Szösszenetek

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
Gerike99

Re: Szösszenetek

Hozzászólás Szerző: Gerike99 » 2010.10.23. 12:23

Seth írta:Ha elfogadsz pár jó tanácsot...
  • vessző után tegyél egy szóközt
  • illetve mondatvégi pont után is tegyél egy szóközt.
Rettentően zavaró a hiánya, ez nem SMS, itt szinte korlátlan karakternek van hely.

Seth
Márha egyáltalán tesznek vesszőt és pontot, seth :lol: :lol: :lol: :lol:

Gerike99

Hozzászólás Szerző: Gerike99 » 2010.10.23. 12:59

A csodakorsó-első fejezet
Vót egyszer egy ország, abban az országban egy község, ott egy erdő, ott egy ösvény, ösvény közepén egy ütött-kopott, poros söröskorsóXD. Nem egyszerű korsó volt az, ugyanis korábban egy boszorkány azzal az erővel ruházta fel, hogy bárki aki hozzáér, kibújjon belőle egy szellem, és teljesítse gazdája 3 kívánságát. Azzal elhajította a boszorkány a semmibe.
Mondanom se kell, hogy ez a szellem rettentő ravasz volt. Csak arra várt, hogy egyszer valaki megtalálhassa ebben a magányos erdőben. Jött is hát két ikerlegény, vándorútukat folytatták. Az egyik meglátta a korsót, és már-már azon volt, hogy megfogja.
- Jé, egy korsó! Ki olyan bolond, hogy csak úgy kidobjon egy ilyen jó cuccot?
Erre megszólalt a fivére -persze az okosabbik-:
-Ne szedd fel, ki tudja, hol járt!-de már késő volt. A fiú megértintette, és azzal kibújt belőle a szellem.
-Hej, de szerencsés legények vagytok ti! Én vagyok a nagyhatalmú szellem, és teljesítem 3 kívánságotokat!-fogadta őket a szellem.
- De várjunk! Honnan tudjuk, hogy nem hazudsz?-szólalt meg az egyik fiú.
- Nem hiszel nekem?!
- Bizonyísd be, hogy nem hazudsz!-aztán lett nagy mennydörgés, amint ezt kimondta a fiú! De aztán rögtön el is állt, és a felhők elmentek.
- Jó, ezzel el is ment az első kívánságotok! - mondta a szellem.
- Akkor bizonyára most én jövök! Hadd kívánjak most én, nagyon szeretnék egyet kívánni!-mondta a másik legény.
- Parancsolj!-mondta a szellem máris. És akkor megint előkerekedtek az esőfelhők.-Ellőtétek a második kívánságotokat is! Mi a következő?
- Oké, most én kívánok!-kezdte az egyik fiú.
- Nehogy már te! Mindenből te kapod a többet!-vágott vissza a másik.
- Az utolsó kívánságot én érdemlem meg!-folytatta a veszekedést ikertestvére.
- Dehogy érdemled! És amúgy anya engem jobban szeretett!
- Dehogy szeretett téged jobban! Ha ő dönthetné el, kié legyen az utolsó kívánság, tutira engem választott volna!
- Nem, mert engem!
- Enyém az utolsó, és kész!
- Csöndet!!!-szólt bele a szellem - Én döntöm el kié legyen!-és ezzel hosszas gondolkodásba kezdett.
- Akkor kié?- türelmetlenkedett a butább.
- Rendben, akkor szerintem legyen a melleted álló!
- Na megmondtam, hogy engem választ!- dicsekedett az okosabbik.
- Mi?! Ez igazságtalan!-panaszkodott a másik.-A menykű csapjon ebbe a korsóba! - és amint ezt kimondta, előkereketedd a vihar, és villám csapott a korsóba, de olyan erősen, hogy menten elrepítette a szellemmel együtt.
Elrepítette bizony egy egy távoli vidékre, ahol sosem találják meg az ikrek. Tehát onnantól nem is keresték, hazamentek. A korsó pedig biztos olyan helyre repült, ahol valaki meg fogja találni. Egyszer... talán....

Gerike99 2010

ssuggame

Hozzászólás Szerző: ssuggame » 2010.10.24. 02:39

Jé Gerike te is nekiálltál egynek, jó kis mese lett. :D :)
Írd csak tovább te is azt a második fejezetet, látom ez még csak az első volt. :) :)
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: http://www.forum.enkicsitanyam.hu/viewt ... f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.24. 21:02

Ssugginak:

MÁV M63,003 pályaszámú, DVM10-2 jelű 1764 gyári számú mozdony felújítási naplója.

