Szösszenetek

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
Seth
Kapcsolat:

Re: Szösszenetek

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.15. 18:17

Ha elfogadsz pár jó tanácsot...
  • vessző után tegyél egy szóközt
  • illetve mondatvégi pont után is tegyél egy szóközt.
Rettentően zavaró a hiánya, ez nem SMS, itt szinte korlátlan karakternek van hely.

Seth
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Tannie

Hozzászólás Szerző: Tannie » 2010.10.17. 15:41

Sziasztok! :) Egy távoli szigetről érkezett egy értesítés a Tanyámra, hogy itt bizonyos Szösszenetek olvashatók. .... :D
Isteni sugallat, mondhatni. :mrgreen:
Elolvastam, nagyon-nagyon jók, nagyon tetszenek, mind, az összes!
Köszi, Seth, hogy említetted! :D
Gratulálok az íróknak, jó történetek, öröm volt olvasni. :)
Ha az embert olyannak vesszük, mint amilyen, tulajdonképpen rosszabbá tesszük. De ha olyannak vesszük, amilyennek lennie kell, akkor azzá tesszük Őt, amivé lehetne.
(Goethe)

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.17. 18:55

Tannie írta:Isteni sugallat, mondhatni. :mrgreen:
Fogalmazhatunk úgy is, hogy nem volt véletlen. :D
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.17. 21:00

Jéé mit találtam....

"Apóphisz kígyó teste a két fiúra tekeredett, és odavonszolta őket Anubisz és Ízisz színe elé.
- Szóval kihallgattatok minket… Mégis, hogy jutottatok ide?
- Nem tudjuk! Véletlenül kerültünk ide, amikor…
- Nem érdekelnek a kifogások! – üvöltötte Anubisz. – Viszlát az Alvilágban, hitetlenek! – kiáltotta Anubisz, majd a kezével egy furcsa alakot írt le a levegőben. Ekkor Tom és Gabriel szeme előtt elsötétedett a világ, és zuhanni kezdtek. Aztán hirtelen egy lángtengerben találták magukat mindenféle kiút nélkül. A füst csak marta a torkukat, a szemüket. Köhögni és könnyezni kezdtek.
- Tudod hol vagyunk? – kiabálta Gabriel
- Nem! – válaszolt némi pánikkal a hangjában Tom.
- Ez a vasúti kocsi, amivel Blacktownba mentünk! Ki kell jutnunk!
- Nem mentek sehová! – üvöltötte egy ismeretlen hang. Tom és Gabriel egyetlen kiútját ellepték a lángok. Szinte egyszerre fordultak meg, amikor megláttak egy furcsa alakot: a feje semmilyen ma ismert állathoz nem hasonlított, szögletes, vakolókanál fülei szinte súrolták az égő vasúti kocsi plafonját. Szemei vörösen fénylettek. Tom azonnal felismerte. Ő Seth, a gonoszság, a viharok és a sivatag istene.
- Gebedj meg! – kiabálta Tom – Ez a te műved?!
- Uraim, én ráérek csevegni, de ti nem! Igen, az én művem! Megölök pár hitetlent? Na és? Kit érdekel? –mondta gúnyosan kacagva.
- Mocskos szemétláda – kiáltotta Tom és elindult a másik irányba. Maga elé húzta a pólóját, és áttört a tűzön."

A Történet Zanza projekt egy darabja... :) :mrgreen: cé báj én, 2009
Kép

ssuggame

Hozzászólás Szerző: ssuggame » 2010.10.18. 20:10

Elolvastam mindenkit, bezony, nagyon jó írások!! :) :) :)
Jó volt Billy téged is itt látni.
:D
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: http://www.forum.enkicsitanyam.hu/viewt ... f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.22. 10:51

Az istenek átka c. szösszenet folytatása.

