Látványkertek

Itt tedd közzé, ha arra vonatkozó ötleted van, hogy hogyan lehetne a játékot vagy annak következő verzióit jobbá tenni! Tudj róla, hogy nem tudunk az itt lévő bejegyzésekre reagálni, ill. nem tudunk minden új ötletet megvalósítani a játékban.
ssanyatanya

Látványkertek

HozzászólásSzerző: ssanyatanya » 2014.02.24. 12:07

IGEN :!: köszönet :!:
Kép

Sok játékostársam elmondása alapján sajnos ezért a birka rajzért is képesek egyesek "ölni" kitiltatni társaikat, akikkel játszanak :!: :evil:
elfelejtve, hogy ez egy JÁTÉK :!: :roll: (bele sem merek gondolni, hogy az életben milyenek lehetnek) nicefrown
Korrekt akkor lenne, ha a LÁTVÁNYT értékelhetnénk és nem 60 macskát meg 60 kerti grillt :!: Most csak pontot érő dekorációval tömik tele, ami ugye látványnak nemigen nevezhető :evil: Szebbnél szebb kertek állnak 10-20 ponton emiatt, ahol az izlés a szépérzék és a játék az elsődleges szempont, nem a harácsolás és a törtetés :!:
Magyarul :arrow: a "tárgyak" ne érjenek külön plusz pontot, ahogy értelemszerűen eleve logikus kéne legyen, ...mindegy mi van a kertben...a 10 csillag 10 pont :idea: így lenne igazságos :!:

zsuzsamama

Re: Köszönetnyilvánítások

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2014.02.24. 13:29

Magyarul :arrow: a "tárgyak" ne érjenek külön plusz pontot, ahogy értelemszerűen eleve logikus kéne legyen, ...mindegy mi van a kertben...a 10 csillag 10 pont :idea: így lenne igazságos :!:

Kedves SSANYATANYA, nagyon jól látod a dolgokat :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsuzsamama 2014.02.24. 18:35-kor.
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

ssuggame

Re: Látványkertek

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2014.02.25. 00:18

csatlakozom Nagyihoz, én is egyetértek azzal hogy a szépség lenne a lényeg, én is ismerek több emberkét is akik már évek óta játszanak és még nem sikerült nyerniük pedig igyekeznek, de nem tesznek elvből dísztárgyat a kertjeikbe. Jónak tartom ezt a javaslatot, annyi szép alakzatot lehet kihozni a kertekből. :)
Hogy a dísztárgyaknak is megmaradjon a szerepe (akik esetleg megszerették őket, vagy a boltban a faluban szeretnek körbenézni, egyebek), lehetne olyat csinálni pölö hogy kétféle látványkertverseny lenne, az egyik dísztárgyas, a másik pedig olyan, ami kizárólag szépségre, ötletességre épül. Arra is gondoltam hogy még igazságosabb legyen ez utóbbi, hogy mondjuk lenne az upjers csapatból pár emberke akik elvállalná a zsürizést, pölö az első 100 esélyes kertből. Magyarán pontoznák egymás kertjét a játékos emberkék ahogy eddig, majd az első 100 aki így az élre kerül, abból választaná ki a zsüri azt a hármat pölö aki dobogós lenne. Így annak is mindig több esélye lenne, aki mondjuk baráti kapcsolatok nélkül, teljesen egyedül játszogat a játékban. Nekem ez lenne a javaslatom. :) KépKép
kertképem: http://s2.enkicsitanyam.hu/schaugarten/ ... r=15908730
kert topikom: viewtopic.php?f=12&t=189

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2014.02.25. 09:13

Először is, ELNÉZÉST, hogy a SSANYATANYA beírására az Általános- Köszönetnyilvánításokban reagáltam és ÜNNEPRONTÓ lettem :!:

Azt hiszem, ez a topik sem alkalmas arra, hogy véleményünket leírhassuk, a látványkertekkel kapcsolatban :!:
Nem kis ideje játszom, vagyis rá jöttem, az igazságot itt NE KERESD :!:

SSUGGI, tudom, ez a javaslatok-ötletek topik, nem is kell figyelmeztetnetek erre, véleményem meg tartom magamnak :!:
Csak annyit, lehet neked és bár ki másnak ötlete, az igazságosságra, okostelefonokkal senki nem veheti fel a versenyt :!: :!:
több ezer / nap
Kép

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2014.02.25. 20:59

Azt hiszem értem amit írsz Nagyi. Épp ezért szerintem talán még inkább szükség van zsűrire, így hiába lenne a sok telefonnyomkodás meg egyebek, csak azt lehetne vele elérni hogy az első 100ban legyen az így törekvő emberke, nem feltétlen fog vele nyerni is. :) Lehet hogy mindig benne lesz az első 100ban, hála barátainak, nyomkodásoknak, de ha a zsűri más kerteket talál szebbnek, akkor mindegy mennyit "gürizett" odáig.
Ha pedig (most elég szélsőséges példa következik :D ) az első 100 olyan emberke lenne aki mind nyomkodóbajnok, hát, akkor ........... ezt még nem találtam ki. :lol: csak próbálok bizakodó lenni. :) Erre is biztos lenne mindenki számára elfogadható megoldás, csak az szerintem nem az én kútfejemből fog kikerülni :oops:
Mire ezt leírtam eszembe jutott valami. Mivel úgyis kétféle látványkert verseny lenne (ha lenne persze, ez most csak egy feltevés), akkor a nyomkodóbajnokok úgyis a dísztárgyas kertversenyt választanák (mondjuk pölö az zsűri nélkül menne ahogy eddig), hiszen abban nekik nagyobb esélyük lenne nyerni ugyebár, nem "bajlódnának" hogy szép kertet csináljanak, pláne ha nem 100% esély van ott a győzelemre,de mivel a nyeremény mindkét kertversenynél ugyanaz lenne, így ez a terep valóban megmaradna a kedvesen törtető játékosoknak. :)
Így a káposzta is jóllakna és a kecske is megmaradna. :D Kép :)

-Felelős vagyok a rózsámért-ismételte a kis herceg,hogy jól az emlékezetébe vésse.

