Helyesírás

Ha kifejezetten fórummal kapcsolatos problémád van, kérjük, itt tedd közzé!
Rozmaring

Helyesírás

HozzászólásSzerző: Rozmaring » 2012.01.02. 23:14

Nem nagy dolog,de bántja a szememet valahányszor belépek az Upjers portálon. "Játszok" kinálja fel a választást. Helyesen JÁTSZOM mivel a játszik ikes ige. Üdvözlettel Rozmaring

ssanyatanya

Re: Helyesírás

HozzászólásSzerző: ssanyatanya » 2012.01.22. 22:15

Az igét hirdetni könnyebb, mint ragozni :o
Ezért jobb lenne, ha nem az ember szemét, hanem a fülét bántaná :mrgreen:

Teljességgel helyes a játszok :!:
Az ikes ige tárgyi és alanyi ragozása nem egyforma.
Játszok valamit ÉN = ALANYI ragozás. Játszom valamivel (játszom ezt, azt) = TÁRGYI ragozás.
Mit csinálok? eszek, iszok, játszok, alszok..........
Mit eszek? eszem a levest. De ha mit csinálok, akkor levest eszek.

Minden igét "m"-re akarnak "végeztetni".....finomkodó és bosszantó :!:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ssanyatanya 2012.02.27. 13:58-kor.

Levander
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Levander » 2012.01.22. 22:21

lol

Rozmaring

HozzászólásSzerző: Rozmaring » 2012.01.23. 13:03

Köszönöm,hogy elmondtad,számomra ez újdonság.Öreg vagyok,én még így tanultam.Öreg az vagyok,de a finomkodás nagyon távol áll tőlem!

Gabesz

HozzászólásSzerző: Gabesz » 2012.01.27. 19:09

Megvédeném a játszom-ot annyiban, hogy magam is láttam már a játszom szót ebben a szövegkörnyezetben játszok helyett állni más játékos oldalakon. De szerintem is a játszok helyes a ssanyatanya által felvázoltak miatt. Itt ez tényleg tárgytalanul értendő állítmányként szerepel, mindazonáltal biztos ti is hallottatok már olyat, hogy megkérdeztetek valakit, hogy mit csinál, és ő úgy válaszolt, hogy "játszom", ahelyett, hogy helyesen "játszok"-kal válaszolt volna. Úgyhogy néha a köznyelv is keveri-kavarja ezt.
Nem irigylem a külföldit, aki oly botor, hogy magyarul próbál tanulni.

No, de egyébként bárhogy is, arra muszáj felhívnom itt a figyelmet, hogy az Upjers-portál az nem a fórum:). Ez a rovat meg a fórummal kapcsolatos észrevételeknek van fenntartva. Tehát nem a legideálisabb itt a portál szövegezéséről eszmét cserélni. A Támogatásra a portállal kapcsolatos esetleges észrevételeket is be lehet küldeni, vagy akár itt a fórumon is lehet neki nyitni egy külön témát, mondjuk az Általános rovatban, de itt ebben a témában kérem, hogy csak a fórummal kapcsolatos dolgokról tárgyaljunk, ok:)?
Köszi szépen!
Az admin is csak ember, túlnőtt rajtam a levéláradat:(. Ezért nem tudsz nekem üzenetet küldeni. Kérlek, szükség esetén kérdezz a megfelelő fórum Kérdések rovatában, fordulj a moderátorokhoz, vagy írj a Támogatásra! Megértésed köszönöm!

violetta :)

HozzászólásSzerző: violetta :) » 2012.07.31. 21:17

Na jó! Nyelvtanozni nyelvtanórán kell!
Nyissatok nyelvtanos-topicot off topicban!!!!!4 lol lol lol lol

Vissza: “Fórummal Kapcsolatos Problémák”