Szösszenetek

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
Seth
Kapcsolat:

Re: Szösszenetek

HozzászólásSzerző: Seth » 2016.01.25. 06:47

Majdnem minya. Köszi hogy itt jártál. Ez az ezredik... :)
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

minya54

HozzászólásSzerző: minya54 » 2016.01.25. 07:10

:mrgreen: pussz neked :!:
Kép
Kép

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2016.01.25. 20:10

Hát lassan tényleg csak a nyomok lesznek...
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2016.01.31. 16:52

Hangulatzene (Nightwish - Song of Myself Part IV: Love - Instrumental)

"Paper is dead without words
Ink idle without a poem
All the world dead without stories"

(A papír szavak nélkül halott.
A tinta tétlen a vers nélkül.
Az egész világ halott szösszenetek nélkül)
Kép

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2016.02.02. 21:01

Utolsó... (itt)

- Kegyelmes uram... - hallottam egy ifjú szolga hangját a hátam mögül. Megfordultam, és vesébe látóan a szemébe néztem. Az megszeppent, picit megremegett az ajka, és lassan szólásra nyitotta a száját:
- Befejeztük. Megvan minden. Az utolsó szobrocskáig gondosan becsomagoltunk mindent. - mondta remegő hanggal, szinte érezni lehetett, hogy a torkában dobog a szíve. Nem szokott még hozzá, hogy engem szolgáljon... Sóhajtottam egyet, pillantásomat kiszakítottam az övéből, és a padlót kezdtem el nézni.
- Rendben van, köszönöm. - mondtam halkan, és egy apró kézmozdulattal varázsoltam némi aranyat a kezébe. - Ez a jutalmatok. Kérlek, oszd szét az embereid között. - utasítottam, és ismét ráemeltem tekintetemet. A szemem sarkából az órák óta készülődő apró könnycsepp fékevesztetten kigördült.
- Valami baj van, Nagyúr? - kérdezte pár másodperc habozás után. Felé intettem, és leültem a földre. Ő közelebb jött, intettem neki, hogy üljön le ő is. Ismét egy varázslat - mindkettőnk kezében megjelent egy-egy doboz olcsó sör. Pusztán a gondolatom hatására egyszerre kinyílt mind a kettő. Felé emeltem, összekoccoltuk a dobozokat.
- Egészségünkre - mondtam, és mindketten belekortyoltunk a savanyú, ám hideg nedűbe.
Még egy pár másodpercig filozofáltam, hogy elmondjam-e neki, vagy sem, de úgy döntöttem, mit veszíthetnék...
- Szóval, a kérdésedre visszatérve, igen, baj van... Illetve baj az nincs, ha azt nézzük, hiszen senkit sem temetünk. Bocs, hülye vagyok. Temetünk, de nem valakit, hanem valamit.
Kérdőn nézett rám.
- Az egyiptomi istenek nem szeretik a változást. - kortyoltam bele a sörömbe.
- Valami ilyesmiről mintha tanítottak volna történelemórán... - kezdte.
- Na látod. És mit tanultál?
- Hát azt, hogy ha pl. a Nílus áradása volt gyenge, vagy ha Napfogyatkozás, esetleg Holdfogyatkozás volt, azért az ókori egyiptomiak a fáraót tették felelőssé, mert ő a főpap, ő áll kapcsolatban az istenekkel a legmagasabb szinten, hiszen ő maga már életében félig isten, halála után pedig az istenek sorát erősíti!
- Ez így van. És azt tudod, miért nem szerettek engem? - kérdeztem tőle.
- Azt nem - felelt a srác pár másodpercnyi habozás után.
- Azért, mert én megtörtem az ő unalmas, egyhangú monoton, mondhatnám úgy is, hogy rutinszerűvé vált, automatizált életüket. Az én csínytevéseimmel, minden bosszantó vagy őrjítő kisebb-nagyobb káoszkreálással - változást hoztam az életükbe. Az egyiptomiak nem szerették azokat az embereket, akik messziről jöttek, fehérebb bőrük, és vörös hajuk volt - engem azonosítottak az illetővel, ha ilyet láttak, így például a görögöknek nem volt egyszerű dolguk szállást keresni éjszakára. Féltek attól, hogy megtörik a pedánsan, percre pontosan kőbe vésett napirend. Féltek attól, hogy az illető - vagyis inkább én - bajt hozok a fejükre. De lényeg a lényeg, idővel belefásultam én is - és én is átvettem azt a mentalitást, hogy nehezen változtatok. Ez van. Nehezemre esik költözni, nehezemre esik pakolni - ezért is bíztalak meg Titeket - és nehezemre esik cipekedni. Szomorú szájízzel hagyom itt ezt a helyet. A lelkem egy darabját is itt hagyom, azt hiszem. Hiába megy mindenki, akkor is pokolian nehéz - az új címet a mai napig nem tudom fejből...
- Lehet hogy jobb lesz - vetette közbe a srác kihasználva a pillanatnyi levegővételemet.
- Bízom benne. Ez már amúgy is a második hely, ahol vagyunk, és most lett egy harmadik. Az első végére brutális érzéketlenséggel lett pont téve - ugyanis se szó se beszéd, egyszer csak nem lehetett bejutni. Csak egy fecni várt az ajtón, ami a kilakoltatásról értesített. Mindenünk odabent maradt. Itt most szerencsére lehetett tudni, hogy ugyanez fog történni, így már elkezdtünk átpakolni odaátra - ki kisebb, ki nagyobb Élan-nal. A szívem csücskét persze én vittem át, saját magam - de a többit kiadtam bérbe, és már csak a személyes holmim maradt. És ahogy körülnézek itt, minden mégis úgy tűnik, hogy itt marad - holott már ott van a túloldalon.
- Értem. - mondta ki lassan a srác, ismét kihasználva egy hatalmas sóhajtásnyi szünetet.
- Érted a frászt érted... - mondtam, és rámosolyogtam. Kiittad a sörödet?
- Már alig lötyög valami csak az alján.
- Akkor tessék, ezt még vidd el az embereidnek - és varázsoltam neki egy tálca sört.
- Köszönjük, de igazán nem kellett volna - kezdett bele megszeppenten. Látszott rajta, és érződött a hangján, hogy még nem egészen szokott hozzá a varázsláshoz.
- Ma este - fordultam felé - igyatok az én, a MI egészségünkre.
- Úgy lesz Nagyúr - mondta az ifjú, és feltápászkodott.
- Most pedig, hagyj magamra kérlek - utasítottam. Ő pedig szó nélkül fogta a tálca sört, és a zsebében csörgő arannyal elindult a munkásaihoz. Még láttam, ahogy az utolsó doboz is bekerül a teherautóba. Vigyék csak, majd odaát kicsomagolok - ehhez most én nem kellek.