- De mégis mi a frászkarikát csináltál?
- Nem tudom – mondta megtörten, majd az arcába temette a kezét. Ennek megfelelően a tenyere véres lett. Mikor ráeszmélt erre, elkapta a szája elől a kezét.
- Azt hiszem, kimegyek a mosdóba.
- Rendben van – mondta Imeni. Szethi kikászálódott az óriási ágyból, majd felállt, amitől majdnem összecsuklott újra. Mikor visszanyerte egyensúlyát, kitántorgott a mosdóba. A falon lógó nagyméretű tükörbe nézett. Megnyitott a vizet, csendes suhogással folyt, majd megmosta párszor az arcát. A tükörbe nézett. Sápadt volt, a szemei alatt mély karikák sötétlettek. Kékes-barna szeme jelenleg inkább acélszürke színt öltött, bágyadt csillogás azonban még észrevehető volt rajta. Kiment a mosdóból, és lehuppant az ágyára. Ekkor valaki kopogtatott a szoba ajtaján.
- Szabad – kiáltotta Imeni. Még mielőtt Szethi megszólalhatott volna, Imeni folytatta. – Hívtam egy orvost.
- Üdvözlöm. Dr. Haner vagyok. Engedje meg, hogy megvizsgáljam.
- De… – kezdte Szethi, majd Imeni mérges pillantást vetett rá, majd az orvoshoz fordult.
- Doktorúr, mérje meg a vérnyomását és a testhőmérsékletét legyen szíves.
- Azonnal. – mondta a doki. Szethi hagyta, hogy hadd tegye a dolgát. Nem volt túl magas ember, arca beesett, már az öregedés jeleit mutatta. Lassan Szethi felé nyújtotta a hőmérőt, aki elvette, és berakta a szájába. Az orvos szemüvegén megcsillant a LED-es hangulatvilágítás fénye. A szemüveg mögül egy mélykék szempár nézett rá vissza, a kék írisz körül erek vöröslöttek, jelezve, hogy a szemek tulajdonosa régen aludt már, amikor felébresztették. Az orvos szakálla rendezetlenül meredt a legkülönbözőbb irányokba, de Szethit ez most nem érdekelte. Odaadta a bal karját az orvosnak, aki rácsúsztatta a vérnyomásmérő textilből készült, tépőzáras részét, majd bekapcsolta a gépet. Kettőt csipogott, majd elkezdte felfújni a szövetet. Szethi érezte a szorítást a karján, mintha egy kegyetlen, puha valami megfogná, és addig nyomná, míg el nem töri a csontot. Szethi nyugodt volt, bár a szíve hevesen vert. Amikor a szorítás már nem erősödött, halk sziszegés jött a gépből, és pittyegések heves sorozata jelezte vissza a szívverését. A szorítás is engedni kezdett, végül a gép egy nagy szusszanással leeresztette teljesen a mérő részt, és az orvos levette Szethi karjáról.
- Magas. Mi történt? Rosszat álmodott? Érez valahol fájdalmat? – kérdezte az orvos.
- Nem. – mondta Szethi. – Nem érzek fájdalmat. – mondta motyogva. Bár ezzel hazudott, mindig őszinteségre nevelték. Hogyne lettek volna fájdalmai, az oldala, amibe Széth belerúgott, sajgott, és tán be is lilult, de ezt nem említette senkinek sem.
- Nem kezelték magas vérnyomással soha? – kérdezte az orvos.
- Nem – mondta Szethi – bár apámnak az van… - mondta lassan.
- Értem. – bólintott az orvos. – Nos, ez nem elég ahhoz, hogy megállapítsuk, hogy alaphelyzetben magas-e a vérnyomása, vagy most az álma miatt. Adok egy pár nyugtatót, vegye be, ettől úgy fog aludni, mint a bunda.
- Köszönöm doktor úr. – mondta Szethi és Imeni egyszerre. Összenéztek. Imeni mosolygott, de Szethi nem volt rá képes. A szemében égő vad tűz azonban jelezte Imeninek, hogy ezzel még nincs vége. Kimentek a szobából, magára hagyva Szethit, és becsukták maguk mögött az ajtót. Szethi hosszasan nézegette a két szem kapszulát a kezében.
- Végül is, mi baj történhet? - Kérdezte magától, majd bevette őket, és leöblítette az éjjeliszekrényén álló pohár vízzel. Lekapcsolta a villanyt, majd azon nyomban elaludt.

