Vénusz légycsapója /Dionaea muscipula/

Kertészkedéssel kapcsolatos kérdésed vagy tipped van? Tanácsra van szükséged szobanövénnyel kapcsolatban? Itt tedd közzé!
Jacques

Re: Vénusz légycsapója /Dionaea muscipula/

HozzászólásSzerző: Jacques » 2010.05.09. 10:52

rendik, mostanában mi újság a kis húsevőddel? Jól megvan?
Megújult az én kicsi kertecském (Állatkim kertje): :)

http://s1.kertbirodalom.hu/garden/index ... r=12125699

potyesz98
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: potyesz98 » 2010.05.24. 20:07

Nekem is volt egy ilyenem, csak elpusztult szegényke ;(

sti01

HozzászólásSzerző: sti01 » 2010.06.06. 22:32

Sziasztok.En is beszereztem egy husevo novenyket - dionaea.Az a fajta aminek szaja van es osszecsukodik.Nah olyan problemam van vele hogy...elolvastam a hasznalati utasitasat,esőlével öntözgettem,alulrol,minden nap kitettem a napfényre,adtam neki egy legyet is.rendre be is cuskodott ahogy kell csak az volt a fura hogy 2 hetig ki sem nyitotta a szajat majd egy picivel kesobb elkezdtek az also szajai megfeketedni,kiszaradni,majd az a szaja is foltokban elkezdett megfeketedni amelyikbven a legy volt.csipesszel szetnyitottam a szajat es mar meg volt peneszedve benne a legy.azt szeretnem kerdezni h mit kell ilyenkor tenni vele?sőt mar a harmadik nagy szaja is kezd foltokban megfeketedni...ki fog dögleni?vagy meg lehet meg menteni vhogy?köszönöm

Szundi törp

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2010.06.22. 17:54

Sziasztok! Hát kertész létemre nem sokat foglalkoztam húsevő növényekkel, mert szerintem macerás a bánás velük, nem mindegy hol van,nem mindegy milyen földben van, nem mindegy mit adsz neki enni.
Szerintem Sti01 nem tartom valószínűnek hogy a növénykéd túléli e kalandot, főleg hogy már foltosodik mindenhol. Nem lehet hogy sok vizet kapott? De leírom Neked mit ír a szakirodalom a növényedről:
Leírása:Kis termetű évelő, levélrozettás, rovarfogó faj. A levelek halványzöldek. A levél csúcsi részén, rövid nyélen, összecsukódásra képes, rovarfogó levélképlet található. Ha rovar száll rá összecsukódik. Apró virágai hosszú száron nyílnak.
Felhasználása: Különleges megjelenésű, de nagyon igényes faj. Csak növényvitrinben tartható meg hosszabb ideig. Savanyú, tőzeges, mindig nedves közegbe ültessük, csak lágy vízzel öntözhető. Melegigényes.
Hát sajnálom, de csak ennyit találtam róla.
Szundi új kertje

Skyhorse

HozzászólásSzerző: Skyhorse » 2010.06.26. 19:18

Nekem is volt ilyen virágom,de nem bírta sokáig.1 hónapig se élt szegény,úgy emlékszem.Rendesen öntöztem és legyet is elkapott de néhány kicsi "szája" kezdet elszáradni,a többi meg csak megfeketedett.Alig 1 héttel azután kezdet elszáradni ahogy megvettem és pár nap alatt teljesen elpusztult.Nem értem hogy mi baja lehetett,talán rossz vizet adtam?Mindig a csapből öntöztem.
Megköszönném ha megnéznéd a kertemet:
http://s5.kertbirodalom.hu/garden/index ... r=15309026

Szundi törp

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2010.07.04. 18:15

Szia Skyhorse!
Én azt gondolom,hogy ezek a típusú növények nem szeretik a csapvizet, mert ahonnan származnak ott nem hiszem hogy klóros vízzel öntöznének. De valaki írta, hogy kapott a növénye mellé használati utasítást is. Sajnos ezek a növények inkább csak úgynevezett növényvitrinben tarthatóak biztonsággal.Nos az sem egy köznapi dolog, mint ahogy a növényke sem.Ezekhez a növényekhez már igazán tapasztalt növénygondozónak kell lenni, sok türelmet és odafigyelést igényelnek. Elmondom Neked kertész létemre egy árva növény sincs a lakásban ahol lakom, mert szinte mind elpusztult ami volt. Még a bambusz is megadta magát, pedig neki csak víz kell. De próbálkozz tovább, szerintem olcsó növényekkel kezd. De szívesen segítek ha kérdezel, csak türelmes légy, mert ide ritkán jövök.
Szundi új kertje

