Érmék és árak

Mi történik a játékban? Ez a szekció a helye minden, a játékra vonatkozó közlésnek.
Dia78

Re: Érmék és árak

Hozzászólás Szerző: Dia78 » 2013.01.30. 13:29

Sziasztok!
Én jónak találom (talán azért mert vevő vagyok :-D), hogy ilyen magas adó van az érméken, talán elgondolkodnak akik felverik az árakat, hogy ez nekik se jó... razz
Szerződéssel szoktam boltolni az eladókkal, úgy engednek azért belőle, némelyik nem is keveset.... grin
Ja és ez a két újítás, kinek van rá pénze (érméje) hogy 2 napi dupla hozamért kifizessen 75 érmét (3. szerveren 32.000 kT/db jelenleg), azért elég sok mindent kellene adni, nem csak duplán...
Én is prémiumtagságra gyűjtök, de mellette a feladatokat és fejlesztéseket teljesen el kell felejteni kb. fél évig, no ez van, de remélem összejön és egy évig (vagyis fél évig ) nem rágódok rakta, hogy mennyi az érme...
Mindenkinek jó gazdálkodást nicesmile

Pepe67

Hozzászólás Szerző: Pepe67 » 2013.02.25. 20:28

Sziasztok,

A mai napon számomra kiderült, az érme eladóknál elgurult a gyógyszer. Okosban is olyan árat kérnek, ami gyakorlatilag kitermelhetetlen, 3 ajánlatot kértem be, nagy tételben vásárolnék, mindenki 24.000 vagy feletti árat mondott.
A játékban eddig azt szoktam meg, hogy szerződésben minden termény olcsóbb mintha a piacon venném, és az eladó sem keres többet, csak a piaci adót spóroljuk meg. Érme esetén az eladók szemérmetlenül többet kérnek, mint ami a piaci bevételük lenne. Az érme maximális megfizethető ára kb 20.000Kt/db, ez is nagyon kemény feladat, ha fejleszteni is akarsz. Komolyan érdekelne, ki tud ennél többet kitermelni és hogyan?

Tisztel Piacról érmét vásárló játékostársak! Amíg a piaci érme árak nem esnek 20000 Kt alá, ne vásároljunk érmét. Addig lehet drágán adni, amíg megvesszük.

Üdv,
Pepe

harib

Hozzászólás Szerző: harib » 2013.03.06. 09:30

Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a sok közül melyik bankkártyás fizetést válasszam?
Utalásost nem szeretnék, mert ott valamilyen űrlap kell.
Ahol EURO van, ott euronak kell lennie a bankkártyámon?
Számomra az az ijesztő, hogy mindent angolul kell kitölteni, és nem tudom, hogy mennyire biztonságos ez a fizetési mód?
Hova mit kell írni?Magyarországon miért nem lehet magyar nyelven a szöveg?
Ha 1333 Ft-ért vásárolok érmét, akkor valóban annyi vagy van valami extra költség?
Előre is köszönöm a választ!
Andi

zsuzsamama

Hozzászólás Szerző: zsuzsamama » 2013.03.06. 10:12

harib írta:Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a sok közül melyik bankkártyás fizetést válasszam?
Számomra az az ijesztő, hogy mindent angolul kell kitölteni, és nem tudom, hogy mennyire biztonságos ez a fizetési mód?
Ha 1333 Ft-ért vásárolok érmét, akkor valóban annyi vagy van valami extra költség?
Andi
Kedves Andi, nem tudom mikor vásároltál utoljára érmét, de már rég MAGYAR nyelven jelenik meg a tábla :!:
Szerintem, a legolcsóbb, a leggyorsabb vásárlási mód, a bankkártya, 5 euróért kapok 50 érmét, 10 euróért, / általában 2800 Ft.- / 100 érmét :!:
Nem kell, hogy euró legyen a számládon :!: :!:
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

harib

Hozzászólás Szerző: harib » 2013.03.06. 11:25

zsuzsamama írta:
Andi
Kedves Andi, nem tudom mikor vásároltál utoljára érmét, de már rég MAGYAR nyelven jelenik meg a tábla :!:
Szerintem, a legolcsóbb, a leggyorsabb vásárlási mód, a bankkártya, 5 euróért kapok 50 érmét, 10 euróért, / általában 2800 Ft.- / 100 érmét :!:
Nem kell, hogy euró legyen a számládon :!: :!:

Kedves Zsuzsa!
Az lehet, hogy a visánál magyar nyelv, de utána németül írja ki a szöveget.
Az én esetemben folyamatosan azt írja, hogy meghiúsult könyvelés, amit nem értek, mert a számlán van 1500 Ft, ami elégnek kéne lennie 50 érmére.És mégsem engedi a vásárlást.Miért?Ezek szerint mégis számol fel extra költséget?
A kártyaszámot kötőjelekkel kell beírni vagy simán?Mert ha kötőjellel írom, akkor teszi ki a sort.
Tényleg csak annyi összeget von le, mint amennyi az érme, azaz 1333 (kb) Ft-ot, vagy a bank tehet rá még költséget?
Köszönöm
Andi

harib

Hozzászólás Szerző: harib » 2013.03.06. 11:35

Egyébként csak a Visánál magyar, a többi mind angol!

