Ismered ezeket a növényeket?

Kertészkedéssel kapcsolatos kérdésed vagy tipped van? Tanácsra van szükséged szobanövénnyel kapcsolatban? Itt tedd közzé!
Levander
Kapcsolat:

Re: Ismered ezeket a növényeket?

HozzászólásSzerző: Levander » 2011.03.06. 14:18

Amikor tavaly hozzám kerültek, akkor is ilyen magasak voltak a levelei, szóval ettől nem félek. :) Ablak melletti polcon vannak.

Szundi törp

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2011.03.06. 17:37

Levander kicsit mintha kevesen lennének a krókuszaid abban a cserépben. Ezek a növények nem fejlesztenek nagy gyökérzetet, így nem kell nekik mély cserép. Egymás mellé is teheted a hagymákat amikor ülteted őket, mert úgy viszont jobban érvényesülnek. abba a cserépbe én kb: 15 - 20 hagymát tettem volna. Ez a típusú növény akkor mutat igazán, ha sok van belőle egy helyen. Azért ügyes vagy ám.
Szundi új kertje

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.03.06. 18:38

Levander!

Összefoglalom! Minden szép és jó! Csak kicsit kevés egy cserépben és kicsit magas a krókusz! :lol: ( Tudunk ám kritizálni láthatod!)

Vicceltem! Félre ne értsd. Valóban nagyon ügyes vagy! :)

Levander
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Levander » 2011.03.06. 19:22

Nem találtam lapos tartót. :( Aloe verát is laposa akartam ültetni, de itt Győrben még a kertészeti áruházakban sincs olyan, amilyet keresek. Amúgy 12 darabot ültettem mindegyikbe, de még csak ennyi kelt ki. :)

Szundi törp

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2011.03.07. 08:58

Sziasztok!
Mond csak Levander, nem lehet, hogy az volt a baj:
- nem kapott fagyhatást?
- netán nem volt egészséges a hagyma?
- valami állatka került a cserépbe? / nem kimondottan vakondkára gondoltam /.
Szundi új kertje

Levander
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Levander » 2011.03.07. 09:13

Fagyhatást nem kapott. Ugye panelban élek, a redőny miatt nincs hely semmire az ablakon kívül, így nem tudtam hová kitenni a hideg időben. Állatka nem hiszem, hogy bemászott. :) A hagymák szerintem egészségesek voltak, nyomásra nem érződött, hogy puhák lennének.

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.03.07. 15:52

Szundi!

Most vettem észre, hogy a telelő szobában a leanderek levéltetvesednek. Most behordtuk őket a fürdőszobába és lezuhanyoztam őket. Van valami jó házi módszered a levéltetűk ellen? Nem akarok vegyszert használni. A neten meg ezer féle tanács van, s elbizonytalanodtam. A háziszappan tetszene a legjobban, de mi van ha a földjére is kerül a szappanból ahogy spriccelgetem a leveleket??? :shock: :roll:

Szerkesztve: Most olvastam, hogy nagyon hatékony a katicabogár is! :) Arra gondoltam, hogy kirohanok a kertbe és összefogdosok vagy pár száz katicát és rátelepítem őket a leanderekre! :lol: :lol:

Szundi törp

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2011.03.07. 17:43

Sziasztok!
Személyes kérdés következik Pipo kedves törpöm.
Dohányzól? mert ha igen az csúnya dolog, viszont a dohánylé tetűírtó hatású.
Amúgy meg ha zacsit húzol a cserépre és a növényszáránál alul bekötöd, akkor sem árt neki a szappanos víz.
De a leghatásosabb és legbüdösebb módszer a Bi 58, nevű vegyszer. Igaz attól padlót fogsz, mert olyan büdös.
Szerintem áldozz fel 2 szál cigit, azt áztasd be és másnap már spriccelheted vele őket.Az sem lenne utolsó dolog ha a többi növényeddel nem lennének egy légtérben.
Amúgy megkérdezném honnan veszel házi szappant?
Meg levendulát szoktak a rózsák közé ültetni, hogy ne legyen a rózsa tetves.
Biztos hogy levéltetves és nem atkás? Milyen a levele? Az atkának látszik a szivogatás nyoma a levélen attól úgy néz ki mintha pöttyös lenne. arra viszont nem jók az elöbbi szerek.
Szundi új kertje

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.03.07. 18:44

No most megfogtál. Kapásból levéltetűnek gondoltam. Sárgás színű kis valamik mászkálnak rajtuk és rajtam is, mert átmászkáltak rám ahogy zuhanyoztam őket lefelé. Mind a három leander nagyon magas és nagy még így visszametszve is. A fejemre is jutott néhány. Akkor mostmár csak gondolom, hogy levéltetűkről van szó. A cigi viszont sajna nem gond. A háziszappan??? :roll: Az nem az amit én annak gondolok??? :shock: Ilyen mosószappanra gondoltam. Az azt gondoltam, hogy házinak minősül. Meg az is amit kézzel készítettek és csak levendula meg körömvirág van benne. No akkor most jól meg kavarodtam.

Megpróbálom valami képről beazonosítani a szörnyeimet. Mellesleg elég nagyocskák. Nagyobbak mint a rózsán, de ugyanúgy üldögélnek a levélcsúcsokon.

szerk:

Kép
Valahogy így néznek ki a vendégeink.

Levander
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Levander » 2011.03.07. 19:03

Jáj. :-O Ha ilyen, akkor az elég csúnya... Nálam az aloe vera-n jelenik meg olykor fehér, ragadós anyag, mintha pókháló lenne... Az mi lehet?

Vissza: “Törpkertészek egymás közt”