Szösszenetek

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
Seth
Kapcsolat:

Re: Szösszenetek

Hozzászólás Szerző: Seth » 2015.12.06. 21:48

- Az a hülye ringyó... - sóhajtottam, és még mélyebbre nyomtam az ásót. Aztán megdöntöttem a nyelet, és egy mozdulattal kidobtam a nem pici gödörből a földet. Fél pillanatra megálltam, hogy az alkarommal letöröljem a homlokomon gyűlő izzadtságcseppeket, és dolgoztam tovább. Illetve dolgoztam volna, de a következő földbe szúráskor az ásó tompán, fémesen csattant, és eldőlt, mert lecsúszott róla az izzadt kezem.
- Francba. Erről is csak ő tehet... - morogtam a bajszom alatt, majd felállítottam az ásót és még egyszer bele próbáltam szúrni a földbe, ugyanoda. Ismét fémes csattanás.
- Mi a fene van itt? - morfondíroztam, teljesen megfeledkezve Lindáról. Lehajoltam, és kézzel kezdtem el söprögetni az agyagos-földes-sáros masszát. Ekkor, legnagyobb megdöbbenésemre, előbukkant egy fém tárgy, rajta egy hieroglifával, amit persze sikerült megsértenem az ásóval, így nem tudtam kivenni, mi is az. Vállat vontam, és lelkesen kotortam tovább. Addig csináltam, amíg elő nem bukkant egy kb. 2,5 méter hosszú, 1,2 méter széles fém lemez, talán egy fedél, tele míves hieroglifákkal... Nagyot nyeltem, és a teljesen szokatlan tárgy körvonala mellett elkezdtem mélyebbre ásni... Egy kb. öt centi vastag lemez lap. Láthatóan leemelhető a cucc, még kampók is vannak benne... Kis gondolkodás után kimásztam a gödörből, és a terepjáróhoz sétáltam. Kivettem hátulról a legerősebb sodronykötelet, amit még a cégtől lomiztam, hogy jó lesz ez még valamire. Egy lift felvonókábele volt, tehát masszív, erős drótkötél, csak megnyúlt. Remélem, arra elég erős, amire most nekem kell... Rákötöttem az egyik végét a terepjáróm vonószemére, a másikat pedig a fedél kampójába akasztottam. Bepattantam a kocsiba, kapcsoltam egy rükvercet, és finoman tolatni kezdtem. A kerekek megcsúsztak a sáros, őszi talajon, de még több gázt adtam, mire az autó talált tapadást, és elindultunk szép lassan hátrafelé. Majdnem egy méter megtétele után megálltam, leállítottam a kocsit, és leugrottam a gödörbe. Látszott, hogy ferdén sikerült lehúzni a fedelet, de nem érdekelt. Sokkal inkább sokkolt az, ami a fedél mögött lapult. Egy komplett harci páncélzat, és a páncélzatban minden bizonnyal egy ember feküdt teljes lelki nyugalomban, mintha csak épp szunyókálna. Mozdulatlanul álltam percekig, majd arra eszméltem, hogy ez tulajdonképpen egy sír, de ki ez, vagy mi ez, és miért villog a nyaklánca? miért villog vörösen? Miért nincs bebalzsamozva, ha tényleg egyiptomi halott, és miért néz ki úgy, mint aki éppen hogy csak meghalt? Nem érdekeltek a válaszok. Csak a test nyakában lógó vörös színű, díszes, ám egyszerű nyaklánc érdekelt. Benyúltam a fej mögé, és kiakasztottam a nyakláncot. A művelet során feltűnt egy kard is a test mellett. Kellemes, bizsergető melegség áradt a nyakláncból, és valami azt parancsolta, hogy vegyem fel. Tétováztam, de remegő kezekkel eleget tettem az utasításnak. Aztán a szemem ismét a díszes markolatú kardra szegeződött, majd egy mozdulattal azt is magamhoz vettem. Meglendítettem tisztelgésképp az ég felé a kardot, amikor felrobbantam.
Legalábbis úgy éreztem magam, mint aki mellett vagy tizenöt tonna napalmot robbantottak fel. A fülem csengett, mit csengett, egyenesen őrjöngtek benne, a szemem a megszokottnál sokkal érzékenyebb lett, milliárd színben kezdtem el látni a világot, fájó érzéssel, de részletgazdagon, a dolgok fölött apró hieroglifák jelentek meg. Ekkor a nyakamba hasított a fájdalom, mintha egy tüzes vas égetné. Kitapintottam az ujjaimmal a nyakláncot, amit az imént vettem a kezembe. Pánik lett úrrá rajtam. Éreztem, hogy csorog a vér, és a nyaklánc beleég a húsomba, és a részemmé válik. Ekkor iszonyatos fájdalom hasított a fejembe is, én térdre estem, és ki tudja meddig szenvedtem ott, mire képes voltam külön szelektálni a még mindig hiper-érzékennyé vált fülemmel azt a folyamatosan ismétlődő, baljós, mély hanggal szóló mondatot, hogy:
- A szolgám leszel, Szethi, a szolgám leszel, és felélesztesz....

