világon. Amikor tudjuk segítsük őket, akár csak egyetlen egyszer az évben, egyetlen kilyukadt zokni amit megvarrunk, bármi jól jöhet, aki megteheti, vehet egy kiló kenyeret olyannak akiről tudja hogy éhezik, karácsonykor pedig a nincstelen gyerekekhez ellátogathatunk és saját kezűleg adhatunk nekik bármilyen apróságot (ha tartunk attól hogy ajándékunk nem a megfelelő helyre érkezne). Egyik nap sincs késő. Az ilyen alkalmak minden gyermeknek/embernek a karácsonyt jelentik.
S talán még azért is jó ezen gondolkodni, mert akik esetleg idáig semminek nem tudtak örülni magányos nyomorúságukban a szerencsétlen körülmények miatt, talán átértékelhetik hogy mégis több mindenük van mint azt gondolták és nem néznek annyira keserűen a saját életükre .
Azt kívánom bárcsak senkinek ne kelljen nélkülöznie, senkinek a szemében ne kelljen az élet nyomorúságát s az egyetlen örök kincs, a remény elvesztését meglátni........Tudom ez a kívánság nem lesz dobozban a fa alatt, de együtt, egyszer, egy napon, talán sikerülhet...
Áldott karácsonyt mindenkinek!

Kép
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2013.01.03. 07:07

T.anyám, köszönöm :P

T.anyám írta:Miért nem kívül hordjuk a szívünket?

Egyszer történt, mikor még az emberek kívül hordták a szívüket, mint a legbecsesebb díszüket, hogy egy kisfiú ücsörgött a parányi tó partján. Kezeit teletömködte mindenféle kaviccsal, azután egyesével a hullámzó víztükörre vetette őket, egyre messzebb és messzebb. A kavicsok lágy csobbanással merültek el - újból és újból.
- Miért búsulsz? - A kisgyerek ijedten fordította figyelmét a mögé lopódzott alakra, de ijedelme rögvest alább hagyott, mikor a vén remete barázdált vonásaira ismert. Miért is félt volna tőle, hisz akárhányszor meglátogatta, a remete mindig kedvesen, minden földi jóval kínálta.

- Elhagytam a szívem. - pityeregte, és bánatában újabb kövecske suhant a tóba.
- A szíved? - csodálkozott a vén remete.
- Igen - azt! - Hüppögte. - Elveszítettem, pedig úgy vigyáztam rá, mint a szemem fényére! - könnycseppet törölt ki a szeme sarkaiból. A remete lehuppant mellé botját letámasztva és kedvesen rámosolygott. Kezeit összekulcsolta s a feltündöklő fényáradatban. A gyermek szeme nagyra kerekedett el. Nem tartott sokáig a varázslat, de akár órákig is elnézte volna a varázsló kezeit. És mikor azok széttárultak - lám a fiú csodás szíve ragyogott fel benne.
- Megtaláltad! - kiáltott fel boldogan, és átölelte a remetét. - Szeretlek! Ezt rá is vésem! Csupa nagy betűkkel! Add ide kérlek! Ezentúl a legjobban látható helyen fogom hordani, hogy lássák, milyen jó vagy!
A gyermekvidámsága felhőket szétoszlató sugárként villant fel.
- Tudod mit? - töprengett a remete. - Hadd válasszam meg én a helyét.
- Rendben - egyezett bele. A remete elmosolyodott és a parányi szívecske, mint egyetlen fénypont felemelkedett a tenyeréből - és a fiú mellkasa felé haladt. A gyermek leplezetlen boldogsággal, csillogó szemekkel bámult közeledő szíve után, hogy mennyire szép helye is lesz ott, ám amikor az eltűnt mellkasában, elpityeredett.
- Hééé! De ott nem látja senki sem! Hogyan fogják megtudni az emberek, hogy mennyire szeretlek? - értetlenkedett.
- Figyelj rám! - az öreg megérintette a könnyes arcot és elmosolyodott. - Nem kell, hogy tudja a világ, mennyire szeretsz. Elég, ha te tudod és az, akit a szívedbe zársz. Mondd el bátran annak, akit belevésel: Szeretlek! Így már nem fogod elveszíteni sosem, mert benned él tovább - és ezt már nem veheti el senki sem.
A gyermek eltöprengett a remete válaszán, majd az utolsó kavicsot is eldobta és vidáman felugrott.
- Köszönöm! - nagy puszit nyomott az öreg vénséges arcára, majd egy pillangót meglátva utána futott. A remete pedig csak bámult a távolodó gyermek után és mosolygott - majd egyszer megérti.
Azóta szív nem hordatik kívül, csak a csendes mélyben vésődnek fel rá a nevek - újból és újból. :idea:
Kép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2013.01.24. 01:09

