Ide írjatok, ha csak egy kérdésetek volna

Játékkal kapcsolatos segítségre van szükséged? Tapasztalt játékosaink és moderátoraink örömmel segítenek neked! Kérdésfelvetés előtt, kérjük, vess egy pillantást a GYIK-re!
Ballandrasne

Re: Ide írjatok, ha csak egy kérdésetek volna

Hozzászólás Szerző: Ballandrasne » 2012.03.21. 20:01

Zsuzsa! Én most tudtam a kertedre szavazni, remélem a probléma megoldódott!!!

fecok

Segítségkérés

Hozzászólás Szerző: fecok » 2012.03.23. 06:23

sziasztok
segítséget kérek! Hogyan kell majonézkonyhát berendezni?
Hogyan jutok a sajtüzemhez? A megfelelő szintem meg van hozzá, és értesítést is kaptam, hogy tehetném.
a segítést köszönöm: fecok

palleusz

Re: segítség kérés

Hozzászólás Szerző: palleusz » 2012.03.23. 06:34

fecok írta:sziasztok
segítséget kérek! Hogyan kell majonézkonyhát berendezni?
Hogyan jutok a sajtüzemhez? A megfelelő szintem meg van hozzá, és értesítést is kaptam, hogy tehetném.
a segítést köszönöm: fecok
Szia
Venned kell egy építési területet és utána tudsz építeni majonézkonyhát (5200kt) vagy sajtüzemet (6800kt)

lilibali

Hozzászólás Szerző: lilibali » 2012.03.23. 20:04

Sziasztok!
Kaptam valami díjat a vitrinembe, de nem találom, valószínűleg "lapoznom" kellene de nem találom, hol, mintha a parasztház linkje lenne ott, ahol a lapozó nyíl szokott lenni. Vagy hogy is van?! :-D
Tud valaki valami megoldást? :-)
Előre is köszönöm!
Kép

Komik

Hozzászólás Szerző: Komik » 2012.03.23. 20:32

lilibali írta:Sziasztok!
Kaptam valami díjat a vitrinembe, de nem találom, valószínűleg "lapoznom" kellene de nem találom, hol, mintha a parasztház linkje lenne ott, ahol a lapozó nyíl szokott lenni. Vagy hogy is van?! :-D
Tud valaki valami megoldást? :-)
Előre is köszönöm!
Kép
Nekem is volt ilyen, a parasztház közepén a link alatt van a nyil, egy kis része látszik ki arra kattints.
Nálam most jó a nyíil van a link felett de régen úgy volt mint Nálad!
> > > HÁZAM < < <
> > > KERTEM < < <

Jó termést mindenkinek!

pitbullterrier

Hozzászólás Szerző: pitbullterrier » 2012.03.24. 05:00

Sziasztok! :)

Az addig teljesen jó, hogy van sajtolóüzem és olajmanufaktúra. Viszont az számomra még továbbra is tisztázatlan, hogy a különböző alapolajokra és olajkülönlegességekre hol lesz kereslet.

A játékban van 6 alapolaj, viszont csak 4-ből (Kukoricaolaj, Repceolaj, Napraforgóolaj, Olivaolaj) lehet fűszerolajat gyártani - így nem tisztázott, hogy a tökolajat és a dióolajat hol és hogyan lehet majd hasznosítani. Tudom, hogy még időben később jön, mert teljesítenünk kell hozzá a feladatokat, hogy egyáltalán gyártani tudjuk, de most úgy tűnik, hogy ezekre nem igazán lesz érdeklődés a piacon. Az új feladatokhoz pedig (ahogy én látom) csak minimális mennyiségű kukoricaolaj, tökolaj, napraforgóolaj, stb. szükséges, ami valószínűleg önmagában nem fogja "felszívni" a legyártott mennyiséget.

Illetve az olajkülönlegességek közül a fokhagymaolaj már rögtön gyártható, de véleményem szerint teljesen fölöslegesen pakoljuk fel a piacra, mert nincsen rá kereslet. :( Erre vajon mit gondoltak ki a játékkészítők? Csak halmozzuk és reméljük, hogy majd kelleni fog valamelyik nagyobb klubnak a klubfeladatokhoz? (ami azért lássuk be nem lenne túl biztató)

Minden gazda kT-ból él és ezeket az új épületeket megvenni, fejleszteni és ellátni alapanyaggal elég drága mulatság. Gondolom, hogy a játékfejlesztőknek nyilván az is céljuk (ha nem a legfőbb céljuk :D ), hogy több érmét vegyünk, de valahogy a játékon belül is tudnunk kellene bevételt produkálni, hogy egy tanya akár önfenntartóvá is válhasson. Ha pedig valaki ezt szeretné, akkor én személy szerint (bár nekem is tetszenek a fejlesztések) a sajtolóüzem és az olajmanufaktúra építését nem igazán tudom ajánlani. Én egyelőre csak azt látom, hogy a megépített üzemeim csak viszik a kT-t, meg az alapanyagokat és sajnos még fogják is. A legyártott olajokat pedig nem akarom az előállítási költségnél olcsóbban felrakni a piacra - ahogy gondolom egyik játékostársam sem... :?