2009-12-18. ELSŐ ÁLLAPOTFELMÉRÉS
A mozdony kinyitása során is problémákba ütköztünk, ugyanis a mozdony „A” vezetőállásába vezető, menetirány szerinti bal oldali ajtaján lévő láncot összefogó lakat elfagyott. Ekkor még a régi, ELZETT típusú lakat volt használatban, a többi ajtó drótokkal volt – többé-kevésbé sikeresen – rögzítve. A lakatot forró vízzel sem sikerült működésre bírnunk, ezért a láncot elfűrészeltük. A lakat később cserélve lett. Lepakoltuk a cuccainkat, és kinyitottuk a gép oldalán lévő szerelőnyílást, amin keresztül bevezettük a kézi lámpába az áramot a közeli elosztóból. A mozdony állapota – előrebocsájtom – katasztrofális volt első ránézésre, és mint kiderült, ennek az állításnak a valóságtartalma igen nagy. Haladjunk sorban. Egy biztos, a húsz év magány igencsak rányomta a gépre az idő bélyegét…

„A” jelű vezetőállás:
- Hiányzó átmenő fékezőszelep (D12)
- Irányváltó kar csak előre és 0 állásba állítható, a hátrameneti állás nem működik, kontrollerkerék forog, ha előre állásban van az irányváltó.
- Kosz, por, lerakódások.
- A vezetőállás többi berendezése ránézésre épnek tűnik.

„A” jelű keresztfolyosó: (az „A” vezetőállás mögött elhelyezkedő folyosó, a mozdony két ajtaja is ide nyílik, továbbá itt kapott helyet a kézmosó, és a négydobozos éberségi berendezés.)
- Az éberségi berendezés kártyái ránézésre épek, két doboz testidegen, az egyik egy M61 sor. dízelmozdonyból, a másik pedig az M63,009 pályaszámú mozdonyból származik.
- A kézmosó tálcája ép, nem lyukas, a kézmosó csapja hiányzik.

Hűtőtér:
- A ventillátorok alatt a mozdonyjárda rozsdás, deformálódott.
- A hűtőtér szerkezeti elemei rozsdásak, néhány lemez lyukas (nem is kicsi lyukak!)
- Fő légtartályok ránézésre épek, de ezt majd eldönti úgyis a nyomáspróba.
- A mozdonyjárda alatt a főkereten (a mozdony tényleges padlója) felületi rozsda, a beázásnál.
- A vontatómotor szellőző ránézésre ép.

Motortér:

Dízelmotor:
- Ránézésre katasztrofális állapotban van. Az adagolók mozognak, a regulátor járása egyenetlen, a csavarok lazák, a motor kb 3 cm-rel el van mozdulva, jelen állapotában nem is lehet rögzíteni.
- A turbófeltöltőt tartó konzol rozsdás.
- A kipufogócső körben el van válva, rozsda, itt látszik jól a motor tényleges elmozdulása, kb. ujjnyi lyuk van körben.
- A kipufogódobok állapotáról nincs információnk.
- A motoron a legkülönbözőbb helyeken rozsda található.
- A dízelmotoron kosz, lerakódás, por
- A dízelmotor hengerei a létező legvegyesebb összetételűek, valószínűleg a nagyrészük M41, ill. M47 sor. dízelmozdonyokból való.
- A regulátor felőli oldalon a vezetékek és csövek össze vannak gubancolódva, szemmel láthatóan valami hiányzik onnan.

Főgenerátor:
- Kívülről nézve jó állapotban van, már csak azt kell kideríteni, hogy a 004 psz. mozdony balesete utáni, módosított generátor van-e a mozdonyban.
- Pár kábel nincs bekötve.
- Por, kosz, lerakódások, sáros lábnyomok.

