Képek beszúrása

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
Seth
Kapcsolat:

Képek beszúrása

HozzászólásSzerző: Seth » 2010.11.07. 13:59

Sziasztok!

Sajnos azt kell tapasztaljam, hogy a fórumba a képek beillesztése nem megy zökkenőmentesen, álljon hát itt egy leírás képekkel és pár mondattal ábrázolva, hogyan is kell csinálni. :)

Szeretném felhívni a figyelmet, hogy a durva, obszcén, politikai, más internetes játékokat ábrázoló képek (kivéve upjers játékok) beszúrása fórumszabályzatba ütközik!

1. lépés: kép keresése.

Kép
Keressük meg a képet. Nem muszáj a Google barátunkkal, ha feltöltöttük valahová, akkor ugorjunk a 4. lépésre. Én a példában a citrom fagyi szóra kerestem rá, és ki is adja, hogy vannak képtalálatok. Kattintsunk rá.

2. lépés: kép kiválasztása.

Kép
Itt látható, hogy nekem a második kép nyerte el a tetszésemet. A kép alatt vannak adatok. Felbontás, és fájlméret. Törekedjünk arra, hogy a kép leghosszabb oldala sem lehet 600 pixelnél több, illetve a mérete 75k-nál nagyobb. Ezeket a lehetőségeket adja a fórumszabályzat.

3. lépés: kiválasztott kép megnyitása

Kép
Látható, hogy a kis bélyeg méretű kép nekünk nem elég, akkor kattintsunk a "Teljes méretű kép megjelenítése" lehetőségre.

4. lépés: kép címének másolása.

Kép
Láthatjuk, hogy betöltődött a teljes méretű kép. Vigyük rá az egeret, és nyomjuk meg a jobb egérgombot, és keressünk egy olyat, hogy "Kép címének másolása".

5. lépés: kép címének beszúrása

Kép
Menjünk vissza a hozzászólás írásához, és kattintsunk jobb egérgombbal a szövegmezőbe. Keressük meg a "Beillesztés" szócskát, és kattintsunk rá.

Fontos, hogy a kapott cím vége kizárólag *.JPG, *.GIF, *.BMP végződésű lehet! (illetve jpeg, és ugyanezek kisbetűkkel!)

6. lépés: kijelölés

Kép
Fontos, hogy kijelöljük a képet. Nyomjuk meg a bal egérgombot, és húzzuk át folyamatosan nyomva tartott bal egérgomb mellett a szöveg fölött az egeret. Rutinosabbak a kép címének végére kattintva a shift és a balra nyílbillentyű egyidejű megnyomásával egy mozdulattal kijelölhetik az egész szöveget.

7. lépés: BBCode beszúrás

Kép
Amikor ki van jelölve a cím teljes hosszában, nyomjuk meg a szövegdoboz feletti Img feliratú gombot.

8. lépés: ellenőrzés

Kép
Ha mindent jól csináltunk, ilyesmit kell látnunk.

9. lépés: 2. ellenőrzés.

Kép
Feltétlenül nézzük meg, mit alkottunk, mielőtt elküldjük!
Kattintsunk a szövegmező alatti Elküld gomb melletti Előnézet feliratú gombra, és győződjünk meg arról, hogy rendben van-e minden.

Ha minden oké, kattints az Elküld gombra!
Kész vagyunk! :)

Üdv.:
Seth
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Seth 2010.11.07. 14:09-kor.
Ok: Kis kiegészítés
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Vissza: “Off Topic”