zsuzsamama

Hozzászólás Szerző: zsuzsamama » 2013.03.06. 11:37

Andika, a bank nem tesz rá költséget, és nem kell kötőjel, de írtam neked Pü-ben :!:
harib írta:Egyébként csak a Visánál magyar, a többi mind angol!
Passz, nálam minden magyar, az sms-es is, a telefonos is, mind :!: :roll: :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsuzsamama 2013.03.06. 11:42-kor.
Kép
"Jól csak a szívével lát az ember"

harib

Hozzászólás Szerző: harib » 2013.03.06. 11:41

Lehet, hogy az a baj, hogy egy webkártyáról szeretnék vásárolni?Mivel nem a főszámlámat akarom használni.
Aki vásárolt már, és OTP-s, az válaszoljon már legyen szíves, hogy von le még egyéb költséget a bank, vagy tényleg csak 5 euro?
Nem akarom, hogy végül kerüljön mondjuk 5000 Ft-ba!!!
Köszönöm
Andi

harib

Hozzászólás Szerző: harib » 2013.03.06. 11:45

zsuzsamama írta:Andika, a bank nem tesz rá költséget, és nem kell kötőjel, de írtam neked Pü-ben :!:
harib írta:Egyébként csak a Visánál magyar, a többi mind angol!
Passz, nálam minden magyar, az sms-es is, a telefonos is, mind :!: :roll: :roll:
A telefon, és sms nekem is magyar. Úgy értettem, hogy a kártyás vásárlás! :)
ANDI :P

csipkebogyo

Hozzászólás Szerző: csipkebogyo » 2013.03.11. 13:42

Hát itt elég nagy zavarok vannak, kérem szépen, de most tisztába tesszük a dolgokat :)
Andi
harib írta:Lehet, hogy az a baj, hogy egy webkártyáról szeretnék vásárolni?Mivel nem a főszámlámat akarom használni.
Aki vásárolt már, és OTP-s, az válaszoljon már legyen szíves, hogy von le még egyéb költséget a bank, vagy tényleg csak 5 euro?
Nem akarom, hogy végül kerüljön mondjuk 5000 Ft-ba!!!
Köszönöm
Andi
melyik bankkártyás fizetést válasszam?
bankkártyás fizetési mód csak egy van, a bankkártyás. A többi csak bankon keresztüli, de nem kártyás.

A neve Átutalási megbízás. Ennél a vásárlási formánál a bank elég magas külön költséget számol fel, mivel a te számládon lévő forintot át kell váltania euróba, majd ezt a nemzetközi bankrendszeren keresztül eljuttatnia a címzetthez. Mivel ez fizikai tevékenység, és nem elektronikus, ezért elég borsos ára van, az én bankomnál 10 euró tranzakciónként, tehát még csak nem is az összegtől függ. Akkor is ennyi, ha 5 eurót, meg akkor is ennyi, ha 10.000-et akarnék utalni.

Nem. A vásárlás pillanatában a megadott eurónak megfelelő forintösszeg vonódik le a számládról, amit ugyanekkor az Upjers euróban kap meg. Mivel közvetlen számlaterhelésről van szó, ezért a bank csak nagyon alacsony díjat számol fel érte. legrosszabb esetben annyit, mint egy automatás készpénzfelvétel ára.

Szerintem a bankkártyás vásárlás az egyik legbiztonságosabb fizetési mód. Az Upjers oldalai SSL titkosítással működnek, az adataidhoz senki más nem férhet hozzá.
Angol kifejezések magyar jelentése rendelés során:

First name: keresztnév
Surname: vezetéknév
E-mail: ez egyértelmű :)
Card number: kártyaszám

esetleg lehet ilyesmi, hogy :
Card owner: kártyabirtokos -- ide a nevedet kell írni, úgy, ahogy magyarul használod, mondjuk Kovács Istvánné
Card type: kártyatípus -- Visa, Master Card, stb, többnyire legördülő menüből kell választani.
Expiration date: érvényességi idő, ezen belül a MM jelölés a hónapot, a YYYY az évet jelenti.
CVC: kártyaérvényességi kód (Card Validation Code) -- ezt általában a kártyád hátulján találod, egy letakart rész után álló három szám (ha több van, akkor az utolsó három szám) formájában.

Erre már válaszoltam fentebb, az angol szöveg lefordításával, illetve elektronikus vásárlásnál nagyon kicsi külön költség van, 5 eurónál talán 50-100 forint, de biztos nem lesz 5000 belőle :)

Lehet, hogy az a baj, hogy egy webkártyáról szeretnék vásárolni?Mivel nem a főszámlámat akarom használni.
Webkártyával is tudsz vásárolni, sőt, ha OTP-s vagy, és a Maestro kártyád hátulján van CVC kód, még azzal is tudsz :) A webkártya tulajdonképpen egy rendes bankkártya, csak nem kapod a kezedbe, viszont kapnod kellett hozzá a bankodtól kártyaszámot és CVC kódot is.
Bármilyen kártyával lehet érmét venni, illetve a neten vásárolni, ha van hozzá CVC kód!
Webkártyás vásárlás:
A vásárlási oldalon kattints a kártyás vásárlás ikonjára:

Kép

Válaszd ki az összeget, majd kattints a Vásárlás gombra! Itt magyarul lesznek megadva a kért adatok, tehát egyszerű lesz kitölteni. A webkártyád adatait kell megadni, természetesen :) Ha kitöltötted, kattints a tovább gombra, ellenőrizd az adatokat, majd fejezd be a vásárlást!

FONTOS! Az Upjers honlapján megadott adatok csak tájékoztató jellegűek, az 5 euró mindig a Jegybank (Magyar Nemzeti Bank) hivatalos euró-középárfolyama szerinti összegen kerül átszámításra, ami jelenleg majdnem 300 forint (294 és 299 között mozog), és ehhez jön még a bank által ráterhelt összeg, tehát azt ajánlom, hogy legalább 2000 forint legyen a számládon, amikor 5 euróért szeretnél érmét vásárolni!
MLF - interactiv - a Szerény kis TSZ elöljárója
Tagfelvétel VAN, ha jelentkeznél, írj nekem itt, vagy a My Little Farmies játékban!
Jó játékot mindenkinek!

Válasz küldése

Vissza: “Általános”