Motortérről általában:
- Üzemanyag-szivattyú épnek néz ki.
- Mozdonyjárdák koszosak és porosak, de sehol nem rozsdásak.
- Az oldalfalakon minimális rozsda, csak elvétve lelhető fel korrózió, azok is csak kis méretben.
- A levegős állványon minden vastagon le van festve, a féknem-váltó kar be van ragadva. Többi szerkezet épnek látszik, de lehet, hogy csak a festék miatt.
- A motor üzemanyag szivattyú felőli oldalán az oldalajtót rögzítő retesz hiányzik az ajtóból, az ajtó szegecselve van, szóval érdekes…

Villamos tér, középső folyosó:
- A villamos térben kosz, por, lerakódások. Az egyenirányító szekrények burkoló lemezein lábnyomok, jól láthatóan deformálódtak a lemezek. Emiatt visszaszerelésük kicsit nehézkes.
- A segédüzemi egyenirányító nincs bekötve.
- A VTS feszültségszabályozó hiányos. (kártyák, illetve elöregedett, kiszáradt kondenzátorok)
- A segédüzemi átkapcsoló hiányzik
- A külső, segédüzemi csatlakozó nincs bekötve.
- Mindkét diódaszekrényből hiányoznak a diódák. A fő egyenirányító szekrényben lévő textilbakelit lapon az áramköri elemek oxidáltak, két tranzisztor is le van törve. A passzív alkatrészek értékei leolvashatóak, az aktív elemek típusa leolvashatatlan. A pozíciószámok épek. A diódaszekrényekben a kondenzátormezők kapacitása rendben van (2 µF, 1600V~, 8 µF-os csoportokban). A biztosítékok ránézésre épek. (a diódáké is)
- A kontaktorszekrényben általános por és kosz, hiányzó lángfogók, bemaródott réz érintkezőfelületek (főleg a főkontaktoroknál).
- Rozsda itt is van, főleg a csavarok.
(személyes kiegészítés: a mozdony eddigi legszínesebb része.)
- A fűtési szekrény ránézésre rendben van.
- A VESZ-23 fiókok nehezen, de kihúzhatóak, ám üresek. Érdekes színfolt a MENETSZABÁLYOZÁS I és II fiókokban az elektroncső-foglalat. TÁPEGYSÉG fiókban a kondenzátorblokk hiányzik. A relészekrényben a vezetékek nincsenek átvágva, ellenben a relék hiányoznak.
- A villamos térben található transzformátorok lemezelt vasmagja kivétel nélkül rozsdás. (tisztítás, és lakkozás szükséges!)
- A vontatómotor szellőző és a légsűrítő ránézésre ép.
- A mozdonyjárda kielégítő állapotban van.
- A „legendák” szóltak 40-es elvágott kábelkötegekről, ilyet a villamos térben nem találtunk.

Villamos tér, hátsó folyosó: (a fő egyenirányító mögötti szűk folyosó)
- Legnehezebben hozzáférhető rész. Iszonyatosan sok por, elhanyagolt belső festés, az egyenirányító, a kontaktor és a fűtési szekrény hátlapját leszedve ránézésre ép belső berendezés tárul szemünk elé.
- Némi rozsda itt is megtalálható.

„B” keresztfolyosó:
- Mozdonyrádió szekrénye üres. Kimenő vezetékek nincsenek, helye megvan.
- Akku főkapcsoló ép, a mellette lévő 4 kisebb kapcsoló hiányos

„B” vezetőállás:
- Működő irányváltó, kontroller forog. Az utolsó, rugózott pozícióból nem ugrik vissza. Visszajelző üvegtárcsája ép.
- Ránézésre a szerkezeti egységek rendben vannak.
- A padló egy helyen mozog.
- Egy műszer nincs bekötve. (melegvíz)
- Vezetőasztali műszerdoboz egy M41 sor. dízelmozdonyból való példány, a fordulatszámmérő az egyedüli, ami kompatibilis, mellette nem a fűtési áram, hanem a vontatómotor áram mérőműszernek kellene lennie, illetve a hibajelző lámpák kiosztása sem azonos, továbbá a vészleállító és a „Számítógép tápfesz hiány” jelzőlámpa sem M63-ra jellemző.
- A csavarorsós kézifék egyik vezetőálláson sem működik, valószínűleg oldott állapotban van berozsdásodva.
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

ssuggame

Hozzászólás Szerző: ssuggame » 2010.10.24. 21:19

:shock: :shock: jó ez a leírás. :) Szegény mozdony tényleg úgy tűnik hogy elég ramaty állapotban van... :roll: :roll: Bár ez úgyis csak ideiglenes állapot :D

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.25. 09:39

Ennél sokkal több baja van, s ezekből is orvosolva van már pár. Ne feledd, ez egy egy évvel ezelőtti állapotfelmérés eredménye. ;)
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

ssuggame

Hozzászólás Szerző: ssuggame » 2010.10.25. 11:27

Ok, értöm. :roll:

malacka

Hozzászólás Szerző: malacka » 2010.11.01. 12:00

(ismeretlen író tollából...)