© Seth 2010
Kép

ssuggame

Hozzászólás Szerző: ssuggame » 2010.10.22. 11:14

nagyon jó Seth! :)
ezzel csak az a baj hogy mindig a végére érek és nincs tovább :angry: :strange: :lol: :D

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.22. 18:48

Lesz még tovább, ssuggi. :)
Kép

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.23. 09:25

Még egy Ssugginak. :)

Egy magas srác ült a régi, zölden kárpitozott forgószékében. Kezében könyv, kinyitva a hatodik oldalnál. Szemei élénken cikáztak a sorok között. Hirtelen amperszagot kezdett érezni. Felnézett a könyvből, majd ránézett az asztalán álló, saját maga által készített labortápegységre. A tápegységből kijövő drótok egy próbapanelben végződtek, amin egy kicsi, zöld, kínai tölthető elem vallott színt. A srác ránézett a labortáp műszereire. A feszültségmérő meg sem mozdult, 1,4 Volt feszültséget mutatott, sziklaszilárdan, mintha a mutató nem is létezne, mintha a műszer számlapjára lenne nyomtatva. Az áramerősséget mérő műszer mutatója viszont vadul táncolt. Ennek megfelelően az áramkorlátozást jelző LED is ki-be kapcsolt. Ez az elem meggajdult - gondolta a srác, majd visszanézett a könyvbe. Olvasott egy kicsit, majd ismét amperszag csapta meg az orrát. A tápegységen az áramkorlátozást jelző LED kitartóan világított, az áramerősséget mérő műszer beállt 230 mA mutatott értékre. A srác lassan becsukta az egyik ujját a könyvbe, majd a másik kezével benyúlt a tápegység mögé. Az ujjai kitapintották a tűzforró hűtőbordát. Nem él a hővédelem - gondolta. Sokat nem filózott rajta, elhúzta a kezét, majd kinyitotta a könyvet és ismét olvasni kezdett, ám ezúttal az egyik szemét gyakran a tápegységére függesztette, ami még mindig az előzőleg leolvasott áramerősséggel töltötte a rosszalkodó gagyi elemet. Nem is tudom, minek kínlódok vele - morogta magában. Venni kell újat, és kész. De nem vett újat, mert nincs miből. A tölthető elemeket általában ha a lórúgás töltőáram nem kelti életre, akkor semmi. Márpedig ez lórúgás volt, ezen az 1,2V-os cellán majdnem negyedampernyi áram csordogált keresztül, a tápegységben hátul a nagy teljesítménytranzisztorok izzadva fékezték magukat. Annyi energiát alakítottak hővé, amennyit csak lehetett, bár legalább 20 tölthető elemet simán tudnának cseppfolyósítani. A srác újból a könyvébe nézett, és olvasta tovább Stephen King lebilincselő sorait. A Halálsoron című regénye más. Nagyon is más. Bár még az elejénél járt, de tudta, hogy egy rendkívüli kötetet tart a kezében. Amikor belefeledkezett az olvasásba, ijesztő hangot hallott. Ránézett a tápegységre, de semmi baj nem történt. Megtapogatta a kínai elemet: nem is melegszik. Fura - gondolta. - biztos vagyok benne, hogy hallottam. Újból a könyvébe temetkezett. Mikor már kezdett megnyugodni, valami halkan pukkant. Hirtelen az elemre nézett, aminek a burkolata alig észrevehetően kezdett felfúvódni. A srácnak immár hevesen vert a szíve, és ismét a könyvébe nézett. Riadtan falta a sorokat, győzködve magát, hogy nem történt semmi. De történt. Ekkor egy hangos reccsenés hallatszott, majd az elem haláltusája utolsó állomásaként egyszerűen felrobbant egy hangos pukkanás kíséretében, a benne lévő vegyi anyagok kiömlöttek a próbapanel műanyagára, betömve az apró lyukakat. A srác még látta, amikor a robbanás előtt az áramkorlátozást jelző LED elalszik, a mutató pedig kilengett 3,2 amperig, a műszer végkitérésén túl. Majd gyorsan visszahanyatlott, a gagyi kínai zöld tölthető elem pedig vígan, magából füstöt eregetve feketedett meg. A francba - morogta a srác. A panelház tetejéről ekkor pedig felszállt az éjszakába egy denevér, mint aki jól végezte a dolgát.

:)

© Seth 2010
Kép

ssuggame

Hozzászólás Szerző: ssuggame » 2010.10.23. 09:37

ez nagyon jóóó :shock: :shock: :lol: :lol: :mrgreen:
köszi :hug:
persze ennek is vége lett.... :angry: :D

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”