Éjszakázók Topikja - avagy egy kis lelki segély 0-24-ben

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
ssuggame

Éjszakázók Topikja - avagy egy kis lelki segély 0-24-ben

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2010.12.04. 13:58

Kedves Mindenki!

Ebben a topikban szeretettel várnánk, Mindazokat:

- Akik nem tudnak aludni!
- Akiknek módjukban áll éjjel gép előtt lenni!
- Akiknek örömük vagy bánatuk van!
- Akik szívesen megosztanák mindazt az eseményt, amik Emberekkel, Emberi érzelmekkel kapcsolatosak!
- Akik a Szeretet Ünnepe előtt szeretnének Valakinek, valamit üzenni!

Ne feledjétek, én itt vagyok, én szívesen várok, és meghallgatok Bárkit!
Segítünk hogy ne érezd magad annyira egyedül :hug: :hug:

(A topik értelmi szerzője: zsuzsamama.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ssuggame 2010.12.05. 06:17-kor.
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

zsuzsamama

Re: Éjszakázók Topikja

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2010.12.04. 14:12

Kedves SSUGGAME!
Nagyon szépen köszönöm Neked, a segítséged!
Rég foglalkoztat már ez a dolog, de, sose mertem belevágni!
Köszönöm Neked azért is, mert én még nem vagyok annyira ismert köztetek!

KEDVES JÁTÉKOSOK, OFF-TOPIKOZÓK!
Szeretném, és remélem, hogy lesz kedvetek ide jönni!
Lesz kedvetek írni, örömről, bánatról, mindenről, ami RÓLUNK szól!
Természetesen, nem csak éjjel!
Végül is ezt a címet azért kapta, hogy a felsorolt, nem alvók tudják, ide, bármikor betérhetnek!
Szóval, várunk Mindenkit szeretettel, nappal, éjjel, a nap 24 órájában!
JÓ SZÓRAKOZÁST :P

Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zsuzsamama 2012.06.02. 16:07-kor.
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

dmarcsi55

HozzászólásSzerző: dmarcsi55 » 2010.12.04. 16:12

KEDVES MINDENKI!!!
Advent időszakát éljük,vajon azt is tudjuk mit jelent és honnan származik??

Karácsonyra várva, karácsonyi készülődéseink közepedte gondoltam utánanézek ezen ünnepkör történetének. Ezt találtam az advent angyalairól:

A latin eredetű szó (adventus) megérkezést jelent. A Jézus születésére való várakozás, a felkészülés, a reménykedés időszaka. András napjához legközelebb eső vasárnap és december 25-e közötti négy hetes "szent idő" a karácsonyra való lelki felkészülés ideje. Advent első vasárnapja legkorábban november 27-én, legkésőbb december 3-án lehet.

A régi időkben éjfélkor harangszó hirdette advent, valamint az egyházi év kezdetét. Eredete az 5-6. századra nyúlik vissza, ebben az időben az emberek szigorú böjtöt tartottak. Napfelkelte előtt hajnali miséket tartottak, amelyeket "angyali misének", "aranyos misének" is neveztek. 1611-ben a nagyszombati zsinat advent első vasárnapjától vízkeresztig megtiltotta az esküvőket, zajos mulatságokat. Egyes elméletek szerint Advent négy hete a Krisztus eljövetele előtti négyezer éves sötétséget szimbolizálja. Ennek az elméletnek nincs igazolása a liturgiában.

Az adventi koszorú hagyományának első nyomait a néprajzkutatók északon, a Keleti-tenger partvidékén és szigetvilágában találták meg. Fűzfavesszőből koszorút fontak és örökzöldet csavartak köré. Ez a szokás később Európa más vidékein is meghonosodott.

A valódi adventi koszorú készítése a 19. században jött divatba. Egy hamburgi lelkész otthonába egy hatalmas fenyőkoszorút erősített a mennyezetre, melyen 24 gyertya volt, minden adventi napra egy-egy. Később az egyszerűség kedvéért csak négy gyetyát helyeztek el a koszorún. Minden adventi vasárnapon eggyel több gyertyát gyújtottak meg. A gyertyákat vörös és aranyszalagokkal díszítették, az élet és fény jelképével.

Az advent az ünnepekre való ráhangolódás, a készülődés ideje. Az idő múlását legérzékletesebben naptárral mérhetjük. Ezért készítenek - főleg gyerekeknek - adventi naptárt. A naptár a készülődés,
várakozás idején minden nap egy apró ajándékkal, édességgel lepi meg a gyerekeket.

Advent angyalai

Az első vasárnap angyala
Négy héttel karácsony előtt valami nagyon fontos dolog történik: egy angyal kék köpenybe öltözve leszáll az égből, hogy közelebb húzódjon az emberekhez. A legtöbb ember ezt észre sem veszi, mert túlságosan el van foglalva mással. De azok, akik jól figyelnek, meghallják a hangját. Ma van az első napja, hogy az angyal először szól, s keresni kezdik azokat, akik meg tudják és meg akarják hallgatni őt.