Sokkal több olyan feladat / vevő kellene a játékba (mint például ahogy az a faiskolában is látható - külön speckó vevők), ami indokolná/megnövelné ezeknek az olajoknak a keresletét és ezáltal értelmet adjon az olajok gyártásának.

Szóval a játék élvezhetősége és a játékosok tisztánlátása érdekében is sokkal több információ és egyéb játékelem kellene az olajok későbbi felhasználásához, értékesíthetőségéhez, mert ez a fejlesztés (bár látványos) szinte csak újabb és újabb kérdést generál.

Kicsit hosszúra sikerült a "körítés", de remélem azért érthető, hogy mi a problémám...

A válaszotokat előre is köszönöm! :D

zsuzsamama

Hozzászólás Szerző: zsuzsamama » 2012.03.24. 08:22

PITTBULTERRIER :P

"Kicsit hosszúra sikerült a "körítés", de remélem azért érthető, hogy mi a problémám..."

Igen, érthető a problémád, számomra, mindenképp, és én már TÖRÖLTEM is az olajmanifaktúrás üzememet, mert a Súgóban is ott van, hogy a "különleges" olajok nem fognak kelleni a feladatokba, egy szem vevő sem kért, a piacon sem lehet eladni, és bizony, a fokhagyma nem olcsó, meg a legyártott kukoricaolajat is mind be kell adni, 35 db., úgy-hogy én töröltem :(
Sajnos, nem tudtam, hogy ennyire és egyenlőre nem lesz rá szükség!
Igaz, Senki nem mondta, hogy vegyek ilyen üzemet, de kíváncsi voltam, vettem, no meg akkor miért is tették be :?:

Én, Kedves Pitt, örülök, hogy beírtál, azt hittem, csak én gondolom így ;)
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

palleusz

Hozzászólás Szerző: palleusz » 2012.03.24. 13:24

Sziasztok

Szerintem nem kidobott pénz az sajtolóüzem mert, gyorsan összeszámoltam hogy cca 7500db kukorica olajat kér összesen a második feladatsor ami nem tűnik kevésnek.
Ezért ha most elkezdem gyűjtögetni akkor mire szükség lesz rá ott lesz a polcon és nem kell vennem,mert gondolom hogy más is odaér majd a feladataival és meg fog nőni a kereslet a piacon,ennek köszönhetően az ár is feljebb fog menni.Jelenleg valóban csak kínálat van de ez pár feladat múlva igen csak meg fog változni.
Ezt csak a kukoricaolajra vetítve számolgattam de gondolom ez érvényes lesz a többi olajfajtára is,kivéve az ízesített olajokat mert azokat kihagyták a feladatokból :(
Bizonyára az ezt követő feladatokban majd helyet fognak kapni az ízesített olajok is.

Levander
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Levander » 2012.03.24. 16:13

Hadd hívjam fel a figyelmeteket, hogy aki elérte a 31. szintet, annak egy héten belül megjelennek az olajos vevői, aki pedig elérte a 35. szintet is, annak 3 napon belül megjelennek a speciális olajat igénylő vevői és a felvásárlói árak, valamint a termelésért kapott pontok is megérik a "vesződést" és a helyfoglalást, ugyanis EGYSÉGENKÉNT kaptok pontot. Ez a következőt jelenti:

Vegyük alapnak az alapok alapját, a kukoricaolajat. 14 óra alatt 35 egység van kész. Egy egységért jár 890 pont, tehát 14 órányi (vagy érmével/fejlesztéssel kevesebb) sajtolás pontterméke 890 x 35 pont, vagyis 31.185 pont. Ha csak 3 érmével gyorsítod a termelést, akkor 1 nap kétszer is belefér a sajtolás, ami laza 60.000 pont 24 órán belül... Tökolaj esetén 22 óra alatt 57.400 pontot kaptok... Dióolaj esetén 30 óra alatt 81.200 pontot kaptok... Ha átmegyünk az Olajmanufaktúrára, akkor a legkevesebbet érő olajért is 12 óra alatt 43.750 pontot kaptok... De a vargányaolaj kevesebb, mint 3 nap alatt 252.000 pontot hoz... Aki magas szinten áll, annak a pontok miatt ez egy rendkívül jó fejlesztés.

