Átverések, Trükközések, Csalók a játékban

Játékkal kapcsolatos segítségre van szükséged? Tapasztalt játékosaink és moderátoraink örömmel segítenek neked! Kérdésfelvetés előtt, kérjük, vess egy pillantást a GYIK-re!
csipkebogyo

Átverések, Trükközések, Csalók a játékban

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2010.05.16. 22:19

Sajnos, megvan az első csalási kísérlet:

Ezt az üzenetet kaptam ma az 1-es szerveren:

Szia!
Találomra kiválasztok Kertészeket akinek elmondom ezt az érmevásárlási formát!
Ez annyiban éri meg neked hogy fele annyiért rendelheted az érméket!!
Például:330HUF ért kapsz 13 érmét!
Ezt csak SMS-el lehet megcsinálni!
Nahszoval:Így csináld:
Kezdj egy új SMS-t, és írd be a következőket: UPJ my ( itt a játékos kódja volt, akitől az üzenetet kaptad, amit kitöröltem nehogy valaki véletlen mégis kipróbálja. )
Ez a kód a lényeg...Emiatt kapsz fele annyi pénzért érméket!!
szolj ha valamit nemértesz!

A lényeg, hogy a kedvező árért cserébe te az ő azonosítójára küldöd az sms-t. Magyarán Te fizetsz és ő kap érmét. Ennyi leegyszerűsítve. Jó lenne ha senki nem dőlne be neki.

Nyomatékosan kérünk mindenkit, hogy csak a játék által biztosított módokon vásároljon valós pénzen érmét, vagy pedig a piacon szerezze be a játék virtuális fizetőeszközét (kT) használva!

Bármiféle csalásra, tiltott eszközök használatára utaló magatartást, illetve a fentiekhez hasonló gyanús üzeneteket legyetek szívesek minél gyorsabban jelezni vagy Adminisztrátornak PÜ-ben, vagy ha PÜ-t még nem küldhettek, akkor tegyétek közzé a Fórumon a Hibabejelentéseknél, illetve jelezzétek a Támogatáson a segítségkérő űrlap kitöltésével!

FIGYELEM: Fórumon közzétett hozzászólásban az érintett játékos adatait (név, azonosító) TILOS megadni, ezt csak PÜ-ben tehetitek meg! PÜ-t 3 fórumos hozzászólás után tudtok küldeni, leggyorsabban mintakertek pontozásával, és odaillő hozzászólás küldésével, vagy fórumjátékokba küldött hozzászólásokkal tudjátok ezt elérni.
A segítségkérő űrlap linkjét az aláírásomban találjátok.

Minden játékos együttműködését előre is köszönjük:
A Csapat

Gabesz írta:Még valami: ilyenkor nagyon fontos, hogy minél gyorsabban zároljuk a csalót, még mielőtt beugrana neki valaki.
A Támogatás az, amit a leggyakrabban ellenőrzünk, bár igyekszek személy szerint a fórumot is rendszeresen figyelni.
Ilyenkor mindig tegyetek tehát egy bejelentést a Támogatásra is, mert azzal órákkal hamarabb zárolva lesz a csaló.
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

westar

Re: Átverések, Trükközések, Csalók a játékban

HozzászólásSzerző: westar » 2010.05.29. 12:18

A mai napon ezt a levelet kaptam egy játékostársamtól. Elég szánalomra méltó próbálkozás de annál pofátlanabb.

Feladó kimoderálva
Fogadva 10.05.29., 12:49 óra

"Na hallod jobb ha viszza adod a másik felhasználómat mert feljelentlek ha adsz 10 tojást akkor abbahagyom a feljelentést amiért feltörted a játékomat a másik márt 19 szintes volt hogy ha nem adsz tojást feljelentlek!!és komolyan gondolom"

Szerk.: 1-es szerveren kell az illetőre vigyázni!!! (by csipkebogyó)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára csipkebogyo 2010.06.02. 18:45-kor.
Ok: Játékos adatokat csak PÜ-ben!

csipkebogyo

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2010.06.02. 18:38

2-es szerveren Hangos Vilmosnál olvasható:
xy írta:
Ha 2x annyi érmét szeretnél kihozni mobil-hivasos vásárlással, írj! Olcsóbb és gyorsabb az utalásnál, +extra. Tojás 38kT-ért eladó. Érmédet minimum 550 kT-ért (vagy ***+1-ért) megveszem!

