Akkor főzünk? :)

Kertbirodalom törpéi, magyar konyhaguruk! Van egy jó recepted a a megtermelt növényeiddel? Itt közzéteheted!
csokiori

Re: Akkor főzünk? :)

Hozzászólás Szerző: csokiori » 2011.01.30. 14:29

A "gyorsanfinomat" kategóriában nálunk a csokipudingos piskóta a nyerő.
Szégyenkezve írom le, mert annyira egyszerű :oops: , de mi nagyon szeretjük. :)
Mivel sajnos abszolút nem vagyok konyhatündér, ezért a piskóta tekercset (vagy ha az nincs, akkor tortát) készen szoktam megvenni.
Négyzet alapú tálba (vagy műanyag dobozba) teszem rétegenként, még melegen a pudingot, majd tészta és így tovább, a vége természetesen puding. Egy piskóta tekercshez 2 pudingot csinálok.
Ha kihűlt, akkor 1-2 órára beteszem a hűtőbe, és annál több időt még nem is bírt ki nálunk. :lol:
szerver 1
csokigyár

Szundi törp

Hozzászólás Szerző: Szundi törp » 2011.01.30. 14:33

Lev. ezt teheted piskóta lapra, babpiskótára, Győri kekszre, minden ilyen szárazságos dologra.
Az is fincsi Csokioroszlánom.
De az eperlekist is leöntheted csokival úgy is finom.
Szundi új kertje

Banyanya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Banyanya » 2011.01.31. 18:30

Szundi, ez nagyon jól hangzik :) Hasonló gyors csemege a feldarabolt piskótalapra borított gyümölcsjoghurt. Jobban szeretem az otthoni gyümi joghurtból készítettet, de bármelyik boltiból legyártható. Ha esetleg csak felnőttek fogyasztják, akkor a tortalap óvatosan meglocsolható jóféle likőrrel, vagy rummal, ami illik a gyümölcshöz :)

Szundi törp

Hozzászólás Szerző: Szundi törp » 2011.01.31. 18:38

Próbáld ki Banyanya és javaslom bele a rumot. Arányokat azért nem írtam, mert ki tudja ki mennyire szereti édesen, kóstolgasd miközben készíted. Ez a legújabb újításom, és a családnál bevált. Remélem Nektek is ízlik. Azért ugye megírjátok milyen volt? Ha tálba teszed még spékelheted csokival is, kicsit hígabbal, mint amit a tortára tennél.
Szundi új kertje

Banyanya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Banyanya » 2011.01.31. 19:07

Pironkodva vallom be, hogy nálam a legtöbb dolog, amihez csokiöntet kell, az instant kakaóból készül, kevés tejjel..Somlói (nem valódi,csak az otthoni mű változat, ha valami okból elrontom a piskótát..:) ), kókuszkocka, miegymás... :oops:

Nut

Hozzászólás Szerző: Nut » 2011.01.31. 19:14

Hétvégén a friss töpörtőből omlós töpörtős pogácsát fogok készíteni. Nagyon gyorsan kész van.

Most fejből írom a receptet le, mert az emeleten vagyok, de ha elrontom, hétvégén pontosítom a hozzávalók arányát.
Azért szeretem ezt készíteni, mert gyorsan összeállítható, s nincs sok macera vele.

Én egyből két adagot szoktam készíteni, mert nálunk nagyon sokra van szükség.

1 kiló liszt
70 dkg. darált töpörtő
2 egész tojás
1 kocka élesztő
1 450 g.-os tejföl
ízlés szerint só, bors

Összekeverem hagyom állni kb. 40 percet. Akkor kiborítom kinyújtom kb. 2 centi vastagságig. Kis szaggatóval egy falatnyi darabokat szaggatok azután, hogy a tetejét sűrűn berácsozom egy kés segítségével.

Forró sütőben kb. 30 percig kell sütni. Két tepsinyi mennyiség lesz belőle.

Banyanya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Banyanya » 2011.01.31. 19:32

Valahol még régen olvastam egy szupi pogireceptet, ami töpikrém kenésével-hajtogatással,nyújtással,kenéssel stb.. készült.Sajna nem emlékszem rá, így az arányokat sem tudom és azt sem, hogy kell-e valami a darált töpibe, hogy könnyen kenhető legyen.Valaki nem tudja véletlen? Nagyon megköszönném..:)

Nut

Hozzászólás Szerző: Nut » 2011.01.31. 19:44

A darált töpörtő tulajdonképen semmi különöst nem tartalmaz. A kisült töpörtőből leginkább azokat szokták darálni ami nem elég szép, apróbb törmelékes. Illetve a testháj darabokat amik zsírosabbak. De gyakorlatilag az egész ledarálható. Ledarálva a saját zsírtartalmától krémes lesz. Ha kenyérre akarod kenni, akkor sózod, borsozod, esetleg vöröshagymát is darálhatsz bele vagy elkeverheted apróra vágott hagymával.

Ha pogácsába használod akkor simán ledarálod és a mennyiséget méred. A hajtogatós töpörtős vagy más néven leveles pogácsa sok időbe telik amíg elkészül. Ezért szeretem én jobban ezt az omlós fajtát.

Banyanya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Banyanya » 2011.01.31. 20:36

Pipo, kép volt a recepthez és annyira guszta volt, hogy csak na!!! Igazából ezért vadásznám a receptet :)

Nut

Hozzászólás Szerző: Nut » 2011.01.31. 20:38

Nekem van valahol leveles töpörtős pogi receptem is. Megpróbálom felkutatni neked. De azt nem tudom garantálni, hogy az ugyanaz amit te keresel! :)

Válasz küldése

Vissza: “Törpkonyha”