Sabine Nageli: Gyenge vagyok

Gyenge vagyok, önerőből nem boldogulok az életemmel.
De megtapasztalhatom Isten erejét, s azért nem kell már lázonganom.
Elfogadhatom gyengeségemet.
Sebezhető vagyok, nem tudom magam fájdalom nélkül túltenni azon,
ha elutasítás vagy igazságtalanság ér.
De megtapasztalhatom Isten gyógyító jelenlétet, sebeim elveszítik nehézségi erejüket.
Újra szóba tudok állni az emberekkel.
Hibáztatom magam, hogy mindig csődöt mondok,
holott mindenben úgy szeretnek élni,ahogy Isten akarja.
De Ő érezteti velem,hogy mindvégig kitart, ezért nem kell kétségbe esnem.
Türelmes lehetek magammal.
Tele vagyok kétségekkel, mindig újra visszaesem a bizalmatlanságba,
de Isten Szentlelke áthidalja az én korlátaimat, és megtehetem a bizalom lépéseit ott, ahol azt egyáltalán nem vártam.
Letehetem Istennel a bizalmatlanságomat.
Gyakran azt kívánom, hogy más legyek,mint vagyok.
De így,ahogy vagyok,tapasztalom meg: szükségem van az Urra.
Gyarlóságaim jelentik azt az edényt, amelyben nekem adja Magát.
Ezért köszönöm Neki, hogy olyan vagyok, amilyen vagyok.

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

minya54

HozzászólásSzerző: minya54 » 2013.01.28. 10:39

Kép
Kép

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2013.02.10. 19:16

Minya, ssuggi, nagyon szép olvasnivalót hoztatok :P

Napok óta töprengek, hogy milyen apropóból írjam meg a "kis-kalandom"!
Biztos vagyok benne, hogy mások is voltak hasonló helyzetben!
Nem egy nagy dolog, de mindenképp elgondolkodtató, mert ide a fórumba kevesen jönnek, pedig avatar mögé bújva, nem is lenne nehéz!
A múlt héten, be kellett utaznom egy közeli városba, 8 km-er, de busszal mentem és az ugye minden megállóban megáll, a sofőr jegyet ad, pénzt számol, stb., de ez az idő azért nem sok, kb. 20 perc!
Le ültem egy velem egy korú Hölgy mellé, életében most látott először, de csak úgy mesélte élete történetét, mesélt a Fiairól, Unokáiról, hogy egyedül él, hogy mire tellik és mire nem, hogy mi problémái vannak a menyével, stb-stb-stb.
Vagyis, az emberek szeretnek magukról mesélni, nem beszélgetést írtam, mert én ugye csak hallgattam és hallgattam :lol: :lol:
Itt van egy tartalmas FÓRUM, sok-sok különféle témákkal, játékokkal :!:
Ide ugyan miért nem jönnek mesélni az ilyen emberkék :idea:
Sajnálom, már csak azért is, mert BARÁTSÁGOK is köttetnek, mi már csak tudjuk :P

Gyertek bátran, Mindenkit sok szeretettel várunk :!: :P

Kép
Kép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2013.02.28. 15:33

Kedveset írtál Nagyi, én is remélem még sokan fognak erre járni, nézelődni, beszélgetni, barátkozni :)

Kaptam egy kedves ismerősömtől egy infót, lehet élni élelmiszer adomány lehetőséggel, akik rászorulnak esetleg élelmiszerre itt egy cím:

Budapest
Karitász központ
VI.ker Hunyadi tér 3
Telefon: 06207752764 vagy 0613511977 (15 óráig)

(de úgy tudom több Karitász központ is van, több helyen az országban, a neten rá lehet keresni)

Egy példa: ez az ismerősöm mondta, hogy felhívta őket, már aznap este tudták fogadni, kapott 3 napra való péksüteményt,1 kg rizst, 4 l tejet, 4 csomag lebbencs tésztát, 1 kg pörihez való tésztát, 3 kenyeret, 3 kg lisztet és mondta, közben nem alázták meg, kedvesek voltak.

Ha ismertek ilyen rászoruló emberkéket, kérlek segítsetek, biztosan örülnének egy kis élelmiszer adagnak. :) Köszi szépen.

Kép

(És neked is nagy köszönet hogy szóltál, talán még több emberke juthat hozzá plusz élelemhez ezekben a nehéz időkben. :) )

Vissza: “Off Topic”