Folyt. köv.... :)
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2015.12.06. 22:07

Lunci írta:Mikor? Várom :D
Nem tom. :D :D Majd egyszer valamikor de az biztos. :D :lol: :mrgreen: Amúgy remélem hogyvagy?
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Lunci

Hozzászólás Szerző: Lunci » 2015.12.06. 22:11

Seth írta:
Nem tom. :D :D Majd egyszer valamikor de az biztos. :D :lol: :mrgreen: Amúgy remélem hogyvagy?
Óóóóóóó!!! Azt hittem, hamarosan folytatod. Nah, nem baj, akkor kivárom. Tetszik. :D
Egyébként köszi, megvagyok. Lézengek. :lol:

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2015.12.06. 22:20

Lunci írta:
Seth írta:
Óóóóóóó!!! Azt hittem, hamarosan folytatod. Nah, nem baj, akkor kivárom. Tetszik. :D
Egyébként köszi, megvagyok. Lézengek. :lol:
Most nézem, micsoda csini mikulásnénis ruci van rajtad. :D Még a végén megihletsz, és írhatom a regényeimet egész éjjel, hogy hulla fáradtan mehessek holnap dolgozni. Ez nem ér.

Azért örülök, hogy megvagy. :)
Kép

Lunci

Hozzászólás Szerző: Lunci » 2015.12.06. 22:23

Seth írta: Most nézem, micsoda csini mikulásnénis ruci van rajtad. :D Még a végén megihletsz, és írhatom a regényeimet egész éjjel, hogy hulla fáradtan mehessek holnap dolgozni. Ez nem ér.

Azért örülök, hogy megvagy. :)
Kacckaccc... :lol: Ha tényleg megírod, ne engem hibáztass! :lol: Csak az alkalomhoz öltöztem, de mintha kissé homályos lennék. :lol:
Itt az eredeti :D
Kép

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2015.12.06. 22:24

Lunci írta:Kacckaccc... :lol: Ha tényleg megírod, ne engem hibáztass! :lol: Csak az alkalomhoz öltöztem, de mintha kissé homályos lennék. :lol:
És ha megírom? Illetve francokat... Mi van, ha már el is kezdtem írni? :o :D

Én is kissé homályosan látlak. Biztos megártott a gyilkos mérgeskígyóval töltött piád, amit az imént fogyasztottam el igencsak látványosan. :D (kukkants be a kocsmába, ha meg akarod tekinteni :D ) :lol:
Kép

Lunci

Hozzászólás Szerző: Lunci » 2015.12.06. 23:01

Seth írta: És ha megírom? Illetve francokat... Mi van, ha már el is kezdtem írni? :o :D

Én is kissé homályosan látlak. Biztos megártott a gyilkos mérgeskígyóval töltött piád, amit az imént fogyasztottam el igencsak látványosan. :D (kukkants be a kocsmába, ha meg akarod tekinteni :D ) :lol:
Tán nem??? :lol: Szapora vagy, ezt szeressem. :D

Nem hiszem, hogy neked megártana bármilyen pia. Annyi év után már igazán megedződhettél. :lol:

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2015.12.06. 23:06

Lunci írta:Tán nem??? :lol: Szapora vagy, ezt szeressem. :D
... addig jó, amíg nem máshogy jön rám a szapora.... :lol:
Lunci írta: Nem hiszem, hogy neked megártana bármilyen pia. Annyi év után már igazán megedződhettél. :lol:
... nem nyilatkozom... :lol: :D
Kép

Lunci

Hozzászólás Szerző: Lunci » 2015.12.06. 23:23

:lol: :lol: :lol:

Nah, elszösszenek innen, mert ez a szösszenetek helye, nem a dumcsié. :D

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”