T.anyám

HozzászólásSzerző: T.anyám » 2014.03.02. 14:20

zsuzsamama írta:Nem kis ideje játszom, rájöttem, az igazságot itt NE KERESD :!:

de ne ááám, az igazság odaát van :!: :mrgreen:
eszembe se jutna résztvenni ebben a nevetséges hajszában, de nem tudom én se megállni szó nélkül :!: naponta zaklatnak, hogy szavazzak ennek, annak, amannak...nem értem az embereket :| aki ír mindenkinek, annak az "ellenfele" is ír mindenkinek :lol:
ssuggame írta:...szükség van zsűrire. Mivel úgyis kétféle látványkert verseny lenne....

nem felduzzasztani kéne (elismerve, hogy jól teszik) és evvel még nagyobb teret adni a "törtetöknek" hanem teljesen normálisan ahogy eleve valóban ésszerű...a 10 csillag érjen 10 pontot. ÉS KÉSZ :!: :evil: nem is értem, egyáltalán hogy születhetett ilyen elvetemült ötlet, hogy bármely olcsó és ronda "dísztárgy" többet érjen, mint egy izléses, kreatív LÁTVÁNYkert :!: bár akikre vonatkozik, azokat nemigen érdekli, mit írogatunk...gondolom, :idea: :arrow:
hisz eleve ha nem ilyen emberek lennének, akkor nem is csinálnának ilyesmit
Kép
Kopp-kopp, lépj be itt (hozz magaddal kissámlit)
Ez a kilincs kertet nyit, ez pedig a kert topik...

ssuggame

HozzászólásSzerző: ssuggame » 2014.03.02. 16:22

:lol: de lökött képeket tettél be :lol: :lol: :lol:

Azért írtam amúgy két látványkertversenyt, hiszen a dísztárgyak szerepe úgysem fog megszűnni, hiszen gondolom elég munka volt azzal is a készítőknek, meg érmék miatt is jó a csapatnak stb.,ezért sem fog megszűnni, épp ezért próbáltam inkább úgy továbbgondolni ezt az egészet hogy mindenkinek maradjon benne jó is. :oops:
Amúgy ha 10 csillag érne 10 pontot akkor is szükség lenne zsűrire szerintem hiszen ha pölö Julikának van 200 barátja aki minden nap szavaz rá eszeveszetten, Annuska meg mondjuk egyedül játszogat barátok nélkül, de mondjuk az ő kertje első ránázésre is sokkal szebb lenne,nos akkor szerintem Annuska érdemelné az elsőbbséget, hiába van kevesebb pontja.Most persze arról az esetről írok ha esetleg mindketten mégis bejutnának az első 100ba.
Amúgy még nem írnám le ezt a dolgot,akár változhat is a helyzet,mivel van jó pár felháborodott emberke (nem megháborodott :D ) és a csapatnak is érdeke hogy elégedettek legyenek többen is,talán egy idő múlva (még ha jó soká is tart) erre is születik valami elfogadható megoldás. Talán. Kalán. Néni. :D

Kép

:lol: :D

T.anyám

HozzászólásSzerző: T.anyám » 2014.03.02. 19:04

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára T.anyám 2014.03.02. 23:26-kor.
Kopp-kopp, lépj be itt (hozz magaddal kissámlit)
Ez a kilincs kertet nyit, ez pedig a kert topik...

zsuzsamama

HozzászólásSzerző: zsuzsamama » 2014.03.02. 22:54

T.anyám jó neked ha leesett ;) / NAGGYON jó az illusztrációd és kattolható :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Én még ezt nem mondhatnám, azon kívül ugye, hogy javaslatot, ötletet tehetek, tehetnék, de véleményt azt nem alkothatok, mert olyan topik nincs, és félek, újból a fejemre koppintanak :oops: :oops:

De a ssuggi őszinte tenni akarása, a fantasztikus nagy szíve egy kockázatot még meg ér :!:
SSUGGI, egy álomvilágban él, no, arra a 2 féle versenyre befizetnék :lol: :lol:

Nagyon jól látod a dolgokat T.anyám, fantasztikus képekkel illusztrálva, ÉLMÉNY volt olvasnom :P :P
Kép

minya54

HozzászólásSzerző: minya54 » 2014.03.03. 08:38

sziasztok :D hűűűű,volt mit olvasnom.T.anyám most sem tagadtad meg önmagad :lol: :lol: azt hiszem én már ehhez nem is tudok többet hozzátenni.sajnos én nem látok esélyt a 2 féle kertversenyre,talán abban,hogy egységes 10 pont mindenre.amúgy 3 évvel ezelőtt volt még egyéni kertverseny,sajna azóta ez is megszűnt.abban én is láttam fantáziát,sőt neveztem is nagy örömmel.amúgy én is utálom ezt a fajta kert őrületet,sok barátság tönkre is ment emiatt.de aki ezt kihívásnak tartja,csinálja.....de részemről nem minősül versenynek.csak harácsolásnak,mint a való életben.igaz én már évek óta nem veszek ilyenbe részt,aki ebben benne van,sose fog ide írni.na röviden ennyi VÉLEMÉNYEM :oops:
Kép

Vissza: “Javaslatok és Ötletek”