2016-02-02 21:00 Seth
Kép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2016.02.04. 23:25

Ez nagyon jó lett Seth ............... és szívszorongató is.. :| .........................

(én még mindig dobozolok, perpill magamnak még privit, mert rájöttem hogy a Komoly mappán kívül a Barátok mappán is fullon van 8 oldalon keresztül. :roll: , de utána még mindig viszek át amiket összegereblyézek, elszórva még vannak itt-ott poénkodások.:) :D )

ez ezelőtti szösszeneteket még nem olvastam, de remélem meglesznek odaát is és akkor majd lereagálok én is mindent később, biztos azok is szuper irományok :)
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Johnny Dess

HozzászólásSzerző: Johnny Dess » 2016.02.10. 19:44

Üdv, Seth!
Teljesült a vágyad, túl vagy a milleneumi hozzászóláson a topikban. :) Én is remélem, hogy az újonnan írt szösszeneteidet is átpakolod időben, mert itt már folyik a visszaszámlálás, és a "valamikor februárban" akár a holnapi nap is lehet. :(
Kép

Seth
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Seth » 2016.02.11. 20:30

Johnny Dess írta:Üdv, Seth!
Teljesült a vágyad, túl vagy a milleneumi hozzászóláson a topikban. :) Én is remélem, hogy az újonnan írt szösszeneteidet is átpakolod időben, mert itt már folyik a visszaszámlálás, és a "valamikor februárban" akár a holnapi nap is lehet. :(

Másolni lehet majd még egy ideig, csak írni nem, és utána lesz roló le. :) De am remélem elolvastad a szösziket. :)
Kép

Johnny Dess

HozzászólásSzerző: Johnny Dess » 2016.02.12. 05:31

Seth írta:Másolni lehet majd még egy ideig, csak írni nem, és utána lesz roló le. :) De am remélem elolvastad a szösziket. :)

Nyilván, ha észrevettem. :D
Sőt, az előzőre terveztem is egy kis folytatást, toll van, papír van, csak folyton a lasszóval van tele a kezem, úgyhogy nem tudom, lesz-e belőle valami. Lehet, hogy Manitou intézi így, hogy ha megírnám, nehogy kicakkozd te is az én fülemet. :lol:
Kép

Vissza: “Off Topic”