Kinek mi a kedvenc zöldsége?

Kertbirodalom törpéi, magyar konyhaguruk! Van egy jó recepted a a megtermelt növényeiddel? Itt közzéteheted!
Szundi törp

Re: Kinek mi a kedvenc zöldsége?

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2011.02.26. 16:23

Miért Levander mi bajod volt a répával? Nagyon egészséges, főleg ami a saját kertedben terem, mert az valószínű nincs tele nyomatva vegyszerrel.
Szundi új kertje

Levander
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Levander » 2011.03.05. 21:31

Annyira pocsék volt az ízlelőbimbóimnak az íze, hogy az elmondhatatlan. Ennyi volt csak a "bajom" vele. :) Én semmilyen zöldséget sem eszek meg nyersen. (Már persze saláta, pari, uborka, hagyma és társai-féle zöldségeket, mert azokat úgy eszem. :))

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.03.06. 08:40

Pedig télen a répasaláta az egyik legolcsóbban elkészíthető étel. A sárgarépát megtisztítod, lereszeled. Kevés olivaolaj és pici cukor só és friss citromlé keveréke és kész is van. Önmagában is isteni, de sok étel mellé finom saláta. Persze ez is nyersen fogyasztandó! :)

A nyers sárgarépa, zelleri, uborka stb. pl. vékony csíkokra vágva nyersen szintén jó nassolni való. Kell hozzá egy kis joghurt, némi fűszer, fokhagyma amit összekeversz. A vékony zöldségcsíkokat ebbe a fűszeres joghurtba mártogatva finom csemege és nem is hizlal. ;) Egyet-kettőt gyorsan közzé is teszek, de nem itt hanem a receptek között.

csokiori

HozzászólásSzerző: csokiori » 2011.03.06. 12:26

Éppen sárgarépát rágcsáltam, amikor olvastam a mártogatós receptjeidet. :D Ki fogom próbálni őket, bár anélkül is szeretem a répát.
Én hajszál vékony csíkokra vágom fel, egyszerre 3-4 répát is össze szoktam vagdosni és műanyag dobozban a hűtőben tárolom. Nálunk gyorsan elfogy, mert mindenki rájár :) .
szerver 1
csokigyár

Vissza: “Törpkonyha”