A második vasárnap angyala
A második adventi vasárnapon piros palástba öltözött angyal száll le a mennyekből, kezében egy nagy serleget hoz. Az angyal szeretné megtölteni az aranyserlegét, hogy tele vigye vissza a mennybe. De mit tegyen a serlegbe? Játékot? Ajándékot? Törékeny, finom szövésű ez a serleg, a Nap sugaraiból készült. Nem tehet bele kemény, nehéz dolgokat. Az angyal észrevétlen végigmegy a világ összes házán és lakásán, mert valamit keres. Tiszta szeretetet minden ember szívében. Ezt a szeretetet teszi a serlegébe, s viszi majd vissza a mennybe. Mindazok, akik a mennyben élnek, fogják ezt a szeretetet, s fényt készítenek belőle a csillagoknak. Ezért olyan jó felnézni a hunyorgó, ragyogó csillagokra.

A harmadik vasárnap angyala
Advent harmadik vasárnapján egy fehér ragyogó angyal jön le a földre. Jobb kezében egy fénysugarat tart, amelynek csodálatos ereje van. Odamegy mindenkihez, akinek tiszta szeretet lakik a szívében, s megérinti fénysugarával. Azután a fény ragyogni kezd az emberek szemében, s elér a kezükhöz, lábukhoz és egész testükhöz. Így még az, aki a legszegényebb, legszerencsétlenebb az emberek között, az is átalakul, s megszállja a béke, a tiszta szeretet és a boldogság érzése.

A karácsony előtti utolsó vasárnap egy nagy, lila lepelbe öltözött angyal jelenik meg a mennybolton, és járja be az egész Földet. Kezében lantot tart, és azt pengeti. Közben szépen énekel hozzá. Ahhoz, hogy meghallhassuk, jól kell figyelnünk, s szívünknek tisztának kell lennie. A béke dalát énekli. Sok kis angyal kíséri, s együtt énekelnek. Daluktól valamennyi mag, amely a földben szunnyad, felébred, így lesz majd új élet tavasszal a Földön.

MINDANNYÓTOKNAK SZÉP HÉTVÉGÉT ,MEGHITT GYERTYAGYÚJTÁST KIVÁNOK!!!

Baranygazda

HozzászólásSzerző: Baranygazda » 2010.12.04. 17:43

Sziasztok kedves éjszakázók!

Ugyan még csak délután van, de én már most beleolvastam a topikba, és eddig is nagyon tetszik. Köszönet Marcsinak az advent összefoglalásáért, mely semmi kívánnivalót nem hagy maga után. Kicsit kitaláltátok a gondolatomat ezzel a topikkal, mert már a múlt héten azon gondolkodtam, karácsony közeledtén létre kellene hozni egy olyan fórumot, ahol az ehhez az időszakhoz kapcsolódó szép és emlékezetes karácsonyi emlékeit oszthatja meg a többiekkel, aki szeretné. Bár itt másról is szó lehet, remélem, lesz, aki ezt is megteszi. Ha egy kicsit több időm lesz, mint most, én is megteszem. 8-)
Kertem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=16013843
Topikom: viewtopic.php?f=12&t=1798&start=0

...És ha jó sok zöldet eszel,
Előbb-utóbb bárány leszel!

minya54

HozzászólásSzerző: minya54 » 2010.12.04. 18:11

:hug: :hug: :hug: sziasztok :hug: :hug: :hug: én sem tudok egy darabig éjjel jönni,de úgy gondolom és remélem nemcsak éjjel fogtok jönni :oops: :oops: :pray: :pray: :pray: én most nem írnék mást,csak annyit,mindenkinek egészséget és sok szeretetet kívánok :comp: :comp: :comp: :comp:
Kép

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2010.12.04. 20:27

Köszönöm, hogy benéztetek új topikunkba!
Köszönet dmarcsinak!
Barika, minya, orvosoltam a hibát, vagyis természetesen a nappal írt történeteknek úgyan úgy örülni fogunk, mint a késő esti, vagy akár az éjszaka írottaknak!
Én már többször, több helyen meséltem, le írom ide is, hogy álmomba nem gondoltam volna, mikor jelentkeztem ebbe a játékba, hogy ennyi örömöm lesz benne, ennyi Barátra fogok szert tenni!
A legjobban az lepett meg, hogy itt milyen nyíltak az emberek, kedvesek, aranyosak, segítőkészek, stb!
A Barátlistám már igen hosszú!
Elég egy kedves szó, gesztus, és már kapom az ajándékokat!
Sajnos a civil életben nem ezt tapasztaltam!
Mindenki rohan lehajtott fővel, nincs idő senkire, és semmire!
A barátnőim, mindig úgy emlegetnek, hogy ügyeletes szemetes láda vagyok!
Én, büszke vagyok erre!
Én, mindig szakítottam időt, arra, hogy sírhassanak nekem, családi, vagy szerelmi dolog kapcsán!
A minap történt, hogy az egyik játékos úgy köszönt el a nap végén, hogy:
JÓ ÉJSZAKÁT MAMA!
Köztudott, hogy zsuzsamama vagyok!
A könny is kicsordult a szememből örömömben!
Nem mertem megkérdezni, hogy kit juttatok eszébe, de nem is ez a fontos!
A fontos az, hogy jól esett neki is, nekem is!
Kép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2010.12.05. 06:28

