Szösszenetek

Ez itt minden olyan kommunikáció színtere, amely nem kapcsolatos az Én Kicsi Tanyámmal
ATMAK

Re: Szösszenetek

Hozzászólás Szerző: ATMAK » 2010.10.06. 13:25

Szegénykém! :o
De ugye örömkönnyek ??? :P :P :P Kép :P :P

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.06. 13:44

csipkebogyó írta:Ez nem igazság...mért kell megríkatni a szülinapomon? :oops: :)
Olyan nagyon aranyosak vagytok, köszönöm, ez gyönyörű :)
Ha már nem is lehetünk ott, hogy életnagyságban törjünk be a házadba hogy örömet szerezzünk, legalább virtuálisan megtettem. :D :mrgreen:
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

csipkebogyo

Hozzászólás Szerző: csipkebogyo » 2010.10.06. 14:09

Persze, hogy örömkönnyek, kedves ATMAK :)

De ti elképesztően tehetségesek vagytok, ami az írást illeti :) Seth még oké, neki ez a szakmája, de a többiek is...fantasztikus jókat írtok, én is vinnyogtam a röhögéstől. Asszem, ha engem is megfertőztök dilikórral, tökéletesen uralmatok alé fogjátok hajtani az egész Fórumot :P :lol: :lol: :lol:
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.06. 14:12

csipkebogyó írta:Seth még oké, neki ez a szakmája
Télleg??

Én nem tudok róla, hogy író lennék... :mrgreen: Bár múltkor már árajánlatot kértem könyvkiadásra és lementem hídba mert nem kapaszkodtam meg a végösszeg megnézése előtt, csak nem avatott fel senki... De ez most nem lényeg. Inkább köszönd meg a felmenőimnek, én is ezt teszem, hogy írói vér csörgedezik bennem....

Ha nem tiltaná a fórumszabályzat a külső linkeket, megmutogatnám a cikkeimet amit írtam... :D

Én nem tartom magam írónak, csak néha pötyögök valamit mert jól esik. :mrgreen:
"Szentjánosbogarak... Szentjánosbogarak, amik valahogy beleragadtak abba a nagy kékes-fekete izébe."
Kép

csipkebogyo

Hozzászólás Szerző: csipkebogyo » 2010.10.06. 17:18

Azt hittem, újságíró vagy :D Ha nem is hivatásos, de legalább szabadúszó szinten. Priviben lehet küldeni linket :P :D :D :D
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.06. 18:21

csipkebogyó írta:Azt hittem, újságíró vagy :D Ha nem is hivatásos, de legalább szabadúszó szinten. Priviben lehet küldeni linket :P :D :D :D
Neem, újságírástól én messze vagyok... Nem vagyok eléggé naprakész... Én inkább fotós vagyok, és a helyi újságoknak küldözgetem a képeimet...

Biztos küldjek linkeket? Általában keveseket érdekel az elektronika, márpedig a cikkeimet csak ebben a témában írtam...
Kép