„Volt egyszer egy öregember, aki egy oázis szélén üldögélt a Közel Keleten, egy város kapujában.
Egy napon, odament hozzá egy fiatalember és megkérdezte tőle:...
- Soha nem jártam még itt. Milyenek e város lakói?
- Az öreg, egy kérdéssel válaszolt neki:
- Milyenek voltak annak a városnak a lakói, ahonnan te jössz?
- Egoisták és rosszak. Ezért örülök, hogy eljöttem onnan.
- Pontosan ilyenek e városnak a lakói is - válaszolt az öreg.
Nem sokkal később, egy másik fiatalember közeledett emberünkhöz és ugyanazt a kérdést tette fel neki:
- Most érkeztem erre a vidékre. Milyenek e városnak a lakói?
Emberünk, ugyanazzal a kérdéssel válaszolt neki:
- Milyenek voltak annak a városnak a lakói, ahonnan te jössz?
- Jók voltak és együtt érzőek, vendégfogadók és becsületesek. Nagyon sok barátom volt köztük és nehezemre esett elhagyni őket.
- Ilyenek ennek a városnak is a lakói, - válaszolt neki az öreg.
Egy kereskedő, aki épp inni vitte a tevéit, meghallotta ezt a párbeszédet és miközben a második fiatalember távolodott, odafordulva az öreghez, vádló hangon így szólt hozzá:
- Hogy adhatsz két teljesen különböző választ, két személynek a hozzád intézett ugyanolyan kérdésére?
- Fiam, mindenki a szívében hordja a saját világát. Az, aki semmi jót nem talált a múltban, itt sem fog semmi jót találni.
Ellenben, az, akinek egy másik városban barátai voltak, itt is hűséges és bizalmas barátokat fog találni.
Mivelhogy tudod, az emberek nem mások, mint amit mi képesek vagyunk bennük megtalálni.”

ssuggame

Hozzászólás Szerző: ssuggame » 2010.11.01. 12:58

Ez nagyon jó történet malacka :hug: , és milyen igaz is... :) :)

SlimPig

Hozzászólás Szerző: SlimPig » 2010.11.02. 20:15

Egy szép májusi napon kezdődött.Egészen pontosan a 17. napján 13 óra körül.
A nap szépen sütött,a madarak énekükkel szórták be a lakótelepet,ahol éppen a munkámat végeztem.Éppen a kávémat szürcsölgettem azon gondolkodva,hogy még akad néhány szabad órám,mielőtt hazatérek a jól megérdemelt pihenésemet eltölteni.Megcsörrent a telefonom,egy ismerősöm hívott,hogy esetleg netközelben vagyok-e? - Mondtam igen.Egy rém egyszerű kérdésre kereste a választ autójával kapcsolatban,amire jómagam is tudtam a választ,de a pontosság kedvéért,beírtam a jó öreg webes kereső szolgáltatásba.
A kért információt felolvastam neki,majd elköszöntünk.És akkor jött a paff!Na nem az a bizonyos sárkány hanem konkrétan egy csillogó-villogó banner.Egy bájos kis tehénkét,meg talán egy baromfit ábrázolt.Kíváncsi voltam,hát rákattintottam.Bejött egy oldal.A címét furcsállottam egy kicsit, bár amikor kíváncsi vagyok,hamarjában ki kell elégítenem azt,csak azután ámuldozok.
Egy regisztrációs oldal köszönt vissza,ahol gyorsan kedvenc nicknevem bepötyögésével,valamint egy gyors jelszómegjelöléssel léptem be az Én Kicsi Tanyám játékba.Gyorsan végig nézegettem,mire mi jó,aztán egy vigyorgó rokon kedves utasításait követően elmerültem a játék örömeiben.
Napról-napra,óráról-órára többet és többet akartam.Azon kaptam magam,hogy napközben is a kis tanyámon jár az eszem.Számolgattam,mennyi idő,míg beérik,míg lesz annyi pontom,KT-m....
Azóta eltelt néhány hónap és ez nem változott.Gazda vagyok.Pár százezer pont és Biogazda,hogy egészen pontosak legyünk....

És a történet folytatódik,a mai,a holnapi,stb nappal.....

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”