Szerk.: A hirdetést a feladója eltávolította! (2010.06.04.)
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

Jacques

HozzászólásSzerző: Jacques » 2010.06.05. 14:55

Ma ezt a levélkét kaptam:

"...
Fogadva 10.06.05., 14:39 óra

Pénz
Szia !
Restellem, hogy ilyet kell hogy kérjek, de nem tudnál adni egy kis pénzt mert nincs semmi pénzem, meg semmi elültethető dolgom!?
Előre is köszönöm!"

Rákerestem az illetőre a faluban, és kiderült, hogy kezdő játékos, de volt 300 kT vagyonkája. Szóval így válaszoltam:

"Szia!
Nos, ha neked 300 kT nem elég pénz bármilyen termény vásárlására... Nekem volt már kevesebb is, mégis itt vagyok.
Azonkívül játszom már egy ideje, de fogalmam sincs, hogyan lehet pénzt küldeni.
További jó játékot!"

Jelenteni név szerint nem szeretném, csak azért írtam be, hogy ha esetleg hasonlóval találkoztok, először keressetek rá az illetőre a Statisztikák között.
Megújult az én kicsi kertecském (Állatkim kertje): :)

http://s1.kertbirodalom.hu/garden/index ... r=12125699

Nandus

HozzászólásSzerző: Nandus » 2010.06.08. 16:01

Hahó!
Ez is csalónak számít:
A falu kifogyot tojásból ezér kelene tojásból 30 kelene afalunak 2000,00kt 20,00pontot kapsz. A tojást ***ad át. köszöni falu

? azt mondja,most rögtön kell:
ha tudod most rögtön kéne a falunak és a falu fizet !üdvözlet a FALU NÉPE

A helyesírást tekintve nem valami rendszerüzenet, és nem tudom,a falu hogy fogyhat ki a tojásból. Az ilyennel mit kell tenni?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csipkebogyo 2010.06.08. 16:49-kor.
Ok: Játékos adatokat csak PÜ-ben!

csipkebogyo

HozzászólásSzerző: csipkebogyo » 2010.06.08. 16:48

Jelenteni kell a Támogatásnak!
Szerintem ez a faluban elfogadható feladatokat akarja utánozni, de elég gyatra próbálkozás.
Jó játékot mindenkinek!

Nandus

HozzászólásSzerző: Nandus » 2010.06.13. 12:34

Rendben,meglesz.
Megint problémánk akadt, egy srác a kistesómat kihasználva 290kT-ral tartozik, tilt minket, és két farmot is nyitott:
coke és vpatrik98 . Trágár üzeneteket ír, és nem fizet.
Ilyenkor mit lehet tenni?

balandi

HozzászólásSzerző: balandi » 2010.06.13. 12:42

Nandus írta:Rendben,meglesz.
Megint problémánk akadt, egy srác a kistesómat kihasználva 290kT-ral tartozik, tilt minket, és két farmot is nyitott:
coke és vpatrik98 . Trágár üzeneteket ír, és nem fizet.
Ilyenkor mit lehet tenni?

Támogatásnak küld el a trágár leveleket. Hamar tiltani fogják... Csak ne vegyétek föl a kesztyűt. Azt a részt nem igazán értem, hogy tartozhat kT-vel, mikor a játékszabályok értelmében tilos kölcsönadni?

Nandus

HozzászólásSzerző: Nandus » 2010.06.13. 14:11

Úgy, hogy 1 kT-ért vette meg a tojást,mert nem volt több pénze, azt hazudta a kistestvéremnek, és nem akarja megadni. Uborkaszedő szinten van, mi meg kisgazdák vagyunk, mindjárt 11-ek:D, és írta,h alacsony sz*rok vagyunk, így LOW, úgy LOW. Kistesóm meg jó szándékúan odaadta neki.

Nandus

HozzászólásSzerző: Nandus » 2010.06.13. 14:11

hogy tudok támogatásnak küldeni?

Vissza: “Kérdések, Segítség Kezdőknek”