Akkor főzünk? :)

Kertbirodalom törpéi, magyar konyhaguruk! Van egy jó recepted a a megtermelt növényeiddel? Itt közzéteheted!
Szundi törp

Re: Akkor főzünk? :)

HozzászólásSzerző: Szundi törp » 2011.02.02. 18:03

Tudom én azt, én is két napot vártam Menoora! És a vicc az egészben, hogy a megoldás összesen fél percembe került és ott volt az orrom előtt. Szóval én is kérek segítséget nem is keveset és kapok is. Még elevenen él bennem amikor képet kerestem magamnak és azt nem tudtam feltenni, most már megy ha minden igaz. Az itt jelenlévő pc guruk nekem is sokat segítenek.
De akkor is vicces volt, hogy megnyitottam a topicot és először nem értettem mi van meg.
Mindegy akkor is jó napot szereztetek vele.
Szundi új kertje

Nut

HozzászólásSzerző: Nut » 2011.03.06. 08:52

Hát főzni ugyan nem kell a következő nassolni valókat, de jobb mint chipset rágcsálni a tv. előtt. S fogyókúrás szempontból sem elhanyagolandó, ha az ember az éhségét kívánja csillapítani. Bár én még soha életemben nem fogyókúráztam, de a barátaink szerint eredményesen segítettek ezek a rágcsák leküzdeni az éhségüket.

Kép

Mártogatós zöldségek:

húsos paprikák
(ha lehet, különféle színűek)
zsenge sárgarépa
piros retek
halványító zeller
kígyó uborka stb.

a fűszeres öntethez:
* 2 dl joghurt
* só
* őrölt bors
* 1 mokkáskanál olaszos fűszerkeverék
* 1 mokkáskanál olívaolaj

a mogyoróvajas öntethez:
* 2 dl joghurt
* 1 mokkáskanál citromlé
* 1 kiskanál nem túl sós szójamártás
* 2 kiskanál mogyoróvaj

a túrós-tejfölös öntethez:
* 10 dkg áttört tehén- vagy juhtúró
* 1 dl tejföl
* 1-1 mokkáskanál ecet
* méz és mustár
* só
* 2 meghámozott, kimagozott, összetört paradicsom

Elkészítés:

Az összes zöldséget megtisztítjuk. A paprikát kisujjnyi csíkokra, a répát uborkát, félbe vagy negyedekbe vágjuk én a vékony kb. 8 centi hosszú és egy-másfél centi vastagságú csíkokra esküszöm. . A retket hasonlóan földaraboljuk, csak az aprókat hagyjuk egyben. A zeller levélnyeleit szintén kb. 8 centi hosszúságúra aprítjuk. Az így előkészített zöldségeket tányérra halmozzuk. Kerülhet még rá bármilyen friss, kéznél lévő nyers zöldség. Például karfiolrózsa, brokkolirózsa, hasábokra vágott karalábé, cukkini vagy elnegyedelt paradicsom. Az önteteknél nincs más teendő, mint összekeverni a hozzávalókat. A zöldségdarabkákat ebbe kell majd mártogatni falatozáskor.

Gloriola

HozzászólásSzerző: Gloriola » 2011.07.23. 16:46

Én ma sajtos-párizsis tésztát készítettem,mivel sonka nem volt itthon.A receptje nagyon egyszerű és gyors.Forrásban lévő vízbe tedd bele a tésztát,amíg fő vágd össze a párizsit vagy a sonkát kis darabokra,és reszelj sajtot.A meleg tésztára tedd rá a sajtot és a páriszit(vagy sonkát)majd keverd össze.Jó étvágyat!Holnap feltöltöm a képet,amit készítettem róla.

Pipo

HozzászólásSzerző: Pipo » 2011.08.26. 07:51

Gloriola!

Hol az ígért kép? grin

Biztosan finomra sikerült az az ebéd, mert amint látom a fényképét is megetted! lol

aron2

HozzászólásSzerző: aron2 » 2012.08.07. 13:13

fincsa XD
►⊱»ӜĴUHU4Ӝ«⊰◄vagyok ötös szerveren játszok
kérlek titeket értékelni a mintakertem!
http://s5.kertbirodalom.hu/schaugarten/ ... r=15304528
köszönöm!
jóóóójátékot!!!!!

Vissza: “Törpkonyha”