Persze, mindenki maga dönti el. Ha nekem lesz egyszer 3. tanyám, akkor a 4.-et is kisajtolom és olajozni is fogok. :)

pitbullterrier

Hozzászólás Szerző: pitbullterrier » 2012.03.24. 19:04

Levander írta:Hadd hívjam fel a figyelmeteket, hogy aki elérte a 31. szintet, annak egy héten belül megjelennek az olajos vevői, aki pedig elérte a 35. szintet is, annak 3 napon belül megjelennek a speciális olajat igénylő vevői és a felvásárlói árak, valamint a termelésért kapott pontok is megérik a "vesződést" és a helyfoglalást, ugyanis EGYSÉGENKÉNT kaptok pontot. Ez a következőt jelenti:

Vegyük alapnak az alapok alapját, a kukoricaolajat. 14 óra alatt 35 egység van kész. Egy egységért jár 890 pont, tehát 14 órányi (vagy érmével/fejlesztéssel kevesebb) sajtolás pontterméke 890 x 35 pont, vagyis 31.185 pont. Ha csak 3 érmével gyorsítod a termelést, akkor 1 nap kétszer is belefér a sajtolás, ami laza 60.000 pont 24 órán belül... Tökolaj esetén 22 óra alatt 57.400 pontot kaptok... Dióolaj esetén 30 óra alatt 81.200 pontot kaptok... Ha átmegyünk az Olajmanufatktúrára, akkor a legkevesebbet érő olajért is 12 óra alatt 43.750 pontot kaptok... De a vargányaolaj kevesebb, mint 3 nap alatt 252.000 pontot hoz... Aki magas szinten áll, annak a pontok miatt ez egy rendkívül jó fejlesztés.

Persze, mindenki maga dönti el. Ha nekem lesz egyszer 3. tanyám, akkor a 4.-et is kisajtolom és olajozni is fogok. :)
Rendkívül jó és rendkívül költséges (itt nyilván arról beszélek, ha valaki a tanyáján nem 1 építési területet, hanem mondjuk 6 vagy több építési területet is "feláldoz az olajtermelés oltárán") - érmevásárlás nélkül gyakorlatilag kivitelezhetetlen. Főleg, ha egy épületen belül aktiválni szeretnéd a 2.termelési helyet (sajtoló üzemnél 2,2 millió kT, olajmanufaktúránál pedig 2,8 millió kT) és az épület fejlesztéséről még nem is beszéltünk ... :(

A pontszerzést tekintve egyetértek veled, azt szerintem senki sem vitatta. Én arról írtam, hogy anyagilag nem éri meg termelni ezeket az olajokat. Egyébként én már 36-os szinten vagyok - már több mit 3 nap telt el és még nem volt olajos vevőm, csak olyan, aki fokhagymát vett. :?

Csináltam magamnak egy kis "fajlagosköltség-táblát" az olajokról és ha már te is számolgattál, akkor had tegyem meg én is például a repceolajjal:

alapanyag szükséglet: 1.020,- db repce, ami 2,75-tel számolva 2805 kT, azt elosztom 35-tel (ennyi olaj jön ki belőle) és így megkapom, hogy 80,14 kT/db a repceolaj bekerülési költsége.

Ezzel szemben a várható felvásárlási ár (FARMPEDIA) csak 69,60 kT/db.

Mondjuk ezek az árak egyébként sem mérvadóak, mert valószínűleg az olajoknak is (ahogy pl.: a sajtnak, a bonbonnak, stb.) jóval a várható ár alatt lesz a tényleges piaci ára... :(

Szóval ez annak lesz jó aki érmével tudja finanszírozni az épületek fejlesztését bővítését, mert azt a megtermelt olajok eladásával ebben az életben tutira nem teremtik elő. Még egy kis számolás:

Sajtolóüzem: 2.termelési hely 2,2 millió + az épület fejlesztése (időmegtakarítás) kb. 1,4 millió - tehát épületenként összesen 3,6 millió kT

Olajmanufaktúra: 2.termelési hely 2,8 millió + az épület fejlesztése (időmegtakarítás) kb. 2,2 millió - tehát épületenként összesen 5,0 millió kT

Nem tudom, hogy ez alapján ki gondolja úgy, hogy ez minden, a játékot elsősorban a közösség miatt szerető felhasználónak baromira megéri???

Minden a korábbiaknál meggyőzőbb/számszerűsíthető válaszra, megoldásra nyitott vagyok. :D

Továbbra is várom a választ az illetékesektől!!! Előre is köszi! :)

Válasz küldése

Vissza: “Kérdések, Segítség Kezdőknek”