Makuta Icarax

HozzászólásSzerző: Makuta Icarax » 2010.09.12. 11:34

sti01 írta:Sziasztok.En is beszereztem egy husevo novenyket - dionaea.Az a fajta aminek szaja van es osszecsukodik.Nah olyan problemam van vele hogy...elolvastam a hasznalati utasitasat,esőlével öntözgettem,alulrol,minden nap kitettem a napfényre,adtam neki egy legyet is.rendre be is cuskodott ahogy kell csak az volt a fura hogy 2 hetig ki sem nyitotta a szajat majd egy picivel kesobb elkezdtek az also szajai megfeketedni,kiszaradni,majd az a szaja is foltokban elkezdett megfeketedni amelyikbven a legy volt.csipesszel szetnyitottam a szajat es mar meg volt peneszedve benne a legy.azt szeretnem kerdezni h mit kell ilyenkor tenni vele?sőt mar a harmadik nagy szaja is kezd foltokban megfeketedni...ki fog dögleni?vagy meg lehet meg menteni vhogy?köszönöm

Erkélyre tetted? Mert akkor az van, hogy szétégette a nap, ha nyitott erkély. A légy penészesedésére nem tudok mit mondani, lehet oszladozott és nem penészesedett nem? De ha penész volt, tehát vastag fehér bevonat akkor az vitte el a növényt :cry: :cry: :cry:

Levander
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Levander » 2010.12.20. 22:12

Az nagyon jó! Volt osztálytársaim ismerősének is volt. Emlékszem, naplemente után vadásztuk a bogarakat a lámpák környékén. :D Hajrá vele!

Egyébként érdekes dolog ez a növénynevelés... Nálunk nagyon sokáig a plafonon kb. 6 méteres növény futott. Csak elkapott vmi nyavalyát és elhalt...
Amúgy a legjobb növények véleményem szerint egy szobába az orchidea és az aloe vera.

Nálam épp most éledeznek az orchideák, egyikük már nyílik ki, az aloe verám meg alig 1 év alatt közel 30 hajtást hozott több barátomnak remek diplomaosztó ajándék volt. :D De még így is maradtak hajtások. Másfél-két havonta át kell ültetnem a főhajtást, mert annyira gyorsan nőnek a kölykei. :)

Majd holnap mellékelek képeket is. ^^

Szép estét

----------------------------------

A képek. :) Először az orchideák. Most csak az egyik virágzik, de a többin is jönnek a hajtások.

Kép
Kép

És az aloe vera-m, amit februárban kaptam barátnőmtől. Akkor két pici hajtás volt, mostanra az egyik ennyire megerősödött.

Kép

A baloldalit kaptam, a végei sok helyen azért vannak levágva, mert napra tették szegényt az eredeti gazdái. Amikor kaptam kb. 3 cm-esek voltak. A jobb oldali pedig a még nálam lévő hajtásai a nagy aloe-mnak. Azóta már 3-4 embert boldogítottak az aloe kölykei. :)

Kép

Szundi törp

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2010.12.31. 14:13

Mond csak Levander hasznosítod is az Aloét vagy csak hagyod nőni?
Amúgy szépek a virágaid nagyon.
Szundi új kertje

Levander
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Levander » 2010.12.31. 15:46

Hát a nagyot csak növesztem. A piciket le szoktam bőrproblémák esetén vágni. Napégésre tényleg nagyon hasznos. :)

No és te nem mutatsz egy pár képet a kertedről?
Amúgy nekem ez az egy szívfájdalmam van... Panelben ki van zárva mindennemű kertészeti dolog... Bár gondoltam arra, hogy felviszem a tetőre az ilyen növényeket, de ott olyan szél van sokszor...

Vissza: “Törpkertészek egymás közt”