Igen, ez egy nagyon jó dolog hogy olyan topik is van, ami kifejezetten a magányos emberek lelkével törődik.
Ugyanis hiába szól végülis itt az egész off topik a kikapcsolódásról, egy kívülről frissen érkezett vendég ezt nem tudhatja, csak ha elkezd egy kicsit olvasgatni, de attól még nem lesz biztos benne hogy meghallgatják és meglátva egy összekovácsolódott csapatot esetleg arra gondolhat pesszimizmusában hogy neki itt nincs helye mert mindenki vidámkodik és nem illik ő ide.
Viszont így hogy zsuzsamama létrehozta amire többen is gondoltunk már, így talán egy-két ember bátorságot merít, főleg így karácsonyhoz közeledvén mikor amúgy is elég sokan elkeserednek és talán mer ideírni. Mert igazából ez a fő probléma, akarom mondani nem probléma, csak ugye mi bárhová elírkálunk úgymond egymásnak hogy segítsük egymást vagy ellegyünk, de az lenne a legjobb hogy ha más játékosok is tudomást szerezzenek arról hogy ha játszanak a játékkal, valóban nincsenek egyedül és ténylegesen vegyék a bátorságot hogy írjanak is és ne csak bátortalanul nézegessenek befelé. Természetesen azzal sincsen semmi probléma, de úgy kevésbé lehet segíteni valakinek akinek éppen megértésre van szüksége.
És igen, ezek a játékosok éjjel is ellehetnének egymással is, mert biztos vagyok benne hogy a több ezer regisztrált közül többen koptatják egyszerre a billentyűket éjjel is ha esetleg nem tudnak aludni, stb.., csak esetleg nincsen tudomásuk a fórumról, vagy még nem regisztráltak ide, stb..,azért ha zsuzsamama nem haragszol, az engedelmeddel meghirdettem Hangos Vilmosnál ezt a topikot ahogy anno a fejenállást Lunci kocsmájában ( :lol: :mrgreen: ). Egyszer-egyszer nem ártana ott egy hirdetés, igaz sokszor van hogy egy 30ezer kT-s szerződésátvétel után lecsövesedem ( :lol: ), de visszatérve a komolyságra, be tudok vállalni 5 érmével többet havonta, aztán meglátjuk mi lesz. :roll: Ha csak 1 emberen segítettünk, akkoris már megérte. Mellesleg pedig ez egy kölcsönös dolog, mert oda-vissza működik, hiszen ha belegondolunk jobban, akkor nekünk is segítenek azzal hogy segíthetünk nekik, hiszen ettől is jobban érezzük magunkat a bőrünkben és hazudik aki nem ezt állítja. Még annyit hogy ha mégsem fognak ideírni új játékosok, akkor remélem az majd csak azért lesz mert nincsen rá szükségük és nem állnak lelki válság szélén és nem azért mert lehetett volna lehetőségük beszélgetni jó emberekkel, de inkább mégsem tették.
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

zsuzsamama

Re: Éjszakázók Topikja - avagy egy kis lelki segély 0-24-ben

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2010.12.05. 06:38

SSUGGAME!
A szívemből szóltál!
Köszönöm Neked!
Köszönöm Neked, Hangos Vilmost is! Sajnos, nekem nem jutott eszembe!
Kép

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2010.12.05. 09:00

Én, már kérném is a segítségeteket, vagy pár vigasz szót!
Sajnos, az IMÁDOTT, számomra oly kedves Klubot, be kell zárnom!
Még azt sem tudom, hogy közöljem a Tagokkal, akik nagyszerű EMBEREK!
Át " gázoltunk" egy-két Klubbon, jelenleg is a 16. helyen állunk, de nincs tovább!
Sajnos, olyan helyzetbe kerültünk, hogy nem látok más kiutat!
A feladatokban olyan terményeket kérnek, amit még én magam sem termelhetek, nemhogy a Többiek!
Olyan sok, de olyan sok pontot kell még el érnem a 30-as szintig, a bonbonig, hogy annyi feladatot, nem ismételhetünk, hisz már így is azt tettük!
Medál listában, a 6. helyen állunk!
Nagyon fáj!
Aki, erre jár, aki olvassa levelem, segítsen nekem egy pár szó erejéig!
Kép

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2010.12.05. 09:46

Ünneprontó leszek.

"Kedves Seth!

Tudomásunkra jutott hogy ssuggame nevű felhasználó elkezdte már egy jó ideje hiányolni az Ön nagyfülű és széles fogsorú fejét. Esetleg ha lenne olyan kedves és felvilágosítaná hogy hogyan szolgál egészsége vagy hogy s mint alakul munkája azzal megkönnyítené dolgunkat mert minket nyüstöl.
Köszönettel:

Kofágosok Rendje Egyesület"

Nyílt válaszom a következő: a fogaim köszönik szépen épek, és a füleimmel sincs semmi baj. :)
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Vissza: “Off Topic”