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.07. 08:44

1. A fáraó kívánsága

- Hozzátok elém a fiamat! – zengte egy határozott, bariton a trónterem magasabbik végéből. Nyolcadik Ramosze hangja visszhangzott a gazdagon díszített falakról és oszlopokról. Erre a teremben meghajolt egy alacsony, zömök srác.
- Igen, Fáraó. Ahogy óhajtod. – mondta hangosan, majd még egyszer meghajolt, sarkon fordult, és az őrök vigyázó tekintete mellett kisietett a teremből. Egy tágas folyosón menetelt, majd hirtelen balra fordult. Kisebb folyosóra ért, ahol jobbra a második ajtón bekopogtatott.
- Szethi… Én vagyok az, Imeni. Atyád látni kíván. – mondta. A szobában mocorgás támadt, majd pár másodperc múlva kinyílt az ajtó. Egy két méter magas, izmos srác állt előtte. Feszélyezve érezte magát, mert ő alacsony volt, és tudta, hogy egy rossz szó, és halál fia.
- Legközelebb mellőzzük ezeket az udvariassági formákat – mondta Szethi. Kopogj, gyere be, aztán indulhatunk. Nem kell színészkedni, nem hallja senki sem – tette hozzá egy kicsit enyhébb hangnemben.
- Én ezt értem de…
- Imeni… Mit látsz a fejemen? A régens nemesz-kendőt. Vagyis azt csinálod, amit mondok. Hihetetlen vagy, gyerekkorom óta nagyon befásultál. Vissza akarom kapni a régi Imenit. Olyan kötelességtudatos lettél az elmúlt egy évben, mintha nem lennénk a legjobb barátok.
- Jól van már, no, csak félek apádtól. – mondta Imeni megszeppenten. Szethi kilépett az ajtó mögül, szemünk elé tárva teljes önmagát. Lábán a legnagyobb gonddal elkészített egyszerű szandál, ágyékkötője fölött a modern világban leginkább szoknyára emlékeztető finom, vászonszövésű, térdig érő ruhadarab volt, amit körben a testén díszes szövet tartott meg. Izmos felsőtestén nem volt semmi, csak a nyakláncok. Szemei a fáraói etikett szerint kifestve, haja leborotválva, hogy a kendő jól illeszkedjen. Útnak indultak Imenivel a trónterem felé.
- Mit akar az öreg? – kérdezte Szethi.
- Nem tudom, nem részletezte.
Befordultak a nagy folyosóra, Imeni az őr fülébe súgott valamit. Szethi már oda se nézett. Tudta, hogy ha hívatják, akkor is be kell jelentkeznie. Az őr bement, és kisvártatva megszólat odabent egy hang:
- Íme, uram, Az Arany Hórusz fia, megérkezett!
Az ajtó kinyílt. Szethi belépett, sarkában Imenivel. Szethi meghajolt apja előtt, majd a meghajlás után hátrébb lépett és a földet bámulta.
- Légy üdvözölve fiam.
- Légy üdvözölve, Arany Hórusz, állok szolgálatodra Nyolcadik Ramosze. Mit tehetek érted?
- Emelkedj fel és nézz a szemembe. – mondta a fáraó. Szethi úgy tett. Mélyen az apja szemébe nézett. Mindig is ez foglalkoztatta. A fürkésző szempár, amit tőle örökölt. Volt benne valami titokzatos, valami misztikus. Ő is megörökölte ezeket a szempárokat.
- Fiam – szólt a fáraó, kizökkentve Szethit a gondolkodásból. – Nem húzom az idődet fiam. Van egy feladatom a számodra. Országunk sok kritikát kapott. Sokan beképzeltnek, bezárkózottnak tartanak minket a többi országban. Tanácsosaimmal megvitattuk a kérdést. Nekem már nincs hátra sok időm, de Neked még rengeteg. Ifjú vagy és egészséges, bár a te korodban már kellett volna magadnak feleséget találnod. – erre a mondatra Szethi szívében harag gyúlt. Ha tudná, hogy már régóta nem vagyok szűz – gondolta vigyorogva. A fáraó folytatta:
- Tehát kapsz egy megbízást. El kell látogatnod a világ gyes országaiba, hogy megerősítsd az ottani uralkodókat arról, hogy a diplomáciai kapcsolatokat kölcsönösen ápolni fogjuk. Az utazásodat már előkészítettük. Viszont egyvalamit Rád bízok, fiam. Ez pedig a személyzet. Hogy kiket viszel magaddal, rád bízom.
- Igen Atyám, ahogy óhajtod. – mondta Szethi és meghajolt.
- Még valami, fiam. – mondta a fáraó. A legelső célállomásod Amerika. A többiről majd értesítünk időben.
- Értem. Igyekezni fogok, hogy maradéktalanul teljesítsem a feladataimat, amiket rám bíztál Atyám.
- Helyes. Most menj, és csomagolj össze. Imeni! Veled még van egy kis megbeszélnivalóm – mondta a fáraó. Szethi meghajolt, majd kiment. Komótosan baktatott a szobája felé. Benyitott, bement majd becsukta az ajtót.
- Igen! – kiáltotta el magát. Még soha nem járt Egyiptomon kívül máshol. Körülnézett a szobájában, hogy hl is kezdhetné az összepakolást. Fura egy fiú volt, ragaszkodott hozzá, hogy a ruháit ő hadd kezelje. Ugyan lebeszélni megpróbálták róla, mondván, ez nem fáraóhoz méltó viselkedés. Azonban hiába győzködték. A fiú már gyerek korában is nagyon szabadelvű volt, a feljebbvalókkal mindig tiszteletteljesen, protokoll szerint viselkedett, de az alattvalóival nagyon közvetlen volt. Apja nem nézte egy ideig jó szemmel ezt a furcsaságát, de végül úgy döntött, jobb, ha rá hagyja. Változnak az idők, még Egyiptomban is, Kemet ősi földjén. Márpedig ebben az állandósult világban ez veszélyes gondolat volt, de nem különösebben izgatta. Haladni kell a korral. És erre Szethi a legmegfelelőbb ember, a leendő fáraó, Ramosze egyetlen és elsőszülött fia. A fiú soha nem ismerte az anyját, születése után nem sokkal meghalt. Csak a fiú szobájának falairól mosolyog vissza már rá, de életnagyságban. Szethi azon kapta magát, hogy az anyja képmását nézi meredten. Szórakozottan kinyitotta az egyik szekrényét. Kivett belőle egy óriási bőröndöt. Kinyitotta, és az ágyára dobta. Ekkor valaki kopogott.
- Bújj be – mondta.
Az ajtóban Imeni jelent meg.
- Na, itt vagyok.
- Miről tárgyaltatok még az öreggel?
- Hát, csak annyiról, hogy én is Veled megyek. Illetve van egy útitervünk. Először Amerika, majd Ausztrália, Japán, Ázsia, Európa.
Szethi odalépett a gigantikus mérető íróasztala mellé. Ránézett a földgömbjére. Ujjával végigkövette az előbb vázolt útitervet.
- Szép hosszú út. Meddig leszünk távol?
- Úgy egy hónapig – mondta Imeni.
- Nagyon jó – mondta kezét dörzsölgetve Szethi. – Segítsz összepakolni?
- Persze hogy segítek haver… - monda Imeni angolul.
- Na! Végre, az első normális szó tőled ma… - mondta Szethi csípősen, szintén angolul. És csak felröhögtek. Ilyen hangulatban csomagoltak tovább.

© Seth 2010

Lehet hogy furán hat a történet... Ugyanis a jelenben játszódik... :D
Kép

ssuggame

Hozzászólás Szerző: ssuggame » 2010.10.07. 23:15

Ez nagyon jó Seth! Izgalmas lehet a folytatás. :D :) :)
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: http://www.forum.enkicsitanyam.hu/viewt ... f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Seth
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Seth » 2010.10.08. 08:59

ssuggame írta:Ez nagyon jó Seth! Izgalmas lehet a folytatás. :D :) :)
Nem csak lehet, de az is! :)

Csak úgy telnek a lapok... :) Már hat A/4-es oldal... (vagyis bő 12 A/5-ös)
Kép

ssuggame

Hozzászólás Szerző: ssuggame » 2010.10.08. 09:16

Jól van, jó tempó, haladjál csak. :)
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: http://www.forum.enkicsitanyam.hu/viewt ... f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

Válasz küldése

Vissza: “Off Topic”